W. AKERBOOM, RIJPAARDEN TE HUUR. HEIMWEE. BUERWEG 15 - TELEFOON 221 - BERGEN (N.-H.) f 1.50 per uur; per abonnementskaart van 10 uur a f 1 25 per uur. Paarden en zadels in uitstekende conditie. het theater in een beschutte duinkom is gelegen, heeft men er ook geen last van den wind, zoodat men er gemakkelijk kan verblijven, wanneer het buitenzitten elders niet mogelijk is. Woensdag 12 Augustus 8.30 uur geeft „Het Nieuw Schouwtooneel" de laatste voorstelling van Edmond Rostand's zoo geestige persiflage op de romantische liefde. De vertolking van het stuk is bij de Vereenigde leden van het Nieuw Schouw tooneel, met Dogie Rugani, Frits Bouwmeester, Ko van Dijk, Henk Schaer en Adriaan van Hees in de hoofdrollen, in zeer goede handen. Ook Brusse was hierover in zijn rubriek „Onder de menschen" in de N. R. Crt. vol lof. De vertaling is van dr. Resink, die er in geslaagd is, in de rijke taal van Rostand het heerlijke rythme vast te houden. Het aardige van dit bij uitstek zoo geschikte amusementsstuk is, dat de spot een juisten kern tot ondergrond heeft, zoodat hier voor oud en jong veel valt te leeren. Men late zich Woensdag niet weerhouden de laatste voorstelling te gaan zien. Wanneer de voorstelling door de weersomstandigheden niet kan doorgaan, dan heeft zij den volgenden avond plaats. Men bedenke echter, dat door de V. V. V. het juiste principe wordt gehuldigd, dat, indien eenigszins mogelijk, wat wordt aangekon digd ook moet doorgaan. Om de in Bergen vertoevende gasten aangename avondontspanning te geven, worden de voorstel lingen tegen een prijs toegankelijk gesteld, die elders het dubbele bedraagt. Voorverkoopkaarten zijn aan het bureau van de V. V. V. voor 1. 0.60 en 0.40 verkrijgbaar gesteld, terwijl men daar voor 10 cent plaatsen kan bespreken. TENNIS. WEDSTRIJDEN TE BERGEN AAN ZEE. Het jaarlijksche vierdaagsche tennis-tour- r.ooit te Bergen aan Zee op de banen van het Parnassia-park zijn gisteren weder be gonnen, onder leiding van mr. J. J. H. J. van Reenen. De belangstelling voor dit tournooi van de zijde der spelers is zeer groot. In het heeren-enkelspel zijn 32 deel nemers, waaronder Metselaar, van Een, Hoebe, enz., in het dames-enkelspel zijn 16 inschrijvingen, waaronder mej. v. d. Horst, die verleden jaar één aankwam. 18 paren koren uit in het nummer heeren-dubbel, 24 paren in gemengd-dubbel en 8 in dames - dubbel. Het weer was gisteren nog guur en ook de wind was zeer hinderlijk. Zooals meestal werd op de openingsdag heel weinig ge speeld. Op volle kracht begint men eersi heden. Van de partijen is het enkelspel ge speeld vermeldde wij de volgende uitsla gen: Heeren-enkelspel, le ronde: J. Reyers sl. A. L. v. Reenen 61, 64. A. v. Löben Seis sl. R. v. d. Wall Bake 6—4, 6—3. Dames-enkelspel le ronde: Jkv. R. Gravin van Randwijk sl. mej.. N. Leenheer 62, 63 Mej. J. Heldring sl. Jkv. A. Besse van Heckeren van Molenkate. De hoofdspelers in „Romanesk", blijspel van Edmond Rostand. Van I. n. r.Frits Bouwmeester, Dogi Rugani, Ko van Dijk, Adr. v. Hees en Henk Schaer. heeren dubbelspel, le ronde: A. E. Kaufli man en P. A. Offers sl. P. Schut en Jhr. N. van Foreest 62, 46, 63; G. F. en A. v. Löben Seis sl. R. v. d. Wall Bake en J. Reyers 36, 64, 61; gemengd dubbelspel, le ronde: mevr. Ut- tewaal-Moens en mr. S. Nyhoff sl. mej. J. Heldring en T. Hooft Graafland 62, 64; mevr. J. Wetselaar-Ament en Th. v. Eek sl. mevr. de Brauw-Schiphorst en mr. E. W. Nielsen 63, 16, 108; Jkvr. R. gravin v. Randwijck en G. F. van Löben Seis sl. mej. J. v. Hasselt en P. A. Offers 62, 64; mevr. Boot en mr. E. H. Bunge sl. mej. H. Jansen en Jhr. Six 62, 64; mej. v. Beeck Vollenhoven en Jhr. E. v. Lennep sl. Jkvr. Besse. van Pallandt en J. Reyers 61, 62. 't Is de heimwee die nu in mij brandt, de hunkering naar het stille land, het dichte bosch het wijde woud. O! alles waar mijn hart van houdt O! naar de stilte, om mij heen en met mijn denken héél alleen te dwalen en te luisteren stil naar wat het mij al zeggen wil en droomen van verlangen, dat nooit wordt gestild, 't is de heimwee, die mijn hart verstilt en die als folterend in mij brandt O! God' m'n God! die heimwee brandt T. C. GR. MIN. GRAPJES. Je moet 't zien, man, mevrouw Hendriks heeft al weer een nieuw costuum. Ach, vrouwtje, als die mevrouw Hendriks zoo knap was als jij, dan had ze dat heelemaal niet noodig. Het costuum ,dat ik draag, is iets bijzonders. Het lijkt me anders tamelijk gewoon. Toch niet. De wol kwam uit Australië, En- gelsche kooplieden verkochten die aan een Schotsch magazijn. Daar werd het geweven en tenslotte is het in Berlijn naar Duitsche snit ver vaardigd. Is dat nu zooveel bijzonders? Neen, maar het bijzondere is, dat verschil lende menschen er een bestaan mede hebben ge vonden, terwijl ik het nooit betaald heb. Er werd luid op de deun geklopt. De dokter, die zich juist gemakkelijk in zijn stoel had geïnstal leerd om een uiltje te knappen, ging weer recht zitten en vroeg: Wie is daar? Ik ben door een hond gebeten, zei de stem aan den anderen kant van de deur. Maar weet je dan niet, dat ik tusschen 1 en 2 spreekuur houd? vroeg de gestoorde arts. Jawel, was het antwoord, maar de hond wist het niet. Hij beet me oni half drie. Een niet bijster slim kind mocht toelatings examen doen voor een betrekking op een groot kantoor. Op de lange vragenlijst, die nu eenmaal bij een gewichtig kantoor den adspirant-klerken behoort te worden voorgelegd, ontmoette het kind vele rare vragen. Zij vulde b.v. in: Nationaliteit van candidaat: weeskind, en op de vraag „Geslacht" antwoordde het wakkere meiske: nog nooit. Wij kunnen ons voorstellen dat de candidate niet is benoemd. Bergen aan Zee, 7 Aug. Onder be gunstiging van prachtig weer werd heden het tennistournooi alhier voortgezet en het programma werd voor een flink deel afge werkt. De uitslagen waren als volgt: heeren enkelspel, le ronde: A. E. Kauff- man sl. W. F. Westerman 60, 63: M. J. Bierenbroodspot sl. Jhr. E. van Lennep 60, 61; G. F. van Loben Seis sl. J. van Stede- ren 68, 64, 63; „Xenon" sl. F. Hooft Graafland 60, 60; P. Ruitenga w.o.; Mr. H. Peters sl. W. Horn 6—3, 3—6, 6—2; M. Wetselaar sl. G. A. Overdijkink 6—2, 62; Jhr. P. Quarles van Ufford sl. J. Nieuwen- huyzen 60, 60; T. van Putten sl. C. A. Erdman 63, 62; M. G. Verloop w.o. dames enkelspel, le ronde: mej. I. v. d. Horst sl. mevr. Eilers-Hartman 6—1, 63; mevr. T. Bierenbroodspot sl. mevr. Peters 63, 61; Jkvr. N. Six sl. Jkvr. A. Besse. van Pallandt 61, 62; mevr. Uttewaal- Moens sl. mej. J. v. Hasselt 62, 6—0; 2e ronde: mej. J. Heldring sl. Jkvr. R. gra vin van Randwijck 86, 61; mevr. Utte- waal-Moens sl. Jkvr. N. Six 62, 60; Uit het le bedrijf van „Romanesk": De schaking van Sylvette.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1936 | | pagina 9