VALK's LUNCHROOM v. Bediening in Oud- Hollandsch Costuum Pers. I „De Zeevonk". Freule Teding van Berkhout en kinderlogé'tjes, A'dam, 9 „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. Mr. F. Tabingh Suermondt, A'dam, 8 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam 100 Deutsche Ferienkolonie, A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland" A'dam, 53 Vacantiehuis „het Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 4546 pers. Dagboek van Steffie van den Waxenburch. Zondag. Zaterdagavond blijkbaar tóch kou gevat in het Openlucht-tooneel, wijl mij hedenmorgen rillerig gevoelend met een maag-indispositie, zoodat Vrouwtje circa 11 uur van oordeel het beter een medicus te raadplegen. Maar geen veterinair dok ter ter plaatse, één der H.H. Doktoren telefonisch hieromtrent geraadpleegd en deze zich terstond bereid voor een persoonlijk consult, maar geluk kig niets ernstigs gevonden en slechts eenigé dagen rust en streng dieet. De zon echter voor het eerst na vele weken haar plicht weer doende, toch 's middags naar Bergen aan Zee per auto om dé finales der tennjs-matches bij te,wonen, en .aldaar in het warme z^hd en dito zon heerlijkgeslapen, slechts nü eh dan Opge schrikt door klaterend applaus bij extra-knalbal- len. En een en ander mij zóó opgeknapt, Vrouwtje van meening ik gerust mee te kunnen gaan naar Hotel Nassau-Bergen voor diner, wijl Marie nog steeds niet terug. En aldaar groot en mondain ge doe en alle spelers en speelsters weer geheel op gedroogd, in tegenstelling met enkele uren gele den. Het menu blijkbaar geïnspireerd op het feit dat de zon weer te voorschijn was gekomen, wes halve ijs en op het tennis-festijn, althans balletjes in de consommé en alles volgens Pips zeer smake lijk, ofschoon daarvan zelf niet geprofiteerd, wijl in verband met opgelegd dieet slechts droge rijst met een weinig bouillon. En om vóór negenen naar huis per Nassau-tax, wijl Pips en Vrouwtje in het Hotel vastgehouden door vele kennissen, allen daar of in afzonderlijke villa's verblijvende, zoodat reeds 10 minuten later veilig thuis en Trude met den cheuffeur afgerekend en 5 centen fooi. Waarna nog deze aanteekeningen en ver moeid ter ruste. Maandag. Ok heden fraai zomerweer en de 2-lingen bij het ontbijt reeds in zwempak en ook Pips reeds in alle vroegte gebaad, maar zélf mij hiertoe nog niet fit genoeg voelende, zoodat in de schaduw op terras, alwaar genoeg te zien en te beleven. En allen en alles in de auto verstouwd, een beambte der Nederïandsche Posterijen aan de deur met een uiterst-expresse dienstbrief voor Pips, zoodat deze er weer uit en voor ontvangst geteekend, waarna de enveloppe geopend. En houdende dezelve een missive van zijn Chef en deze berichtende Pips Woensdagochtend naar Genève in Regeerings- opdracht, maar vooraf conferentie ten Departe- mente. En zulks groote consternatie en allen uit de auto en naar binnen ter ömkleeding en be raadslaging. En Pips aan de telefoon voor Vorden en zijn Moeder verzocht Den den chauffeur direct naar den Haag, om huis te luchten en zij zelve hier te komen gedurende de maand Augustus, daar villa zoo lang gehuurd om op 2-lingen en perso neel te letten en Trude vanmiddag mee naar den Haag voor garderobe van Vrouwtje, hebbende de ze voor zich en mij direct besloten van de Ge- neefsche partij te zijn. Weshalve op deze wijze voor ons en dit dagboek een onverwacht einde komende en hiervan den Heer Hoofdredacteur kennis gegeven met de verzekering zulks door mij en naar ik hoop ook door mijne lezers en lezeres sen ten zeerste te worden betreurd, te meer wijl door een en ander mede een ontijdig einde geko men aan een vacantie-verblijf in een vaderlandsch vacantie-oord, waaraan ook in de toekomst de meest aangename herinneringen. Steffie van den Waxenburch. Den Haag, Juli/Aug. 1936. Bergen (N.H.). Gedurende 't seizoen eiken Woensdag-, Vrijdag en Zaterdagmiddag in Kaasmarkt t.o. Bureau V.V.V. Tevens Expositie van Schilderijen en Pastels van den Kunstschilder BOW1EN uit Egmond. Uil" de film „De verzwegen zonde" UIT WEEST. Deurgaans motte wai niks hewwe van drukte of uithuizigheid. We blaiven liever bai de koeien, 't ken ok niet laaien om deuz' taid. Maar nou kregen wai 'n böodje Van de Daikgraaf en z'n waif. We mosten mit durlui nee Bergen, Nou dat had wat op 't laif. Maar afain, je mot den wete Deur speulders uit de groote stad Wier deer un tóoneelstuk geven, „Romaneske" hiette dat. Nou aas hier tóoneel wordt geven Wordt dat in de kolfbaan deen, Maar in Bergen doen z't buiten, En deer gingen wai nou heen. De Daikgraaf had( ons uitleg geven Man en peerd heb ie ons zoid, Heerfain heb ie ons beschreven Hoe 't openluchtkasteel deer lait. Luchtkastelen? Nou ik weet niet, Dat hew ik misschien Wel mis, Maar afain van zok zok was 't, En prachtig, kerel, dat 't er is. Aas je deer dat stuk urs zien had, 'tWas toch zoo verlegen mooi, We konnen er seevens niet van slepen, Zo'n neipraat hadden we op de kooi. Allegaar zukke beste speulders, Ik weet niet wie de beste was, Main sigaar was heelegaar uitgaan, Nou den beurt 't toch zeker pas. Ien zo'n vent, dat most je horen Ofgemieters, wat 'n stem, 't Leek de bleesbalg van de smid wel, 't Kwam er zoo lekker of bij hem. Van zo'n stukkie ken je smullen De heele eevend hadden we schik, Jammer dat die skraiver dood is, Want zukke benne dur niet dik. 't Mag nou nag. zo'n crisis wezen, En al wordt er nag zoo klaagt Fiebele-fors gaan wai weer henen Als de Daikgraafons maar vraagt. Bergen. I. M. Nieuwsberichten. CONCERT IN DEN MUZIEKTUIN te Bergen op Dinsdag 18 Augustus 1936, des avonds 8 uur, door „Bergen's Harmonie". Beschermheer: de Ed.Achtb. Heer Jac. v. Reenen. Directeur: de Heer P. Pranger. Programma: 1. „Vacantiemarsch", Joh. Beekman. 2. „Ouverture „Egmont", L. v. Beethoven, arr. P. Pranger. 3. „Les Fantoccini", Ballet Pantomine, Ch. Lecocq, arr. P. Pranger. 4. „Traumideale", walzer, Jul. Fucick. Pauze, 5. Ouverture „Le Brasseur de Preston", Ad. Adam, arr. P, Pranger. 6. Fragmenten uit de Operette Die Lustige Witwe", Fr. Léhar. 7. „Esmeralda", concertwals, M. J. H. Kessels. 8. Marsch finale. OPENLUCHT-BIOSCOOP. Deze week loopt heden en Woensdagavond in het V. V. V. Openlucht-Ttheater de film „De ver zwegen zonde", met „Stella Parish", de bekende Amerikaansche actrice, in Londen tot een van de beroemdste tooneelartisten geworden. De kracht die een vrouw, door de liefde voor haar kind, demonstreet, om daardoor het vijandige publiek te overwinnen, komt in deze film ontroe rend tot uiting. Men gelieve er goede nota van te nemen, dat ditmaal de film niet Zaterdag en Zondag, doch Za- terdag en Woensdag wordt gedraaid. BRIDGEWEDSTRIJD IN HET ORANJE-HOTEL. Dat de bridgewedstrijden in het Oranje-hotel bij de badgasten zeer zeker in den smaak vallen, bleek ook Dinsdag weer op afdoende wijze, toen een zeer geanimeerde wedstrijd werd gehouden met 40 deelnemers. De strijd om den Beker (een extra>-eereprijs) is nog steeds spannend. De be slissing zal nu spoedig vallen en dat maakt den komenden wedstrijd nog interessanter. V. V. V. OPENLUCHT-THEATER TE BERGEN. De vijfde voorstelling van Edmond Rostand s parodie op de romantische liefde werd Woensdag avond voor het Nieuw Schouwtooneel tot een waar succes. Dogi Rugani, Adriaan van Hees en Ko van Dijk en Bouwmeester mochten zelfs afwisselend, bij open doek applaus in ontvangst nemen. Onder warme instemming van het publiek bracht de vice-voorzitter van de V. V. V. het ge zelschap dank voor de in dit seizoen gegeven voorstellingen, waarbij hij Dogi Rugani en mê- vrouw van Dijk bloemen aanbood. Op veelvuldig verzoek werd Vrijdag 14 Augus tus een extra voorstelling van Romanesk gegeven. Nu de avonden reeds beginnen te lengen, kon reeds dadelijk bij den aanvang met licht worden gespeeld, waardoor de intimiteit ten zeerste wordt verhoogd. Alberdinck Thijm uit Alkmaar geeft Dinsdag a.s. een voorstelling van het oerkomische blijspel „Filmmaniakken". Ongetwijfeld zal dan het theater zijn uitverkocht, aangezien hiervan slechts één voorstelling zal worden gegeven. N.V. BOUW-EXPLOIT.-MAATSCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE. ZONNEBAD. De N. V. stelt voor de badgasten en villabewo ners de gelegenheid open zich ten kantore van de Vennootschap te Bergen aan Zee aan te melden voor het lidmaatschap van het Zonnebad. De naam lidmaatschap is gekozen, omdat de Vennootschap voor de badgasten en villabewoners een badgelegenheid wil scheppen, waarbij het in tieme karakter van de badplaats zooveel mogelijk blijft behouden. Het lidmaatschap is strikt persoonlijk. Contributie, le, Gezinskaarten voor één en het zelfde gezin: a. voor een gezinshoofd (vader of moeder) 6.00 voor vier weken of korter; b. voor het tweede gezinshoofd 4.00 voor 4 weken of korter; c. voor het tweede gezinshoofd indien dit slechts over den Zondag te Bergen aan Zee is 1.50 voor 4 weken of korter; d. voor een kinderjuffrouw of verzorgster 3.voor 4 weken of korter; e. voor kinderen van 1216 jaar 2,50 voor 4 Weken of korter;

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1936 | | pagina 9