Pers. „Shanti". De Hr. en Mevr. J. Bruin, Bussum, 6 „Spoorklok II". De Hr. en Mevr. R. de Ruyter, Utrecht, 5 „Spoorklok III". De Hr. en Mevr. J. Teensma, A'dam, 5 „Sterntje". De Hr. en Mevr. H. de SonnavilleArkesteyn, den Haag, 4 Mej. F. Arkesteyn, den Haag, 1 Jongeh. Karei Leeuwenberg, Nijmegen, Dames les en Paula Stulemeyr, Nijmegen 2 Dolf en Jaap Mastboom, Nijmegen, 2 „Tine". De Hr. en Mevr. J. Kruyswijk, A'dam, 6 „Ulysses". Jhr. en Mevr. Ir. 's Graven- C. E. W. van Panhuys, hage, 7 „Verbrandepanhoeve". De Hr. en Mevr. Dr. P. A. van der Harst, A'dam, 8 „Wernau". Jhr. en Mevr. H. Teding van Berkhout, A'dam, 7 „Windy Ridge". De Hr. en Mevr. C. Nolte, Overveen, 7 De Hr. en Mevr. R. Baljon, Bloemendaal, „De Wijde Blik". De Hr. en Mevr. Dr. M. Niemeyer, Wassenaar, 9 „De Zandbak". De Hr. en Mevr. Mr. N. W. Sickler, A'dam, 7 „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. van Swaay, Venlo, 8 „De Zeevonk". Freule Teding van Berkhout en kinderlogé'tjes, A'dam, 9 „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. Mr. F. Tabingh Suermondt, A'dam, 8 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam 100 Deutsche Ferienkolonie, A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland" A'dam, 53 Vacantiehuis „het Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 3Ï01 pers. „De Hoek". De Hr. en Mevr. J. Tempelman, Enschede, 6 ,,'t Hooge Duin". Mevr. A. HonigMeevers en Familie, K. a. d. Z„ 8 „Hoog Droog". De Hr. en Mevr. A. H. B. Berssenbrugge, Leeuwarden, 5 De Hr. en Mevr. Mr. H. T. P. J. TeeuwenBerssenbrugge, Tegelen, 5 „Joke". De Hr. en Mevr. G. Grondsma, Alkmaar, 8 „Jacob Kalffweg. De Hr. en Mevr. C. van Oldenbeek, Utrecht, 4 „De Kieviet". De Hr. en Mevr. Mr. J. Woudstra, Genève, 6 „De Kluis". De Hr, H. N. G. Neujean, en dochters, Hilversum, 3 „De Kokkel". De Hr. en Mevr. Mr. W. C. van Heuven, A'dam, 7 „Kooy". De Hr. en Mevr. F. E. KnooteMomma, Apeldoorn, 4 De Hr. W. F. C. Momma, Bussum, „De Kubus". Mej. S. van der Hoop en Fam., R'dam, 8 „Longroom". De Hr. en Mevr. S. W. Eyssen, Alkmaar, 5 „De Lijster". De Hr. en Mevr. Mr. J. H. Lieftinck, Bussum, 8 „Magneet". De Hr. en Mevr. W. F. Dutilh, R'dam, 10 De Hr. en Mevr. 's Graven- Ir. C. E. Dutilh, hage, 6 „Magnolia". De Hr. en Mevr. Kraayenhage, A'dam, 7 „Marijke". De Hr. en Mevr. P. Bronkhorst, Eindhoven, 6 „Mei". De Hr. en Mevr. O. J. Verkerk, Bergen, 7 „Molenbeeke". De Hr. en Mevr. J. H. Schmiedell, '-Bremen, 4 Mevr. J. A. MenkeSchmiedell, Bremen, 4 Mevr. C. KirchnerSchmiedell, Baarn, 1 „Noviomagum". Mevr. A. HoyerWierdsma en Fam. Nijmegen, 9 „Parnassia". De Hr. en Mevr. Mr. H. T. Asser, Laren (N.H.), 9 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. A, H. Dupker, A'dam, 7 „Pauline". De Hr. en Mevr. Mr. D. M. Meertens, R'dam, 9 „Paviljoen". De Hr, en Mevr. Mr. H. D. A. van Reenen, Bergen, 7 De Hr, G. F. van Löben Seis, Haarlem, 1 „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Dr. H. C. Jelgersma, Oegstgeest, 6 „Pirola". De Hr. en Mevr. S. C. van der Meulen, A'dam, 6 „Primula". De Hr. en Mevr. L. Luderho'ff, Laren (N.H.), 6 „De Ruyter". De Hr. en Mevr. W. H. van Eeghen, Hilversum, 8 ,,'t Roefje". De Hr. en Mevr. M. W. H. Werker, Bussum, 7 „Saenden". De Hr. en Mevr. J. J. Keyzer, Zaandam, 7 „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. Dr. H. G. v. d. Rijn, Groningen, 7 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. Dr. P. G. van de Vliet Hilversum, 7 „Scholekster". Baron en Bsse. K. J. G. van HardenbroekDedel, Bennebroek, 6 Jhr. en Mevr. F. Hooft Graafland—van Hardenbroek, Baarn, 8 „Skopia". De Hr. en Mevr. Prof. Dr. C. de Boer, Leiden, 5 AGENDA. Dagelijks. Bloemen- en Plantententoonstelling Parnassiapark te Bergen aan Zee (van 10 tot 21 uur). Tentoonstelling bloemstillevens Filarski en Germen de Jong, Hotel Stroomer, Bergen aan Zee. Kunstzaal P. Boendermaker, Loudelsweg, expositiewerken C. Boendermaker (Zondags van 3 tot 5 uur). Kunstzaaltje P. Hopman, tentoonstelling teekeningen en grafisch werk B. Essers. Atelier Lijtweg, tentoonstelling werken J. Molenaar en A. Molenaar Verkerk. Atelier Prinsesselaan, tentoonstelling wer ken F. Kamstra. Café-Restaurant „De Rustende Jager", 's middags en 's avonds The Rambling Se- renadres en Rijwielen Polo. Zaterdags en Zondags: Hotel „Nassau-Bergen", Bergen aan Zee, concert en dansmuziek Melchert Schuurman. Oranje-Hotel, tentoonstelling landschappen Germen de Jong. Zondagsmiddags: Café „Duinvermaak", openlucht- dansen. 's Maandagsavonds: Huize „De Vries", Bridgen. Dinsdagsavonds 8 uur: Bridge-Drive's in het Oranje-Hotel. Openlucht-theater. Zaterdags en Zondags, aanvang des avonds 9 uur, Openlucht-Bioscoop. Nieuwsberichten. SCHOUWBURG ,,'T GULDEN VLIES", KERMIS 1936. „Negen dagen vroolijkheid en een slotfeest". De directie van ,,'t Gulden Vlies" heeft voor de a.s. kermis weer een buitengewoon goed pro gramma samengesteld. Het gezelschap Cor Ruys (Ned.-Indisch Tooneel), dat deze „negen dagen vroolijkheid" zal verzorgen, komt reeds de eerste avond (Zaterdag 22 Aug.) met een kermisverras- sing bij uitnemendheid, nj. een première voor Ne derland. De verwachtingen van dit stuk genaamd „De Nieuwe Ster", een vroolijk spel van Film-Geneug ten, in de vertaling van Cor Ruys en waarin deze uitstekende tooneel- en film-acteur natuurlijk de hoofdrol vervult, zijn zeer hoog gespannen. Niet alleen wordt dit stuk de eerste kermis-Zaterdag vertoond, maar ook nog Zondag 23 Augustus. Maandag 24 Aug. volgt dan „Als je maar een baantje hebtDe titel zegt al bijna genoeg, [n dit stuk is Cor Ruys de klerk, Karei Kahle op een Departement van Financië.n Enfin, U kunt zich wel voorstellen dat er met Cor Ruys als klerk op een Departement van Financiën de zotste din gen kunnen gebeuren. U zult kunnen lachen van het begin tot het eind. Dinsdag en Woensdag van de kermisweek het toppunt van vroolijkheid, n.l. „Cor Ruys' „Malle molen". Dit is voor Alkmaar iets geheel nieuws. Cor Ruys is er dit voorjaar in Den Haag en Am sterdam mee begonnen en 't had zulk een succes en zooveel stampvolle zalen, dat „Cor Ruys' „Mallemolen" telkens geprolongeerd moest wor den. Als bijzonderheid krijgt U nog Cor Ruys in zijn onovertroffen typeering van Sally Wegloop in het voorgalerijtje van een Chineesch bierhuisje. Kortom een avond die U zeker niet moogt verzui men bij te wonen. Niet minder geestig is het blijspel dat Donder dag opgevoerd wordt „Moritz Marx" (in effecten en prolongatiën). Cor Ruys vervult hierin de rol van den joodschen bankier Moritz Marx, waarvan Het Handelsblad o. m. schreef: „Dat Cor Ruys ook dezen Moritz Marx voortreffelijk typeeren zou kon men verwachten. Hij laat ons den man zien in al zijn onbehouwen eigenschappen, men ver maakt zich met zijn ongemanierdheid en zijn drift, met zijn goedhartigheid ep zijn onhandige galanterie. Voor de overige drie avonden wordt het pro gramma nader vastgesteld. Als andere attractie heeft ,,'t Gulden Vlies" het welbekende Hongaarsche orkestje weer geënga geerd voor 't Café-Restaurant, dat U vanaf Zon dag eiken middag en avond op prettige muziek zal vergasten. Zigeuner-primas is weer de gelief de Bela Horvath. Ten slotte een daverende finale. Deze zal be staan uit een groot gesoigneerd avondfeest op Maandag 31 Augustus. Dit ter gelegenheid van het Koninginnefeest. Hieraan is een vroolijk Oranje bal verbonden, o. 1. v. A. Englander Jr. Dit feest staat onder auspiciën van de Oranjevereeniging. De hier nog niet zoo bekende maar overal in den lande geziene leutige Vlaming Henri 't Sas, met medewerking van een groot „Stimmungs" orkest o. 1. v. Willy Kohier, zullen de stemming op het gewenschte peil brengen. Het zal een avond worden van echte jolijt. DE FORTENBOUW-WEDSTRIJD. De fortenbouw-wedstrijd, die jaarlijks door het Badbedrijf te Bergen aan Zee wordt georgani seerd, mocht zich ook ditmaal in een grpote be langstelling van de zijde der jeugd verheugen. Niet minder dan 16 groepen van 8 kinderen na men aan den wedstrijd deel. Gedurende de 20 mi nuten die hen voor den bouw van een fort werd gegeven, hebben zij gezwoegd om het hechtste bolwerk tegen de zee tot stand te brengen. Toen de zee het laatste bolwerk had wegge spoeld, mochten de prijswinnaars een keuze uit de vele prijzen doen, waarna alle deelnemers nog een speciale prijs ontvingen. DE BLOEMEN- EN PLANTENTENTOONSTELLING. In zijn Woensdag gehouden vergadering stelde het Comité voor de Bloemen- en Plantententoon stelling te Bergen aan Zee den datum voor de sluiting op 1 September vast. Wie de tentoonstelling nog niet bezocht, doet verstandig dit verzuim te herstellen. De bloemen pracht is nog een lust voor het oog. Wanneer straks het park weer in zijn ouden toestand is terug gebracht, dan zal men dankbaar kunnen herinneren de groote attractie voor Ber gen aan Zee, die door het organiseeren van deze tentoonstelling tot stand werd gebracht. Het weer heeft helaas niet medegewerkt, zoo dat het aantal bezoekers dermate beneden de ra ming is gebleven, dat vermoedelijk het garantie fonds voor 60 pet. zal moeten worden aange sproken. Tot nog toe werd de tentoonstelling door een 9000 bezoekers bezocht, waarvan door een 3000 doorloopende kaarten werden genomen, die be grijpelijk, de tentoonstelling dus meerdere malen bezochten. Het comité verdient dan ook ongetwijfeld een woord van dank voor het organiseeren van deze tentoonstelling, die om het keurige onderhoud terecht door alle kweekers is geroemd. Moge ook de Bergenaren, die de tentoonstelling nog niet bezochten, de laatste dagen benutten om dit alsnog te doen. De expositie is dit ten volle waard en stellig zal men in onze omgeving niet spoedig meer in de gelegenheid worden gesteld een dergelijke volle grondstentoonstelling te aan schouwen. DE OPENLUCHT-BIOSCOOP. Woensdag kon door de ongunstige weersom- omstandigheden de bioscoopvoorstelling in het V. V. V. Openlucht-theater, niet doorgaan, zoodat de vertooning van de film „Verzwegen zonde" Donderdagavond plaats had.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1936 | | pagina 8