Het was een heerlijke zomeravond. Zoowel het beeld als het geluid kwam prachtig over en de aanwezige zomergasten leverden het bewijs deze bijzonder goedkoope amusementsgelegenheid de entrée bedraagt slechts 0.50, bijzonder op prijst te stellen. Zaterdag en Zondag draait de sterk romantische succesvolle lilm „Mazurka" van Willy Forst, met Pola Negri in de hoofdrol. Deze film is toeganke lijk voor personen boven 18 jaar. 29 en 30 Augustus, de laatste filmvoorstelling avonden, loopt de 100ste Harry Pielfilm „Artis- ten". De beste ooit door hem gemaakt. Toegankelijk voor personen boven 14 jaar. V.V.V. OPENLUCHT-THEATER TE BERGEN. „Filmmaniakken", zomerspel in 4 bedrijven van H. Bakker, do:r de Alkmaarsche Tooneelvereeniging „Al- berdinck Thijm". Ruim 500 bezoekers hebben Dinsdagavond vol op geiioten van bovenstaand spel, van gijn en nonsens. „Albërdinck Thijm" heeft Dinsdagavond buiten gewoon geboft. Het was een avond zooals men slechts kon wenschen. Op zulke mooie zomer avonden is het heerlijk toeven in het Openlucht theater, dat om zijn accoustiek en belichting door het publiek zoo bijzonder gewaardeerd wordt. Bergen bezit, als zomervacantie-oord in het Openlucht-theater een pracht gelegenheid om aan de gasten gepast amusement te verschaffen. „Filmmaniakken" veroverde stormenderhand de harten van de bezoekers. Dit is wel bij uitstek een echt vacantiestuk, dat telkens weer nieuwe ver rassingen geeft en de bezoekers tot het einde aangenaam bezig houdt. „Albërdinck Thijm" gaf, dank zij de vertolking van de rollen van den landlooper en den inbreker (Watt en Halfwatt) een spel dat boven het dilet tantisme uitgaat. De heer Vok Keijsper leverde als landlooper 'n spel dat door den besten professional niet ver beterd kan worden. Tot het einde beeldde hij den landlooper voorbeeldig uit. De heer de Haan, die als gast de rol van den inbreker vervulde, bleek voor hem een goede partner te zijn. Ook de bezetting van de andere rollen (in het stuk komen niet minder dan 13 personen voor) bleek in goede handen te zijn gelegd. Vooral mej. M. Kühne, als miss Bella Blackhead, leverde uitstekend spel. Het eigenaardige neger- Hollandsch wist zij uitstekend vol te houden. De heer G. Wagenaar mag als de bediende van het pension „De Duinroos" zeker afzonderlijk worden genoemd, evenals de heer J. Hogervorst, als de eigenaar van „De Duinroos". De figuur van den flesschentrekker, zeer ver dienstelijk gespeeld door den heer F. Wagenaar, riep voor vele Bergenaren de herinnering aan wijlen den heer Broekhuis weer in het leven. Hij toonde zich, in tegenstelling met den land looper en den inbreker, geschikt om in het groot, de dorpsbewoners, in hun vereering voor groot en royaal doende onbekende menschen, op grandiose wijze financieele aderlatingen toe te brengen. Goed spel leverde ook de heer C. Berkhout als Palm, toen hij met den landlooper van de visch- vangst terug keerde. Een woord van lof komt den heer Haakman voor zijn goed verzorgde regie ongetwijfeld tod De firma Ridderikhoff uit Hoorn beweest de cöstumeering en de grimeering uitstekend te kun nen verzorgen. Dit stuk zal het in zoo'n vertolking als open luchtspel blijven doen. PSYGOMETRISCHE EXPERIMENTEN AVOND. In het Oranje-Hotel wordt door mevrouw Dupois een psygometrische experimenten avond georganiseerd. In „Het Vaderland" schreef Dr. Ramakers een enthousiaste beschouwing over hetgeen men op dezen avond te zien krijgt, waaruit blijkt, dat dit ver uitgaat boven hetgeen op dergelijke avonden valt waar te nemen. Historische Anecdoten. HISTORISCHE ANECDOTEN. Tijdens een onderhoud, dat de markiezin van Pompelina op zekeren dag met den laatsten ko ning van Portugal had, kwam het gesprek op de gehoorzaamheidsplichten der onderdanen. De markiezin veroorloofde zich de opmerking, dat deze plicht ook zijn grenzen had. De koning, die het niet met haar eens was, verklaarde met eenigen nadruk: Als ik u zou bevelen in zee te springen, zou u dit zonder aarzelen moeten doen, 'Zonder te antwoorden stond de markiezin op en liep op de deur toe. Waar gaat u naar toe?, riep de koning. Zwemmen leeren, was het antwoord. Verscheidene beroemde schrijvers waren blijk baar van meening, dat de kleeren wel degelijk den man maken. In den tijd, toen Disraëli nog meer het ambt van schrijver dan van politicus be kleedde, was hij meestal buitengewoon zwierig uitgedost. Nadat zijn roman „Vivian Grey" die hem beroemd maakte, was uitgekomen, richtte hij een feestmaal aan, waarbij hij zelf verscheen in groen fluweelen broek, kanariegeel vest, lage schoenen met zilveren gespen en breede kanten opslagen op de mouwen van zijn jas. Toen hij op zekeren dag in het jaar 1930 door een volle Lon- densche straat wandelde, gekleed in lichtblauwe jas en zwarte kousen met roode streepen, maak ten de menschen bepaald ruimte voor hem. „Ik voelde mij alsof de Roode Zee voor mij terug week", zoo vertelde hij later. Ook Charles Dickens was gewoon zich zeer op vallend te kleeden. Het was geen uitzondering, wanneer hij zich vertoonde in helgroen vest met vuurroode das en met een ruiker, bijna zoó groot als een bruidsbouquet in zijn knoopsgat. Eens, toen zijn portret geschilderd zou worden, ver scheen hij in hemelsblauwe overjas met roode manchetten in het atelier van den schilder. Alexander Dumas, de Fransche schrijver, droeg eens op een avondfeest een overhemd met afbeel dingen van kleine roode duiveltjes, spelend en dansend tusschen gele vlammen. „Dat overhemd is voor mij een succes geweest", zoo vertelde hij later. „Iedereen kwam om mij heen staan en ik geloof waarlijk, dat ik met dit fraai gekleurde overhemd een geheel nieuwe mode heb inge voerd!" Een andere Fransche schrijver, Théophile Gau- tier, was ook al niet afkeering van iets bijzonders in zijn kleedij. Zijn rood vest heeft een bijna his torische vermaardheid gekregen. Hij droeg het bij de eerste opvoering van Victor Hugo's „Hernani" en aan het geweldige applaus, dat door hem en nog een groot aantal jongelieden werd aangehe ven, was een groot gedeelte van het succes te danken. „Bent u reeds op jeugdigen leeftijd be roemd geweest?" werd later eens aan Gautier ge vraagd. „Ja zeker", antwoordde Gautier, „en daarvan was mijn roode vest de oorzaak!" N.V. BOUW-EXPLOIT.-M AATSCH APPIJ BERGEN AAN ZEE. ZONNEBAD. De N. V. stelt voor de badgasten en villabewo ners de gelegenheid open zich ten kantore van de Vennootschap te Bergen aan Zee aan te melder, voor het lidmaatschap van het Zonnebad. De naam lidmaatschap is gekozen, omdat de Vennootschap voor de badgasten en villabewoners een badgelegenheid wil scheppen, waarbij het in tieme karakter van de badplaats zooveel mogelijk blijft behouden. Het lidmaatschap is strikt persoonlijk. Contributie. Ie. Gezinskaarten voor één en het zelfde gezin: a. voor een gezinshoofd (vader of moeder) 6.00 voor vier weken of korter; b. voor het tweede gezinshoofd 4.00 voor 4 weken of korter; c. voor het tweede gezinshoofd indien dit slechts over den Zondag te Bergen aan Zee is 1.50 voor 4 weken of korter; d. voor een kinderjuffrouw of verzorgster 3.voor 4 weken of korter; e. voor kinderen van 1216 jaar 2.50 voor 4 weken of korter; f. kinderen beneden 12 jaar van dit gezin zijn vrij mits in begeleiding van één der beide gezinshoofden, de kinderjuffrouw of ver zorgster van dit gezin, die een diploma moet hebben; g. één logé van dit gezin 1.50 per week ol korter. 2e. Afzonderlijke kaarten worden slechts aan vol wassen personen afgegeven ad 6.00 voor vier weken of korter. Ieder lid neemt zijn eigen badcostuum en hand doek mee. Voor de leden is gereserveerd een mooi gedeelte duinterrein bij de badkoetsen. Hierop mogen de leden tenten of vierkante doekomheiningen plaatsen, waarn zij zich kunnen ontkleeden, om zich vandaar-uit in badmantel langs de daarvoor bestemde trap naar het bad bij de badkoetsen te begeven om aldaar in den tijd dat het bad geopend is, onder toezicht te baden. De badmantels, waarop het diploma zichtbaai gedragen moet worden, worden aan den daarvoor bestemden kapstok op het strand gehangen. Het aan- en uitkleeden in een tent of in een ge heel door doek afgesloten vierkant is verplichtend gesteld. Op het Zonnebadterrein mag men niet zonder badcostuum vertoeven. De leden mogen baden zoo dikwijls zij verkie- I zen, zonder verdere betaling. De tenten mogen blijven staan, echter geheel voor risico van de eigenaars. De Maatschappij en hare aangestelden kunnen zich niet daarmede be moeien. Indien gewenscht, wordt voor de damesleden een afzonderlijk deel van het terrein afgezet. De leden zijn gehouden de instructies van het toezichthoudend personeel op te volgen en zich na het baden direct naar het gereserveerde duinter rein te begeven. Zij mogen in badcostuum niet op het strand blijven vertoeven. Gerekend wordt op de medewerking van de le den ten aanzien van de naleving van dit reglement, het gebruik van het terrein (b.v. niet op de helling van den zeekant loopen) en hetgeen verder voor den goeden gang van zaken noodig is. De Vennootschap zal gerechtigd zijn het lid maatschap vóór dezen bestemden tijd te doen eindigen tegen eene evenredige restitutie van betaalde contributie. Buiten den door de Directie vastgestelden bad tijd mag niemand op het terrein vertoeven, vooral niet des nachts. Er zijn linnen strandtenten te huur a 4.00 per week. DE BADDIRECTIE. STRANDSTOELEN: Per één uur 0.15, per twee uur 0.20, per dag 0.50, per week 2.30, per maand 8.Voor het hebben en gebruiken van een eigen ligstoel (opvouwbaar) per dag 0.15, per week 0.50, per maand 2. Genoemde tarieven, behoudens nadere wijzi gingen. GRAPJES. Hoe kwam erbij, beklaagde, dien man zoo teslaan? Edelachtbare, hij zei tegen me: je bent een minderwaardige maar voordat hij 't woord „afzetter" kon zeggen, had ik hem er al een ge geven. Als dit een kuiken is, dan ben ik een uil, sprak de hotelgast nijdig. Het spijt me erg, mijnheer, antwoordde de kellner beleefd, maar het is een kuiken. Iemand zag, hoe een heer vóór hem een kaartje voor den schouwburg kocht en het geld, dat hij terug kreeg, liet liggen. Gebeurt dat meer? vroeg hij. O ja, was het antwoord van den kassier. En wat doet u dan? Ik tik tegen het ruitje met mijn spons. Jansen voelde zich niet lekker en liet den dok ter roepen. De kwaal, waaraan u lijdt, is niet gevaarlijk, zei de dokter na onderzoek. Maar u moet toch zeer voorzichtig zijn. Op de honderd zieken ster ven er drie van. Zoo, zei Jansen nadenkend, dokter, zijn die drie al dood? Vraag aan een vader, wiens dochter met een tuinman is getrouwd: En bezoekt ge je dochter dikwijls? Alleen op dagen, dat 't regent. Waarom juist dan alleen? - Ja, zie je, anders moet ik meehelpen om de bloemen te begieten. Maar witkiel, zei de dame in de coupé ge schrokken, dit zijn heelemaal mijn koffers niet. Zoo, zei de man verwonderd, maar als ik u een goeden raad mag geven, houdt ze dan maar, anders krijgt u heelemaal niets". Neemt u mijn niet kwalijk, hier op kantoor is toch een leerling Jan Pieters aangesteld zou ik hem een oogenblik kunnen spreken? Ik ben name lijk zijn grootvader! Het spijt me u komt te laat hij heeft een uur geleden vrij gekregen, om naar uw be grafenis te gaan Damlander molen.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1936 | | pagina 9