C. F. ZEILER. „De Rustende Jager" NIC. DE VRIES AND HIS RASCALS. DANCING. DE JONG'S Foto-artikelen. 29 Januari was het voor de V. V. V. een bijzon dere dag, een dag, die ook in „De Badbode" be hoort te worden vastgelegd. Dien dag toch was de voorzitter 25 jaar bestuurslid en aangezien hij daarvan 17 jaar lang het scheepje van de V. V, V. als kapitein had bestuurd, meenden zijn mede bestuursleden dien dag eens te moeten laten blij ken, hoe in breeden kring zijn bestuursbeleid wordt gewaardeerd. Onmiddellijk vormde zich spontaan een commissie uit de ieden, bestaande uit de heeren Diesfeldt, Kalsbeek, Kreb, Koster, Verhagen en Rosier, welke commissie zich de medewerking van alle V. V. V.-leden wist te ver zekeren. Door aller medewerking beleefde Bergen 29 Ja nuari een feestavond, zooals dit alleen in een kleine plaats, waar men elkander door en door kent, mogelijk is en die het gemeenschapsleven in een dorp zoo aantrekkelijk maken. Wij kunnen verzekeren, dat dien avond de heer Zeiler is gehuldigd op een wijze, die hem en allen die het meemaakten, buitengewoon goed heeft gedaan. Niet alleen het bestuur en het huldigingscomité, maar ook het gemeentebestuur nam bij monde van den burgemeester deel aan de hulde, terwijl ook de eere-voorzitter, de heer J. van Reenen, die door ziekte verhinderd was, in een warm gesteld schrijven zijn waardeering uitte voor den man die vóór 30 jaar in het toen nog onbekende Bergen aan Zee het Bad-Hotel stichtte en die zoo vele jaren op onbaatzuchtige wijze de V. V. V. heeft geleid. Het hoogtepunt van den avond was de komst van Bergen's Harmonie, die vol geestdrift de Jubileum- en de V. V. V.-marsch ten gehoore bracht en bij monde van haar voorzitter, den heer P. Blankendaal, van de goede samenwerking tus- schen de V. V. V. en het corps getuigenis aflegde. Dat ook mevrouw Zeiler in de huldiging werd betrokken sprak wel vanzelf. Ingewijden weten, dat de eminente V. V. V.-voorzitter soms wel eens zwaartillend van aard is en dat het juist haar groote verdienste is, dat zij hem dan duidelijk maakt, dat achter de wolken toch de zon schijnt. Ook „De Badbode" sluit zich gaarne bij de ge brachte huldiging aan, want deze was voor 100 verdiend. De Voorzitter der V.V.V. te Bergen, de heer C. F. ZEILER (die 29 Jan. 25 jaar bestuurslid was) naast dochter en echtgenoote, omgeven door zijn medebestuurderen met hun dames. Nieuwsberichten. KO VAN DIJK. f Zondag, 23 Mei, vernamen wij het teleurstel- lende bericht, dat Ko van Dijk in zijn geliefden molen in den Hargerpolder, dien hij met de zijnen 1 Mei voor de zomermaanden had betrokken, was overleden. In Bergen bewaren wij aan dezen kunstenaar wel zeer aangename herinneringen. De Berger Kunstkring waardeerde het in het winterseizoen bijzonder als „Het Nieuw Schouwtooneel", waar van hij deel uitmaakte van de artistieke leiding, een stuk bracht waarin Ko van Dijk optrad. Wij noemen zijn creatie van „De Fakier", die van den smid en „De Vreemdeling" en van den dokter in „Charlotte", in welke stukken hij een eigen kleur wist te leggen en zich deed kennen als een artist van grooten stijl. Er is echter nog een andere reden waarom wij Ko van Dijk ook in „De Badbode" willen her denken. Toen n.l. in 1935 het V. V. V. Openluchttheater werd geopend vonden wij Ko van Dijk oogen- blikkelijk bereid om de vertooning van het aardige blijspel van Molière „Dokter tegen wil en dank" en „De Koe" van Langendijk op zich te nemen, blijspelen waarbij onze zomergasten zich niet het minst om zijn vertolking van den dokter uitste kend hebben vermaakt. Met Fritz Bouwmeester bleek hij voorts het vo rig jaar oogenblikkelijk bereid om voor het Open luchttheater Edmond Rostand's „Romanesk" in te studéeren. Zes maal werd dit zoo geestige costuumstuk het vorig jaar in het Openluchttheater gespeeld en zij, die het bijwoonden, zullen zich zijn vertolking van den grotesken ontvoerder herinneren. Wij hebben het toen in hooge mate betreurd, dat de voorstellingen door het slechte weer steeds werden tegengewerkt en bewondering gevoeld voor Ko van Dijk, die zich daardoor zijn optimis me niet liet ontnemen. Ook voor dit seizoen zouden wij met hem voor de bespeling van het Openluchttheater een over eenkomst hebben gesloten. De plotselinge dood van Ko van Dijk, die nog in de kracht van zijn leven stond hij bereikte den leeftijd van 56 jaar heeft dit verhinderd. Voor de zijnen, die des middags nog volop met hem van zon en strand aan de Hondsbossche zee wering hadden genoten, is zijn verscheiden wel een zeer zware slag. Mogen zij troost vinden in de groote waardeéring die zoo ondubbelzinnig tot uiting kwam toen zijn stoffelijk overschot uit den Stadsschouwburg te Amsterdam werd uitgedragen. In onze herinnering blijft Ko van Dijk als een groot artist en als een gaaf en goed mensch voort leven. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot J. Smit Jr. slaagde voor het; examen voor verwarmingstechnicus. Het examen werd afgenomen door het Kon. Instituut van ingenieurs. BERGEN (N.-H.) lederen dag, middag en avond CONCERT. 3 Kegelbanen. Nergens gezelliger. CONCERT in den muziektuin te Bergen op Dinsdag 8 Juni '37, des avonds 8 uur, Hoor. „Bergen'.s Harmonie". Beschermheer: deTïdlAchtb.Heer Jac. v. Reenen. Directeur: de Heer P. Pranger. Programma: 1. „Unter dem Siegesbanner", marsch, F. von Blon. 2. Ouverture „Joseph", E. N. Méhul. 3. Balletsuite „Marion", Sam. Vlessing. a. prelude; b. rigaudon; c. badinage; d. inter mezzo; e. gavotte; f. rond-finale. 4. „O Ma Charmante", langzame wals, G. Allier. Pauze. 5. „Jubilémarsch", Joh. Beekman. 6. Ouverture „Le Brasseur de Preston", A. Adam. arr. P. Pranger. 7. Angelus uit „Scènes Pittoresques", J. Massenet. 8. Fantaisie „Maritana", W. Wallace. 9. Marsch finale. De toegang tot den muziektuin is vrij. Kinderen worden zonder geleide niet toegelaten. Gelieve vooral de stilte te betrachten. CASINO-KEGELINO. Gedurende de maanden Juli en Augustus wordt aan de gasten in Bergen een aardige avondontspan ning geboden. De V. V. V, en de beide Midden stands-organisaties wisten n.l. van den heer Nor- demann te Alkmaar het recht te verzekeren om als le badplaats in het land de door hem uitge vonden Kegelino-spelen te exploiteeren. Het Kegelino-spel is een Nederlandsche vinding en werd voor het eerst dit voorjaar op de Jaar beurs gepresenteerd. Prins Bernhard bestelde onmiddellijk dit gezelschapsspel en de V. V. V. zag oogenblikkelijk, dat dit spel juist het spel is, wat een seizoenplaats behoeft, In het volgend nummer zullen hierover nadere mededeelingen worden gedaan. De feestelijke opening vindt plaats op 1 Juli en is alleen toegan kelijk voor de leden van de drie organisaties. FOTO- EN KINOHANDEL, Breelaan, tegenover 't Station. SPECIAAL-ZAAK in alle Ontwikkelen, afdrukken en vergrooten. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 6 Juni, voorm. 10.30 uur, Ds. v. d. Kieboom. Geref. Kerk te Bergen. Zondag 6 Juni, voorm. 10 uur leesdienst, nam. 5 uur Ds. v. d. Vliet, van Slootdorp. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 6 Juni, voorm. 10.30 uur, Ds. Molenaar van Arnhem. Vrije Evang. Gemeente, Geesterweg ia, Alkmaar. Zondag 6 Juni, voorm. 10.15 en 's av. 7 uur Ds. Ruijs. Rem. Geref. Gem., Alkmaar. Zondag 6 Juni, voorm. 10.30 uur, Ds. Rappold, Evang. Luth. Gem., Alkmaar. Zondag 6 Juni, voorm. 10.30 uur, Ds. Makkink van Leiden. R. K. Kerk te Bergen. Zondag de H.H. Missen om half 8 en 10 uur; 2 uur H. Familie, afd. vrouwen; half 7 Jongens congregatie; half 8 Lof. Woensdag half 8 H. Familie, afd. mannen. Donderdag 7 uur Meisjescongregatie; half 8 Lof en Rozenhoedje voor de bekeering van ons vader land. Zaterdag van 46 en van 79 uur gelegenheid om te biechten. N.B. Zondag, 13 Juni, onder de H. Mis de eerste H. Communie der kleinen. De voorbereiding: Woensdag, Donderdag en Vrijdag om 11 uur; Zaterdag om 9 uur. Historische Anecdoten. Toen de Chineesche staatsman Li Hung Psang eens Londen bezocht, besloot een aanzienlijk man van de Beurs den beroemden gast een waardevol geschenk aan te bieden. De bankier overwoog langen tijd wat voor een soort geschenk hij zou uitkiezen, ten slotte bepaalde hij zijn keus op een paar schoothondjes. Voor veel geld kwam hij in het bezit van twee exemplaren van het zuiverste ras met een stam boom, die de bewondering en den naijver van alle kenners wekte, en deze zond hij aan den Chinec - schen gast. Na enkele dagen ontving de gulle Brit een dankbrief. Li Hung Psang schreef: „Ik heb uw geschenk met veel vreugde ontvan gen. Jammer, dwingen mijn leeftijd en gezondheid tot streng dieet. Ik heb daarom de twee hondjes laten toebereiden voor eenige heeren van mijn ge volg, die mij verzekeren dat 't hun voortreffelijk heeft gesmaakt". Monsieur De Corbières, minister van binnen- landsche zaken, onder de restauratie der Bour bons, wist zich, hoewel uit minderen stand, door zijn meer dan gewone bekwaamheden tot rang en aanzien te verheffen. Als een gevolg zijner opvoe ding in de burgerklasse en onder burgers, waren hem de gebruiken in de groote wereld schier on bekend gebleven of kon hij zich niet naar behoo- ren daarnaar voegen. Die onbekendheid met de etiquette van het hof deed hem niet zelden de zonderlingste bokken begaan. Dat die zonden de lachspieren van den koning en van het hof in be- weging brachten, is begrijpelijk. De rechtsgeleerde wist zich echter altijd er uit te redden, zoodoende bracht hij zichzelf niet gauw in verlegenheid. Toen De Corbières op zekeren dag Lodewijk XVIII eenige belangrijke plannen onder het oog bracht, was zijn geest zoozeer vervuld met het onderwerp der beraadslaging, dat hij, na het nemen van een snuifje, zijn snuifdoos op tafel bij de papieren legde en daarnaast zijn zakdoek legde. Gij schijnt uw zakken te ledigen, mijnheer De Corbières, zei de koning met gekwetste waardig heid. Dat is juist een goede fout, sire! was het vlugge antwoord van De Corbières, het zou mij hinderen, ja werkelijk, geweldig hinderen, als Uwe Majesteit mij beschuldigde van ze te vullen. Toen keizer Pedro van Brazilië in Engeland een fabriek bezocht en men hem daar een groot vlieg wiel toonde met de mededeeling dat het 200 om wentelingen deed in een minuut, gaf Z, M. ten antwoord: Tweehonderd omwentelingen! Neen daar kunnen onze Zuid-Amerikaansche republieken toch niet tegen op.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1937 | | pagina 11