EXPOSITIE VAN DE JONG'S Foto-artikelen. WERKEN VAN F. KAMSTRA in „de Rustende Jager" te Bergen". Pers. „Wernau". Mej. Loman en verzorgster, A'dam, 2 „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. Ir. A. Dekker, Wormerv., 8 „De Zeevonk". De Hr. en Mevr. P. Visser, Alkmaar, 8 „De Zandbak". De Hr. en Mevr. Mr. J. A. Schreuder, Groningen, 6 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, 100 Duitsche Ferienkolonie, A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", A'dam, 66 Vacantiehuis „Het Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 1483 pers. Nieuwsberichten. HOTEL NASSAU-BERGEN. In het seizoen is Hotel Nassau-Bergen niet alleen het centrum van onze badplaats. Goede ge zelschappen die in het seizoen N. H. bezoeken weten, dat in N. H. boven het. IJ dit hotel aan zee een uitstekende gelegenheid is voor een lunch of een diner. Deze wetenschap was oorzaak, dat gistermiddag de Fransche maarschalk Petain, die ons land be zoekt en Donderdag den Wieringermeerpolder, in gezelschap van een vijftal personen, w.o. de adju dant van minister Colijn, in oogenschouw nam, voor de lunch Nassau-Bergen prefereerde en zijn voldoening over de bijzonder fijne Hollandsche gerechten uitsprak. Uit den mond van dezen ken ner van de Fransche keuken is dit zeker een waardevolle lof. DE ITALIAANSCHE OPERA in het Openlucht-theater. Het zomerconcert van de „Opera Italiana" gisteravond in het „Gulden Vlies" te Alk maar was dermate een succes, dat de V.V.V. onderhandelingen heeft geopend voor een dergelijk concert in het Openlucht-theater. Aangezien het gezelschap na 14 Juli weer naar Italië terugkeert, zal dit concert ver moedelijk in één der laatste dagen van Juni plaats hebben. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 20 Juni, vm. 10 uur, Ds. v. d. Kieboom. FOTO- EN KINOHANDEL, Breelaan, tegenover 't Station. SPECIAAL-ZAAK in alle Ontwikkelen, afdrukken en vergrooten. Geref. Kerk te Bergen. Zondag 20 Juni, vm. 10 en 's avonds 7 uur, Ds. Donner, van Broek op Langendijk. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 20 Juni, vm. 10.30 uur, de heer Norel, van Amsterdam. Vrije Evang. Gemeente, Geesterweg la, Alkmaar. Zondag 20 Juni, vm. 10.30 en 's avonds 7 uur Ds. Ruijs. Rem. Geref. Gem., Alkmaar. Zondag 20 Juni, v.m. 10.30 uur, Ds. Rappold. Evang. Luth. Gem., Alkmaar. Zondag 20 Juni, vm. 10.30 uur, Ds. Stellwag Jr., van Utrecht, R. K. Kerk te Bergen. Zondag. H. Missen 7 en 9 uur. Onder de Hoogmis Plechtige H. Communie. 2 uur Lof. Maandag. 9.30 uur Gezongen H. Mis, met Veni Creator en Huwelijksinzegening. Donderdag. 7.30 Lof. Vrijdag. Eucharistische dag. 27.30 Uitstelling van het Allerheiligste. 7.30 Lof. Zaterdag. Van 46 en van 79 uur gelegenheid tot biechten. Historische Anecdoten. Toen Lenbach's beroemd schilderij te Berlijn werd tentoongesteld, maakten enkelen aanmer kingen op de uniformknoopen, welke Lenbach volgens hen niet juist had geplaatst. Dit kwam den keizer ter oore. Hij gaf den Pruisischen gezant te München opdracht, Lenbach hierover te onder houden. Dit geschiedde. Het antwoord, dat de verbaasde diplomaat van Lenbach ontving, luidde: Zegt U maar aan Zijne Majesteit, dat ik koppen en geen knoopen schilder. Men vroeg Yvette Guilbert eens: Is het wer kelijk waar, mevrouw, dat u al zestig jaar is? Ik niet, maar mijn geboortebewijs, was het antwoord van de kunstenares. Pers. A. V. „Duinhut". De Hr. en Mevr. Gorter en Fam., Groningen, 7 „Duinrode". Baron Bsse. O. C. Taets van Amerongen, Bilthoven, 6 „De Echo". De Hr. en Mevr. J, C. van Hasselt, Zuilen, 5 De Hr, en Mevr. Hopman, Zuilen, 2 v. Hasseltstraat. De Hr. en Mevr. H. Merkes, Wormerveer, 5 „Herly". Freule C. Teding van Berkhout en kinderlogé's, A'dam, 7 „Hilda". Kinderjuffrouw met kinderen Wurfbain, Arnhem, 4 „De Hoek". De Hr. en Mevr. Jan Dil, Zaandam, 6 „'t Hooge Duin". Mevr. A. HonigMeevers en Familie, K. a. d. Z., 8 „Hoog Droog". De Hr. en Mevr. Bierenga, Bussum, 4 Mevrouw Rijkels, Winschoten, 3 „Jacob Kalffweg 8". De Hr. en Mevr. D. Jansen, Almelo, 5 „De Kokkel". De Hr. en Mevr. C. Huisken, Hilversum, 6 „Kooy". De Hr. en Mevr. G. Haverkate, Enschede, 5 „De Kubus". De Hr. en Mevr. P. Kommer, Alkmaar, 8 „De Lijster". Jhr. en Mevr. J. S. E. Gockinga, Bilthoven, 5 „Marijke". Mevrouw van Odijck, A'dam, 4 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. C. Cremers, Wormerv., 5 „Paulina". Fam. Feldmann, Delft, 5 „Parnassia", De Hr. en Mevr. Mr. G. van Hall, Laren, 6 „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Mr. J. Uden van Drooge, Dordrecht, 2 „De Ruyter". De Hr. en Mevr. Jac. Verkade, Zaandam, 7 „'t Roefje". De Hr. en Mevr. J. J. Nierstrasz, Groningen, 7 „Saenden". De Hr. en Mevr. J. J. Keyzer, Zaandam, 7 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. G. W. J. Jung, A'dam, 7 „Scholekster". De Hr. en Mevr. Prof. Dr. Med. E. Laqueur, A'dam, 8 „Skopia", Mevr. G. W. M. Kamerlingh OnnesElfring, Bergen, 4 „Spoorklok III". De Hr. en Mevr. J. A. Matsen, A'dam, 4 „Ulysses". De Hr. en Mevr. L. H. van Leeuwen en Fam., A'dam, 11 „Wijde Blik". De Hr. en Mevr. E, Kaars Sijpesteijn, Krommenie, 8 Een mooi oud dorpsstraatje in Bergen.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1937 | | pagina 11