Mm§mÉmSÊÊt0 A. E. ROMENY, BERGENSCHE DROGISTERIJ BLAUWiE BUS. „EEN MIDZOMERNACHTDROOM". Voor de V. V. V. is de opvoering van „Een Mid- zomernachtdroom" door de Zaanlanders een groot succes geworden. Zoowel Zaterdag als Zondag werkte het weer bijzonder mee en honderden hebben van het goed verzorgde spel van liefde en droom genoten. Mevr. Rooyaards heeft met de regie van dit spel bewezen, dat met ernstig willende dilettanten het beroepsspel benaderd kan worden. De regisseur van het Harlekijnspel, dat 29 Juli in het Open lucht-theater vertoond zal worden, de heer Bee- rends, verzekerde ons, dat hij slechts één bezwaar tegen de vertooning had en wel deze, dat hier gespeeld werd op een wijze die door beroepsspe lers niet kan worden verbeterd. Wij keken hem toen een beetje verwonderd aan, maar in ernst betoogde deze kunstenaar, dat zijn opvatting deze is, dat leekenspel, leekenspel moet blijven. U zult begrijpen, dat wij in deze critiek niets dan lof zien. De droom werd hier èn door het natuurdécor èn door de costumeering èn door de lichteffecten bijna volkomen. Beide avonden bracht het enthou siaste publiek den spelers als het ware een ovatie. Onder groote instemming huldigde de heer Klomp, namens de V. V. V., de Zaansche Zustervereeniging voor het initiatief, waarbij hij de dames, die de hoofdrollen vervulden, bloemen aanbood. Voor Bergen zijn beide voorstellingen van groote propagandische waarde geweest. 75 mede spelenden werden belangloos door V. V. V.-leden gehuisvest, terwijl een gelijk getal voor rekening van de Zaansche V. V. V. in Bergen logeerden en Zondag nog een 50-tal extra voor rekening van de Zaansche V. V. V. in Bergen dineerden. De Zaankanters hebben bovendien bewezen menschen te zijn, die in goede samenwerking met elkander feest kunnen vieren. Zaterdag bleven zij tot 's nachts 2 uur in feestelijke stemming in Duinvermaak bijeen. Zondagmorgen maakten zij onder leiding van de Bergensche V. V. V. een wandeling in Bergen, terwijl ze Zondagmiddag in hotel NassauBergen te Bergen aan Zee een théa gebruikten. Hier huldigde de voorzitter van de Zaansche V. V. V., de heer Caron, de leidster van dit spel, mevrouw Royaards; de leidster van het ballet, mevrouw Polak, en de leider van het orkest, de heer v. d. Boogaard, door het aanbieden van bloemen. De hoofdfiguren in het stuk ontvan gen, als aandenken, een boekwerk, terwijl aan alle medespelenden als herinnering een mooie foto van de spelenden werd aangeboden. Dat de Zaanlanders met veel genoegen de uit- noodiging van de Bergensche V. V. V. hadden aan vaard, verklaarde de heer Caron aan het einde van de 2e voorstelling Zondagavond, die voor de Zaankanters de 9e voorstelling was. Op sympa thieke wijze bracht hij de Bergensche V. V. V. dank voor het royale initiatief, daarbij aan me vrouw Klomp, als de echtgenoote van het be stuurslid, dat hiervoor de stuwkracht was geweest, bloemen aanbiedende. Hierna trokken de Zaansche V. V. V.-ers, met de elfjes, de koning en koningin der elfen, de her tog en zijn gevolg, de handwerkslieden en de leden van het symphonie-orkest met groote toerwagens naar de Zaanstreek, waar de namen van Theseus, Hyspolyter, Oberon, Titania, Puck, Egens, Hermia, Helena, Lysander, Demetrius, Philostratus, Dissel, Schaaf, Spoel, Wind, Tuit, Slokker, Erwtenbloe sem, Spinrag, Mol en Mosterdzaad zeker nog lang zullen blijven voortleven, als herinnering aan een gewaagd doch geslaagd spel, dat ook in Bergen niet vergeten zal worden. EEN NATIONALE HARDDRAVERIJ TE BERGEN. Bergen, waar een 35 jaar geleden in de Herten kamp (toen nog Renbaan) groote Nationale drave rijen werden gehouden, krijgt 11 Augustus, dank zij de V. V. V., weer eens een nationale draverij te zien. Voor dit doel heeft zich een commissie ge vormd, bestaande uit de heeren Swaag, van Exter, Baltus, Swakman, Roggeveen en Klomp, Het De Kunstzaal van den heer P. Boendermaker, waarin dit jaar zijn zoon C. Boendermaker zijn werk exposeert. De tentoonstelling is gratis toegankelijk. gemeentebestuur heeft de prachtige Hoflaan voor dit doel beschikbaar gesteld en als de voorteeke nen niet bedriegen, dan zullen dien dag de gasten in de gelegenheid zijn om de beste jockey's, in de kleuren van hun stal, te zien kampen om de prij zen van 250.75.40.en 10. Bergen's Harmonie zal dit feest opluisteren en om één uur met de deelnemers, vanaf de Rustende Jager, naar het terrein trekken. De Harddraverijvereeniging te Beverwijk was zoo vriendelijk voor dien dag aan de V. V. V. de beschikking te verleenen over het automatische starttoestel, waardoor het vroeger zoo vervelende en langdurige starten wordt voorkomen. Het be looft een echte nationale kortebaandraverij te worden. De belangstelling voor de paardensport is in ons land weer groeiende. In Friesland wordt er weer veel aan gedaan en door den Afsluitdijk be staat er veel kans, dat men ook de beste paarden uit Friesland onder de deelnemers zal tellen. Bo vendien kent men in dit deel van N.H. de houders van de beste draverspaarden. De entreeprijzen be dragen 1.en 0.50, kinderen half geld, zoodat onze gasten 11 Augustus voor weinig geld in de gelegenheid worden gesteld, iets uniek-Neder- Nederlandsch te bewonderen. HET CASINO-KEGELINOSPEL. Het Casino-Kegelinospel, dat door de V. V. V. en de beide Middenstands-organisaties, ter avond afleiding voor de in Bergen vertoevende gasten, in een der zalen van De Rustende Jager (ingang door den tuin) werd ingesteld, mag zich in groote be langstelling verheugen. Als seizoenprijs stellen de drie organisaties voor hem of haar, die de hoogste worp doet, een prijs van 100.beschikbaar. Deze prijs is met slechts een dubbeltje te winnen. In het zaaltje staan een zestal 3 M. lange tafels opgesteld. Aan het einde van de tafel staan, in horizontale lijn, 13 kegeltjes opgesteld, genum merd van 1 tot 8, terwijl 5 kegeltjes het nummer negen hebben. Ieder, die een dubbeltje betaalt, mag met 5 stalen balletjes probeeren 5 kegels om te gooien. Wie daarin slaagt, onverschillig de volg orde van de cijfers, mag een aardig prijsje uitzoe ken, terwijl hij of zij die 3 negens in de hoogste cijfers werpt, een waardebon van 1,krijgt, welke bon in iedere winkel, café of pension in Bergen als betaalmiddel wordt aangenomen. Wie 3 negens op willekeurige plaatsen gooit, krijgt een waardebon van 0.50. De hoogste worp met de 5 balletjes is dus 99999. Dat dit zeker mogelijk is, bewijst het feit, dat ver schillende personen het reeds tot vier negens met een lager cijfer brachten. De hoogste gooier is tot nog toe de heer C. Boendermaker uit Schoorl met de worp 99997. Voorts wordt er iederen avond een avondprijs van 2.50 beschikbaar gesteld voor de hoogste worp van dien avond, terwijl voor Zondagavond deze prijs op 10.is gesteld. 1 Juli werd deze gelegenheid in Bergen geopend en sindsdien zijn er al ruim 10000 werpbons ge bruikt en zeer veel waardebons in omloop ge bracht. Er zijn er, die met dit behendigheidsspel een groote vaardigheid toonen en meermalen met meer prijsjes en bons huiswaarts keeren, dan zij aan dubbeltjes betaalden. Wij hoorden reeds be weren, dat dit dermate nadeelig voor de kas is geweest, dat het niet mogelijk zal zijn het spel tot einde Augustus in stand te houden en hebben daarom naar de juistheid van deze bewering ge ïnformeerd. Op grond van de verkregen inlichtin gen kunnen wij mededeelen, dat de initiatiefnemers met het instellen van dit spel in de 1ste plaats hebben beoogd, aan de gasten de zoo gewenschte avondafleiding te bezorgen en de omzet voor de winkeliers te verhoogen. In de 2de plaats is aan winst voor de organisaties gedacht. Komt die niet, dan is dit niet erg, aangezien er vóoiPTle oprich ting een fonds is gevormd, waarvan nog 700.— in kas is, zoodat men stellig wel einde Augustus zal halen. DE VERLICHTINGSAVOND. Wanneer het volgende nummer van „De Bad- bode" verschijnt, heeft Bergen zijn traditioneelen verlichtingsavond weer gehad. De gasten, die reeds eerder in Bergen vertoefden, weten, dat deze avond, die dit seizoen Woensdag 28 Juli wordt ge houden, tot de onvergetelijke in Bergen behoort. Dan toch baadt het centrum van het dorp in een zee van licht en hangen een tien duizend lampions onder het groene bladerendak. De V. V. V. verzorgt de verlichting in de omge ving van de oude Kerkruïne. Dan hangen, als groote oranjeappels, een duizend lampions aan de takken van de linden en knotwilgen, hetgeen een feeërieken aanblik oplevert. Ditmaal zal bovendien de Ruïne met schijnwerpers worden verlicht. Bergen's Harmonie maakt om 9 uur de zoo ge waardeerde rondgang bij fakkellicht. De buurtcommissies van de Ruïnelaan, de Dorps straat, de Hoflaan, de Breelaan, de Stationsstraat, de Oldenburglaan, de Verlengde Oldenburglaan, de Russenweg, de St. Anthoniestraat en de Molen straat zijn reeds in actie gekomen en wedijveren met elkander om de verrassing zoo groot mogelijk te doen zijn. Om half negen wordt met het ophan gen der lampions een aanvang gemaakt. Vele han den zijn daarvoor noodig en de buurtcommissies zullen daarvoor gaarne bereidwillige handen accepteeren. De Verlichtingsavond wordt door de gasten met hun kinderen in hooge mate gewaardeerd. Hij be hoort in het seizoen bij Bergen en kan niet meer worden gemist. In de voorjaarsvergadering van de V. V. V. kwam het bezwaar naar voren, dat de aan dien avond verbonden kosten voor een groot deel regelmatig gedragen worden door de bewo ners in het centrum, die bovendien ook nog al het daaraan verbonden werk moeten verrichten. Aangezien de billijkheid medebrengt, dat ook anderen daaraan bijdragen, werd een commissie ingesteld, bestaande uit de heeren Blankensteijn, Duits, Leegwater en Termöhlen. Deze heeren zul len daarvoor, namens de V. V. V,, de goedgezinden bezoeken en wij hopen, dat ze vriendelijk worden ontvangen en dat men hen, door het schenken van bijdragen, het bewijs zal leveren, dat men hun be langloos werk waardeert. Het belang van Bergen vordert, dat ook thans weer een eensgezinde samenwerking wordt ge toond. Een van de stuwkrachten voor den verlichtings- dansen te begeleiden. Desondanks oogstte hij, door zijn fenomenaal spel, veel succes. Wanneer hij, evenals de pianist van de Jazz, over een concert vleugel de beschikking had gehad, dan zou men van dezen kunstenaar nog wel wat anders te hoo- ren hebben gekregen. De lichte dansen van Ankie Heukers, hoewel daarvan niet gezegd kon worden, dat ze de daarbij uitgevoerde muziek uitbeeldden, werden met groote dankbaarheid door het publiek gevolgd. De costuums waren met smaak en zorg gekozen. Wij hopen, dat de Rustende Jager op den inge slagen weg zal voortgaan en het publiek op dit terrein afwisseling zal bieden. APOTH.-ASSISTENTE Telefoon 109. BREELAAN 17, BERGEN (N.-H.) I Autobusdienst BergenAlkmaar.' Dagelijks [HALFUUR-DIENST. Beleefd aanbevelend, A. SCHALKWIJK,BERGEN.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1937 | | pagina 6