j4mjAlcv Wat ben jij prachtig bruin! ZONNEBRUIN-CRÊME „Golfzang". De Hr. en Mevr. Ir. G. C. van der Leek, Hillegersb., v. Hasseltstraat. De Hr. en Mevr. C. Korver, Eindhoven, Fam. Reisenbach, Amersf., „Herly". Jkvr. A. C. Teding van Berkhout en kinderloge'tjes, A'dam, „Herline", De Hr. en Mevr. J. L. Bienfait, A'dam, „Hilda". De Hr. en Mevr. A. J. Danser, A'dam, De Hr. gn Mevr. S. van der Burg, 's Hert.b. „De Hoek". De Hr. en Mevr. F. H. Wentholt, Heemstede, De Hr. en Mevr. C. Piek, Dordrecht, De Hr. en Mevr. Dr. P. G. van de Vliet, Hilversum, ,,'t Hooge Duin". Mevr. A. HonigMeevers en Familie, K. a. d. Z,, „Hoog Droog". De Hr. en Mevr. F. C. W. Koker, Bussum, De Hr. en Mevr. M. J. den Outer, R'dam, De Hr. en Mevr. Kostenden Outer, 's Gravenh., „Joke". De Hr, en Mevr. G. Grondsma, Alkmaar, De Hr. en Mevr. KromGrondsma, Alkmaar, „Jacob Kalllweg 8". De Hr. en Mevr. J. Jansen, Utrecht, De Hr. en Mevr. J. G. Raatgever, Utrecht, „De Kieviet". Mevr. D. Dreux, Hilversum, Mevr. J. van Lierop, Hilversum, De Hr. en Mevr. Mr. J. Woudstra, Geneve, „Kluiske". De Hr. en Mevr. J. Fijn, Bergen, „De Kokkel". De Hr. Leo Peltenburg, Bussum, „Kooy". De Hr. en Mevr. J. Hoejenbos, Utrecht, De Hr. en Mevr. J. Baurrichter, N-megen, „De Kubus". De Hr. en Mevr. J. Coelingh, Bloemend., Mevr. W. C. Denig-van Stockum, Blaricum, „De Longroom". De Hr. en Mevr. S. W. Eyssen, Alkmaar, „De Lijster", De Hr. en Mevr. J. Hellema, Zaandam, „De Magneet". De Hr. en Mevr. Mr. J. Dutilh, R'dam, „Magnolia". De Hr. en Mevr. E. Glerum, Overveen, „Marijke", De Hr. en Mevr. Mr. C. H, de Bruyn, A'dam, „Mei". De Hr. en Mevr. Mr. A. van der Deure, Bennekom, „Molenbeeke". De Hr. en Mevr. J. H. Schmiedell, Bremen, „Nachtegaal". De Hr. en Mevr. H. A. M. Huinck, Utrecht, De Hr. en Mevr. W. H. Kleyn van de Poll, Hillegersb., „Noviomagum". De Hr. M. Hut en Familie, Groningen, De Hr. Dr. A. J. S. en Mej. G. E. van Lier, Utrecht, De Hr, vJ. Verheus, Utrecht, „Parnassia". De Hr. en Mevr. Mr. H. T. Asser, Laren (N.H.), „Parkhuis", De Hr. en Mevr. J. Nolet, A'dam, De Hr. en Mevr. E. J. M. Douwes, Bussum, „Paulina", De Hr. en Mevr. C. Manger Cat, Eefde, De Hr. enMevr.Mr. G. Nauta, R'dam, De Hr. en Mevr. Mr. D. M. Meertens, R'dam, „Paviljoen". De Hr. en Mevr. Mr. H. D. A. van Reenen, Bergen, „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Dr. H. C. Jelgersma, „Pirola", De Hr. en Mevr. K. F. Faber, De Hr. en Mevr. E. Berentzen, „Primula". De Hr. en Mevr. L. Luderhoff, „De Ruyter". De Hr. en Mevr. Jac. Verkade, Zaandam, De Hr. en Mevr. H. van Bruggen, Enschede, „'t Roefje". De Hr. en Mevr. H. G. Hammacher, Utrecht, De Hr. en Mevr. Mr, K. P. van der Mandele, R'dam, „Saenden". De Hr. en Mevr. J. J. Keyzer, Zaandam, „Schelpduin". De Hr, en Mevr. J. van Geuns, A'dam, Pers. A. V. Oegstgeest, A'dam, A'dam, 7 Laren (N.H.), 6 3 3 5 4 6 „Scholekster". Baron en Bsse. K. J. G. van HardenbroekDedel, Bennebroek, 6 Jhd, en Mevr. F. Hooft Graaflandvan Hardenbroek, Baarn, 8 „Shanti". De Hr. en Mevr. Dr. R. Megelberg, A'dam, De Hr. en Mevr. K. H. F. Rammelt, A'dam, 7 „Skopia". De Hr. en Mevr. J. J. van der Linden, A'dam, De Hr. en Mevr. W. Barends, Arnhem, 7 „Spoorklok I". Mevr. van Odijck, A'dam, 3 „Spoorklok II". De Hr. en Mevr. Jac. Zaalberg, A'dam, De Hr. en Mevr. C. Noyon, 's Hage, 5 „Spoorklok III". De Hr. en Mevr. J. A. Madsen, A'dam, Mevr. J. Menge, „Sterntje". De Hr. en Mevr. H. de SonnavilleArkesteyn, Mej. F. Arkeesteyn, Dolf Mastboom, Jaap Mastboom, Stud. „Tine". De Hr. en Mevr. Eckmann, De Hr. en Mevr. Katz, V erbrandepanhoeve, De Hr. en Mevr, Dr. P. A. van der Harst, A'dam, „Wernau". De Hr. en Mevr. Prof. Dr. Ant. Pannekoek, A'dam, „De Wijde Blik", Baron Bs. Mr. B. Ph. van Harinxma thoe Slooten, Leeuward., De Hr. en Mevr. Mr. J. Kruseman, A'dam, „De Zandbak". De Hr. en Mevr. Mr. C. Scheltema, A'dam, „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. M. de Wit, A'dam, „De Zeevonk". De Hr. en Mevr. P. Viser, De Hr. en Mevr. H. van Ramshorst, „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. Ir. J. Bellinga, De Hr. en Mevr. Mr. P. 's Jacob, „Zephyr". De Hr. en Mevr. Ir. A. H. Foest, De Hr. en Mevr. Dr. E. Immink, A'dam, den Haag, den Haag, Nijmegen, A'dam, Alkmaar, Alkmaar, Alkmaar, A'dam, Almelo, A'dam, Utrecht, Zaandam, Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, Duitsche Ferienkolonie, Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", Vacantiehuis „Het Zeehuis", A'dam, A'dam, A'dam, 100 40 66 120 Totaal aanwezig 4694 pers. Nieuwsberichten. DE BADBODE-FOTOWEDSTRIJD. Tengevolge van de weinige zonnedagen is het aantal inzendingen voor de Badbode-Fotowed- Je bent hier zeker al lang met vacantie. Oh neen, gisteren pas, maar ik heb Amilda-Zonnebruin gebruikt. Een verrukkelijke crème, geen last van zonnebrand en zooals je ziet in een ommezien mooi bruin. Ik raad je aan het ook te gebruiken. BRUIN STAAT GEZOND EN SPORTIEF Flac. 90cf. T ube 60ct. Doozen 50- 25ct. Illl imil WllilIHMWlil lil— strijd, waaraan een ieder gratis kon deelnemen, (men zie de voorwaarden in dit nummer) nog zeer gering. Om meerderen in de gelegenheid te stellen de vele mooie prijzen te winnen, is de datum waarop men een foto kan inleveren aan het Infor matie-Bureau van de V. V. V. tot 17 Augustus verlengd. In een van de nieuwe winkels tegenover hotel Kreb vindt men van heden af de prijzen voor den wedstrijd geëtaleerd. Nu aan het kieken. Met een mooie foto van Bergen of Bergen aan Zee maakt men een goede kans. Ook voor aardige kieken van het bosch, duin of strandleven worden prijzen be schikbaar gesteld. EEN NIEUWE KAART MET GIDS. In de algemeene vergadering van de V. V. V. werd 27 Januari j.l. mededeeling gedaan dat de architect Majella Cijffers belangloos werkte aan de vervaardiging van een nieuwe kaart van Bergen, die door de V. V, V. in 8 kleuren, bij een nieuwe beknopte gids zou worden uitgegeven. Thans ligt deze kaart, die een afmeting heeft van 60 x 90 c.M. met de beknopte geïllus treerde gids, voor ons en zonder eenig voorbehoud brengen wij de V. V. V. een compliment voor deze buitengewoon mooi verzorgde uitgave. Wij zijn overtuigd, dat dit wel de mooiste V. V. V. uitgave in het land is en zelfs in geen enkele seizoenplaats in het buitenland wordt overtroffen. Op minutieuze wijze heeft de heer Cijffers, ge assisteerd door onzen Directeur van Gemeente werken, den heer Roggeveen, zich van zijn taak gekweten. Voor de samenstelling van deze kaart, die maanden arbeid vorderde, werd gebruik gemaakt van de luchtfoto's van de K. L. M„ staf en kadas trale kaarten. Geen wandelpaadje in Bergen en Bergen aan Zee, ja in de geheele gemeente en zelfs in het aan grenzende duingebied van het Staatsboschbeheer ontbreekt op deze kaart. Dank zij de medewerking van de Directie van het Provinciaal Waterleiding bedrijf vindt men op de kaart nauwkeurig het gebied van het Provinciaal Landgoed aangegeven. Zelfs elk huis in de gemeente komt op deze kaart voor, waarom ook voor de inwoners deze kaart een waardevol bezit is. Wij raden een ieder aan zich zoo spoedig mo gelijk het bezit van deze gids met kaart, die van heden af in den boekhandel verkrijgbaar is, te verzekeren. Met het oog op de hooge kosten is een tweede uitgave er van uitgesloten. De V. V. V. leeft zelf met deze uitgave boven haar stand, al is terecht haar devies „Doe het goed." De gids, met een viertal prachtige kieken, bevat beknopt datgene waarin de gasten belang stellen, terwijl daarin ook eenige van de mooiste der wandelingen zijn aangegeven. De hotels en pensions doen verstandig om de kaart, voor het gebruik van hun gasten, achter glas te laten inlijsten. Men zie eens bij het bureau van de V. V. V. en de boekhandelaren hoe prach tig effect daar verkregen wordt. BERGENS HARMONIE. Bergens Harmonie, het wakkere corps, dat steeds gereed staat om de feestelijkheden op te luisteren, heeft twee nieuwe instrumenten noodig, terwijl de kas leeg is. De gemeente werd van bovenaf genoodzaakt om de subsidie te halveeren, maar het corps, dat reeds 30 jaar bestaat, blijft vol moed en wenscht in stand te blijven, omdat het weet, dat het in Bergen niet gemist kan worden. De verlichtingsavond bewees wederom de waarde van dit corps voor de seizoenplaats. Woensdag 4 en Vrijdag 6 Augustus houdt het corps, met toestemming van B. en W., muzikale rondwandelingen, waarbij voor de versterking van de kas gecollecteerd zal worden. Woensdag wordt het oostelijk gedeelte van de gemeente bewerkt, terwijl het Vrijdagavond het overige gedeelte een beurt krijgt. Wij hopen dat de oogst aan het doel zal beant woorden en bevelen de collecte warm aan. BAZAR CHRIST. NATIONALE SCHOOL. School met den Bijbel. Het schoolbestur schrijft ons: Dinsdagavond 3 Augustus a.s, te 8 ure zal de Bazar worden geopend, waarvan de baten zijn be stemd voor deze school. Zoo'n bazar is, men zou het kunnen noemen, een noodzakelijk kwaad. Noodzakelijk is het om op deze wijze het budget der Schoolvereeniging in evenwicht te houden, zoolapg de wet der zoogenaamde gelijkstelling niet dusdanig wordt gewijzigd, dat er van een reëele en billijke gelijkstelling kan gesproken worden. Kwaad is het om in dezen tijd van nijpende nood in zoo velerlei opzicht, een aanval te doen op de beurzen, allereerst van hen die het Christelijk on derwijs een warm hart toedragen. En als we zien hoevele honderden gasten de kerken der orthodox-protestanten vullen en (de ervaring leerde het) naast dezen nog zoo heel velen zijn, die sympathiseeren met de Christelijke School och, dan verliest het woord „kwaad" zijne beteekenis en dan wordt de bazar een cen trum van gulle hartelijkheid en van hartelijke gul heid. Dan worden alle bazardagen (van 3 tot en met 6 Augustus a.s.) feestdagen voor de kleine, maar zeer actieve Damesgroepen, die deze Bazar organiseeren. Feestdagen voor het bestuur der school, dat met den dag zijne zorgen ziet slinken. Feestdagen voor

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1937 | | pagina 15