GROOTE VLAGGENPRIJSVRAAG SIMON DE WIT Vraagt in onze winkels het formulier van onze waaraan klinkende prijzen verbonden Achterstraat 51, Alkmaar. -r De Goudbron voor de Huisvrouw. Telefoon no. 2254. Een aardig groepje. N.V. BOUW-EXPLOIT.-MAATSCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE. ZONNEBAD. De N. V. stelt voor de badgasten en villabewo ners de gelegenheid open zich ten kantore van de Vennootschap te Bergen aan Zee aan te melden voor het lidmaatschap van het Zonnebad. De naam lidmaatschap is gekozen, omdat de Vennootschap voor de badgasten en villabewoners een badgelegenheid wil scheppen, waarbij het in tieme karakter van de badplaats zooveel mogelijk blijft behouden. Het lidmaatschap is strikt persoonlijk. Contributie. Ie. Gezinskaarten voor één en het zelfde gezin: a. voor een gezinshoofd (vader of moeder) 6.00 voor vier weken of korter; b. voor het tweede gezinshoofd 4,00 voor 4 weken of korter; c. voor het tweede gezinshoofd indien dit slechts over den Zondag te Bergen aan Zee is 1.50 voor 4 weken of korter; d. voor een kinderjuffrouw of verzorgster 3.voor 4 weken of korter; e. voor kinderen van 1216 jaar 2.50 voor 4 weken of korter; f. kinderen beneden 12 jaar van dit gezin zijn vrij mits in begeleiding van één der beide gezinshoofden, de kinderjuffrouw of ver zorgster van dit gezin, die een diploma moet hebben; g. één loge van dit gezin 1.50 per week of korter. 2e. Afzonderlijke kaarten worden slechts aan vol wassen personen afgegeven ad 6.00 voor vier weken of korter. Ieder lid neemt zijn eigen badcostuum en hand doek mee. Voor de leden is gereserveerd een mooi gedeelte duinterrein bij de badkoetsen. Hierop mogen de leden tenten of vierkante doekomheiningen plaatsen, waarin zij zich kunnen ontkleeden, om zich vandaar-uit in badmantel langs de daarvoor bestemde trap naar het bad bij de badkoetsen te begeven, om aldaar in den tijd dat het bad geopend is, onder toezicht té baden. De badmantels, waarop het diploma zichtbaar gedragen moet worden, worden aan den daarvoor bestemden kapstok op het strand gehangen. Het aan- en uitkleeden in een tent of in een ge heel door doek afgesloten vierkant is verplichtend gesteld. Op het Zonnebadterrein mag men niet zonder badcostuum vertoeven. De leden mogen baden zoo dikwijls zij verkie zen, zonder verdere betaling. De tenten mogen blijven staan, echter geheel voor risico van de eigenaars. De Maatschappij en hare aangestelden kunnen zich niet daarmede be moeien. Indien gewenscht, wordt voor de damesleden een afzonderlijk deel van het terrein afgezet. De leden zijn gehouden de instructies van het toezichthoudend personeel op te volgen en zich na het baden direct naar het gereserveerde duinter rein te begeven. Zij mogen in badcostuum niet op het strand blijven vertoeven. Gerekend wordt op de medewerking van de leden ten aanzien van de naleving van dit regle ment, het gebruik van het terrein (b.v. niet op de helling van den zeekant loopen) en hetgeen verder voor den goeden gang van zaken noodig is. De Vennootschap zal gerechtigd zijn het lid maatschap vóór dezen bestemden tijd te doen eindigen tegen eene evenredige restitutie van betaalde contributie. Buiten den door de Directie vastgestelden bad tijd mag niemand op het terrein vertoeven, vooral niet des nachts. Er zijn linnen strandtenten te huur a 4.00 per week. DE BADDIRECTIE. Nieuwsberichten. HET CAS1NO-KËGELINOSPEL. De V. V. V. organiseerde, in samenwerking met de beide middenstandsorganisaties, in een Van de zalen van de Rustende Jager, als avondamusement voor de gasten, het Casino-Kegelinospel. Dit spel wordt aan tafels van 3 M. lengte ge speeld en kan voor 10 cent worden beoefend. Met vijf stalen kogeltjes moet men probeeren vijf van de 13 horizontaal geplaatste kegeltjes om te gooien. Slaagt men daarin dan mag men een geëtaleerd prijsje uitzoeken. 5 van de 13 kegeltjes hebben het cijfer 9. Gooit men drie négens, dan krijgt men een waardebon van 0.50 en als men deze drie negens met de laatste drie kogeltjes gooit dan krijgt men een waardebon van 1.die in Bergen overal als betaalmiddel geldt, De drie organisaties stellen bovendien voor den- gene die in het seizoen de hoogste worp gooit, een prijs van 100.beschikbaar. Men kan dus ten hoogste 5 negens werpen. Dat dit mogelijk is, be wees een van de gasten, de heer Schouten uit Amsterdam, die een bijzonder vaste hand voor dit aardige behendigheidsspel heeft, door voor Veer tien dagen dit Cijfer te werpen. De vorige week slaagde hij er in dit nog tweemaal te doen en aangezien einde Augustus deze speelgelegenheid, die iederen avond van 8 tot 12 uur is geopend, ge sloten wordt, staat zijn kans op den seizoensprijs bijzonder gunstig. Dat dit spel als avondafleiding door de gasten zeer gewaardeerd wordt moge blijken uit het feit, dat sinds de opening op 1 Juli reeds 15000 spel letjes zijn gespeeld. Er is dus voor den midden stand al heel wat geld door dit spel in Bergen in omloop gebracht. EEN NATIONALE HARDDRAVERIJ TE BERGEN. De Vereeniging tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer te Bergen organiseert Woensdag 11 Augustus in de prachtige Hoflaan, die voor dit doel welwillend door het gemeentebestuur werd I afgestaan, een Nationale Handicap Draverij, om prijzen van 250.^, 75.40.en 10. Aangezien reeds voor de beste paarden werd in geschreven mag verwdcht worden, dat Voor deze harddraverij, waarin met de kleuren van de stal gereden moet worden, bij de duizenden zomer gasten die in Bergen vertoeven, groote belang stelling bestaat. De Harddraverij Vereeniging te Beverwijk was zoo welwillend voor deze draverij haar eigen automatisch starttoestel af te staart, waardoor een vlot verloop is verzekerd. Om 1 uur vertrekken de deelnemende rijders, vooraf gegaaii door Bergens Harmonie, die de draverij opluistert, naar de baan. Het belooft een afwisselende middag te worden. Onder de inschrijvingen bevinden zich ook de kampioen van Friesland (de winnaar v. d. goudën zweep te Leeuwarden) en de kampioen van Holland. GRAPJES. Zij: Maar hoe kan ik nu weten of je 't meent? Ze zeggen dat jij alle meisjes voor den gek houdtl Hij; Dat is eert leugen! Jij bent de eerste. Patroon: Hebt gij getuigschriften? Sollicitant: -Nee, maar ik heb in een zwendel- zaak gewerkt en werd ontslagen wegens eerlijk heid. Heer: Ik verzeker u, juffrouw, u is het eenige dragelijke gezicht, dat' ik hier in dit nest gezien heb. Jonge dame: Dan zijt gij gelukkiger dan ik, mijnheer, want ik heb hier nog geen een dragelijk gezicht geziert. Moeder: Maar waarom lig jij nu al in bed, Tini? Jij bent toch niet stout geweest, zooals Miehtje. Tini: Ik heb mezelf in bed gestopt, 't Is een sympathie-staking. Vader, die zijn zoontje mee naar den tandarts neemt: Wel, nu hebben we al driemaal gebeld en er wordt nog niet opengedaan. Zoontje: (hoopvol): Misschien is hij wel doodt Hoe zouden we Rembrandt kunnen betitelen als hij nu leefde? vroeg de professor aan eert can- didaat. Als de oudste inwoner van het land, luidde 't onverwachte antwoord. Practicus 1: Toch vind ik, dat men nergens zoo goedkoop kan eten dan thuis. Practicus 2: Dat vind ik niet, ik eet goedkoo- per bij een ander. Maakt die tweeling van jou des nachts niet een verschrikkelijk spektakel? Gaat nogal, 't Is een voordeel, dat je de eene niet hoort, als de artdere bezig is.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1937 | | pagina 16