HI BERGEN AAN ZEE. ■hhhHhHhhhHI Voorname, rustige Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekende Tennisbanen. (Gravel, rood). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H.A. der prachtige duinen en duinbosschen voor badgasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cent worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaat sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden en andere inlichtingen wende men zich tot de N.V. BOUW-EXPLOITATIE-MAATSCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE, Huize „Kranenburgh", Bergen (N.H.) of bij den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. NIEUWSBERICHTEN. UITSLAG BADBODE-FOTOWEDSTRIJD. De Badbode-fotowedstrijd is een groot succes geworden. Tachtig inzenders, uit alle streken van ons land, zonden niet minder dan 236 foto's in; wel een bewijs, dat deze wedstrijd door de gasten zeer op prijs is gesteld. Opnieuw kwam vast te staan, dat Bergen zich voor het vervaardigen van mooie kieken wel in het bizonder leent. Het verheugt ons, dit te kun nen toonen, door de ingekomen kieken te expo- seeren in de étalage van den winkel tegenover Hotel Kreb, door den heer Kreb welwillend be schikbaar gesteld. Aangezien het aantal foto's zeer groot is, zullen uitsluitend de bekroonde kieken van Dinsdag af in de etalage van den boekhandel van den heer Romeny geëxposeerd worden. Aangezien de heer Adriaan Boer om gezond heidsredenen verhinderd was, zijn taak als jury lid te vervullen, werd diens plaats ingenomen door den Voorzitter van de V. V, V., den heer C. F. Zeiler, terwijl in de plaats van den heer B. Esser, de kunstschilder Jan Ponstijn als jurylid optrad. De jury, bestaande uit Mevr Van Reenen Jurriaans, Baronesse Taets van Amerongen, J. H. Roggeveen, C. F. Zeiler en J. Ponstijn, heeft zich op nauwgezette wijze van haar taak gekweten en wij brengen haar daarvoor gaarne een woord van dank. Een woord van dank richten wij ook aan allen, die door het beschikbaar stellen van prijzen, ons het organiseeren van dezen wedstrijd mogelijk hebben gemaakt. Dank vooral ook aan de talrijke inzenders, want zonder hen zou deze wedstrijd niet mogelijk zijn geweest. Een kiek inzenden voor een fotowedstrijd lijkt o zoo eenvoudig, maar is dit toch allerminst. Wij weten, dat zeer velen voornemens waren, aan den wedstrijd deel te nemen, maar het voornemen daartoe is nog heel wat anders dan het doen. Wij hopen, dat de inzenders, die zich geen prijs zagen toegekend, zich daardoor niet ontmoedigd zullen gevoelen. Aan allen een prijs toekennen, gaat nu eenmaal niet. De jury kende de volgende prijzen toe: le prijs (mooiste foto Bergen a. Zee) beschik baar gesteld door de N. V. Bouw-expl. Mij. Bergen a. Zee, 25: A. F. Derks, Utrecht. le prijs (mooiste foto Bergen of Bergen aan Zee) 25 beschikbaar gesteld door V. V. V.: A. B. Winters, Alkmaar. 2e prijs (aquarel) beschikbaar gesteld door den heer J. H. Roggeveen: W. L. v. Muylwijk, Dordrecht. 3e prijs, 15, beschikbaar gesteld door de Bad- bode: H. Groenendijk, Oegstgeest. 4e prijs, fototoestel, fotohandel Hopman: J. G. R. Gerrits, Ned. Oost-Indië. 5e prijs, fototoestel fotohandel Spandau: Mr. R. A. Vos, Bergen aan Zee, 6e prijs, kunstvoorwerp Hopman's kunsthandel: L. Possinga, Bergen. 7e prijs foto-album de Jong's fotohandel: H. de Vries, Amsterdam. Speciale prijs: voor aardigste serie (kunstvoor werp, Baronesse Taets v. Amerongenv. Reenen): G. Zaadnoordijk, Bergen. le prijs voor aardigste kiek (fotoboekwerk Romeny's boekhandel): C. Krak, Alkmaar. 2e prijs voor aardigste kiek (boekwerk Haan's boekhandel): Th. H. v, d. Meulen, Leeuwarden. 3e prijs voor aardigste kiek (kunstvoorwerp Mevr. ReenenJurriaans): F. C. M. Hogener, Almelo. 3e prijs (b.) voor aardigste kiek (kunstvoorwerp V. V. V.): J. v. Zwet, Rotterdam. 4e prijs voor aardigste kiek (gids met kaart V. V. V.): J. A. Kampen, Bergen aan Zee. THE LINGUAPHONE. Het Institute N. V. Disco Taalstudie heeft in het perceel Meerweg, hoek Doorntjes, een filiaal gesticht, waar men in de gelegenheid is kennis te nemen van deze methode om verschillende talen Voor heerlijk Brood en pracht Beschuit Kiest men gewis „VAN BALEN" uit. Bakkerij DORPSSTRAAT 80. TELEFOON 113. BERGEN (N.-H.) Gezicht op het Waaggebouw en de Kaasmarkt. te leeren. De methode verschilt machtig veel van de bestaande. Men leert allereerst de taal, die door de beste taalkenners wordt gesproken, ver staan. Daarna leert men begrijpen wat er is ge sproken en pas daarna leert men kennisnemen van de gramatika. De heer Joost, die zoo vrien delijk was, ons in de gehoorzaal te ontvangen, demonstreerde ons de methode. Het werd ons duidelijk, dat het hiermede, vooral voor hen, die zich door hun werkkring niet kunnen verbinden om op bepaalde uren in de week les te nemen, toch mogelijk is zich aan het bestudeeren van talen te wijden, omdat men daardoor op elk uur van den dag zijn leeraar kan raadplegen. Het aan tal onderwijsinrichtingen, dat zich van deze me thode bedient is reeds zeer groot en gezien de toenemende behoefte aan vreemdetalen kennis, heeft deze methode zeker een groote toekomst. HET CASINO-KEGELINOSPEL. Het einde van dit door de V. V. V. en de beide Middenstandsorganisaties als avondafleiding voor de gasten ingestelde spel is Zondagavond daar. Om 12 uur wordt de seizoensprijs van 100. uitgereikt. De gelegenheid wordt Zondagavond om 8 uur geopend én de commissie wil, dat het Zon dagavond nog een echte knalavond wordt. Daar toe worden dien avond extra prijzen beschikbaar gesteld en bovendien worden dien avond alle nog aanwezige prijsjes uitgereikt, opdat ook zij die geen voldoende routine voor dit spel bezitten, ook met een prijsje naar huis kunnen gaan. Als extra prijs stelde de heer Kleijberg weer een heerlijke vruchtentaart beschikbaar, terwijl de heer Dies- feldt, evenals op de openingsavond, wederom een flesch champagne schonk. De commissie verwacht, dat meerderen dit mooie voorbeeld zullen volgen. Het moet Zondagavond een echte feestavond wor den. Winkeliers die nog in het bezit van waarde bonnen zijn, worden verzocht deze Zondagavond in te wisselen. De waardebonnen die Zondagavond worden gewonnen worden direct uitbetaald. VERLICHTING KERKRUINE. De V. V. V. te Bergen, had gisteravond de aar dige attentie om de Kerkruïne met schijnwerpers te verlichten. Nu de lampions ontbraken, kwam nog meer tot uiting hoe groot wel de kerk in de 15de en 16de eeuw is geweest. De verschillende schijnwerpers met een totale lichtsterkte van 24000 kaarsen zetten de oude muurbrokken in een bijzonder licht- en schaduw spel. Verschillende gasten kregen gelegenheid om op het terrein van de Ruïne tijdopnamen te maken. Deze aardige attractie voor de gasten bracht weer velen op de been. Het viel ons zeer op, dat het al weer veel vroeger donker is dan dit op de traditioneele verlichtingsavond op den laatsten Woensdag in Juli het geval is. Moge de V. V. V. de volgende week deze attentie nog eens herhalen. EXPOSITIE F. KAMSTRA IN „DE RUSTENDE JAGER" TE BERGEN. Deze expositie, welke zich in veler belangstel ling mag verheugen, is aangevuld met verschil lende nieuwe werken, welke tot nu toe nog niet geëxposeerd zijn. Voor belangstellenden in de schilderkunst loont het ruimschoots de moeite aan deze expositie een bezoek te brengen. Er zijn pl.m. een 50 tal doeken. Juist bezoek van belangstellenden stelt de schil der, die steeds persoonlijk op de expositie aan wezig is, op hoogen prijs. De expositie is geopend van 1012 en van 26 uur. De toegang is vrij. CONCERT in den muziektuin te Bergen, op Dinsdag 24 Augustus 1937, des avonds 8 uur, door „Bergens Harmonie". Beschermheer: de Ed. Achtb. Heer JAC. VAN REENEN. Directeur: de Heer P. PRANGER. Programma: 1. „Bergens Harmonie-marsch", Joh. Beekman. 2. Ouverture „Le Braseur de Preston", Ad. Adam. arr. P. Pranger. 3. Suite „Ballet Marion", Sam. Vlessing. 1. Prélude, 2. Rigoudon, 3. Badinage, 4. Intermezzo, 5. Gavotte, 6. Rondo-finale. 4. „Loreley-Paraphrase", Jos. Nesvadba. arr. P. Pranger. 5. Ouverture „Piqué Dame", Fr. von Suppé, arr. P. Pranger. 6. „Les Fantoccini", Ballet Pantomime, Ch. Lecocq, arr. P. Pranger. 1. Polichinelle, 2. Colombine, 3. Arlequin, 4. Cassandre, 5. Léandre, 6. Pierrot. 7. „Luxemburg Walzer", Fr. Lehar. arr. P. Pranger. 8. „Jubilé Marsch", Joh. Beekman. SIMULTAAN - SEAN CE IN HOTEL „NASSAU-BERGEN". Een veertigtal schakers, w.o. gasten uit alle streken van ons land, nam gis teravond in Hotel „Nassau-Bergen" deel aan de simultaan-seance door den schaakmeester Fine, den secundant van den wereldkampioen Dr. Euwe. Voor den aanvang van het spel werden aan de bruid van den schaakmeester, die juist Donderdag in ondertrouw is gegaan, bloemen aangeboden, terwijl door de aanwezigen spontaan het „Lang zullen ze leven" werd ingezet. Voor de pauze sneuvelden slechts twee van de spelers. Naar de heer Fine ons mededeelde, werd er over het geheel sterker gespeeld dan dit van den winter het geval was, toen hij eveneens in Bergen een simul taan-seance speelde. De spelers waren vol lof over het vlotte spel van den schaakmeester en vermaak ten zich kostelijk, toen de a.s. schoon vader van den heer Fine, de heer Kee- sing, op het moment, dat zijn partij slecht kwam te staan (ook hij behoorde tot de tegenspelers) een briefje voor het bord legde, waarin hij mededeelde, dat hij geen toestemming tot het huwelijk zou geven, wanneer hij te snel werd afge maakt. De heer Fine lachte hartelijk, maar ging onmiddellijk weer voort met het spel en het was verwonderlijk, hoe snel en gedecideerd zijn zetten werden ge daan. Onder de bezoekers merkten wij ook oud-minister de Graeff op. Om elf uur was de stand zoo, dat tien spelers hadden opgegeven. De eerste remise werd gegeven aan den heer Piet Hoekstra, die van den win ter in Bergen kon winnen, maar nu door Fine scherp in het oog was gehouden. De tweede remise behaalde de 12- jarige pensiongast Gerhard van Keulen uit Laren, die daarvoor gelukwenschen in ontvangst mocht nemen. Remise be haalde ook de heer Hoogvorst uit Bergen. Om 12 uur was de match ten einde. Fine had geen enkele partij verloren. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 22 Aug., 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom. Geref. Kerk te Bergen. Zondag 22 Aug., 10 uur en 3.30 uur, de heer M. Schenkeveld, cand., hulpprediker te Spijk. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 22 Aug., 10.30 uur, ds. v. Dop van Alkmaar. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 22 Aug., 11 uur, ds. van den Kieboom (liturgische dienst). Evang. Luth. Gem., Alkmaar. Zondag 22 Aug., av. 7 uur, ds. Pel, van Bode graven. Vrije Evang. Gemeente, Geesterweg la, Alkmaar. Zondag 22 Aug., v.m. 10.30 en 4.30 uur, Hage- preeken te Schoorl achter „De Roode Leeuw", Ds. Ruys. 's Avonds 7.15 uur Ds. Ruys. Onderw.: „Twee wegen en kermisgenot. R. K. Kerk te Bergen. Op Zondagen en verplichte feestdagen de H. Missen in Juli en Augustus 6 uur, 7.30 uur en 10 uur. Loven Zondags en Donderdags 7.30 uur. In de week de H. Missen 7uur en 8 uur.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1937 | | pagina 15