AKERBOOMS Brandstoffenhandel BERGEN IN DE LENTE. Bergen's Harmonie" wordt bij de viering van het 25-jarig bestaan gehuldigd en door den burgemeester, Mr. H. D. A. van Reenen, toegesproken. Bergen's Harmonie werd 25 Januari 1938 door de burgerij, het gemeentebestuur en de V.- V. V. op grootsche wijze gehuldigd. Het wakkere corps herdacht toen het 25-jarig bestaan en daarvoor was alle reden, aangezien het corps van een klein Fanfarecorps groeide tot een Harmoniecorps, dat thans op concoursen in de afdeeling „uitmun tendheid" uitkomt en in deze afdeeling 1ste prij zen veroverde. De voorzitter, de heer P. Blankendaal, schetste dien avond op geestige wijze het wel en wee van het corps, stelde de groote verdiensten van den tegenwoordigen dirigent, den heer P. Pranger, in het licht en huldigde speciaal den heer Beekman, die vanaf de oprichting lid was van 't corps en voor 't corps eenige speciale marschen componeerde. Dien avond gaf het corps een concert, dat be wees, dat het met recht een eerste plaats inneemt. Wij hopen zeer, dat de gasten van hun waardee ring blijk zullen geven, door de concerten in den muziektuin bij te wonen. Op de eerste rij (van links naar rechts) de heeren C. Bogtman, P. Blankendaal, J. Beekman en C. Admiraal, [die van de oprichting af deel van het corps uitmaakten. In het midden de dirigent P. Pranger. De lucht is vol van vogelenmuziek, het lied van de lente. Als ik Bergen in de lente zie, met zon over goten, schoon en opgemaakt als een meisje, dat naar het feest gaat, dan moet ik zingend dankbaar zijn om zooveel schoonheid, die ik ongestoord ge nieten mag; in 't stille, intieme bosch, op de open-rustige hei, in de blakerende, blonde duinen en langs de vriendelijke lanen rond het rustieke dorp. De rust van het alleen-zijn in de schoonheid van deze vernieuwde natuur is 'n voorrecht. En die het genieten mag, is een gelukkig mensch. Fr. O. Den Helder, 1 Juni '38. Oldenburglaan 8 Telef. 2329, bezorgt alle mogelijke BRANDSTOFFEN zonder prijs- verhooging aan huis. Wij garandeeren KWALITEIT en KWANTUM. Op 'n allesbehal- Hve lente-achtige achtermiddag in Mgi werd ik eraan herinnerd, dat met de Badbode Oezs week de intocht van de Lente gaat worden ingeluid; dat herinnerde me ook aan de toe zegging, aan mijn vriend, den Bad- bode-redacteur gedaan, dat ik voo»- dit eerste nummer een kleine bijdrage zou leveren. Ik was dat alweer vergeten. Hoe kan het anders. Wie denkt er ook in het winderige Nieuwediep, waar de wilde Westerstorm de basalten kruin van den kop an Holland een frissche friction toedient, aan de lente. De regen tikt op het glazen serredak en de wind giert rond de hooge gebouwen van de Heldersche city. 't Is koud en guur daarbuiten, kil en unhei misch in huis en ik zou den haard aansteken, als hij niet reeds, van binnen en van buiten schoon gemaakt, zijn zomervacantie stond te genieten. Het is geen lenteweer in Nieuwediep; het is er weer, om een verkoudheid op te loopen, zooals ik dan ook gedaan heb. En toch zijn er teekenen, dat de lente op komst is; d'r wordt al gezwommen aan den Dijk en zelfs in het koude Nieuwediep zijn de weinige boomen eindelijk groen geworden. Dat was in Bergen al eerder het geval; daar is het vroeger lente; daar is het gauwer mooi en mild in de natuur. Dat Bergen mooi is, dat weet U; maar dat het in de lente op z'n mooist is, dat weten niet allen. Het groen van boomen en heesters is zacht en frisch, de wegen zijn bezwaaid met lindebloesem als confetti op het pad van de Meibruid, waar langs lijsterbes en meidoorn geuren, brem en rodondendron kleuren, gouden- en blauwe regen hangen als guirlandes, 't Is bloemen en bloesem overal, in wei en woud, langs en op de slooten, in overdaad van kleur en geur. 't Is overal ook vogelweelde en vogelenzang; in de verborgen nestjes is het nieuwe leven ontloken en rekken hun bekken de vogelkinderen; en de vogelvaders en -moeders werken heel den langen dag en zingen hun vreugde uit om hun talrijk kroost. 25 JAAR V. V. V. BESTUURSLID. 2 Februari werd de algemeene vergadering van de V. V. V. voor mij door het bestuur, de leden, het gemeentebestuur en Bergen's Harmonie tot een onvergetelijken gemaakt. Dien dag werd aan de vergetelheid ontrukt, dat ik vóór 25 jaar tot bestuurslid van de V. V. V. werd gekozen. Voor de sublieme wijze, waarop dit geschiedde, breng ik hier aan allen, die daaraan hebben medegewerkt, hartelijk dank. W. RIS. f Tengevolge van een vrij snel opgekomen onher stelbare kwaal overleed 17 Februari de heer W. Ris, oud-mede-directeur van Th. Condensed Milk Company of Holland, In den heer Ris verloor Bergen een sympathiek plaatsgenoot, die als president van het Burgerlijk Armbestuur aan de gemeenschap in Bergen be langrijke diensten heeft bewezen. EERE-LID. In de in April gehouden algemeene vergadering van het Aardrijkskundig Genootschap werd onze plaatsgenoot, de heer E. J. Voute, die 12jaar secretaris van het Genootschap is, tot eere-lid benoemd. Wij wenschen den heer Voute geluk met deze onderscheiding.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1938 | | pagina 4