BERGEN AAN ZEE. DE HOOG EN LAAG WATER Lunchroom in Alkmaar VALK's Lunch room 111111111111 „DU I NVERMAAK" CONCERT en OPENLUCHT-DANCING te BERGEN AAN ZEE - (in Zomertijd). JUNI. Hoog water: Laag water: Datum v.m. n.m. v.m. n.m. 12 3.53 4.17 0.19 0.38 13 4.30 4.54 0.57 1.17 14 5.04 5.31 1.36 1.53 15 5.39 6.02 2.12 2.28 16 6.13 6.36 2.44 2.59 17 6.48 7.08 3.17 3.31 18 7.21 7.42 3.46 4.02 is: Kaasmarkt, t.o. Bureau V.V.V. voor Uw kopje Koffie, - IJs, Koffietafel, - Lunch of Diner. CAFÉ-RESTAURANT Mooi gelegen aan den voet der duinen. GROOTE KINDERSPEELTUIN. ZONDAGSMIDDAGS door 1e klas Orkest. Ruim Parkeerterrein. Voorname, rustige Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekende Tennisbanen. (Gravel, rood). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H.A. der prachtige duinen en duinbosschen voor badgasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cent per persoon worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaat sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden en andere inlichtingen wende men zich tot de N.V. BOUW-EXPLOITATIE-MAATSCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE, of den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. Twee jongens slenteren over de Champs Ely- sées. Ze kijken voor de winkels en ruilen knik kers. Zeg, het is al laat, merkt een op, ik ga vragen hoe laat het is aan dien meneer. De meneer is heel lang, heel mager, heel oud. Het is tien minuten voor half twee, mijn jon gen. Al weer te laat, wat zullen ze thuis zeggen En de meneer: Houd het horloge maar. Dan kom je nooit meer te laat en je kunt zeggen, dat het een present is van den koning van Zweden. André Gide werd eens uitgenoodigd het werk aan te hooren van een nieuwen medewerker van de „Novelle Revue Fransaise". Hij sliep telkens in en werd dan door den heer des huizes wederom gewekt. Bij de vierde maal werd hij woedend: Beste jongen, met een van beide moet je op houden! Of je moet me niet aldoor in slaap maken, of je moet me niet telkens wakker maken! Handel was eens bij een Engelschen vriend te gast, die den musicus, bekend om zijn smaak voor wijn, rijkelijk van dezen drank te genieten gaf. Bij een volgende fijne flesch vroeg de gastheer: Is deze wijn niet als een betooverend Han dels-oratorium? 't Gaat, knikte Handel. Ik heb nog andere wijnen hier, vervolgde de Lord, „Port, Tokayer, Bourgonje". Kom er maar mee op, lachte Handel, aan een oratorium komt nu eenmaal een heel koor te pas. Czaar Peter de Groote stond bekend als een vindingrijk man. Toen Rusland eens in geldverle genheid zat, bedacht hij het volgende om aan de noodige roebels te komen. Hij beval zijn onder danen den baard af te scheren. Slechts de Czaar en zij, die aan het Hof verbonden waren, mochten een baard dragen, In vroeger jaren werd een baard door een Rus als iets heiligs beschouwd. Het be vel van den vorst bracht dan ook een ware paniek onder de Russen. Men zond vele verzoekschriften in, waarin men schreef, dat Peter de Groote's onderdanen alles zouden doen, wat hij hun beval, doch dat 't bevel van den baard af te scheren voor de Russen bijna onuitvoerbaar was. Toen liet de Czaar bekend ma ken, dat degene, die zijn baard wilde behouden, een belasting moest betalen van tien roebel. Met genoegen betaalden nu duizenden Russen jaar lijks hun tien roebel en waren den Czaar dank baar, dat hij den baard liet behouden en Peter de Groote had zijn zin, want de schatkist werd door de haardbelasting aanmerkelijk voller. Toen Ziethen, de vermaarde Huzaren-Generaal van Frederik den Groote, reeds hoog bejaard was, werd hij verliefd op een jonge, mooie tooneel- speelster. Een jongeling, die eveneens zijn hart aan de schoone had verpand, meende zijn kansen te verbeteren door Ziethen in gezelschap belachelijk te maken. In een woning van de kunstenares vroeg hij hem eens: „Hoe oud is U eindelijk, Excellen tie?" waarop Ziethen antwoordde: „Precies kan ik dat niet zeggen. Maar ik weet wel, dat een ezel van twintig ouder is dan een man van zeven tig" NIEUWSBERICHTEN. HET BLOEMENCORSO 1938. 10 Augustus zal in het corso het bezoek van Graaf Floris de Derde in 1188 aan Bergen worden uitgebeeld. De V.V.V. is ook dit seizoen weer actief om het den gasten en bezoekers van Bergen aangenaam te maken. Sinds 1934 was het niet mogelijk een bloemencorso te organiseeren. Voor dit jaar heeft het bestuur gemeend, dat Bergen zijn gloriedag niet mag missen. Reeds in Februari werd met de besturen van een tiental plaatselijke vereenigin gen vergaderd en het bestuur smaakte de voldoe ning, dat voor het corso 1938 de medewerking werd verkregen van Bergen's Harmonie, de Koor- vereeniging „Bergen", „Bergen's Mannenkoor", „De Stem des Volks", de Arbeiders Tooneelver- eeniging, de gymnastiekvereniging „Be Quick", de Berger Sportvereeniging, de Esperanto Ver- eeniging en de schaakvereniging „De Pion". Van deze vereenigingen werd de toezegging verkregen, dat zij alle op het corso met een groot nummer zullen uitkomen. De bezoekers van vorige corso's weten wat dit beteekent. Zij weten, dat deze vereenigingen met nummers uitkomen, die in Nice, het land van de groote corso's, zelfs een schitterend figuur zou den slaan. Waarom 10 Augustus? Als datum voor het corso werd 10 Augustus vastgesteld. Van dr. Prinsen Geerligs, een van de gasten, die reeds tal van jaren met zijn familie den zomer in Bergen doorbrengt, kreeg de commissie voor het Bloemencorso n.l. de mededeeling, dat het 10 Augustus a.s. 750 jaar geleden is, dat graaf Floris de Derde met zijn gevolg Bergen bezocht om aan de bevolking, uit dankbaarheid voor den ver leenden steun in den strijd tegen de West-Friezen, een wapen aan te bieden, dat tot op den huidigen dag het wapen van Bergen is gebleven. Dr. Prinsen Geerligs verklaarde zich bereid, deze voor Bergen zoo belangrijke historische ge beurtenis met zijn kleinkinderen in het corso uit te beelden en dit buiten mededinging naar de vele prijzen, die voor de verschillende rubrieken beschikbaar worden gesteld. Het corso in het teeken van de historische gebeurtenis. Het spreekt vanzelf, dat de commissie zich oogenblikkelijk met dr. Prinsen Geerligs in ver binding stelde en begreep, dat het corso in het teeken van deze historische gebeurtenis moest worden geplaatst. Wie dr. Prinsen Geerligs kent, weet, dat hij geen man is, die half werk doet. Hij stelde zich, toen hij zekerheid bekwam, dat het corso door gaat, oogenblikkelijk met het huis Serné, te Am sterdam, in verbinding, zocht in allerlei archieven en was daardoor in staat aan dit huis de gegevens te verstrekken, waardoor het straks mogelijk wordt 't bezoek van Floris den Derden in 1188 aan Ber gen historie-getrouw weer te geven. Over dit gebeuren schreef dr. Prinsen Geerligs voor het tijdschrift „Historie" een verhandeling, waaraan wij, met zijn toestemming, ook in een van de volgende nummers van de Badbode een plaatsje zullen verleenen. De deelname vrij. Het spreekt vanzelf, dat deelnemers aan het corso voor de verschillende rubrieken vrij in het uitbeelden van voorstellingen blijven, ook al staat het wel vast, dat het corso 1938 wel in de eerste plaats in het teeken van de zoo belangrijke ge beurtenis zal staan, die in 1188 in de gemeente heeft plaats gehad. Wij zijn dr. Prinsen Geerligs dankbaar voor zijn vondst. Door zijn historischen arbeid toch wordt Bergen in de gelegenheid ge steld een daad van piëteit te vervullen tegenover het voorgeslacht, dat onder zoo zeer andere om standigheden in deze streken heeft geleden, ge werkt en gestreden. Daarnaast zijn de deelnemende vereenigingen ons een waarborg, dat het corso weer wordt het schitterende bloemenfestijn. De deelname in de verschillende rubrieken wordt gratis opengesteld. Gaarne wekken wij onze lezers op in een van de rubrieken: groepen, paren, enkelingen en auto's uit te komen. Ook een klein nummer, mits daaraan de noodige zorg is besteed, kan een groot succes worden. De nummers van de vereenigingen worden afzonderlijk beoordeeld, zoodat de vrije deelne mers daarvan geen concurrentie ondervinden. Vele prijzen. Binnenkort hopen wij definitieve mededeelingen te kunnen doen over de beschikbaar te stellen prijzen. Reeds thans kan worden medegedeeld, dat het Gemeentebestuur een gouden medaille, de K. N. A. C. een verguld zilveren medaille en Alcmaria V. V. V. ook een verguld zilveren medaille toe zegde. De V. V. V. looft drie prijzen van 50. en 4 van 25.uit. De Stoomwasscherij van S. Krom, de Alkmaarsche Courant en de Badbode stellen ieder 10 beschikbaar, mevr. Boenderma- Efs Graad! van Roggen. Huis Ruïnelaan.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1938 | | pagina 2