BERGEN AAN ZEE. DE Luxe Broodbakkerij „DE BADBODE" HOOG EN LAAG WATER DUiNVERMAAK CONCERT en OPENLUCHT-DANCING Lunchroom in Alkmaar VALK's Lunch room J. BUISMAN. Koffiebroodjes. Gemberbroodjes. Maantjes. VOETEN EN SCHOEISEL. te BERGEN AAN ZEE (in Zomertijd). ""JUNI. Hoog water: Laag water: Datum v.m. n.m. v.m. n.m. 19 7.58 8.21 4.22 4.40 20 8.45 9.12 5.03 5.22 21 9.39 10.06 5.46 6.13 22 10.37 11.10 6.41 7.15 23 11.46 7.47 8.30 24 0.20 0.56 8.58 9.40 25 1.53 1.59 10.04 10.44 CAFE-RESTAURANT j» Mooi gelegen aan den voet der duinen. GROOTE KINDERSPEELTUIN. ZONDAGSMIDDAGS door 1e klas Orkest. Ruim Parkeerterrein. Kaasmarkt, t.o. Bureau V.V.V. voor Uw kopje Koffie, - IJs, Koffietafel, - Lunch of Diner. Voorname, rustige Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekende Tennisbanen. (Gravel, rood). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H.A. der prachtige duinen en duinbosschen voor badgasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cent per persoon worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaat sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden en andere inlichtingen wende men zich tot de N.V. BOUW-EXPLOITATIE-MAATSCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE, of den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. dra daarvoor een nuttige bestemming kan worden verkregen. Sindsdien is een strooming, onder menschen die zich met de historische bouwkunst bemoeien, naar voren gekomen, die hfet wenschelijker oordeelen, dat men het bij het optrekken van de fundamen ten laat, omdat er geen juiste afbeeldingen en teekeningen van het slot bestaan, zoodat men nimmer met zekerheid van een herbouw zou kun nen spreken. Wij verwerpen dit argument, omdat, als tot herbouw wordt overgegaan, ook niemand met zekerheid zou kunnen aantoonen, dat de vroegere vormen niet gevolgd zijn. In ieder geval blijft de heer van Oldenborgh er naar streven de omgeving aan het verleden aan te passen. Daarvoor werden weilanden in de omge ving van het slot aangekocht om die in een park te herscheppen, dat eenmaal het slot heeft om geven. Ook worden er onderhandelingen met de gemeente gevoerd om het stijl- en ziellooze raad huisje en de simpele school tegenover het voor malig slot te vervangen door een nieuw raadhuis, dat in de omgeving past. Vóór 25 jaar was het burgemeester van Sons- beeck, die vruchteloos ijverde voor het herstel van het grootsche verleden van Egmond en moedeloos zijn ambt neerlegde, om in Parijs de Koningin der aarde te dienen. Onmogelijk zal hij hebben kun nen bevroeden, dat zijn ambtsopvolger zich deze dingen, dank zij de energie van den leider van een Molenstraat 14 - Telefoon 2460. groot provinciaal bedrijf, zoo maar in den schoot ziet geworpen. Door den laatsten aankoop van de provincie zal het straks mogelijk zijn vanaf Wijk aan Zee tot Egmond door een prachtig duingebied te wandelen, want door dien aankoop is in totaal 3750 H. A. duingebied aaneengesloten bezit van de provincie geworden en dit is ongetwijfeld, vooral met het oog op hen, die na ons komen, van groote cultu- reele waarde. OH SCHOONHEID KOM. Kom schoonheid, ga met mij, 'k Zal m' in Uw glans verblijden en als wij samen gaan, zal 'k mee Uw glans verbreiden. Kom schoonheid, woon met mij, k' Zal U met liefd' omringen en samen zullen wij de zoetste zangen zingen. Kom schoonheid, leef met mij, 'k Zal U dan in mij dragen, Gij maakt mij frank en vrij en zult mijn gangen schragen. Kom schoonheid, groei met mij in 't licht van alle dagen. Sterk mijn ontvankelijkheid, dat gij mij blijv' behagen. M. S.—M. Klachten over gezwollen en vermoeide voeten zijn zeer algemeen bij de huismoeders. Het vele staan en het voortdurend heen en weer dribbelen, dat het beredderen van een huishouding nu een maal meebrengt, is hiervan de aanwijsbare oorzaak. Wie klachten over voeten heeft, zal verstandig doen hieraan de noodige aandacht te besteden. Immers, de voeten, wier taak het is om ons in den meest letterlijken zin van het woord door het leven te dragen, moeten in de beste conditie ge houden worden, willen wij ons in staat gevoelen al datgene te verrichten, wat nu eenmaal tot de dagelijksche plichten der huisvrouw hoort. Waar het veronachtzamen der voeten zich steeds onherroepelijk wreekt, is het in ons eigen belang die dingen te vermijden en na te laten, die ver keerd en zelfs schadelijk zijn. De voetbekleeding is iets, waartegen wel het vaakst gezondigd wordt. Onverstandig gekozen schoenen en verkeerde kousen werken in niet ge ringe mate mede tot het doen ontstaan van pijn lijke voeten, eksteroogen e. d. Onverstandig gekozen schoenen zijn schoenen, die niet aan de allereerste eischen voldoen, n.l. aan den eisch van doelmatigheid. Een schoen moet den voet steun geven en een onpractische, ondoelmatige schoen doet dit niet. Een goed gebouwde schoen zal een normalen voet normaal en in den juisten stand houden en een abnormalen voet zooveel steun geven als noodig is, om behoorlijk te kunnen loopen zonder pijn. Het is natuurlijk ondenkbaar, dat schoenen met wankele stelthakken, slecht binnenwerk en een is verkrijgbaar te Bergen-Binnen: lo. in den boekhandel van den heer P. de Haan in de Stationsstraat; 2o. in den Eersten Berger Boekhandel, Oude Prinsweg; 3o. in den boekhandel van den heer G. Schoe- link, Oldenburglaan; 4o. aan hét bureau van „Vreemdelingenverkeer" naast het Postkantoor; 5o. in den Bergenschen Kunsthandel van den Heer P. Hopman; 60. in de zaak van den heer Thomas, Dorps straat, hoek Kleine Dorpsstraat. Te Bergen aan Zee: lo. in den Kunsthandel van den heer P. Hopman; 2o. in de zaak van den heer A. Passer; 3o. in den boekhandel van den heer Kuitwaard. Aan deze adressen kunnen ook advertenties worden opgegeven, a 15 cent per regel, Voor meermalen plaatsing reductie. voet vernielenden pasvorm, eenige houdbaarheid zouden bezitten en het is ten eenenmale uitgeslo ten, dat zulke schoenen ook maar den minsten stut of steun zouden verleenen aan moede voeten. Nu zien wij het vaak gebeuren, dat juist de vrouwen en meisjes, die het meeste van haar voeten vergen, omdat haar werkkring zulks mede brengt, de slechtste schoenen dragen. Kapsters, winkeljuffrouwen, dienstboden, jonge huisvrouwtjes, zij allen loopen bij voorkeur op nauwe schoenen met stelthakken, schoenen, die aan het einde van een werkdag knellen en bran den, schoenen, die de hielen omhoog brengen, zoodat de voet een stand krijgt, waarbij de zwaar te van het lichaam daar komt te rusten, waar de natuur allerminst heeft bedoeld dat een druk zou worden uitgeoefend. Menige vrouwenkwaal, die zich op lateren leef tijd openbaart, is te wijten aan verkeerd schoeisel. Hooge hakken zijn verderfelijk voor de gezond heid der vrouw, maar smalle, dunne hakken met nagenoeg geen steunvlak op den grond zijn even zeer te ontraden. Een lauw voetbad helpt uitstekend tegen ver moeide voeten. Wie brandende, pijnlijke voeten heeft, legge des nachts een extra kussen onder het voeteneinde van de matras, zoodat de voeten iets hooger ko men te liggen. Wie last van zweetvoeten heeft, probeere het volgende onschadelijke middeltje eens: tweemaal per dag tien minuten de voeten steken in een diepe kom, gevuld met gewone bakkerszemelen. Zij, die last hebben van deze onaangename kwaal, moeten nimmer twee dagen achtereen de zelfde kousen dragen. Men late de gedragen kousen eerst een dag uit hangen, alvorens ze weer aan te trekken en strooie talkpoeder tusschen de teenen en wrijve de voet zolen hiermede in. Het bestrijken van de voetzool met een 5 pet. oplossing van formaline (vergif!!!) helpt meestal, maar men ga hiertoe niet over, dan na den huis arts te hebben geraadpleegd, daar zolen, die aldus worden behandeld, spoedig aanleg vertoonen zacht en week en dus zeer gevoelig te worden. Heeft men een nagel van den grooten teen, die al te bol is gaan staan en ter weerszijden pijnlijk drukt, dan knippe men van boven in den rand een driehoekig stukje er uit. Dit zal de spanning en den druk verminderen en spoedig zal het leed geleden zijn. Rechter (tot den ter dood veroordeelden bar bier): Heb je nog een wensch? Barbier; Jawel, edelachtbare. Ik zou graag den officier van justitie nog eens willen scheren. Philantropische bezoeker (tot gevangene): Mijn vriend, mag ik je vragen, wat je hier ge bracht heeft? Gevangene: Hetzelfde, dat u hier gebracht heeft. Ik stak mijn neus altijd in een ander z'n zaken. HET STUIFDUIN.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1938 | | pagina 2