Vertelt dit uw gasten. Pers. „De Hoek". De Hr. en Mevr. A. de Jong, A'dam, 2 Mevr. L. Kühlerde Jong, N.-Indië, 4 Jacob Kalllweg. Mevrouw M. Kuntsi, Hilversum, 3 „De Kluis". De Hr. en Mevr. H. Beers, Huizen, 4 „De Kokkel". De Hr. en Mevr. C. Huisken, Hilversum, 6 „Kooy". De Hr. en Mevr. Joh. Kroon, Groningen, 5 „De Kubus". De Hr. en Mevr. Mr. J. W. Tabingh Suermondt, Bussum, 7 „De Lijster". De Hr. en Mevr. E. J. Weenink, A'dam, 5 „De Magneet". Mej. Mr. C. M. Dubois, Utrecht, 1 Mej. F. J. F. en L. C. M. Dubois, Utrecht, 2 Mej. N. L. van der Minne, Utrecht, 1 Mej. M. A. M. G. W. Charbon, Utrecht, 1 Mejonkvr. R. de Geer, Utrecht, 1 Jonkheer A, H. van Lidth de Jeude, Utrecht, 1 „Marijke". De Hr. en Mevr. D. J. Voogd Jr., Zaandam, 5 „Molenbeeke". De Hr. en Mevr. J. H. Schmiedell, Bremen, 4 „Paviljoen", De Hr. en Mevr. R. A. Haverkorn van Rijsewijk, R'dam, 6 „Pax in Terra". De Hr, en Mevr. Mr. J. Uden van Drooge, Dordrecht, 2 „Pirola". De Hr. en Mevr. C. Krak, Alkmaar, 5 „'t Roelje". De Hr. Leo Peltenburg en Fam., Bussum, 3 „De Ruyter". De Hr, en Mevr. A. H. Verkade Jr., Zaandam, 6 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. J. C. Wurfbain, Arnhem, 6 „Shanti". De Hr. en Mevr. Dr. J. de Graaf, Groningen, 4 De Hr. en Mevr. J. Holterman, Dordrecht, 3 „De Scholekster". Fam. Laqueur, A'dam, 3 „Skopia". Mevr. G. W. M. Kamerlingh OnnesElfring, Bergen, 5 „Spoorklok II". De Hr. en Mevr. Dr. K. Scheffer, Zeist, 4 „Spoorklok III". De Hr. en Mevr. A. J. Madsen, Hilversum, 6 „Tine". De Hr. en Mevr. E. Boeker, Dieren, 6 „De Toog". De Hr. en Mevr. C. de Jongh, Zaandam, 5 „Wernau". Mej. Loman en verzorgster, A'dam, 2 „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. J. F. T. van Heemskerck Veeckens, A'dam, 6 „De Wijde Blik". De Hr. en Mevr. E. Kaars Sijpesteijn, Krommenie, 8 „De Zandbak". De Hr, én Mevr. Mulder, Groningen, 4 „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. Ir. A. Dekker, Wormerv., 8 „De Zeevonk". Fam. de Korver, R'dam, 8 „Zephyr". DeHr. en Mevr. Ir. A. H. Foest, Utrecht, 4 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, 100 Duitsche Ferienkolonie A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", A'dam, 66 Vacantiehuis „Het Zeehuis", Adam, 120 Totaal aanwezig 1528 pers. Hotel-Pensionhouders en verhuurders van ge meubileerde huizen! Herhaaldelijk komt het voor, dat gij uw gasten over het strandleven niet voldoende kunt inlich ten, met het gevolg, dat zij noodeloos onaange naamheden ondervinden. Het is niet voldoende, dat gij voor een goede verzorging van uw gasten in huis zorg draagt en hun vertelt, dat het bureau van de V. V. V. hun gratis inlichtingen verstrekt, uw gasten hebben er recht op, door u ingelicht te kunnen worden over de duinwandelingen en het badleven. Wanneer gij de inlichtingen, die wij u geven, goed leest en deze pagina zorgvuldig bewaart (plak haar op karton en leg haar in de conver satiezaal), dan kunt gij ten allen tijde uw gasten inlichten. Wat mag en niet mag. Wie wil voorkomen, dat tegen hem of haar proces-verbaal wordt opgemaakt, doet verstandig van het volgende kennis te nemen: Ten zuiden van de badkoetsjes te Bergen aan Zee is het baden of het plaatsen van een tent op het strand verboden. Aan het tentenstrand is het geoorloofd, tegen vergoeding een tent te plaatsen en vandaar uit in zee te baden. Ten noorden van het Stille Strand mag gratis een tent geplaatst worden en gebaad. Het kampeeren in tenten is in geheel Bergen ver boden. Vóór het stoelenstrand is het baden verboden. Bij de badkoetsjes, het tentenstrand, het strand voor de vacantiekolonies en het Stille Strand mag uitsluitend in badpak worden gebaad. Slechts op het strandgedeelte, dat na het Stille Strand volgt, is het baden in zwembroek geoorloofd. Op het stoelenstrand mag men zich alleen in badpak bevinden, wanneer men in badmantel ge huld is. Op het strandgedeelte, waar gebaad wordt, mag men zich ook in badpak op het strand bewegen. Onder badkleeding wordt ook verstaan die zon nebad-kleeding welke den rug van de dames ge heel onbedekt laat. Baadsters in deze kleeding zullen dus op den openbaren weg hierover een jasje of iets dergelijks moeten aantrekken. In Bergen aan Zee is het wel geoorloofd om vanuit de hotels en villa's zich in badpak, gehuld in badmantel, naar het strand te begeven. Wanneer kan er onder toezicht gebaad worden? Officieel is het bad van des morgens 7.30 tot 12 uur en des middags van 1.30 tot 5.30 uur ge opend. Dit beteekent niet, dat men van 12 tot 1.30 uur en na 5.30 uur niet meer onder toezicht kan baden. Ten eerste worden er aan het tentenstrand nog tot 7.30 uur badkaarten verkocht, zoodat men tot 8 uur daar onder toezicht kan baden en ten 2e beteekent het om 12 uur sluiten van het koetsenbad, dat van 12 tot 1.30 uur geen kaarten worden verkocht. Wie precies om 12 uur komt kan dus nog een kaart bekomen en baadt dan nog tot 12.30 uur onder toezicht, zoodat er in werkelijk heid van 12.30 tot 1.30 uur geen gelegenheid is om onder toezicht te baden. Ten 3e beteekent het om 5 uur sluiten van het koetsenbad, dat na 5 uur geen badkaarten meer verkocht worden, zoodat men om 5 uur nog zoo'n kaart kan bekomen en dan daar tot 5.30 uur onder toezicht kan baden. Het badmantelbad. Het badmantelbad is de gelegenheid, waarbij zoowel op het koetsjesbad als op het tentenbad, zij, die in badpak, gekleed in badmantel (zonder badmantel mag in Bergen aan Zee niet gewandeld worden) aan het strand mogen verschijnen. Dezulken kunnen dan aan beide badgelegenheden voor 20 ct. per keer (10 kaarten voor 1.50) 'n kaartje bekomen om onder toezicht te baden en bekomen dan tevens het recht om hun bad mantel en handdoek aan een op het strand ge plaatste hanggelegenheid op te hangen of in een daarvoor geplaatste badkoets af te geven. Het badmantelbad is dus een bij uitstek mooie badgelegenheid voor de in Bergen aan Zee ver toevende gasten, die vanuit hun hotel of woning naar zee kunnen wandelen. Ook door gasten uit Bergen, die per auto naar zee rijden, wordt van deze gelegenheid gebruik gemaakt. De wandelkaarten. De wandelingen in het Natuurreservaat, evenals die in het duingebied van het Staatsboschbeheer, zijn vrij. Voor wandelingen in het gebied van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf zijn voor 10 cent dag kaarten verkrijgbaar aan het bureau van de V. V. V. en in café Duinvermaak, maandkaarten voor 0.50 en jaarkaarten voor 1.50. Deze kaarten zijn geldig voor den houder en 2 kinderen voor het geheele jaar. Gezinskaarten, voor een jaar geldig, voor den houder en 4 leden van zijn gezin, kosten 2.50. Voor het duingebied te Bergen aan Zee zijn bij de Baddirectie aldaar seizoenkaarten, geldig tot October, verkrijgbaar voor 0.25. Houders van deze kaarten kunnen bij café Duinvermaak gratis wandelkaarten bekomen voor de wegen en paden in het duingebied van het Provinciaal Waterleidingbedrijf Voor de wandeling op den Zwarteweg naar het Bergerpaadje en vandaar naar de wegen in het Staatsboschbeheer behoeft men niet in het bezit van wandelkaarten te zijn. GRAPJES. Professor's vrouw tot dienstbode: Jetje, ga even twee plaatsen voor de tooneel- voorstelling van morgen halen. Jetje (teruggekeerd): Mevrouw, alles is uit verkocht, maar wilt u soms de plaatsen van mijn aanstaande en van mij voor deze voorstelling heb ben, wij zijn geabonneerd! Maar dokter, ik heb nooit geweten, dat ik een hartkwaal heb. Daaruit ziet U, hoe goed het is een genees heer te raadplegen. U zou er maar lustig op los geleefd hebben en oud geworden zijn, zonder te weten, wat u scheelde. Een jongeman trad de werkkamer binnen van den tandarts. Hij was niet bleek, hij was niet be angst, hij lachte zelfs. Jongeman, mijn compliment, zei de tandarts, als U wist hoe de mannen soms hier binnenkomen. Maar U heeft moed. Waar gaat het om, plombee ren of trekken? De jongeman lachte aldoor. Neen, zei hij 't gaat alleen om de rekening van de electriciteit. NIEUWSBERICHTEN. HET BLOEMENCORSO 1938. Voor het op 10 Augustus a.s. te houden Bloe mencorso werden reeds de volgende prijzen toe gezegd: Eereprijs 50 door den eere-voorzitter van de V. V. V., den heer Jb. van Reenen. Gemeentebestuur: gouden medaille. K. N. A. C,: verguld zilveren medaille. V. V. V. Alcmaria: verguld zilveren medaille. V. V. V. Bergen: 3 prijzen van 50 en 4 van 25. De heer C. Rueb Czn.: 20. Wasscherij van S. Krom: 10. D. A. Klomp: 10. Mevrouw M. Boendermaker: kunstvoorwerp. Hopmans kunsthandel: kunstvoorwerp. Firma B. W. G. Lienesch: fraaie sjaal. Dames Goosen en Schild: ontbijt-garnituur. De heer B. Kuiper, Alkmaar: kunstvoorwerp. De heer G. Diesfeldt, Rustende Jager: fraaie vaas. De heer J. Blombergen: flesch odeur. De heer J. A. Dalloyaux, Oranje-Hotel: kunst voorwerp. De heer Michels, Oude Prins: kunstvoorwerp. De heer G. de Lang, Hotel Spoorzicht: 2 luxe doozen sigaren en 4 sigaretten-standaards. Mevrouw H. J. H. Essersvan Boekeren: 3. De heer J. M. Graadt van Roggen: litho. Berger Winkeliersvereeniging: 10. De heer H. H. W. Kleyberg: een taart. De afd. Bergen van de Hanze: kunstvoorwerp. Firma Bootz: mandje met likeuren. Firma Lucas Bols: porseleinen olifant met likeuren. De deelnemende vereenigingen. De deelnemende vereenigingen zijn: Bergen's Harmonie, Koorvereen. Bergen, Ber gens Mannenkoor, De stem des volks, Arbeiders- tooneelvereeniging, Gymnastiekvereeniging Be- Quick", Berger Sportvereeniging, Esperanto-ver- eeniging ,Schaakvereen. „De Pion" en de afd. Bergen van den Vrouwenvredesbond. Al deze vereenigingen ontvangen ieder van de V. V. V., voor het uitbeelden van een nummer, een subsidie van 100. Een historisch nummer. Dr. Prinsen Geerligs verzorgt de uitbeelding van een historische groep, voorstellende het bezoek Graaf Floris III in 1188 aan Bergen, waarbij Ber gen het nog bestaande wapen werd aangeboden. Voor dit nummer worden speciale costumes vervaardigd, terwijl Dr. Prinsen Geerligs boven dien de aankleeding van Bergen's Harmonie voor zijn rekening neemt. Het historische nummer, dat buiten mededinging inschreef, beloofd iets zeer bizonders te worden. De vereenigingsnummers worden afzonderlijk beoordeeld, zoodat de vrije nummers, waarvoor de deelname in de rubrieken groote en kleine groe pen, enkelingen, paren, auto's en origineele num mers is opengesteld, daarvan geen concurrentie ondervinden. Met nadruk wekken wij op, reeds thans plannen voor een nummer te maken. Ook een klein num mer kan succesvol worden. Een bizonder nummer. Op het congres van de A. N. V. V., dat de vorige week in Ooisterwijk werd gehouden, maakten wij kennis met den sigarenfabrikant, den heer Hamers, die op internationale tentoonstellingen veel succes behaalde met zijn huifkar, bespannen met twee Belgische paarden. Van hem verkregen wij de toezegging, dat hij met dit nummer in het Bloemencorso zal uitkomen. Met de commissie voor de herdenking van het Derde Eeuwfeest van de Schermeer, welke her denking in 1933 zoo grootsch werd gevierd, kwa men wij overeen, dat jongelui in echte oud-Hol- landsche costumes, aan het corso zullen deelnemen in een oud-Hollandsche sjees, een oude boerenkar en een bouchette uit 1850. Zij, die destijds de Schermerfeesten hebben me degemaakt, weten, dat dit een onvergetelijk num mer zal worden. ONGEWENSCHT. Het komt helaas nog in Bergen voor, dat perso nen de vreemdelingen aanklampen, om als gids bij het zoeken van hotel, pension of gemeubileerde huizen op te treden en het daarbij doen voorkomen of zij dit namens de V. V. V. doen. Ter informatie zij medegedeeld, dat de V. V. V. daarmede nie mand heeft belast en uitsluitend aan het bureau, naast het postkantoor, gratis inlichtingen verstrekt. De politieverordening verbiedt het aanbieden van diensten aan den openbaren weg. Gasten, die hinder van zich opdringende gidsen ondervinden, doen verstandig daarmede de politie in kennis te stellen. Het algemeen belang vordert dat verblijf- zoekenden onbaatzuchtig worden ingelicht en een vrije keuze kunnen doen.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1938 | | pagina 7