BERGEN AAN ZEE. DE BANKETBAKKERIJ „DE BADBODE" HOOG EN LAAG WATER Lunchroom in Alkmaar VALK's Lunch room „DU I NVERMAAK" CONCERT en OPENLUCHT-DANCING J. BUISMAN. te BERGEN AAN ZEE - (in Zomertijd). JULI. Datum Hoog water Laag water: v.m. n.m. v.m. n.m. 10 2.49 3.15 11.27 11.59 11 3.28 3.55 0.13 12 4.06 4.32 0.39 0.54 13 4.42 5.08 1.16 1.32 14 5.16 5.39 1.49 2.06 15 5.46 6.10 2.20 2.39 16 6.19 6.42 2.54 3.12 is: Kaasmarkt, t.o. Bureau V.V.V. voor Uw kopje Koffie, - IJs, Koffietafel, - Lunch of Diner. CAFÉ-RESTAURANT Mooi gelegen aan den voet der duinen. GROOTE KINDERSPEELTUIN. ZONDAGSMIDDAGS door 1e klas Orkest. Ruim Parkeerterrein. Molenstraat 14 - Telefoon 2460. Cano's, Sportpunten, Gev. Koeken, Zandgebakjes, Jodenkoeken in blik. AMOR IN DE PASTORIE. Woensdag 13 Juli geeft het gezelschap „De Vereenigde Haagsche Spelers" in het Openlucht theater het bijzonder aardige blijspel „Amor in de Pastorie", van den geestigen Vlaamschen schrijver Jac. Ballings. Pierre Balledux, de leider van het gezelschap, heeft zich het alleen-opvoeringsrecht van dit humoristische stuk, dat lang door het Rotter- damsch Hofstadtooneel met veel succes is ge speeld, verzekerd. Waarschijnlijk juist om zijn Vlaamschen aard, bleek dit stuk Balledux bijzonder goed te liggen. Medespelenden zijn Louis Vervoorn, Dora Haus, Erna BalleduxHaffert, Dini van Lier, Bert van is verkrijgbaar te Bergen-Binnen: lo. in den boekhandel van den heer P. de Haan in de Stationsstraat; 2o. in den Eersten Berger Boekhandel, Oude Prinsweg; 3o. in den boekhandel van den heer G. Schoe- link, Oldenburglaan; 4o. aan het bureau van „Vreemdelingenverkeer" naast het Postkantoor; 5o. in den Bergenschen Kunsthandel van den Heer P. Hopman; 60. in den boekhandel van den heer Thomas, Dorpsstraat, hoek Kleine Dorpsstraat. Te Bergen aan Zee: lo. in den Kunsthandel van den heer P. Hopman; 2o. in de zaak van den heer A. Passer; 3o. in den boekhandel van den heer Kuitwaard. Aan deze adressen kunnen ook advertenties worden opgegeven, a 15 cent per regel. Voor meermalen plaatsing reductie. Voorname, rustige Badplaats met breed, helder wit strand. Geen stof Geen grondvervuiling. Verrassende resultaten, vooral bij kinderen. Uitstekende Tennisbanen. (Gravel, rood). Schitterende wandeling in c.a. 1500 H.A. der prachtige duinen en duinbosschen voor badgasten, op kaarten die tegen betaling van 25 cent per persoon worden verstrekt. Duinwaterleiding en electrisch licht. Post- en Telegraafkantoor. Het bebouwingsplan en de gansche opzet der badplaats maken haar tot een der lieflijkste plaat sen om een buitenverblijf te stichten. Voor bouwgronden en andere inlichtingen wende men zich tot de N.V. BOUW-EXPLOITATIE-MAATSCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE, of den Heer D. HAASBROEK te Bergen aan Zee. der Linden, Pierre Balledux, Jan van der Linden en Theo van Vliet. Over de vertolking van het stuk in het Haagsche Scala was de pers vol lof. Voor ons liggen de waardeerende verslagen van „De Telegraaf", „De Residentiebode", „De Haag sche Courant", „Het Vaderland" en de „Nieuwe Rotterdamsche Courant". Zij zijn voor ons het be wijs, dat de bezoekers een kostelijke avond wacht. Ter voorlichting van de lezers volstaan wij met hetgeen de bekende kunstcriticus Cornells Veth in „De Telegraaf" schreef over de eerste opvoering in Scala. Hij schreef n.l. het volgende: Het blijspel van den Vlaamschen schrijver Jac. Ballings, „Amor in de pastorie", is^ indertijd door „Het Rotterdamsch Hofstadtooneel" opgevoerd en is bij dat gezelschap lang op het repertoir gebleven. „De Vereenigde Haagsche Spelers", onder di rectie van Pierre Balledux, hebben er thans een eerste vertooning van gegeven in het Haagsche Scala en het la^t zich aanzien, dat ook zij er plezier van zullen hebben. Wel was Roemer indertijd een prachtige pastoor, maar Louis Vervoorn is niet minder ge moedelijk en wijs, en vervult zijn taak als vrede stichter met waardigheid en humor beide. Hij kon met een fijn lachje de opgewondenheid van den Heereboer beantwoorden en ingaan op de filo sofie van den anderen vredestichter, den waard Baas Blom, hij kon ook zeer ernstig en plechtig zijn, toen hij zijn zuster haar dwalingen voorhield. Het sympathieke spel in een sympathieke rol. Over het geheel komt het me voor, dat er iets sappigs in deze voorstelling was, een Zuid-Neder- landsche uitbundigheid, die het straks genoemde gezelschap Haagscher dan deze dusgenaamde Haagsche Spelers, destijds niet kon geven. Pierre Balledux, een man van beneden den Moerdijk, gaf hier in zijn kwaliteit van leutigen waard uitste kend den toon aan, en ik meen, dat het stuk de overtuiging en de levenslustigheid noodig heeft, die hij er aan verleende. Voor hen, die het stuk niet kennen, zij even verteld, dat de jonge Heereboer, die door Jan van der Linden echt en met verzorgde, goed be dachte trekken werd gespeeld, bekeerd en getemd wordt door het nichtje van den Pastoor, en dat zijn oom, na eerst met hem verzoend te zijn, de straks vermelde zuster van den geestelijke huwt, en daardoor het blijspel er voor bewaart iets anders te zijn. Het is een simpele geschiedenis, gekruid door gemoedelijkheid en kwinkslagen. Ik heb al gezegd hoeveel Vervoorn en Balledux daartoe bijdroegen, aardige types werden nog ge maakt door Theo van Vliet als den koppigen maar verliefden oom en Bert van der Linden als den stijven, benepen kerkmeester. Dora Haus, Erna BalleduxHaffert en Dini van Lier gaven verdienstelijk spel in de vrouwelijke rollen. De entreeprijzen bedragen 1.25, 0.85 en 0.60. Voorverkoopkaarten zijn uitsluitend ver krijgbaar a 1.0.75 en 0.50 aan het bureau van de V. V. V. en Haan's boekhandel te Bergen en worden door de V. V. V. na storting op giro nummer 68722 franco toegezonden. Plaatsbespreking a 10 cent aan het bureau V. V. V. Bij slecht weer wordt gespeeld in het nieuwe paviljoen van Duinvermaak. AGENDA: T en toonstellingen. Kunstzaal P. Boendermaker, Loudelsweg. Dage lijks geopend van 1012 en 14 uur. Werken van J. H. Roggeveen, Atelier J. M. Graadt van Roggen, Notweg. Werk van den kunstenaar, op aanvraag te bezich tigen. Bergensche Kunsthandel P. Hopman. Werken van verschillende schilders. Dagelijks geopend. Oude Prinsweg, naast bloemenmagazijn van Matth. de Saint, werken van Jos. Viëster; dagelijks geopend, Dr. Dekkerhuis. Dagelijks geopend van 1010 uur. Werken van F. Kamstra, benevens moderne leer- en handwerken. Museum naast het Postkantoor. Dagelijks, behalve Zondags, geopend van 1012 en van 24 uur. Dancings en amusement. De Rustende Jager, Dancing dagelijks. Café Duinvermaak. Openlucht-dancing. Zondags middags en Zondagsavonds. Hotel „NassauBergen", Bergen aan Zee, Zater dags en Zondags dancing. Verlichtingsavond 27 Juli. Harddraverij 3 Aug. Bloemencorso 10 Augustus. Openlucht-theater. 9 Juli. Uitvoering Be-Quick en Vendelzwaaien. 13 Juli. „Amor in de Pastorie", door de Haag sche Spelers. 18 Juli. „Rond een half millioen", blijspel door de Vereenigde Haagsche Spelers. 22 Juli. „Judith", door de Hollandsche Tooneel- groep. De voorstellingen in het Openlucht-theater vangen 's avonds 8.30 uur aan. Bridge-wedstrijden. Dinsdagsavonds 8 uur, „Oranje-Hotel", Bridge- wedstrijden, georganiseerd door De Berger Bridge-club. HISTORISCHE ANECDOTEN. Wie de levensbeschrijvingen van hofnarren eens inziet, zal verbaasd staan over de koddige stre ken, waarmede zij hun vorsten vermaakten. Zoo wordt b.v, verhaald, hoe de nar Nasured, in dienst van sultan Baquazet, de stad Jeugi Scher voor moord en plundering behoedt heeft. De be kende Timoer Henk was met zijn woeste schare genaderd. Blijf maar kalm en laat alles maar aan mij over, zei Nasured tot de verschrikte bewoners. Hij nam toen een mandje vol vijgen en ging op weg. Met zijn rinkelende belletjes wist hij zich gemakkelijk een weg te banen tusschen de solda ten, Hij werd toen voor Timoer en zijn krijgsraad gebracht en bood hem het geschenk aan. Deze was hierover ten zeerste verbitterd en hij gebood zijn soldaten om de vijgen stuk voor stuk naar zijn hoofd te gooien. Onder dit bombardement bleef Nasured echter kalm en zei niets anders dan: Allah, of Allah zij geloofd. Wat bedoel je toch? vroeg Timoer nader hand. Jij wordt met vijgen bekogeld en toch schijn je blij te zijn. Dat zal ik u zeggen. Voor ik hier naar toe kwam, raadde mijn vrouw mij aan, om een mandje pruimen te nemen. Ik heb de voorkeur aan vijgen gegeven. De Kahn begon hierop hartelijk te lachen en meteen bekoelde zijn woede. Ga gerust terug, zeide hij, al de huizen met alle ezels en ezelinnen van jouw stad zullen gespaard worden. O, dan zullen de inwoners veilig zijn, riep de nar uit. En onder het gelach der aanwezigen ging hij buigend en dankend naar huis toe. Charlie debuteerde als komiek in de Londen- sche East-Endtheaters. In een dezer schouwbur gen heerschte een zoodanige rattenplaag, dat de grijze beesten zelfs tijdens de voorstelling over het voetlicht sprongen. „Wat moet ik doen, wat moet ik beginnen?" jammerde de directeur. „Geef ze mijn gage", raadde Chaplin, „dan ver hongeren ze direct!" Toen Graaf Narbone terug kwam van een groote Europeesche reis, vroeg Napoleon hem, wat men over het algemeen in andere landen van hem dacht. Het antwoord luidde: Vele men- schen, Siree houden U voor een god; een niet ge ring aantal echter houdt U voor een duivel. Maar niemand gelooft, dat U een mensch bent. De keizer moet dit als een compliment hebben opgevat.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1938 | | pagina 2