Gevonden en verloren voorwerpen. Pers. A. V. „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Dr. H. C. Jelgersma, Oegstgeest, 6 „Pirola". De Hr. en Mevr. Dr. E. Immink, Zaandam, 7 „Primula", De Hr. en Mevr. J. van der Bijl, Zeist, 7 „'t Roeije". De Hr. Leo Peltenburg en Fam., Bussum, 5 „De Ruyter". De Hr. en Mevr. W. H. van Eeghen, Doorn, 8 „Saenden". De Hr. en Mevr. J. J. Keyzer, Zaandam, 8 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. Dr. H. S. Boogaart, A'dam, 8 „De Scholekster". De Hr. en Mevr. W. F. Dutilhvan Vollenhoven, en logeé's, Fam. J. van Vollenhoven van Stolk, De Hr. en Mevr. J. C. Schuller tot Peursum, „Shanti". De Hr. en Mevr. Dr. P. K. Pel, Den Haag, 6 „Skopia", Mevr. van LennepZeverijn, A'dam, 6 „Spoorklok 1", De Hr. en Mevr. H. Gieseling, A'dam, 6 „Spoorklok II". De Hr. en Mevr. Spitz, A'dam, 4 De Hr. en Mevr. D. Woudhuysen, A'dam, 4 „Spoorklok III". De Hr. en Mevr. Brummelkamp, A'dam, 4 De Hr. en Mevr. Rooselaar, A'dam, 6 „Sterntje". De Hr. en Mevr. de Sonnaville Arkesteyn, den Haag, 5 Mej. F. Arkesteyn, Den Haag, 1 „Tine", De Hr. en Mevr. J. J. van Monsjou, Santpoort, 9 „De Toog", De Hr. en Mevr. Mr. F. Tabingh Suermondt, A'dam, 8 „Ulysses". Jhr. en Mevr. Ir. C. E. W. van Panhuys, Den Haag, 6 „Wernau". De Hr. en Mevr. G. Boekschoten, Hilversum, 4 De Hr. en Mevr. Prof. Dr. A. Pannekoek, A'dam, 3 „Westerlicht". De Hr. en Mevr. Dr. H. JonkerNierstrasz, Zutphen, 9 „Windy-Ridge", De Hr. en Mevr. W. Boot, Bussum, 7 „De Wijde Blik". De Hr. en Mevr. Mr. D. Crena de Iongh, A'dam, 8 „De Zandbak". Mevr. W. Schreuderter Horst, Groningen, 8 „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. Ir. E. J. IJzerman, A'dam, 8 „De Zeevonk". De Hr. en Mevr. Dr. M. Tausk, Nijmegen, 7 „Zonnehuis". Mevr. A. H. A. Coors Braun, Den Haag, 8 „Zephyr". De Hr. en Mevr. J. Kruyswijk, A'dam, 6 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, 100 Duitsche Ferienkolonie A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", A'dam, 66 Vacantiehuis „Het Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 4208 pers. NIEUWSBERICHTEN. UITNOODIGING VOOR EEN EXPOSITIE. Onze plaatsgenoot, de kunstschilder Viëster, ontving van de commissie voor de historische tentoonstelling te Purmerend de uitnoodiging voor het houden van een expositie van zijn werk op de Purmelento 1938. Bovendien ontving hij van de middenstands organisaties aldaar de opdracht om het stadhuis te Purmerend te schilderen, dat aan de gemeente zal worden aangeboden. GEEN OPGAVEN ONTVANGEN. Van de volgende pensions waren geen opgaven ingekomen: „Thorna", Oldenburglaan. „Erica", Breelaan. „De Haemstede", Breelaan. „De Wilg", Breelaan. „De Reigershoek", Breelaan, Wij kunnen ons voorstellen, dat door het slechte weer in deze pensions gasten zijn vertrokken, doch niet, dat daar in het geheel geen gasten zijn. Voor de juiste statistiek is nalatigheid in het doen van opgaven zeer ongewenscht. De betrokken pensionhouders gelieven te be denken, dat ze niet alleen nalatig, doch ook in overtreding zijn. DE FILM VAN DIK TROM. De Ned. Smalfilm-Centrale „Dik Trom" ver toonde Woensdagmiddag in „De Rustende Jager" de Hollandsche geluidsfilm: „Uit het leven van Dik Trom", naar het bekende boek van C. Joh. Kieviet. Strandweer was het niet, zoodat de vertooning een gewenschte afleiding bood aan de ouders die met hun kinderen in de overvolle pensions geen raad wisten. Het kan als bekend worden verondersteld, dat van paedagogische zijde bezwaren tegen deze film naar voren zijn gebracht en dat ook de spelers in deze film niet boven het dilettantisme uitgaan. Al deze bezwaren ten spijt, blijkt deze film de jeugd toch maar in hooge mate te boeien. Ook ons kon de kwajongen, die de klompen van de zijn moeder bezoekende baker met modder vult, op het schoolplein met den hoed en den man tel van de onderwijzeres flaneert en in de klas een lei op het hoofd van zijn medeleerling stukslaat, maar weinig bekoren en willen zelfs wel erkennen, dat tegen de verheerlijking van zulke kwajongens daden wel eenige bedenkingen zijn in te brengen. In de practijk komt dit er echter bitter weinig op aan. De jeugd oordeelt anders, neemt geen notitie van den vader van Dik, die, als een echte slappeling, bij het vernemen van de rechtmatige klachten over de kwajongensstreken, slechts weet te antwoorden: „ja, Dik is een bijzonder kind". De jeugd kijkt naar de komische situatie, en heeft uitermate plezier, wanneer Dik den veldwachter over een door hem gespannen touwtje laat vallen, waardoor de waardigheid van dezen gezagsdrager in het gedrang komt. Zoo groot was de belangstelling voor deze film, dat ze Woensdagmiddag tweemaal voor een volle zaal vertoond kon worden. De jeugd had plezier gehad en voor amusement van de jeugd is deze film gemaakt. BIOSCOOP HARMONIE. Harold Lloyd als Egyptoloog. Film vol dwaze avonturen. De Tel. schreef over deze film: Dit is zulk een film, die het heden aan het ver leden bindt en niet alleen in het scenario, dat de avonturen verhaalt van professor Dean Lam bert, den Egyptoloog. Want Harold Lloyd behaalde groote successen met Keaton, den Man met het Stalen gezicht, en met Chaplin, als den bollebof van het drietal, en hij overwon, evenals Chaplin, de moeilijkheden, die de ietwat duizelingwekken de ontwikkeling van de film opwierp. Men heeft Lloyd als filmkomiek wellicht nim mer naar behooren gewaardeerd, want ten slotte was hij een van de lieden, die een der voornaam ste voorwaarden schiep voor de verdere ontwik keling van de film: den humor. Daar is bijvoorbeeld de voortreffelijke climax, waarin de professor een vechtpartij arrangeert om zijn geliefde te veroveren. Hoe knap bouwt Lloyd zulk een scène op. Hij wekt stuk voor stuk de woede op van hem volkomen onbekende en neu trale lieden en hij brengt ze er toe hem na te zet ten. Het gaat in den aanvang twee- of driemaal naar wensch en dan is er een, die zich niet pro- voceeren laat. Er flitst een moment van ontgoo cheling in de bebrilde oogen en dan rent hij naar een volgend slachtoffer, waarbij het weer wel gelukt. En hoe knap sleept Lloyd ook door deze gan- sche film dien koffer mede, waarin zijn spullen gepakt zijn voor de Egyptische reis. Hij vergeet hem of hij raakt hem kwijt, telkens op het kritieke moment van zijn avonturen en dan rent hij terug en redt het ding met levensgevaar. Dat is Lloyd: die hoogtepunten van zijn dolle situaties, waarop hij u huiveringen bezorgt met zijn aarzelingen en correcties. En hoewel het geheele geval op hem ingesteld is, is er toch nog plaats voor enkele amusante bij rollen, waarin men Lionel Stander en Raymond Walburn vindt. Een film voor jong en oud en voor den filmliefhebber interessant, omdat het weer een film van Harold Lloyd is. Gevonden: rood lederen ceintuur; portemonnaies met geld; sleutels; grijsblauw jongensjasje; brillendoos; witte regenjas; brillen; sigarenaansteker; roode arm band; zakspiegeltje met foto; kinderbroekje; pa lingfuik; wit kindertruitje; blauw vestje; blauwe damesmantel met wollen muts; paar strandschoe- nen; paar roode badschoentjes; fototoestel; zilve ren rozenkrans; paar bruine glacé handschoenen; handtaschje; beige kinderschoentje; donkerblauwe ceintuur; grijs gebreid kindermanteltje; ring met sleutels; blauw manteltje; hond aangeloopen. Verloren: bos sleutels; fototoestellen; portemonnaies met geld; badpakken met handdoeken; donkergrijze damesregenmantel; ovaal zilveren broche; kleine gouden medaille; donkerroode pull-over; gouden ring; Parker vulpen; gouden armband; stoffen handtasch; beige damestasch; zwart vulpotlood met vulpen; grijs manteltje; doublé damesarmband; bruine damesvulpen; notitieboekje; bril; gouden armbandhorloge; belastingplaatjes; zilveren luci ferdoosje; naafdop van auto; verrekijker; nikkelen armbandhorloge; blauw kinderrokje; gekleurde schakelarmband; ronde gouden broche; zwarte mantel; vulpen; contactsleutel en koffersleutel; kinderflanel; Ancre polshorloge; gouden verlo vingsring; paar kinderschoentjes; gouden zegel ring; donkerblauw damesvest; kort bruin jasje-, gouden horloge met diamant; trouwring; bril in étui; grijs-groene heerenhoed; bruin lederen étui met bril; schakelarmband met witte steentjes; geruite ceintuur; drie strandschopjes in een zakje; blauw kindertaschje. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag, 21 Augustus, voorm, 10.30 uur, ds. v. d. Kieboom. Geref. Kerk te Bergen. Zondag 21 Augustus, voorm. 10 en nam. 3.30 uur, ds. van Minnen. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 21 Augustus, voorm. 10.30 uur, ds. van Royen, van Rotterdam. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 21 Augustus, voorm. 10.30 uur, ds. Walfsberger, van Sneek. SCHOORL. Zondag 21 Augustus, boschje achter „de Roode Leeuw", voorm. 10.30 en 4.15 uur, Hagepreeken, met zang van mevr. Randijk van Dordrecht. Evang. Luth. Gem., Alkmaar. Zondag 21 Augustus, voorm. 10.30 uur, ds. Keu- ning, van woerden; 's avonds 7 uur, ds. Gronloh, beroepen predikant te Bodegraven. Rem. Geref. Gem., Alkmaar. Zondag 21 Augustus, geen dienst. Vrije Evang. Gemeente, Geesterweg la, Alkmaar. Zondag 21 Augustus, voorm. 10.15 uur, de heer A. G. Visser, van IJmuiden; 's avonds 7.15 uur, de eigen voorganger mevr. van Randwijk te Dordt, onderwerp: „De oogst der aarde". (Zang). GRAPJES. Een klein koopmannetje, dat om zijn sluwheid bekend was, werd op de beurs „de kleine boef" genoemd. Eens vroeg men hem, waarom hij dien naam had. Wel, da's nog al wiedes, omdat de anderen allemaal groote boeven zijn, antwoordde hij lachend. Op de bank vertelde men aan Pietersen, dat zijn credit met tweeduizend gulden was overschreden. Werkelijk, zei hij tot den bediende. Zoudt U zoo goed willen zijn eens te kijken hoe mijn reke ning een maand geleden er voor stond? Toen had U 2000 gulden te goed, antwoordde de bediende, na het even te hebben nagekeken. Juist. En heb ik U toen daarom lastig ge vallen? Jan, commandeerde vader energiek, ik kan nergens mijn scheerkwast vinden, weet jij er ook wat van? Neen, vader, maar Hans z'n hobbelpaard heeft een nieuwe staart. De kleine Karei was te laat op de Zondagsschool gekomen en de onderwijzer vroeg hem naar de reden. Ik wou gaan visschen, maar vader wou me niet laten gaan, verklaarde de jongen. Dan heb je het rechte soort van vader, ant woordde de onderwijzer. En noemde hij ook de reden, waarom hij je niet wilde laten gaan? Jawel, zei de knaap, vader zei, dat er geen aas genoeg was voor twee. R'dam, 8 4 R'dam, 5 A'dam, 2

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1938 | | pagina 6