BEATE KAISERLING. TENNISPARK, Kruisweg, Bergen. - Telef. 2132. Bezoekt het Snel-Buffet Michels, Ie Klas Gravelbanen. - Tennisleerares en trainer aanwezig. - Depót Sportartikelen firma Eilers. Bioscoop „Harmonie" - Lombardsteeg, ALKMAAR. Vertelt dit uw gasten. EEN KIEKJE UIT ONS MOOIE DUINGEBIED. Oude Prinsweg, naast Café „De Oude Prins". Specialiteit in Fijne Croquetjes, Slaatjes, Broodjes. IJS-S ALON. IJs, ook per Liter. Vanaf heden tot en met Donderdag a.s. Een comedie van vergissingen met LIL DAGOVER, ALBRECHT SCHöNHALS, SABINE PETERS e.a. WOENSDAG MATINEE. LEEFTIJD 18 JAAR. Heerlijk wordt aan zee en strand genoten. H. W. Piek, de bekende Engelsche meteoroloog, bracht eens zijn vacantie op het land door en onderhield zich daar bij voorkeur met de boeren. Op zekeren dag was het prachtig weer en Piek begon een gesprek met een ouden boer aldus: „Mooi weer, hè?" „Ja, maar vandaag krijgen we onweer!" Piek haalde z'n opschrijfboekje dadelijk voor den dag om dat antwoord te noteeren en zei: „Dat weet u zeker uit de practijk, niet? Waar ziet u dat aan?" „Nergens aan; maar gisteren hebben ze het door de radio gezegd en vanmorgen stond het nog eens in de krant ook!!" Eens werd Liebermann bezocht door iemand, die voortdurend over een eenarmigen pianist sprak, dien hij tijdens een concert gehoord had. „Dat is nog niets", merkte de schilder tenslotte op, „ik heb al dikwijls zangeressen gehoord, die heelemaal geen stem hadden". Toeh Liebermann Sauerbruch schilderde, had hij gezegd, dat er maar drie zittingen noodig zou den zijn, Intusschen waren het er zeven geworden en het portret was nog altijd niet klaar. Op zeke ren dag verscheen een assistent van Sauerbruch met de boodschap, of het dan werkelijk noodig was, dat de professor, die het zoo enorm druk had „Ik zal je eens wat zeggen, jonge man meen de Liebermann, „wanneer uw chef een kunstfout maakt, kraait er geen haan meer naar. Maar ik moet voorzichtig zijn; als ik er een maak, hangt •hij over honderd jaar nog aan den wand! Herhaaldelijk komt het voor, dat gij uw gasten over het strandleven niet voldoende kunt inlich ten, met het gevolg, dat zij noodeloos onaange naamheden ondervinden. Het is niet voldoende, dat gij voor een goede verzorging van uw gasten in huis zorg draagt en hun vertelt, dat het bureau van de V. V. V. hun gratis inlichtingen verstrekt, uw gasten hebben er recht op, door u ingelicht te kunnen' worden over de duinwandelingfen en het badleven. Wanneer gij de inlichtingen, die wij u geven, goed leest en deze pagina zorgvuldig bewaart (plak haar op karton en leg haar in de conver satiezaal), dan kunt gij ten allen tijde uw gasten inlichten. Wat mag en niet mag. Wie wil voorkomen, dat tegen hem of haar proces-verbaal wordt opgemaakt, doet verstandig van het volgende kennis te nemen: Ten zuiden van de badkoetsjes te Bergen aan Zee is het baden of het plaatsen van een tent op het strand verboden. Aan het tentenstrand is het geoorloofd, tegen vergoeding een tent te plaatsen en vandaar uit in zee te baden. Ten noorden van het Stille Strand mag gratis een tent geplaatst worden en gebaad. Het kampeeren in tenten is in geheel Bergen ver boden. Vóór het stoelenstrand is het baden verboden. Bij de badkoetsjes, het tentenstrand, het strand voor de vacantiekolonies en het Stille Strand mag uitsluitend in badpak worden gebaad. Slechts op het strandgedeelte, dat na het Stille Strand volgt, is het baden in zwembroek geoorloofd. Op het stoelenstrand mag men zich alleen in badpak bevinden, wanneer men in badmantel ge huld is. Op het strandgedeelte, waar gebaad wordt, mag men zich ook in badpak op het strand bewegen. Onder badkleeding wordt ook verstaan die zon nebad-kleeding welke den rug van de dames ge heel onbedekt laat. Baadsters in deze kleeding zullen dus op den openbaren weg hierover een jasje of iets dergelijks moeten aantrekken. In Bergen aan Zee is het wel geoorloofd om vanuit de hotels en villa's zich in badpak, gehuld in badmantel, naar het strand te begeven. Het badmantelbad. Het badmantelbad is de gelegenheid, waarbij zoowel op het koetsjesbad als op het tentenbad, zij, die in badpak, gekleed in badmantel (zonder badmantel mag in Bergen aan Zee niet gewandeld worden) aan het strand mogen verschijnen. Dezulken kunnen dan aan beide badgelegenheden voor 20 ct. per keer (10 kaarten voor 1.50) 'n kaartje bekomen om onder toezicht te baden en bekomen dan tevens het recht om hun bad mantel en handdoek aan een op het strand ge plaatste hanggelegenheid op te hangen of in een daarvoor geplaatste badkoets af te geven. Het badmantelbad is dus een bij uitstek mooie badgelegenheid voor de in Bergen aan Zee ver toevende gasten, die vanuit hun hotel of woning naar zee kunnen wandelen. Ook door gasten uit Bergen, die per auto naar zee rijden, wordt van deze gelegenheid gebruik gemaakt. GRAPJES. Kellner: Wat wenscht mijnheer voor dessert? Gast: „Dessert?" Nu geef mij dan maar een biefstuk met aardappelen en sla. Op een dorp leefde een gelukkig gezin, waarvan de moeder jarig was. De kinderen wilden haar met een taart verrassen. Per briefje hadden ze den bakker daartoe opdracht gegeven. Op den bepaalden feestdag nam de moeder ver rast de taart aan, waarop zij, dank zij den snug- geren bakker, het volgende opschrift las: Voor onze lieve moeder, veel geluk en zegen voor hoog stens drie gulden. Caféhouder: Mijnheer, u staat nu al een kwartier aan de elefoon zonder een woord te zeggen. De andere gasten willen toch ook telefo- neeren. Gast: -Ststik spreek met mijn vrouw U wil dus mijn dochter trouwen. Heeft u geld? Pardon, mijnheer, u heeft mij misverstaan, ik wil uw dochter trouwen, maar niet koopen. Ik zou wel met Mien willen trouwen, maar ze is me niet verstandig genoeg. Je hebt groot gelijk; jij moet een vrouw hebben, die verstand heeft voor twee. Waarmee heeft de Prins Doornroosje uit den slaap gewekt? Weet ik niet, juffrouw! Nou, hetzelfde wat je ook van je moeder krijgt, als je 's morgens opstaat. Levertraan, juffrouw!

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1939 | | pagina 10