Op zichzelf wonenden. Pe „Aan de Zonzij". De Hr. en Mevr. J. Eilerts de Haan, Baarn, 4 „Albatros". De Hr. en Mevr. A. Piek, Laren, 4 „Branding". De Hr. en Mevr. H. F. Baerselman, Hilversum, 5 „De Casemat". De Hr. en Mevr. Dr. M. J. Heeringv. d. Mandele, Haarlem, 5 De Hr. en Mevr. Dr. van Veen—v. d. Mandele, Overveen, 5 „De Duinhut". De Hr. en Mevr. Ir. K. Sillevis, Maarssen, 5 „Duinroosje", Mevr. B. Jordaanvan Heek, Parijs, 3 „De Echo". De Hr. en Mevr. J. G. Raatgever, Utrecht, 5 „Elzenhoi". De Hr. en Mevr. Dr. A. R. Frijling, A'dam, 6 „Elzenlaan". De Hr. en Mevr. Mr. B. V. A. Röling, Utrecht, 6 „Herline". De Hr. en Mevr. C. R. C. Laan, Wormerv., 6 „Hilda". De Hr. en Mevr. C. Vermeer, Zaandam, 7 „De Hoek". De Hr. en Mevr. F. H. Wentholt, Heemstede, 7 „Jacob Kalffweg". Mevr. M. Rothschild Wittgensteiner, A'dam, 1 Mevr. Zeegers, A'dam, 2 „Joke". De Hr. en Mevr. G. Grondsma, Alkmaar, 6 De Hr. en Mevr. P. Krom Grondsma, Alkmaar, 3 „De Kieviet". De Hr. en Mevr. L. deVries, A'dam, 5 „De Kubus". De Hr. en Mevr. W. Peters, R'dam, 7 „De Lijster". De Hr. en Mevr. Mr, J. W. Tabingh Suermondt, Bussum, 7 „Marijke". De Hr. en Mevr. B. Meurs, Zwollerk., 7 „Molenbeeke". De Hr. en Mevr. J, H. Schmiedell, Bremen, 7 „Noviomagum". Mej. T. van d<jr Pp), 's Gravenh., 3 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. C. Cremers, Heemstede, 7 „Pauline". De Hr. en Mevr. P. D. Feldmann, Hengelo, 5 De Hr. en Mevr. N. Ieidels, Delft, 2 „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Mr. J. A. C. H. Uden van Droóge, Dordrecht, 2 „Pirola", De Hr. en Mevr. N. M. Posch, Bussum, 5 „Roefje". De Hr. en Mevr. Dr. W. Wilmink, Z.-Scharw., 6 „De Ruyter". De Hr. en Mevr. A. H. Verkade Jr., Zaandam, 6 „Saenden". De Hr. en Mevr. J. J. Keyzer, Zaandam, 8 „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. G. Haverkate Jr., Enschedé, 7 „Shanti". Mevr. A. E. Redelé— van der Hoeven, R'dam, 2 „Schelpduin". De Hr. en Mevr. E. Boeker, Dieren, 5 „Skopia". Mevr. G. W. M. Kamerlingh OnnesElfring, Bergen (N.H.) 4 „De Toog". De Hr. en Mevr. C. Krak, Alkmaar, 5 „Wernau". Mej. Loman en verzorgster, A'dam, 3 „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. Dr. J. W. van der Zijpp, Sneek, 6 „De Wijde Blik". De Hr. en Mevr. E. Kaars Sijpesteyn, Krommenie, 8 „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. Ir. A. Dekker, Wormerv., 8 „De Zeevonk". De Hr. en Mevr. A. F. DerksWemers, Utrecht, 5 De Hr. en Mevr. Th. WemersSandbergen, Utrecht, 5 „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. Dr. H. G. H. Bosch en Familie, Grootebr., 10 „Zephyr", Jhr. en Mevr. J. S. E. Gockinga, Bilthoven, 5 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, 100 Duitsche Ferienkolonie A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", A'dam, 66 Vacantiehuis „Het Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 1335 pers. Nieuwsberichten. BERGEN'S HARMONIE. In de zoo prachtig gelegen muziektuin gaf j.l. Dinsdag Bergen's Harmonie haar tweede concert in dit seizoen. Bergen s Harmonie bestaat reeds 40 jaar. In tal van plaatsen hebben de Harmoniecorpsen zich niet staande kunnen houden. Bergen's Harmonie heeft ook zijn up en dows beleefd, doch heeft zich steeds weer kunnen vernieuwen. Het beschikt zelfs over een eigen repetitielokaal, waar weke lijks wordt gerepeteerd. Door de liefde voor het corps van de leden en de eminente leiding van den heer Pranger staat het corps op een hoog peil. De concerten zijn gratis toegankelijk en gaarne wekken wij de aanwezige gasten op het volgende concert, dat vermoedelijk de volgende week zal worden gegeven en in het volgend nummer door ons zal worden aangekondigd, bij te wonen. IN DE RUSTENDE JAGER. In de Rustende Jager kan men reeds thans 's middags en 's avonds van uitstekend verzorgde muziek genieten. Het verdient ongetwijfeld waar deering, dat een dergelijke attractie daar reeds zoo vroeg in het voorseizoen gegeven wordt. Men uite daarvoor zijn waardeering, door er eens een avond heen te gaan. Ook de Bergenaren zij dit aanbevolen. BIOSCOOP „HARMONIE". Beate Kaiserling. Alg. Handelsblad: „Een onderhoudende, fraai gespeelde film". „Erika von Thellman is prachtig in haar onop houdelijke verontwaardiging, haar nibbigheid en leedvermaak". „Lil Dagover, die in iedere film jonger schijnt te worden, is de belasterde Beate Kaiserling, vrouw van goeden huize, voor wie iedereen in de kleine stad den neus optrekt. Zij speelt de rol voornaam, rustig en soms bijna dartel misschien is dit wel Lil Dagover's beste creatie ip haar lange film carrière". VICTORIA-THEATER. „De onsterfelijke wals". Het Victoria-theater prolongeert de film „De onsterfelijke wals". In een beoordeeling van deze film lezen we o.m.: „M. G. M. waagde zich aan een experiment. De Fransche cineast Duvivier, wiens films altijd reeds dien ondefinieerbaren muzikalen toets had den, peilde die in haar populariteit zoo geniale Straussmuziek tot in haar diepste diepten". Dege nen, die „De onsterfelijke wals" (waarin de hoofd rollen worden vervuld door Fernand Gravey, Luise Rainer en Milizia Korjus) nog willen zien, zijn daartoe deze week nog in de gelegenheid. HET MUSEUM KRIJGT CENTRALE VERWARMING. Het museum is wel één van de merkwaardig heden van Bergen. Volgens de cahiers dateert het uit 1665, doch vermoedelijk stond op deze plaats daarvoor een rechthuis. Ten westen er van, waar nu de boekwinkel van den heer Bommezij is gevestigd, was vroeger een groen veld, waar galg en schavot stonden opgesteld. Bij den bouw van het Postkantoor kwam het huis, dat toen een bouwval was, doch nog be woond werd, in het bezit van de gemeente. Restauratie vorderde een groot bedrag en slooping dreigde. Het was wijlen den heer Sterken, die destijds het mooie huis Kinheim aan de Breelaan bewoonde, die als redder in den nood optrad en algeheel de restauratie, volgens plannen van den architect Plate bekostigde. De verwarming van het gebouw was, met het oog op den steeds kostbaarder wordenden inhoud, niet ideaal. Thans is het de schoonzoon van wijlen den heer Sterken, die in dit euvel voorziet, door de kosten van het maken van een centrale verwarming voor zijn rekening te nemen. Voor deze daad heeft hij zeker de dank van Bergen verdiend. EEN OVERWINNING. Op het zangconcours te Krommenie behaalde „Bergen's Mannenkoor" onder leiding van Karl Böhm, in de 2e afdeeling den eersten prijs. Dit is voorwaar een prestatie, waarmede wij het koor geluk wenschen, aangezien deze overwinning behaald werd op mededingers, die genoemd mogen worden. VERDIEND. Na twee congresdagen in het Gerechts gebouw te Alkmaar, die in werkelijkheid werkdagen waren, vereenigden zich heden, 24 Juni, een 130 deelnemers aan het congres van de Nederlandsche Juristenvereeniging aan een gemeenschappelijken maaltijd in Hotel „Nassau-Bergen" te Bergen aan Zee. Vrijdag avond zaten zij aan aan een feestmaaltijd in Hotel Proot in Alkmaar, nadat zij des middags een tocht door het polderland hadden gemaakt en de mooie raadhuizen te Grootschermer, Graft en De Rijp hadden bezichtigd, terwijl hedenmiddag een tocht naar de duizend eilandjes te Broek op Langendijk was gemaakt. Men concludeere hieruit echter niet, dat het congres niet heeft gewerkt, want beide dagen is er van 104 uur uitvoerig gediscussieerd over voor de rechtspositie van ambtenaar- en burger belangrijke vraagstukken. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 25 Juni, voorm. 9.30 uur, ds. v, d. Kie- boom. Geref. Kerk te Bergen. Zondag.25 Juni, voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. v. Minnen. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 25 Juni, voorm. 10.30 uur, ds. Fritzsche, uit Zaandam. Rem. Geref. Gem., Alkmaar. Zondag 25 Juni, geen dienst wegens Remon strantendag. Evang. Luth. Gem., Alkmaar. Zondag 25 Juni, voorm. 10.30 uur, ds. v. d. Woude; nam. 5 uur ds. W. J. Kooiman van A'dam. Vrije Evang. Gem., Geesterweg, Alkmaar. Zondag 25 Juni, voorm. 10.15 en 's avonds 7 uur, ds. Ruys; onderwerp: Na ernstige ziekte genezen. Bediening H. Doop. Donderdag 8 uur Vrouwen samenkomst. Historische Anecdoten. Leschetitski, de leermeester van .Paderewski hoorde smalen op een niet meer jongen pianist met zeer twijfelachtig talent, waarmee hij zich echter nog steeds op het podium waagde. „Eigenlijk moet je den man bewonderen", zei Leschetitski, „hij speelt de gemakkelijkste dingen met de grootste moeite". Toscanini loopt door de gang van een D-trein. Plotseling hoort de beroemde dirigent, hoe een dame achter hem tot een heer zegt: „Zie je dat mannetje daar? Als hij niet zoo klein was, zou het Toscanini kunnen zijn". „Ja", zegt de heer tegen de dame, „moet je zien, hij kijkt om. Direct denkt hij nog, dat hij het is!" Adeline Patti vroeg eens voor een serie van vijftig concerten tweehonderdduizend dollars. De impressario protesteerde ontzet: „Maar u vraagt precies viermaal zooveel als de president der Vereenigde Staten per jaar ontvangt". „Laat de president der Vereenigde Staten dan voor me zingen", antwoordde Patti. Het gebeurde eens, dat koning Bernadotte van Zweden, de vroegere generaal van Napoleon, die het tot koning gebracht had, ziek werd! Toen de dokter kwam, achtte deze een aderlating nood zakelijk. De koning werd verlegen en kon maar geen besluit nemen, totdat de dokter verklaarde, dat, ingeval de koning mocht weigeren, hij zich op het ergste moest voorbereiden. Dit miste zijn uitwerking niet. De dokter moest den koning zijn eerewoord geven, dat hij niemand iets zou vertellen, van wat hij te zien zou krijgen. Daarop ontkleedde hij zich. Zijn lichaam was op een prachtige manier getatoueerd, maar zelfs de dokter stond geheel verbluft, hoewel hij de af komst van zijn patiënt kende. Want de tatou- eering vertoonde de Phrygische muts, het symbool van de Fransche revolutie en de woorden: „Mort aux rois!" (Dood aan de koningen). Vorst Otto von Bismarck had een groote afkeer van grijsblauwe oogen. „Mijne heeren", zei hij eens in een groot gezel schap, „vertrouw niemand met grijsblauwe oogen". „Maar u hebt zelf zulke oogen!" antwoordde iemand. „Nu ja", zei de beroemde staatsman", en zou het voor menigeen niet beter geweest zijn, als hij nooit kennis met me gemaakt had?"

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1939 | | pagina 9