Victoria-Water V A 1 MI-ROOM IJS E 1 L 1 G AMSTEL-BIER, SS ECHT NATUURLIJK BRONWATER. N.V. ZUIVELFABRIEK EN MELKINRICHTING „WILHELMINA" Vertelt dit uw gasten. De NIEUWE ATTRACTIE voor Bergen! DUURZAAM. Amstel Pilsener of Münchener per dubbel stoop f 2.25 (5 Liter). Bezit vele Minerale bestanddeelen, welke zeer gunstig werken op Maag, Nieren en Ingewanden. /erkoop-centraleN.V. Zuivelfabr. en Melkinrichting „Wilhelmina" levert U alle Melkproducten. 1 Vraagt ze Uwen melkbezorger! Filialen te Bergen-Binnen en Bergen aan Zee. Herhaaldelijk komt het voor, dat gij uw gasten over het strandleven niet voldoende kunt inlich ten, met het gevolg, dat zij noodeloos onaange naamheden ondervinden. Het is niet voldoende, dat gij voor een goede verzorging van uw gasten in huis zorg draagt en hun vertelt, dat het bureau van de V. V. V. hun gratis inlichtingen verstrekt, uw gasten hebben er recht op, door u ingelicht te kunnen worden over de duinwandelingfen en het badleven. Wanneer gij de inlichtingen, die wij u geven, goed leest en deze pagina zorgvuldig bewaart (plak haar op karton en leg haar in de conver satiezaal), dan kunt gij ten allen tijde uw gasten inlichten. Wal mag en niet mag. Wie wil voorkomen, dat tegen hem of haar proces-verbaal wordt opgemaakt, doet verstandig van het volgende kennis te nemen: Ten zuiden van de badkoetsjes te Bergen aan Zee is het baden of het plaatsen van een tent op het strand verboden. Aan het tentenstrand is het geoorloofd, tegen vergoeding een tent te plaatsen en vandaar uit in zee te baden. Ten noorden van het Stille Strand mag gratis een tent geplaatst worden en gebaad. Het kampeeren in tenten is in geheel Bergen ver boden. Vóór het stoelenstrand is het baden verboden. Bij de badkoetsjes, het tentenstrand, het strand voor de vacantiekolonies en het Stille Strand mag uitsluitend in badpak worden gebaad. Slechts op het strandgedeelte, dat na het Stille Strand volgt, is het baden in zwembroek geoorloofd. Op het stoelenstrand mag men zich alleen in badpak bevinden, wanneer men in badmantel ge huld is. Op het strandgedeelte, waar gebaad wordt, mag men zich ook in badpak op het strand bewegen. Onder badkleeding wordt ook verstaan die zon nebad-kleeding welke den rug van de dames ge heel onbedekt laat. Baadsters in deze kleeding zullen dus op den openbaren weg hierover een jasje of iets dergelijks moeten aantrekken. Het badmantelbad. Het badmantelbad is de gelegenheid, waarbij zoowel op het koetsjesbad als op het tentenbad, zij, die in badpak, gekleed in badmantel (zonder badmantel mag in Bergen aan Zee niet gewandeld worden) aan het strand mogen verschijnen. Dezulken kunnen dan aan beide badgelegenheden voor 20 ct. per keer (10 kaarten voor 1.50) 'n kaartje bekomen om onder toezicht te baden en bekomen dan tevens het recht om hun bad mantel en handdoek aan een op het strand ge plaatste hanggelegenheid op te hangen of in een daarvoor geplaatste badkoets af te geven. Het badmantelbad is dus een bij uitstek mooie badgelegenheid voor de in Bergen aan Zee ver toevende gasten, die vanuit hun hotel of woning naar zee kunnen wandelen. Ook door gasten uit Bergen, die per auto naar zee rijden, wordt van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Historische Anecdoten. Of ze waar zijn weten we niet; maar ze dienen om te bewijzen, dat Chaplin zich in een onge hoorde populariteit verheugt. Eens vermomde hij zich als schoenmaker en meldde zich aan bij den portier van het hotel, waar Chaplin logeerde. De beroemde schoenen van den filmkomiek had hij over zijn schouder hangen. Maar hij wenschte meteen betaling, an ders wilde hij het schoeisel niet afgeven. De por tier maakte zich tenslotte zoo kwaad, dat hij den vermeenden schoenlapper betaalde en hardhan dig buiten de deur zette. Het bedrag heeft hij nooit van Chaplin teruggevorderd. Een anderen keer ging Charlie incognito naar een kleine Parijsche bioscoop en sprak den eigenaar, die zelf achter het loket zat, als volgt aan: „Mag ik een plaats voor aanstaande week? Want die Chaplin-film wil ik niet zien." „Die wordt geprolongeerd," antwoordde de man. „Wat?" riep Chaplin. „Nu zie ik toch wel, dat de smaak van het publiek gedegenereerd is Niets dan rommel slikken ze!" Na welk onderhoud men Charlie drie dagen met een blauw oog zag rondloopen, want de opgewon den cinema-directeur had hem een vuistslag toe gediend. In New-York snelde hij eens vermomd een politiebureau binnen en zei: „Ga onmiddellijk mee; Charlie Chaplin vervoert vijftig flesschen alcohol in zijn auto." Niemand verroerde zich en toen hij bleef aandringen, dreigde men, dat men hem zou opsluiten. Hij ging toen naar een andere politiepost en riep: „Ga gauw mee, Charlie Chaplin is door roovers overvallen!" Als één man moeten toen de beambten zijn opgesprongen ten einde den filmheld te redden. Later maakte Charlie zich bekend en noodigde alle agenten, die tot het welslagen van de grap hadden bijgedragen, te dineeren. Toen hertog Karei van Anjou op weg was naar Napels, kreeg hij op een goeden dag in zijn kamp Ridolfo van Cancieno op bezoek. De hertog toon de den gast niet zonder trots zijn vele kostbaar heden, waaronder zich verscheidene zeldzame steenen bevonden, „Prachtig," prees de bezoeker, „buitengewoon mooi!! En zoudt u mij nu eens willen zeggen, hoe veel dit alles waard is en welk profijt gij er van hebt?" „De waarde," antwoordde Karei, „is moeilijk te schatten en wat het profijt betreft, ja, ziet ge, dat heb ik er niet van!" „Zoo," antwoordde de ander, „mag ik u dan eens twee steenen laten zien, die, hoewel ik er slechts tien gulden voor betaalde, mij jaarlijks tweehonderd dukaten opleveren?" Nieuwsgierig liet de hertog zich meevoeren naar een molen in de buurt, eigendom van zijn bezoeker, waar deze hem twee molensteenen aan wees en daarbij de opmerking maakte, dat hun waarde tenslotte grooter was dan die van het kostelijkste juweel. Tijdens de regeering van de even energieke als geniale Christina van Zweden werd koning Karei van Engeland bij een bloedigen opstand van het volk onthoofd. Toen men de koningin mededeel de, dat de Engelschen hun koning het hoofd had den afgeslagen, haalde ze zonder eenig mede lijden de schouders op en sprak: „Ik kan het hun niet kwalijk nemen. Hij wist er toch niets mee te beginnen." Madame de Staêl maakte op zekeren dag met haar dochter en den hertog de Talleyrand een boottochtje op het meer van Genève. Plotseling richtte ze de volgende eenigszins pijnlijke vraag tot den hertog, die haar een beetje te veel met haar dochter flirtte: Als de boot zou omslaan, wie zou U dan het eerst redden, mijn dochter of mij? Oh, antwoordde de listige Talleyrand, van een vrouw als U, die zoo beroemd is en zooveel talent heeft, zou ik niet eens durven veronder stellen, dat zij niet kon zwemmen en ik zou dus eerst uw dochtertje redden. Uninsky, de wereldberoemde pianist, woonde in zijn jeugd op kamers, waar hij heele avonden oefeningen en ook ander werk speelde. Dat ging goed tot hij op zekeren dag den volgenden brief van zijn huisbaas ontving: „Zeer geachte Heer, Volgens paragraaf 7 van het huishoudelijk re glement is het musiceeren in dit gebouw na 10 uur verboden. In het belang van mijn huurders ben ik gedwongen uw pianospel als muziek op te vatten. U gelieve dus voortaan het reglement na te komen!!" Corot, de Fransche schilder, was een bijzonder goedhartig mensch. Eens werd hij bij een leerling te eten uitgenoodigd. De gastheer verkeerde in nog al armelijke omstandigheden en kon zijn leer meester niets anders dan stokvisch voorzetten. Daar was Corot geen liefhebber van; maar toen zijn leerling zich verontschuldigde en zei, dat zijn vrouw niets anders had kunnen maken, omdat het Vrijdag was, verklaarde Corot, dat hij niets liever at dan stokvisch. Sindsdien werd de meester iederen Vrijdag ge- inviteerd om stokvisch te komen eten en met den hem eigen tact ging Corot steeds op het aanbod in. Op zekeren Vrijdag deelde de heer des huizes hem verlegen mee, dat er dit keer geen stokvisch was. omdat de prijs gestegen was. „Prachtig," zei Corot vriendelijk, „dan laat ik wat gebakken tong komen. Ik heb stokvisch nooit kunnen uitstaan." Bij slecht weer en des avonds behoeft U zich thans niet meer te vervelen. Bezoekt voor Uw afleiding de AMUSEMENTSZAAL in het „ORANJE-HOTEL", te bereiken door zij-ingang (naast Hotel) en achter- ingang (Smalle pad). Verschillende Behendigheidspelen. Prachtige prijzen. Vrij entrée. 0 Dagelijks geopend van 26 uur en van 8—12 uur. 0 Verkrijgbaar bij J. W. SCHOLTEN, Dorpsstraat 3, Bergen (N.-H.), Tel. 2226. S. en P. J. STEKELBOS, Bergen aan Zee, Tel. 2378. C. HOUTMAN, Bergen aan Zee.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1939 | | pagina 4