VAMI-ROOM1JS I L I G v.Rossem's jfëgjSs} sS"1 ïvil' iVV¥. V "iWv! Ég >Wil'i wachten dat men dit ook in Alkmaar, waar dage lijks honderden van buiten komen die wel een uurtje vrij hebben, op prijs zal weten te stellen. In het Victoria-theater wordt eveneens van Vrijdag tot en met Donderdag 27 Juli des middags in half uur-voorstellingen het Beatrix-filmpje, aan gevuld met actueel nieuws, vertoond. In Amsterdam liep dit filmpje, dat door Prins Bernhard ten bate van een fonds voor de ontspan ning van de militairen beschikbaar is gesteld, ge durende vijf weken in de Cineac. Het kleurfilmpje, dat ons een huiselijk tafereel in den tuin en in het paleis Soestdijk doet zien is bijzonder aardig om de enkele scènes in de gang van het paleis en geeft ons ook een indruk van het home waar de jongste Oranje-telg haar jeugd doorbrengt. De grappige pogingen om te gaan loopen en spelen zijn door Prins Bernhard raak getroffen. Het feit, dat de baten ten goede komen aan de ontspanning van onze gemobiliseerde militairen, zal er ook zeker toe bijdragen, dat velen zich bioscoopwaarts gaan begeven. HET BLOEMENCORSO. Aan de voorbereiding van het Bloemencorso op 9 Augustus wordt door de deelnemende vereeni- gingen reeds hard gewerkt. Iedere vereeniging streeft er naar, in 'n vreedzamen kamp, de andere naar de kroon te steken. In een volgend nummer hopen wij daarover nadere mededeelingen te doen. Voor het hoofdnummer verzekerde de heer Elema zich reeds het gebruik van een Engelsche mailcoach, waarop een twaalftal dames in kleedij uit den Biedemeyertijd zullen plaats nemen, van de jacht terugkeerende, begeleid door een in jacht- costuum uit dien tijd gestoken groep ruiters, bloe men strooiende naar de toeschouwers. De door vier zwarte paarden bespannen mail- coach zal bestuurd worden door den heer Hoed uit Alkmaar, die op verschillende concoursen zijn bekwaamheid op dit punt heeft gedemonstreerd. Voor de gasten en de inwoners bestaat er alle reden om in het corso met een groot of klein nummer uit te komen. Het corso is ingedeeld in de rubrieken auto's, groepen, paren en enkelingen. De rubriek vereenigingsnummers wordt apart beoordeeld. £Z Verkoop-centrale: N.V. Zuivelfabr. en Melkinrichting „Wilhelmina" N.V. ZUIVELFABRIEK EN MELKINRICHTING „WILHELMINA" levert U alle Melkproducten. Vraagt ze Uwen melkbezorger! Filialen te Bergen-Binnen en Bergen aan Zee. Ex-badgast blaast de loftrompet! Wat doe je als journalist, wanneer je na een heerlijke vacantie in Bergen aan Zee achter je redactie-bureau in Haarlem bent teruggekeerd en de dagelijksche werkzaamheden hebt hervat? Dan kruip je nog iet wat zanderig en glanzend bruin achter de schrijfmachine om iets over de vrije dagen en in het bijzonder over je ervaringen in de zoojuist verlaten badplaats te vertellen, voor je zelf, om nog eens wat na te genieten van je badgast-geneugten, het strandvermaak en de duintochten en voor anderen, opdat ieder, die het maar lezen wil en nog geen of adspirant-bad- plaatsbezoeker is op de hoogte te brengen van hetgeen Bergen aan Zee den bezoeker en de be zoekster zoo al biedt. Deze journalistenkwaal is des te koppiger, als men van den vriendelijken en jovialen autopark- bewaarder, den heer K. Kuitwaard, bij het af scheid de vereerende uitnoodiging ontvangt om 20-30 ct. Een aardig nummer uil een vorig corso van Ons Genoegen" Ie ^ergen aan Zee, welke vereeniging ook dit" seizoen weer aan hef corso deelneemt". Met het beschikbaar stellen van prijzen gaat het weer prachtig. In zijn Dinsdag gehouden raadsver gadering besloot de raad voor het Corso weer een gouden medaille beschikbaar te stellen. De V. V. V. schenkt vier prijzen van 50 en vier van 25. De eere-voorzitter van de V. V. V. zegde als prijs 50 toe, de heer C. Rueb Czn. 25, de Alkmaar - sche Courant, de Badbode, de Berger Winkeliers- vereeniging en „de Rustende Jager" stellen ieder een prijs van 10.beschikbaar. Er zijn dus reeds 14 geldprijzen, als een aardige tegemoetkoming in de kosten voor een samen te stellen nummer. Daarnaast verkreeg de V. V. V. reeds de toe zegging van de volgende waardevolle prijzen: De Kon. Automobiel Club verg. zilv. med., Dr. Prinsen Geerligs een schilderij, mevr. Boen dermaker een schilderij, de heer J. H. Roggeveen een aquarel, de heer J. M. Graadt van Roggen een houtsnede, de heer K. Bosker een ets, de firma H. Bootz een mandje likeuren, de firma Lucas Bols twee sierflesschen met likeuren, de firma H. Ringers 2 dooz enbonbons, de dames Goosen en Schild een sierkussen en het Oranje-Hotel en de heer Kleyberg een taart. Meerdere prijzen zijn wij nog wachtende. Het gaat met de prijzen dus uitstekend. Bergen's Harmonie en Schoorl's Fanfarecorps zorgen voor de muzikale opluistering, terwijl er ook groote kans is dat de Alkmaarsche Postfan- fare in de prachtige uniformen aan het Corso deelneemt. eens iets voor de „Badbode", hét aangewezen blad voor die badgasten, die met een maximum aan genoegens en een minimum aan processen-verbaal naar hun haardsteden terugkeeren willen, te schrijven. Welnu, schrijver dezes heeft zich achter zijn schrijfmachine neergezet om de loftrompet te bla zen over de rust, die hij gedurende bijna een week na een jaar van dagblad-beslommeringen aan het strand, op de duinen en in de zee gevonden heeft, over het lokkende lied van de zee, in alle vroegte ontwaakte en over de onvolprezen schoonheid van het afwisselende landschap in en om Bergen. Hij denkt dan weer terug aan het onvergetelijke oogenblik, toen hij na een heerlijke fietstocht over Castricum, Egmond-Binnen en den Zeeweg het magistrale Russenduin met het markante „Bio- Vacantie-Oord" passeerde en gelijk met het kleine, gezellige treintje in de kom van Bergen aan Zee aan kwam. Hij voelt dan weer de merk waardige rust en stilte van den eersten avond aan zee over zich komen, hoort weer het geruisch van de groote plas en geniet weer van het onver getelijke schouwspel, dat het ondergaan van de zon op een mooien zomeravond biedt. Bergen aan Zee zou men dé badplaats van de weldadige rust en het meest zuivere strandgenoe- gen kunnen noemen. Hier moet men zich zelf ver maken in het blanke, basterdsuikerachtige zand, in de florarijke duinen en het zilte nat. Mondain badplaats-vermaak is er niet en de traditioneele consumptietent:es van elders zal men er evenals de nu eens welkome, dan weer hinderlijke strand- venters vergeefs zoeken, evenals het drukke ge- slenter op den boulevard. Bergen aan Zee met zijn prachtigen Zeeweg, zijn heerlijk beschut gelegen Parnassiapark, zijn een voudig en stijlvol kerkje en schaduwrijke naald- bosschen, is zichzelf gebleven. Als badplaats en gezondheidsoord heeft dit vriendelijke plaatsje een eigen karakter, dat men eens moet hebben aangevoeld om weer verlangend uit te kunnen zien naar de groote vacantie van het volgend jaar. Vijf pensions en enkele groote, comfortabele hotels, mitsgaders talrijke gemeubileerde huisjes en villa's staan gereed om de honderden gasten van straks te herbergen en den inwendigen mensch te versterken. De een zal meer boffen met het weer en de humeur- en karaktereigenschappen van zijn mede gasten dan de ander, maar alle Bergen aan Zee- genieters zullen ongetwijfeld, als zij weer in hun woning en hun werk zijn teruggekeerd, met dank baarheid en een opgewekt humeur terugdenken aan de rust, de schoonheid en het vermaak, dat zij evenals schrijver dezes in een misérabelen, span- nenden en zenuwsloopenden tijd als deze, in Ber gen aan Zee hebben gevonden. Wedden, dat wij, u en ik, elkaar de volgende zomer daar terugzien? R. ZONSONDERGANG IN ZEE.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1939 | | pagina 5