DE SCHAAKSPELER DE 13 LANCIERS. VICIORIA-THEBIER, Langestraat, Alkmaar Bioscoop „Harmonie" - Lombardsteeg, ALKMAAR. met CONRAD VEIDT in de hoofdrol. Pers. A. V. „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. J. Swart, Heelsum, 7 De Hr. en Mevr. Ir. E. J. IJzerman, A'dam, 8 „De Zeevonk". De Hr. en Mevr. Prof. P. W. Kamphuisen, Velp (Gld.) 8 De Hr. en Mevr. Lombaers, Nijmegen, 9 „Zeldenrust". De Hr. en Mevr. Dr. E. A. Immink, Zaandam, 8 „Zephyr". De Hr. en Mevr. Dr. J. M. Prake, Groningen, 5 De Hr. en Mevr. Dr. P. G. van de Vliet, Hilversum, 6 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, 100 Duitsche Ferienkolonie A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", A'dam, 66 Vacantiehuis „Het Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 4786 pers. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 30 Juli, 10 uur, ds. van den Kieboom. Geref. Kerk te Bergen. Zondag 30 Juli, 10 en 3.30 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie „Maranatha". Zondag 30 Juli, 10.30 uur, ds. Schouten, van Den Haag. KERKJE BERGEN AAN ZEE. Zondag 30 Juli, 10.45 uur, liturgische dienst, spreker ds. W. A. Zeydner, van Rotterdam. Evang. Luth. Gem., Alkmaar. Zondag 30 Juli, 10.30 uur, ds. v. d. Woude. Vrije Evang. Gem., Geesterweg, Alkmaar. Zondag 30 Juli, 10.15 uur, de heer W. van Achterbergh, van Driebergen; av. 7 uur, ds. Ruys, onderwerp: ,,'t Reisseizoen SCHOORL (achter de Roode Leeuw). Evangelisatie Zondag 30 Juli, 10.30 en 4 uur, ds. Ruys (hage- preeken met zang van mevr. P. van Randwijk Mühlenstet, van Dordrecht. R.-K. Kerk. H. Missen op Zon- en {feestdagen 6 uur, half 8 en 10 uur. In de week 7 en 8 uur. Loven Zondag en Donderdag half 8. Biecht hooren dagelijks voor de H. Missen. Zaterdag van 56 en van 78 uur. Nieuwsberichten. 9 AUGUSTUS BLOEMENCORSO. Bergens gloriedag nadert snel. Ten behoeve van de gasten die nog nimmer een bloemencorso in Bergen bijwoonde, verscheen vóór 14 dagen in de Badbode een bijlage met kieken van nummers uit vorige corso's. Zoo hier en daar vindt men in het dorp deze bijlage geëxposeerd, zoodat men eenigs- zins een indruk krijgt van hetgeen een bloemen corso in Bergen biedt. Ook dit jaar wordt het corso iets heel bijzon ders. Het corso wordt ingedeeld in de volgende rubrieken: Vereenigingsnummer (in deze rubriek nemen 13 plaaselijke vereenigingen deel, die ieder voor het samenstellen van een nummer van de V. V. V. 100 ontvangen), groepen, paren, enkelingen, auto's. De deelname in deze rubrieken, die afzon derlijk beoordeeld worden, is vrij. Onder leiding van den heer J. Elema maakt voorts een groep ruiters, voorstellende een En- gelsche Jachtstoet, begeleidende een mailcoach, waarin 14 dames in costumes uit den Bieder-mayer- tijd in draf een rondgang om den Hertenkamp, terwijl het corso wordt ingezet met een begroe- tingsvlucht van een esquadrille vliegtuigen van de bezetting van het nieuwe vliegveld te Bergen. Bergens Harmonie en Schoorls Fanfarecorps zullen het corso muzikaal opluisteren. Ter eere van het 100-jarig bestaan van de Ned. Spoorwegen komt de Nederlandsche Spoorwegen met een aardig nummer uit, terwijl de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij aan het corso deelneemt met een versierde reddingboot, waarin een borstbeeld van Doris Rijkers, om geven door de nog levende oude zeehelden een plaatsje zullen vinden. Wij zullen niet alles verklappen wat men te zien zal krijgen. Wel willen wij mededeelen, dat de Esperantoclub op geniale wijze zal demonstreeren hoe deze taal tot wereldtaal groeit en dat „Ons Genoegen" te Bergen aan Zee, naar een ontwerp van den architect Arendsen met een voorstelling van de zondsondergang komt waarvoor wij alle bewondering hebben. Nog is het tijd om een nummer samen te stellen. Men bedenke wel, dat ook een klein nummer, dat volstrekt niet kostbaar behoeft te zijn, want op de smaakvolle samenstelling komt het aan, het gewenschte succes kan brengen. De jury is als volgt samengeseld: de dames BoendermakerSchoenmaker en Blokvan Wachem, de kunstschilders A. Colnot, Jan Ponstijn en Matthieu Wiegman en de heer Hoek, directeur van plantsoenen te Alkmaar. Deze jury zal beslissen aan wien de belangrijke prijzen moeten worden toegekend. De V. V. V. stelt vier prijzen van 50 en 4 van 25 beschikbaar. Voorts werden reeds de volgende prijzen toege zegd: De heer J. van Reenen 50. De heer C. Rueb Czn. 25. De Berger Winkeliersvereeniging 10. De afd. Bergen van „De Hanze" 10. De Alkmaarsche Courant 10. De Badbode 10. De Rustende Jager 10. Aan geldprijzen is er reeds een bedrag van 425. Voorts werden reeds de volgende prijzen toe gezegd: Alcmaria V. V. V. een zilveren en een verguld zilveren medaille. De Kon. Automobiel Club verg. zilv. med., Dr. Prinsen Geerligs een schilderij, mevr. Boen dermaker een schilderij, de heer J. H. Roggeveen een aquarel, de heer J. M. Graadt van Roggen een houtsnede, de heer K. Bosker een ets, de firma H. Bootz, een mandje likeuren, de firma Lucas Bols twee sierflesschen met likeuren, de Firma H. Ringers 2 doozen bonbons, de dames Goosen en Schild een sierkussen en het Oranje-Hotel en de heer Kleyberg een taart, de heer K. M. Gerrit sen een zilveren vulpotlood, de heer J. M. J. Schouten een schemerlamp, de heer B. Spandow een fototoestel. Ook hieruit blijkt wel de groote belangstelling waarin het bloemencorso in Bergen zich mag ver heugen. Meerdere prijzen zullen wij gaarne in ontvangst nemen. Bovenal wekken wij echter op tot deelname aan het corso, want ook de rubrie ken vrije nummers moeten een succes worden. BERGENS HARMONIE. Bergens Harmonie, het wakkere corps, dat Woensdagavond met schitterende fakkels de mu zikale rondwandeling op de verlichtingsavond ver zorgt, 9 Augustus mede het bloemencorso op luistert en in het seizoen in den Muziekuin de waardevolle concerten geeft, maakt Donderdag 3 en Vrijdag 4 Augustus des avonds door het geheele dorp een muzikale wandeling. Deze wandeling, die, naar Jan Steen, wat vreugde in de brouwerij brengt, wordt nu eens benut voor de instandhou ding van het corps. Jongedames zullen n.l. gelijk tijdig gaven in ontvangst nemen. De instandhouding van een Harmoniecorps is geen kleinigheid. Bergens Harmonie is daarin, dank zij de steun van de bevolking ruim 30 jaar geslaagd. Wij vertrouwen er op, dat op de beide vreugde-avonden ook de gasten blijk willen geven het bestaan van het corps in Bergen te waardeeren. 9 AUGUSTUS 'S AVONDS NAAR HET OPENLUCHTTHEATER. De Vereenigde Haagsche Spelers spelen 9 Aug. des avonds 8 uur het kostelijke blijspel van Molière: „De Ingebeelde Zieke". De V. V. V. heeft gemeend den avond van het corso iets bijzonders te moeten bieden en prijst zich gelukkig „De Vereenigde Haagsche Spelers" bereid te hebben gevonden dien avond in het Openluchttheater het onsterfelijke blijspel van Molière te spelen. Dit stuk wordt vertolkt door Pierre Balledux, Erna Balleduxv. Haffert, Dina van Lier, Maria van Bergen, Dora Hans, Jules Verstraete, Cor de Wolf, Bert van der Linden, Jan van der Linden, Jos. Molenkamp en Theo van Vliet. 9 Augustus moet het Openluchttheater te klein zijn. „De Ingebeelde Zieke" behoort tot de meest gespeelde stukken van Molière. Het werd in alle talen vertaald en komt nog steeds voor op het repetoir der groote theaters in Frankrijk en Engeland. Men laat niet alleen zien hoe dokters en apothekers een. rijk geworden gek weten te plun deren, het toont ons ook hoe valsch en gehuicheld liefde kan zijn, maar tevens hoe tenslotte op rechte liefde overwint. Gasten van Bergen toont te waardeeren de ont spanning die de V. V. V. u biedt. Ondanks de hooge kosten aan dit costuumstuk verbonden wordt de entreeprijs niet verhoogd. Aan het bureau van de V. V. V. kan men in voor verkoop a 1.plaatsen voor de le rang en voor 50 cent tweederangs plaatsen bekomen. Voor 10 cent kan men daar tevens plaatsen be spreken. CONCERT IN DE RUINE-KERK. Hoe minuscuul de ruimte in de Ruïnekerk dan i ook moge zijn, zij bleek toch nog groot genoeg om J het tamelijk talrijke publiek te omvatten, dat Dinsdag j.l. kwam luisteren naar het concert, dat j door het Zaansch kamerorkest met als dirigent P. van Mever werd gegeven. Zoo was niet alleen de getoonde belangstelling, maar ook en dit geldt in sterker mate de ten gehoore gebrachte muziek „adequaat aan wat men noemt de kleine ruimte". Het programma vermeldde werken van Zartini, Bach, Haydn en Mozart en dit was niet alleen gedeeltelijk naar den inhoud klassiek: ook de I wijze, waarop de muzikale grondgedachten ervan werden weergegeven, de sfeer die daardoor werd geschapen, zou men wel haast op sommige oogen- j blikken het liefst met dit praedikaat ware het niet te exclusief gekenmerkt hebben. Het orkest begreep het karakter, dat aan de suite in H-Moll van Bach en de symphonie „La Reine" van Haydn eigen is: Het sprankelende „speelsche" bij Haydn is het altijd sterker aanwezig dan bij z'n voorganger kwam hier bijzonder tot z'n recht, en dat even zeer in de Polonaise van de suite, waarin de fluit met haar variaties het orkest voorging, als in de volkslied-Romanze van de symphonie, waarin de strijkers zeer extact volgden. In deze werken was het orkest de gelegenheid geboden, een groote muzikaliteit te ontplooien, ook in de symphonie A Dur van Mozart was dit het geval, hoewel hier in het Allegro de strijkers door I de blazers wel eenigszins overstemd werden. Uit het Stabat-mater van Pergolesi zong de j sopraan-zangeres Gerda Pons twee aria's. Haar stem beschikt zeker over een zuiver, vol klank- Vanaf heden tot en met Woensdag a.s. Een grootsche film uit de Fransche productie, met Woensdag Matinée. LEEFTIJD 14 JAAR. Vanaf heden tot en met Donderdag a.s. Een waar verhaal van beklemmende spanning en menschelijke grootheid. LEEFTIJD 18 JAAR.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1939 | | pagina 9