Hotel NASSAU-BERGEN PARTIE DE DAHSE. „JONGENSSTAD" „Student Razumov" VICTORIA-THEATER, Langeslraat, Alkmaar Woensdagavond 9 Augustus, des avonds na het Bloemencorso B IIIIIIIIIIIIIIOIIIIIIiniHINIIIIIIIIIIIIIIIINIUINIWIIIIIIOIIIIKilliniB Wederom een Prinsesje geboren. De in alle kringen hoog geprezen film: met Spencer Tracy en Mickey Rooney. Bioscoop „Harmonie" - Lombardsteeg, ALKMAAR. (PIERRE FRESNAY). SPORT. Tenniswedstrijden te Bergen aan Zee. Ieder seizoen wordt op de fraaie banen van het Parnassia-Park een vierdaagsch tennistournooi gehouden, meestal in het begin van Augustus. Ook dit jaar wordt het tournooi gehouden en Donder dag is het begonnen. De belangstelling van de zijde der spelers was ook nu weer groot. Er zijn ruim dertig inschrij vingen in het heeren-enkelspel, 16 in het dames enkelspel, 23 in het heeren-dubbel, 11 in het da mes-dubbel en 23 in het Gemengd-dubbel. De leiding berust ditmaal bij de heeren Westerman en Baron Taets van Amerongen, terwijl Mr. Nij- hoff als Bonds-gedelegeerde aanwezig is. Donderdag kon er in verband met het slechte weer nog maar weinig gespeeld worden, doch gis teren, is de leiding al flink met het af te werken programma opgeschoten. Tal van bekende sterke heeren- en dames speelsters nemen dit jaar aan het tournooi deel. Wij noemen slechts de heeren de Brauw, Borren, Lissauer en Hoeke en bij de dames mej. R. Me- chel, mej. A. Knottenbelt, mej. Kiek, mej. Z. Blik slager en mej. v. Beeck Vollenhoven. Uit de eerste ronde heeren-enkelspel vermel den wij de volgende uitslagen: Jkhr. R. de Brauw sl. Claassen 75, 63. Bar. v. Till sl. Beeman 62, 60. Wiener sl. Croll 61, 61. Jannink sl. Lewis 64, 61. Jkhr. Quarles van Ufford sl. Cochius 75, 63, de Kos ter sl. „Schuilinga" 64, 61, Frowein sl. v. Hall 60, 61, Hoeke sl. Versluys 61, 61, Honig sl. van Tienhoven 64, 60. In het damesspel eerste ronde won mej. Thonus van mevr. BoeseierGaillard 62, 62, mei. R. Mechel sloeg jkvr. M. E. v. Panhuys 6—2, 6;1 mevr. L. Bouwman sl. jkvr. A. v. Foreest 61, 64, jkvr. R. Gravin van Randwijck sl. mej. C. M. de Jong 62, 6—4, mej. Z. Blikslager won van mej. del Court van Krimpen 62, 63, mej. A. Knottenbelt sloeg mej. A. del Court van Krimpen 60, 60, mej. A, Vermeulen sl. jkvr. R. v. d. Poll 5—7, 6—3, 6—3. Voor de tweede ronde sloeg mevr. L. Bouman jkvr. R. Gravin van Randwijck met 63, 62. De eindresultaten der vijf verschillende num mers vermelden wij in ons volgend nummer van de Badbode. BERGEN IN DEN WINTER. Ieder jaar wordt deze vraag weer 'herhaald en telkens weer anders beantwoord. Bergen? Och, 's zomers wel aardig, maar hoe zal het er hier 's winters uitzien? Dit doet me direct denken aan een dag in ijs en sneeuw langs het strand, een winterdag om nooit te vergeten. Om ongeveer negen uur ging ik van huis. Het centrum van het dorp was dien morgen bedekt met een versche laag sneeuw, de wegen had men al voorzien van zand. Vele dagen gaf dit zand- strooien niets en dan moesten de leveranciers zich behelpen met een sleetje van zoonlief of met de oude groote slee, die hier of daar stond te roesten na een jarenlange rustperiode. Maar ik moest verder, door het dorp langs de Hoflaan en Eeuwige laan. Hier en daar lagen arm-dikke tak ken, die de sneeuwvacht niet konden dragen en gewoon afknapten onder den zwaren last. Bij de Franschman was alleen het fietspad ge veegd, maar verder was alles bedekt met een prachtige witte mantel. Bij Vlagduin, de hoogste top van het fietspad, draaide ik me even om, om het duinlandschap te bekijken dat achter me lag. Prachtig blinkend wit staken de duintoppen af tegen de loodgrijze lucht. Maar veel tijd om stil te staan kon ik niet nemen, want de wind dreef me verder. Totdat ik na an derhalf uur het strand bereikte, tusschen een verlaten stel pensions door met dichtgsneeuwde ramen. Het strand op. Waar nu de tenten staan, lagen toen brokken sneeuw en ijs. Tot ongeveer op de helft was het strand wit van de sneeuw met de Winterlandschap. J. H. Roggeveen. ijsschotsen als scheiding en dan opeens het „witte" zand dat er vuil en goor uitzag. De wind waaide uit het N. N.-Oosten, de zon was soms even te zien achter een wazige wolken laag en het strand met de zee dampten alsof het warm was. Hetzelfde verschijnsel als u, Amster dammers, hebt kunnen zien boven het IJ. Hier en daar zat een enkel vogeltje voor zoo ver nog niet bevroren, uit den wind, stijf tegen de schotsen gedrukt. Veel vogels hebben deze kou niet kunnen ver dragen, het eerste slachtoffer dat ik vond was een meerkoet, die ik maar meenam om op te laten zetten. Veel meer vogels lagen er, de meesten be dekt met sneeuw, die door de hongerige meeuwen en roofvogels wel weer opgeruimd werden. Bij Kamperduin ongeveer lagen de etensresten verspreid van een valkje, dat wegvluchtte van zijn prooi, toen ik naderde. Het visschersbootje dat dezen winter een paar maanden op het strand heeft gelegen, was nu een wonder voor het oog. De touwen en ladders waren met een laag ijsel bedekt. Hier kwam ik na ongeveer 4'A uur loopen de eerste mensch tegen. Het was een wachter voor het Engelsche visschersbootje, die ging aflossen. De strandwandeling van Bergen aan Zee tot Kamperduin had bijna 4 uur geduurd, terwijl je er anders 1uur over doet. Van Kamperduin ben ik langs den duinkant teruggeloopen door de schilderachtige dorpjes, die toen nog mooier waren dan nu midden in den zomer, vooral toen de zon door kwam en helrood onderging achter de witte duintoppen. Zoo kwam ik, na een heelen dag flink doorgeloopen te heb ben, tegen 5 uur weer in Bergen aan. Bergen, dat ook 's winters met een flinke sneeuwlaag zeker een bezoek waard is. De zomer wordt gebruikt om de vacantie hier door te brengen, maar zoo'n winter is mooier, evenals de maanden Mei en Juni, terwijl een herfstdag in het Bergerbosch doorgebracht, te midden van de mooiste paddenstoelen, een onver- getelijken indruk op een natuurliefhebbend mensch kan nalaten. N. J. V.-er, JAN IVANGH. Hedennacht om negen minuten over één is te Soestdijk opnieuw een Prinsesje geboren. Het kind woog 7 pond. Moeder en kind zijn welvarend. Bij het afdrukken van dit blad waren de namen nog niet bekend. De nationale feestdag zal Maandag worden gevierd. De Oranje-dynastie wordt door deze geboorte weer ver stevigd. In deze dagen van onzekerheid van het zelfstandig voortbestaan van kleine naties, zal op den a.s. nationalen feestdag meer dan ooit blijken hoezeer ons volk en Oranje één zijn. AVOND IN DE STAD. Dit leven lijkt me zoo ver - zoo ver en zoo verlaten, Ik lijk alleen te gaan tusschen de lange straten. En in mijn hart roep ik mijn heimwee uit Wel zie ik licht, zoo uit en tusschen huizen Wel hoor ik muziek wel hoor ik blij gelach. Maar het is niet voor mij ik kan dat niet beleven, Ik sta zoo ver té ver nu van dit leven T. Gr.—Min. Vanaf heden tof en met Donderdag a.s. Vanaf heden tot en met Donderdag a.s.: Woensdag Matinée. LEEFTIJD 18 JAAR.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1939 | | pagina 10