Pers. I A. V. „Dolfijn". De Hr. en Mevr. Th. de Vries, Sneek, 8 „Drie Koningen". Jhr. en Mevr. J. Six van Hillegom, A'dam, 7 „De Duinhut". De Hr. en Mevr. W. R. Menk.man, A'dam, 4 „Duinrode". De Hr. en Mevr. J. W. A. Bröcker, A'dam, 7 „Duinroosje". De Hr. en Mevr. G. J. A. Jannink, Darwen (Engl.), 6 „Duintop'. De Hr. en Mevr. Ir. W. Hondius Boldingh, Eindhoven, 7 „Duinviooltje". De Hr. en Mevr. Dr. P. L. Rietema, Uithuizer- meeden, 6 „Duinzicht". De Hr. en Mevr. P. de Bruyn, Schiedam, 5 „De Echo". De Hr. en Mevr. J. v. d. Veen, Winschoten, 5 „Elzenhof". De Hr. E. T. Kuiper en familie, A'dam, 6 „Elzenlaan". De Hr. en Mevr. M. Drielsma, Den Haag, 6 „De Flat". De Hr. en Mevr. A. Vis Jr., Wormerveer, 7 „Golfzang". De Hr. en Mevr. Ir. G. C. van der Leek, Hillegersb., 8 „v. Hasseltstr. 6". De Hr. en Mevr. C. J. Kelder, 'Wormerveer, 6 De Hr. en Mevr. K. Korver, Eindhoven, 5 „Herline". De Hr. en Mevr. Mr. W. L. ten Holt, Hilversum, 8 „Hilda". De Hr. en Mevr. Mr. C. A. Stradmeyer, A'dam, 7 „De Hoek". De Hr. en Mevr. J. Brusse, Apeldoorn, 7 „Hoog en Droog". De Hr. en Mevr. Joh. Kleyn, Hilversum, 8 „Jacob Kalfiweg". Mevrouw Timmer, Groningen, 4 „Joke", De Hr. en Mevr. G. Grondsma, Alkmaar, 5 De Hr. en Mevr. P. KromGrondsma, Alkmaar, 3 Kerkstraat 7a. De Hr. en Mevr. G. Duif, Alkmaar, 2 „De Kieviet". De Hr. en Mevr. G. van der Tak, Den Helder, 7 „De Kluis". Mevrouw Beers, Huizen, 3 „Kokkel". De Hr. en Mevr. Mr. N. W. Sickler, A'dam, 7 „Kooy". Mevrouw P. M. Diederik, Heemstede, 6 „De Kubus". De Hr. en Mevr. J. Kruijswijk, A'dam, 4 „Longroom". De Hr. en Mevr. S. W. Eyssen, Alkmaar, 5 „De Lijster". De Hr. en Mevr. Mr. K. S. van Andringa, Sneek, 7 „De Magneet'. De Hr. en Mevr. W. F. Dutilh, R'dam, 8 „Magnolia". De Hr. en Mevr. C. Glerum, Overveen, 5 „Marijke". De Hr. en Mevr. Dr. A. Groeneveld, A'dam, 7 „Molenbeeke". De Hr. en Mevr. J. H. Schmiedell, Bremen, 7 „De Nachtegaal". De Hr. en Mevr. J. C. Meenhorst, Voorburg, 7 „Noviomagum". De Hr. en Mevr. P. H. Kaars Sypesteyn, Beekbergen, 8 „Parnassia". De Hr. en Mevr. Mr. H. T. Asser, Laren (N.H.) 9 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. A. de Bussy, A'dam, 6 Paulinastraat. De Hr. en Mevr. Dr. H. S. Boogaart, A'dam, 8 „Pauline", De Hr. en Mevr. Mr. D. M. Meertens, R'dam, 9 „Paviljoen". De Hr. en Mevr. Mr. G. A. Schreuder, A'dam, 7 „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Dr. H. Jelgersma, Oegstgeest, 6 „Pirola". De Hr. en Mevr. J. H. van de Stadt, Zaandam, 7 Pers. A. V. „Primula". De Hr. en Mevr. J. van der Bijl, Zeist, 5 „Roefje". De Hr. en Mevr. Dr. W. Wilmink, Z.-Scharw., 6 „De Ruyter", De Hr. en Mevr. H. van Bruggen, Enschede, 6 „Saenden". De Hr. en Mevr. J. J. Keyzer, Zaandam, 8 „Sandy-Corner". De Hr. en Mevr. J. van Geuns, A'dam, 5 „Schelpduin". De en Mevr. I. Vleeschdraager, A'dam, 7 „Scholekster". De Hr. en Mevr. J. M. Le Grand, Den Haag, 9 „Shanti". Mevr. J. G. VreedeVreede en Familie, Bergen, 7 „Skopia". De Hr. en Mevr. Mr. W. H. L. Haitink, A'dam, 7 „Spoorklok I". De Hr. en Mevr. P. Kliffen, A'dam, 7 „Spoorklok II". De Hr. en Mevr. Kalnakovski, A'dam, 5 „Spoorklok III". De Hr. en Mevr. J. Rooselaar, A'dam, 6 „Sterntje". De Hr. en Mevr. H. de SonnavilleArkesteyn, den Haag, 4 Mej. F. Arkesteyn, den Haag, 1 „Tine". De Hr. en Mevr. A. van Walsum, Zwolle, 9 „De Toog". De Hr. en Mevr. Dr. T. de Waard, R'dam, 8 „Ulysses". Jhr. en Mevr. Ir. C. E. W. van Panhuys, Den Haag, 5 „Verbrandepanhoeve". De Hr. en Mevr. Dr. P. A. van ded Harst, A'dam, 9 „Werr.au". De Hr. en Mevr.G. Boekschoten, Hilversum, 4 „Westerlicht". Mevrouw Boeseken, Velp (Gld.), 6 „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. W. Boot, Bussum, 7 „De Wijde Blik". Dr. Heer en Mevr. Mr. D. Crena de Iongh, A'dam, 8 „De Zandbak". De Hr. en Mevr. Mr. J. A. Schreuder, Groningen, 7 „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. H. Dechesne, Leeuwarden, 9 „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. Ir. E. J. IJzerman, A'dam, 8 „De Zeevonk". De Hr. en Mevr. H. Lombaers, Nijmegen, 10 „Zeldenrust". De Hr. en Mevr. Dr. E. A. Immink, Zaandam, 8 „Zephyr". De Hr. en Mevr. Dr. P. G. van de Vliet, Hilversum, 6 „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. H. Dechesne, Leeuwarden, 10 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, 100 Duitsche Ferienkolonie A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", A'dam, 66 Vacantiehuis „Het Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 5472 pers. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Juli 1939. Gevonden: Een lederen muts; gekleurd vulpotlood; zilveren vulpotlood; blauw-grijze das; bewijs van Neder landerschap; vulpen; nikkelen armbandje; honden halsband; postduif met ring; wit kinderjasje; gou den collier; gele ceintuur; beige gehaakte hand schoen; paar witlederen dameshandschoenen; di verse portemonnaies; verchroomd heeren arm bandhorloge; naamplaatje; huissleutels; belasting plaatjes; sierspeldje met steen; koralen halssnoer; zwart lederen boodschappentosch; groene rozen krans in étui; wit beenen zakmes; nijptang; ten nisracket; grijze ceintuur; zonnebril; imitatie paarlsnoer; boor met omslag; drie witte leghorn kippen; blikken schoteltje; groote hegschaar; zawrte rozenkrans; sjaal; blauwe pul-over; zwarte poes; lichtbruine ceintuur; vischhengel en visch- gerei; diverse handschoenen; postduif; beige cein tuur; kinderarmbandje; grijs kinderkousje; licht beige gummi regenjas; zilveren kettinkje; een gul den; gevlokte ceintuur; twee kinderbadpakken; doublé kettinkje; witte regencape; zakmes en schaartje; oud heerenrijwiel; zakmes; zwarte vul pen; witte badmuts; bril; ovale broche met steen tjes; twee jasjes; ring met sleutels; dameshorloge; blauwe ceintuur. Verloren: Donkerbruine ceintuur; diverse portemonnaies; wit jasje met rood geborduurd; doublé heerenhor loge; dop van een wiel van kinderwagen; nikkelen armbandhorloge; rijwielbelastingplaatjes; zwart damestaschje; notitieboekje; twee vetbonnen; ge bloemde siaal; nummerbord G 52829; contact sleuteltje; damesparapluie; witte keeshond; zilve ren vulpotlood; handtasch met inhoud; blauwe blazer; brillendoos; heerenhorloge; blauwe hals doek; bril met hoornen montuur; parapluie; gou den damesring; bruine schermstok; zilveren broche met diamanten; zilveren ring met lichtblauw steentje; witte kat; lichtblauw badpak; klein blauw damestaschje; bruine jongensjas; blauw mesje, da mes armbandhorloge; brilstatief van fototoestel; witte kindersportkous; kinderbadpak; fototoestel; gouden collier; goudkleurige armband; étui met vulpen en potlood; donkerblauw badpak; kralen halsketting; vulpen; grijze heerenhoed; twee da mesbadpakken; kettinkje met ingelegde steenen; rood wollen damesvest; padvindersriem; lichtgele ceintuur; vulpen; fototoestel in étui; verchroomd damesarmbandhorloge; beige regenjas; marine blauwe slip-over; donkerblauw badpak; bruine damestasch: blauw badpak; zwart zijden ceintuur; ronde bloedkoren broche; zilveren sierspeld; da mespolshorloge. Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag, 6 Aug., voorm. 10 uur, ds. v. d. Kie- boom. Geref. Kerk te Bergen. Zondag, 6 Aug., v.m. 10 en nam. 3.30 uur, ds. van Minnen. Evangelisatie „Maranatha". Zondag, 6 Aug., voorm. 10.30 uur, ds. van Dop, van Alkmaar. KERKJE BERGEN AAN ZEE. Zondag, 6 Aug., voorm. 10.45 uur, dr. G. W. Oberman, van Utrecht (liturgische dienst). Evang. Luth. Gem., Alkmaar. Zondag, 6 Aug., geen dienst. Rem. Geref. Gem., Alkmaar. Zondag, 6 Aug., geen dienst. Vrije Evang. Gem., Geesterweg, Alkmaar. Zondag, 6 Aug., voorm. 10.15 uur ds. D. v. d. Togt, van Wormerveer; 's avonds 7 uur ds. Ruys. SCHOORL (achter de Roode Leeuw). Evangelisatie Zondag, 6 Aug., voorm. 10.30 en nam. 4 uur ds. Ruys, hagepreeken; onderwerp; ,,'t Gezicht der 3 paarden en onze tijd". R.-K. Kerk. H. Missen op Zon- en feestdagen 6 uur, half 8 en 10 uur. In de week 7 en 8 uur. Loven Zondag en Donderdag half 8. Biecht hooren dagelijks voor de H. Missen. Zaterdag van 56 en van 78 uur. Historische Anecdoten. Toen Edwin Booth, de geniale Amerikaansche tooneelspeler, zich eens in zijn theater te New- York wilde gaan kleeden om den Othello te spe len, liep hij even het tooneel op en keek door een gaatie in het scherm. Hij zag, dat de zaal zeer slecht bezocht was en boos zei Booth, dat hij zich voor een paar menschen niet verkoos zwart te maken, dat hii dien avond den Moor blank zou spelen. Hij hield woord. In 't eerst verwekte zijn optreden algemeen gelach, doch reeds na eenige oogenblikken was iedere enzoo onder den indruk van zijn spel, dat men in het geheel niet aan de kleur dacht. De blanke Othello verwierf tenslotte een bijval, zooals slechts weinig zwarte kunst broeders is ten deel gevallen. 't Liep met hem beter af dan met den bekenden kunstenaar van den schouwburg van Jan Gras, van wien Van Maurik verhaalt. Toen de Moor daar eens met wit gelaat verscheen, verzetten zich de toeschouwers met kracht tegen dit breken met de traditie. Zwart maken, schreeuwde de een; politoeren, een ander: met kurk smeren, gilde een derde: tot dat eindelijk de raad: Haal 'm door de schoor steen! zoo'n biival verwierf, dat het scherm onder groote vroolijkheid moest vallen. Toen Lessing zich in den winter van 1779 een paar dagen te Leipzig ophield, trad daar toevallig een gezelschap tooneelspelers op, dat de betite ling derde klas nog niet eens verdiende. De direc teur wilde Lessing, zooals hij dat noemde, „de eer aandoen zijn Minna von Barnhelm" op te voeren. Een vriend vroeg den dichter, of hij de voorstel ling bij ging wonen. „Bewaar me alsjeblieft", zei Lessing met komi sche verbazing. „Waarom niet?" vroeg de vriend. „Het stuk is toch om zoo te zeggen je kind, al zullen ze het, om zoo te zeggen, vergrofd opvoeren. Maar wat geeft dat? Het maakt voor de ouders toch ook niets uit, of een kind in vodden en lompen ge kleed is?" „Dat is waar", zei Lessing. „Maar stel je nu voor, dat ik het aan de galg terugvind?"

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1939 | | pagina 11