In een der nieuwe straten van Amsterdam-Zuid vestigden zich dezer dagen na elkaar 3 kleerma kers. De eerste liet een uithangbord ophangen met het opschrift: „De beste kleermaker van Amsterdam". De tweede, die nummer één wilde overtreffen, een met het opschrift: „De beste kleermaker van de wereld". Maar de derde, die de sl'mste van allen bleek te zijn, liet op zijn uit hangbord zetten: „De beste kleermaker in deze straat". Ik ben eens van m'n leven, vertelde de Amerikaan in een gezelschap uit het venster ge vallen van de zes en veertigste verdieping van een skyscraper, waar ik aan het werk was. Van de zes en veertigste verdieping, en je was niet dood? Neen, ik bofte, ik vielnaar binnen. Het, Ooievaarsnest in de hertenkamp is helaas nog steeds onbewoond, maar het Bergen's Man nenkoor heeft ons „De lang verwachte" dan toch gebracht in den vorm van een origineele uitvoe ring Van de hertenkamp met een bewoonde Ooievdarswoning. Het „Thuringer Weerhuisje" van de Koorver- eeniging, met de twee allerliefste weerpoppetjes regen en zonneschijn en natuurlijk kwam het zonnetje met een snoezig snuitje uit het weer huisje kijken behoorde niet alleen tot de ge slaagde, maar ook tot de humoristische nummers. Ook aan de zoogenaamde kleine nummers was heel veel zorg besteed en viel veel te bewonderen. Het zou ons b.v. niet verbazen, als b.v. de Boer naar de markt door de jury werd beloond en stel lig ook de Bonbonnière met haar schattige inhoud. Er reden en hiermede willen wij dan toch besluiten ook een paar smaakvol versierde auto's mee. En een dier auto's was voorzien van een bezetting, die, niet minder dan de rijkdom van bloemen, een lust voor de oogen was. Driemaal heeft het bloemencorso zijn rondgang langs de feestgangers gemaakt; het publiek was terecht opgetogen en het heeft aan toejuichingen niet ontbroken. Bergen's gloriedag is wederom in alle opzichten geslaagd! In de tjokvolle Rus deelde de heer Klomp op de hem eigene wijze de uitslag van de jury mede. Ditmaal konden ook door een luidspreker de bui- tenstaanden de prijsuitreiking volgen. De prijsuitreiking. Vereenigingsnummers: lste prijs a: gouden medaille plus 50, Berger Sportvereeniging. lste prijs b: verguld zilveren medaille plus 50, afdeeling Bergen van den Vrouwen Vredebond. 2de prijs a25 plus doozen sigaren, Ons Genoe gen te Bergen aan Zee. 2de prijs b: 25 plus taart, Eperanto Vereeniging. 3de prijs a: 25, Schaakvereeniging De Pion. 3de prijs b: 10 plus taart, Arbeiders Tooneel- vereeniging. 4dé prijs a: 10 plus taart, Gymnastiekvereni ging Bé Quick. 4de prijs b: 10, Koorvereeniging Bergen. 5de prijs a: Luxe mandje likeuren, Bergen's Man nenkoor. 5de prijs b: 10 plus taart, Stem des Volks, Groepen: lste prijs: Schilderij plus 25, Dorus Rijkersfonds. 2de prijs: Schemerlamp plus taart, Ned. Spoor wegen. 3de prijs: Schilderij, Fanfarecorps Schoorl. 4de prijs: 10, Bergen's Harmonie. Eereprijs: Tegeltableau, zilveren medaille plus 10, Ruitergroep. De leider van dit nummer, de heer Elema, had de aardige geste, het geld voor het Dorus Rijkersfonds te bestemmen, waarop een har telijk applaus volgde. Paren: lste prijs: Aquarel plus medaille van de K. v. K„ Zomeridylle. Versierde auto's: lste prijs: 50 plus verguld zilveren medaille van de K. N. A. C„ mevr. B. Schoen, Alkmaar. 2de prijs: 25 plus medaille van de K. v, K., mevr. J. van Kooyvan Rijmenam, Den Dolder. Hef succesnummer van „De Arbeiders-Tooneelvereeniging', Hoe komt die jonge dokter Jansen er toe zich op eens specialist te gaan noemen? Wel, omdat hij maar één patiënt heeft. Een aardig klein nummer „Boer naar de markf'. Deze dame was zoo vriendelijk de 25 gelijk te verdeelen voor de V. V. V. en het Dorus Rijkersfonds. Ook zij oogstte daarvoor bij het publiek een hartelijk applaus. Een derde prijs in deze rubriek, een zilveren pot lood, werd toegekend aan den heer K. Rezel- Kleine nummers: lste prijs: schilderij plus 10, Bonbonnière, Tonny Monnier. 2de prijs: Houtsnede plus 5, Versierde zwaan, J. Sietsma. 3de prijs: Sierbord met inscriptie; Boer naar de markt, G. L. Brandwijk. 4de prijs: Fototoestel, Merel, kinderen Filippo. 5de prijs: Twee doozen Ringers Chocolade, ver sierde fiets, Attie Akerboom. 6de prijs: Vaas, versierde fiets, meisje Hendriks. 7de prijs: Taart, versierde autoped, Dirk Kers. 8ste prijs: Taart, versierd auto'tje, Alie v. Roekei. 9de prijs: Oude en nieuwe tijd: jongetje Davenberg. 10de prijs. Voetbal, versierde fiets nr, 31. Voor de verzorging van het aardige V. V. V.-num- mer: „Reclame voor de voorstelling in het Openluchttheater" ontving mevr. Roggeveen een avondjasje en een taart. Mevrouw Blok vereerde, namens de jury, mevr. Klomp een fraai sierbord. Na afloop trok de ruitergroep in vol ornaat naar Bergen aan Zee, waar men des avonds in Nassau-Bergen feestelijk bijeen bleef. Ook in de Rus heerschte des avonds een feestelijke stem ming, terwijl op de terrassen van de Oude Prins en het Oranje-Hotel een gezellige drukte heerschte en het Openluchttheater bijna geheel bezet was. Aan hel Bureau van de V. V. V. vindt men van „De Bonbonnière' hef succesnummer in de rubriek „Kleine nummers". het corso prachtkieken van het Vereenigde Foto- Bureau uit Amsterdam geëxposeerd. Bestellingen hierop worden daar aangenomen. Voor deelnemers aan het corso zijn bij Haan's Boekhandel foto's van de nummers voor 0.25 verkrijgbaar. GRAPJES. Een meneer kwam een barbierswinkel binnen en zag in een hoek een uil staan. Om dadelijk blijk te geven van zijn uitgebreide kennis op natuur-historisch gebied, begon hij de manier te becritiseeren, waarop die uil was opgezet. De barbier zei niets en liet den man doorpraten. Toen hij eindelijk naar het beest toeging om te zeggen, hoe d? kop nou wel moest zitten beet het dier hem in z'n vingers. Gast in een hotel tot bediende: Man, schaam je je niet, kijk eens hoe vuil die lakens zijn. Bediende: O! Dat hindert niet, meneer! Als U slaapt ziet U het immers toch niet!

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1939 | | pagina 10