fa. P. Th. YPMA, Pers. A. V. „De Echo". De Hr. en Mevr. J. v. d. Veen, Winschoten, 5 „De Flat". De Hr. en Mevr. A. Vis Jr., Wormerveer, 8 „Golfzang". De Hr. en Mevr. Ir. G. C. van der Leek, Hillegersb., 8 „v. Hasseltstr. 6". De Hr. en Mevr. C. J. Kelder, Wormerveer, 6 De Hr. en Mevr. K. Korver, Eindhoven, 5 „Herline". De Hr. en Mevr. Mr. W. L. ten Holt, Hilversum, 8 „Hilda". De Hr. en Mevr. Mr. C. A. Stradmeyer, A'dam, 7 „De Hoek". De Hr. en Mevr. J. Brusse, Apeldoorn, 7 „Hoog en Droog". De Hr. en Mevr. Joh. Kleyn, Hilversum, 8 „Jacob Kalllweg". Mevrouw Timmer, Groningen, 4 „Joke", De Hr. en Mevr. G. Grondsma, Alkmaar, 5 De Hr. en Mevr. P. KromGrondsma, Alkmaar, 3 Kerkstraat 7a. De Hr. en Mevr. G. Duif, Alkmaar, 2 „De Kieviet". De Hr. en Mevr. G. van der Tak, Den Helder, 7 „De Kluis". Mevrouw Beers, Huizen, 3 „Kokkel". De Hr. en Mevr. Mr. N. W. Sickler, A'dam, 7 „Kooy". Mevrouw P. M. Diederik, Heemstede, 6 „De Kubus". De Hr. en Mevr. J. Kruijswijk, A'dam, 4 „Longroom". De Hr. en Mevr. S. W. Eyssen, Alkmaar, 5 „De Lijster". De Hr. en Mevr. Mr. K. S. van Andringa, Sneek, 7 „De Magneet'. De Hr. en Mevr. W. F. Dutilh, R'dam, 8 „Magnolia". De Hr. en Mevr. C. Glerum, Overveen, 5 „Marijke". De Hr. en Mevr. Dr. A. Groeneveld, A'dam, 7 „Mei". De Hr. en Mevr. I. Monas, Hilversum, 7 „Molenbeeke". De Hr. en Mevr, J. H. Schmiedell, Bremen, 7 „De Nachtegaal". De Hr. en Mevr. J. C. Meenhorst, Voorburg, 7 „Noviomagum". De Hr. en Mevr. P. H. Kaars Sypesteyn, Beekbergen, 8 „Parnassia". De Hr. en Mevr. Mr. H. T. Asser, Laren (N.H.) 9 „Parkhuis". De Hr. en Mevr. A. de Bussy, A'dam, 6 Paulinastraat. De Hr. en Mevr. Dr. H. S. Boogaart, A'dam, 8 „Pauline". De Hr. en Mevr. Mr. D. M. Meertens, R'dam, 9 „Paviljoen". De Hr. en Mevr. Mr. G. A. Schreuder, A'dam, 7 „Pax in Terra". De Hr. en Mevr. Dr. H. Jelgersma, Oegstgeest, 6 „Pirola". De Hr. en Mevr. J. H. van de Stadt, Zaandam, 7 „Primula". De Hr. en Mevr. J. van der Bijl, Zeist, 6 „Roeije". De Hr. en Mevr. Dr. W. Wilmink, Z.-Scharw„ 6 „De Ruyter". De Hr. en Mevr. H. van Bruggen, Enschedé, 7 „Saenden". De Hr. en Mevr. J. J. Keyzer, Zaandam, 8 „Sandy-Corner", De Hr. en Mevr. J. van Geuns, A'dam, 5 „Schelpduin". De en Mevr. I. Vleeschdraager, A'dam, 7 „Scholekster", De Hr. en Mevr. J. M. Le Grand, Den Haag, 9 „Shanti". Mevr. J. G. VreedeVreede en Familie, Bergen, 7 „Skopia". De Hr. en Mevr. Mr. W. H. L. Haitink, A'dani, 7 „Spoorklok I". De Hr. en Mevr. P. Kliffen, A'dam, 7 Op deze plaats kunt U lezen, dat in Alkmaar een winkel is aan de Lange- straat 69 (middenin), waar U te kust en te keur gramofoon- platen kunt koopen of huren en alwaar ook piano's in huur zijn verkrijgbaar voor korteren of langeren tijd. Als U muziek wilt hebben, gaat U naar genoemd adres: Piano's, Orgels. Telef. 2626. Gramofoons. „Spoorklok II". De Hr. en Mevr. Kalnakovski, A'dam, 5 „Spoorklok III". De Hr. en Mevr. J. Rooselaar, A'dam, 5 „Sterntje". De Hr. en Mevr. H. de SonnavilleArkesteyn, den Haag, 4 Mej. F. Arkesteyn, den Haag, 1 „Tine". De Hr. en Mevr. A. van Walsum, Zwolle, 9 „De Toog". De Hr. en Mevr. Dr. T. de Waard, R'dam, 8 „Ulysses". Jhr. en Mevr. Ir. C. E. W. van Panhuys, Den Haag, 5 „Verbrandepanhoeve". De Hr. en Mevr. Dr. P. A. van der Harst, A'dam, 9 „Wercau". De Hr. en Mevr.G. Boekschoten, Hilversum, 4 „Westerlicht". Mevrouw Boeseken en familie, Velp (Gld.j, 8 „Windy-Ridge". De Hr. en Mevr. W. Boot, Bussum, 7 „De Wijde Blik". Dr. Heer en Mevr. Mr. D. Crena de Iongh, A'dam, 8 „De Zandbak". De Hr. en Mevr. Mr. J. A. Schreuder, Groningen, 7 „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. H. Dechesne, Leeuwarden, 9 „De Zeedroom". De Hr. en Mevr. Ir. E. J. IJzerman, A'dam, 8 „De Zeevonk", De Hr. en Mevr. H. Lombaers, Nijmegen, 10 „Zeldenrust". De Hr. en Mevr. Dr. E. A. Immink, Zaandam, 8 „Zephyr", De Hr. en Mevr. Dr. P. G. van de Vliet, Hilversum, 6 „Zonnehuis". De Hr. en Mevr. H. Dechesne, Leeuwarden, 10 Bio-Vacantieoord „Russenduin", A'dam, 100 Duitsche Ferienkolonie A'dam, 40 Vacantiehuis „Voor Jong Nederland", A'dam, 66 Vacantiehuis „Het Zeehuis", A'dam, 120 Totaal aanwezig 5195 pers. Nieuwsberichten. 17 AUGUSTUS LAATSTE VOORSTELLING IN HET OPENLUCHTTHEATER. Het gezelschap „De Vereenigde Haagsche Spe lers" geeft Donderdag 17 Augustus, des avonds 8 uur in het Openluchttheater in dit seizoen zijn laatste voorstelling. Opgevoerd wordt alsdan het Vlaamsche blijspel „Vier weken rijk" van Jac. Ballings, waarvan de opvoering 25 Juli, wegens ziekte van de hoofdrolspeelster, niet kon door gaan. De talrijke gasten die 25 Juli de voorstelling van „De Rare" van denzelfden schrijver hebben bijge woond weten hoe kostelijk het gezelschap, onder leiding van Pierre Balledux, een Vlaamsch blijspel speelt. Ook 17 Augustus wordt het weer een avond van gezellig zomer-amusement. Bij slecht weer heeft de voorstelling voortgang in het paviljoen van Duinvermaak. OPENLUCHTCONCERT. Op verzoek van de V. V. V. zullen de Koorver - eeniging „Bergen", „Bergen's Mannenkoor" en „De Stem des Volks" Woensdag 16 Augustus, des avonds 8 uur, op het Ruïneterrein gratis concer teeren. Aardige vroolijke liedjes zullen ten gehoore worden gebracht ter verpoozing en als hulde aan de dan aanwezige gasten. Ook aan waardeering van de burgerij voor dit concert zal het stellig niet ontbreken. VOOR DE KINDEREN. 17 Augustus, des middags 2 uur organiseert de V. V. V. voor de kinderen een autoped-wedstrijd. De kinderen zijn in groepen van 69 en van 9 tot 12 jaar ingedeeld, terwijl meisjes tegen meisjes en jongens tegen jongens moeten kampen. Ook met de grootte der deelnemers wordt bij de indeeling rekening gehouden. De kinderen kunnen zich gratis voor deelname aanmelden aan het bureau van de V. V. V. Zij mogen met eigen autoped aan de wedstrijden deelnemen, maar ook gebruik maken van een door het bestuur beschikbaar te stellen autoped. Voor het publiek worden zitplaatsen a 10 cent beschik baar gesteld, doch staande kan men den wedstrijd gratis volgen. De V. V. V. stelt aardige prijzen beschikbaar en neemt gaarne van kindervrienden prijzen in ontvangst. STRANDGYMNASTIEK. Op verzoek van een drietal families heeft de heer B. Bruinvis, leeraar M. O. Lich. oef, hylgym- nast en sportleider zich sinds Dinsdag j.l. met de leiding belast van gymnastiek en spel op het strand. Gasten die van deze leiding gebruik willen ma ken en daarvoor groepjes willen vormen, kunnen daarvoor dagelijks te 11.45 uur inlichtingen beko men bij den heer Bruinvis, die op dat uur op het strand voor hotel Trianon zijn oefeningen be ëindigt. CONCERT BERGEN S HARMONIE. Bergen's Harmonie brengt op het Dinsdagavond 8 uur in den Muziektuin te geven concert het vol gende programma ten behoore: 1. Tout-Charnay, marsch, A. Delbecq. 2. Ouverture „Tancred", G. Rossini. 3. Fragmenten uit „Die Zouberflöte, W. A. Mozart. 4. Mondnacht auf der Alster, walzer, O. Fetras. Pauze. 5. Fantaisie „La Fille du tambour Major, Jac. Offenbach. 6. Fragmenten uit Die Zigeunerin, M. W. Balfé. 7. Fantaisie-Polka voor 2 clarinetten, E. Marsal. Solisten J. Admiraal en C. Wokke. 8. Marsch finale. VICTORIA-THEATER. Jongensstad. Een prolongatie van een reprise is zeker geen alledaagsch verschijnsel. Dit doet zich thans voor met de film Jongensstad, die door het Victoria- theater wordt geprolongeerd. De goede creaties van Spencer Tracey als „father Flanagan" en van Mickey Rooney als Whitey Marsch treffen eiken toeschouwer. Ze munten uit door natuurlijkheid en oorspronkelijk heid. Het verhaal is origineel en boeiend. Deze week is er nog de gelegenheid, deze voortreffe lijke film te gaan zien. HARMONIE. Met een kwartje de wereld rond. In 'theater Harmonie draait deze week de film „Met een kwartje de wereld rond". De hoofdrol vervult de beroemde Fransche komiek Fernandel. We lezen in de „Tel." o. m.: „Doch het groote avontuur houdt u geboeid en het merkwaardige is dat het verhaal langza merhand nader tot u gekomen is en dat ge het niet meer behoeft te beleven als een fantastisch verzinsel. Dat is het gezellige van deze film, want Fernan del is ten slotte ook maar zoo'n gewoon burger mannetje het lot heeft hem opgenomen en draaft met hem de wereld rond. Hij tolt van het eene avontuur in het andere en zoo af en toe is er een zacht protest in een gebaar of een oogopslag. En voor de rest is hij ook in deze genoeglijke avonturenfilm weer voor honderd procent het amusante type, dat ge van hem kent en dat hem ook hier in Nederland reeds zooveel succes be zorgd heeft". Predikbeurten. Ned. Herv. Gem. (Ruïnekerk) te Bergen. Zondag 13 Aug., voorm. 10 uur, ds. v. d. Kie- boom. Geref. Kerk te Bergen. Zondag 13 Aug., voorm. 10 en nam. 3.30 uur, ds. Rijnders, van Hilversum. KERKJE BERGEN AAN ZEE. Zondag 13 Aug., voorm. 10.45 uur, liturgische dienst, spreker dr. J. Lammerts, van Brieren, van Zeist. Evang. Luth. Gem., Alkmaar. Zondag 13 Aug., geen dienst. Rem. Geref. Gem., Alkmaar. Zondag 13 Aug., voorm. 10.30 uur, ds. de Regt. R.-K. Kerk. H. Missen op Zon- en feestdagen 6 uur, half 8 en 10 uur. In de week 7 en 8 uur. Loven Zondag en Donderdag half 8. Biecht hooren dagelijks voor de H. Missen. Zaterdag van 56 en van 78 uur.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1939 | | pagina 11