Vertelt dit uw gasten. fa. P. Th. YPMA, Herhaaldelijk komt het voor, dat gij uw gasten over het strandleven niet voldoende kunt inlich ten, met het gevolg, dat zij noodeloos onaange naamheden ondervinden. Het is niet voldoende, dat gij voor een goede verzorging van uw gasten in huis zorg draagt en hun vertelt, dat het bureau van de V. V. V. hun gratis inlichtingen verstrekt, uw gasten hebben er recht op, door u ingelicht te kunnen worden over de duinwandelingfen en het badleven. Wanneer gij de inlichtingen, die wij u geven, goed leest en deze pagina zorgvuldig bewaart (plak haar op karton en leg haar in de conver satiezaal), dan kunt gij ten allen tijde uw gasten inlichten. Wat mag en niet mag. Wie wil voorkomen, dat tegen hem of haar proces-verbaal wordt opgemaakt, doet verstandig van het volgende kennis te nemen: Ten zuiden van de badkoetsjes te Bergen aan Zee is het baden of het plaatsen van een tent op het strand verboden. Aan het tentenstrand is het geoorloofd, tegen vergoeding een tent te plaatsen en vandaar uit in zee te baden. Ten noorden van het Stille Strand mag gratis een tent geplaatst worden en gebaad. Het kampeeren in tenten is in geheel Bergen ver boden. Vóór het stoelenstrand is het baden verboden. Bij de badkoetsjes, het tentenstrand, het strand voor de vacantiekolonies en het Stille Strand mag uitsluitend in badpak worden gebaad. Slechts op het strandgedeelte, dat na het Stille Strand volgt, is het baden in zwembroek geoorloofd. Op het stoelenstrand mag men zich alleen in badpak bevinden, wanneer men in badmantel ge huld is. Op het strandgedeelte, waar gebaad wordt, mag men zich ook in badpak op het strand bewegen, Onder badkleeding wordt ook verstaan die zon nebad-kleeding welke den rug van de dames ge heel onbedekt laat. Baadsters in deze kleeding zullen dus op den openbaren weg hierover een jasje of iets dergelijks moeten aantrekken. Het badmantelbad. Het badmantelbad is de gelegenheid, waarbij zoowel op het koetsjesbad als op het tentenbad, zij, die in badpak, gekleed in badmantel (zonder badmantel mag in Bergen aan Zee niet gewandeld worden) aan het strand mogen verschijnen. Dezulken kunnen dan aan beide badgelegenheden voor 20 ct. per keer (10 kaarten voor 1.50) 'n kaartje bekomen om onder toezicht te baden en bekomen dan tevens het recht om hun bad mantel en handdoek aan een op het strand ge plaatste hanggelegenheid op te hangen of in een daarvoor geplaatste badkoets af te geven. Het badmantelbad is dus een bij uitstek mooie badgelegenheid voor de in Bergen aan Zee ver toevende gasten, die vanuit hun hotel of woning naar zee kunnen wandelen. Ook door gasten uit Bergen, die per auto naar zee rijden, wordt van deze gelegenheid gebruik gemaakt. Nieuwsberichten. EEN AARDIGE WEDSTRIJD. De door de V. V. V. in de Stationsstraat te Bergen-Binnen georganiseerde autoped-wedstrijd was in alle opzichten een succes. De kinderen van gasten en inwoners waren in vier groepen ingedeeld. De liefhebberij voor dezen wedstrijd was zoo groot, dat er 187 deelnemers voor werden ingeschreven. Met het oog op het groot aantal deelnemers had men ditmaal een rechte baan van 100 M. ge maakt. Dit had het voordeel, dat het altijd gevaar lijke bochtwerk kon worden vermeden. Met z n vieren tegelijk kampten de kleinen, die na afloop allen getracteerd werden, om de prijzen. Ondanks de groote deelname slaagde het dames-comité, dat de wedstrijden voorbeeldig leidde, erin, deze kwart voor zes te beëindigen. Dat er snel werd gereden, kan men zich voor stellen, wanneer men weet, dat de laatste rit van de jongens van 912 jaar, op de chronometer ge controleerd, een snelheid aangaf van 24 K.M. per uur. Het was een bijzonder aardige middag, die veel belangstelling trok. De volgende deelnemers handhaafden zich als prijswinnaars: Meisjes van 69 jaar, le. Tini Klinkhamer; 2e. Mieke Been; 3e. Tettie v. d. Bergh; 4e. Miep Zwart; 5e. Guurtje Vrasdonk; 6e. Rietje Jansen. Meisjes van 912 jaar. le. Sientje Tabak; 2e. Corry v. d. Kamer. 3e. Nelly Sandman; 4e. Trientje den Das; 5e. Jan- ny Jongeneelen. Jongens van 69 jaar. le. Dicky Oukes; 2e. Frans Hopman; 3e. Wim Reynders; 4e. Kees Mooy; 5e. Hagen Niehaus; 6e. Jan Tabak; 7. Flip Hartog; 8e. Bert Ruys. Jongens van 912 jaar. le. Theo Coppens; 2e. Anton Grunt; 3e. Jan Roosendaal; 4e. George v. d. Waarden. Op deze plaats kunt U lezen, dat in Alkmaar een winkel is aan de Lange- straat 69 (middenin), waar U te kust en te keurgramofoon- platen kunt koopen of huren en alwaar ook piano's in huur zijn verkrijgbaar voor korteren of langeren tijd. Als U muziek wilt hebben, gaat U naar genoemd adres; Piano's, Orgels. Telef. 2626. Gramofoons. OPENLUCHT-THEATER. VIER WEKEN RIJK. Een succesvolle opvoering te Bergen. Het gezelschap ,,De Vereenigde Haagsche Spe lers", leider de heer Pierre Balledux, gaf gister avond in het geheel bezette Openluchttheater zijn laatste voorstelling. Gespeeld werd het blijspel, met- een wel wat eenvoudig naar voren gebrachte strekking van naastenliefde: „Vier weken rijk". Het was, wat men noemt, lichte kost, juist ge schikt voor een vacantiepubliek, dat herhaaldelijk blijk gaf, zich kostelijk te amuseeren. Het voorbeeldige spel zal daartoe wel niet het minst hebben bijgedragen. Bert van der Linden beeldde de zielige, onder de plak van zijn helle veeg van een vrouw zittende, kleermaker kostelijk uit. Hoezeer het publiek met den inhoud van het stuk meeleefde, werd bewezen door het plezier, dat het publiek had, toen een moment de flinkere mensch in hem overwon en hij de feeks de baas werd. Mooie trekjes van menschelijke goedheid, maar ook die van menschelijke hebzucht maakten, dat het publiek stuk en spel voortdurend belangstel lend volgde. Een kostelijk tafreeltje was het spel op de koffer tusschen Guus Verstraete en Jeanne Verstraete. Wij begrijpen nu, dat het stuk 25 Juli niet kon doorgaan, omdat Jeanne Verstraete ziek was. Een dergelijke rol kan niet plotseling door een vervangster gespeeld worden. Alleen als ze goed gespeeld wordt, voelt men de schoonheid van jonge liefde en de rollen werden goed gespeeld. De V. V. V. bofte ook ditmaal met het weer. Het was een prachtige zomeravond en dan is het heerlijk toeven in het openluchtheater, waar de bizondere belichting de op het tooneel zoo ge- wenschte fantasie verhoogt. Aan het slot huldigde de heer Klomp het gezel schap, daarbij Erna BalleduxHaffert bloemen aanbiedende. EEN FILM VAN HET BLOEMENCORSO. Profilti en Polygoon maakten voor de bioscoop journaals belangrijke opnamen van het Bloemen corso te Bergen. Reeds de vorige week liep in de Cineac te Amsterdam de Profilti-opname. Vrienden die daar de film zagen, deelden ons mede, dat het publiek zoo enthousiast was, dat het zelfs applaudisseerde, wat in bioscopen zelden voorkomt. Deze week loopt dit journaal in de Alkmaarsche bioscoop „Harmonie". Wij verwachen, dat de Bergensche bloemen- corso'ers niet zullen verzuimen er een kijkje te nemen. Het bestuur van de V. V. V. heeft voorts van het geheele corso door den heer de Jong een smal film laten vervaardigen, waarvan een deel als kleurfilm. De kleurfilm moest in Parijs worden ontwikkeld, doch verwacht wordt, dat ze in den loop van de volgende week gereed komt. Als dit het geval is, dan organiseert de V. V. V. in Bergen voorstellingen van deze film en van films van vorige corso's. Wij hopen hiervan in het vol gend nummer nadere mededeeling te doen. CLINGE DOORENBOS. Woensdag 23 Augustus biedt de directie van „De Rustende Jager" de gasten de gelegenheid om de dichter-zanger Clinge Doorenbos te hooren. De verwachting is, dat de belangstelling voor dezen vertolker van het lied des burgerlijken levens zoo groot zal zijn, dat geen plaatsje onbezet zal blijven. Men zal dus goed doen vroegtijdig plaatsen te bespreken. Ook danslustigen worden dien avond bevredigd, aangezien na afloop gelegenheid tot dansen gebo den wordt. MEISJESHELPSTERS GEVRAAGD. Mevrouw Meijer uit Bloemendaal, die geheel persoonlijk het buitengewoon geslaagde nummer in het Bloemencorso voor het Doris Rijkersfonds bekostigde, vraagt voor de op 23 Augustus a.s. te houden collecte voor dit „Helden der Zeefonds een 30-tal meisjes boven 20 jaar. Zij stelt persoon lijk voor de meisjes-helpsters vier prijzen van io.7.50, 5.en 2.50 beschikbaar, die onder de meisjes verloot zullen worden. Mevrouw Meijer, die zooveel aan het succes van het corso bijdroeg, mag in haar verwachting niet teleurgesteld worden. Wij doen dan ook een be roep op de meisjes-gasten haar voor het mooie doel te helpen en zich daarvoor te melden aan mevr. Dr. Blok, Breelaan hoek Oldenburglaan. EEN GESLAAGD CONCERT. De V. V. V. bood Woensdagavond de gasten op het Ruïneterrein een concert aan, waarvoor ze de medewerking verkreeg van „De Stem des Volks", „Bergens Mannenkoor" en „de Koorvereeniging Bergen", die ieder onder leiding van hun respec tievelijke dirigenten een tweetal nummers ten gehoore brachten. „De Stem des Volks" zong „Der Freischütz van Weber en De Bruidsvaart in Har- danger van Kjeuff. Het Mannenkoor Avondlied van Jac. Bonset en Schafers Sontagslied van Kreutzer, terwijl de Koorvereeniging Ellen van Olman en De Winter van Loots ten gehoore brachten; op verzoek als toegift „Paternoster" van Roeske zong. Tot slot werd, eveneens op verzoek van de V. V. V., onvoorbereid, gemeenschappelijk „Het liedje van den Bergenaar' gezongen. Dit experiment slaagde niet het minst. Op den mooien zomeravond toonden duizenden hun belangstelling voor dit concert, dat zeker in een volgend seizoen herhaling verdient. Met het oog op het verkeer is het dan wel wen- schelijk, dat de zangers zich opstellen tegenover het raadhuis. Het klankvolume is zeker voldoende gebleken, zoodat de muur van het kerkgebouw als klankbord niet noodig is. De muur van de Ruïne kan trouwens daarvoor ook dienen, Wanneer de drie vereenigingen voor dit doel gemeenschappelijk een paar vroolijke liederen zingen, liederen, zooals de Wognummers vroeger onder Saai ten gehoore brachten, waarmede zij zelfs in Londen en Parijs successen oogstten, dan schept men nog ongekende mogelijkheden. Dank aan het Kerkbestuur, dat deze proefneming mogelijk maakte. De belichting van de kerk met schijnwerpers voldeed bijzonder. VICTORIA-THEATER. „Lord Jeff". Freddie Bartholomew en Mickey Rooney spelen de hoofdrollen in de film „Lord Jeff", die van morgen af in het Victoria-theater is te zien. We lezen over deze film o. m„ dat voor „Lord Jeff" een milieu werd gekozen, waarvoor vooral zeeva rende landen waardeering zullen hebben. In 1867 stichtte een wijze dokter en menschenkenner Tho mas John Barnardo een school voor moeilijke, halfwassen jongensnaturen, die soms reeds in aan raking gekomen waren met de politie of aan de ouderlijke macht waren onttrokken, maar die overigens te goed waren en te veel karakter had den om de hand der wet al te zwaar op hen te doen rusten. Het is dit milieu, dat in de door M. G. M. ver vaardigde film „Lord Jeff" wordt uitgebeeld. Tegen dezen achtergrond'speelt zich het verhaal, dat de noodige spanning garandeert, af. De varia ties van Freddie Bartholomew en Mickey Rooney zijn door diverse filmcritici zeer geprezen. HARMONIE. „Het drama in Shanghai". In het theater Harmonie loopt van morgen af de film „Het drama van Sjanghai", een Fransch film werk onder de meesterlijke regie van G. W. Pabst, „Drama de Shanghai" wordt dan ook zeer gepre zen. De „Tel." schrijft: „Een meesterwerk van Pabst, prachtig van regie en brillant camerawerk". „Handelsblad": „Het drama in Shanghai zal op de bezoekers niet nalaten een groote indruk te maken. Jouvet overtreft zich zelve. Inkijinoff en Christiane Mardayne als Kay Murphy spelen, zoo als men helaas maar al te weinig op het witte doek ziet. Een film, die door ieder gezien moet worden". „De Tijd": „Een film van dikwijls ten top ge voerde spanning en actie, waarin niet de oorlog zelf, maar het vreeselijke geheime spel, dat er aan voorafgaat, ten voeten uit wordt afgebeeld". EENZAAMHEID. Het luide feestgedruisch weerklonk in mijne ooren ik ben er heengegaan, alleen en ongezien, als een donkere schim in duisternis verloren ik weet niet waarom, maar ik was alleen en zag een wemeling van bonte menschenrijen die danste in een wild festijn Hoe kon ik daar zoo eenzaam zijn? Al was ik dan tusschen licht en dans toch was ik ver en voelde mijn verlatenheid 7-8-'39. T. Gr.Min.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1939 | | pagina 9