RIJPAARDEN per dag en per uur. TENNISPARK, Kruisweg, Bergen. - Telef. 2132. Bezoekt het Snel-Buffet Michels, ■HHg EERSTE BERGENSCHE BOEKHANDEL J.ROMENY LEESBIBLIOTHEEK. Kennemer Manege - Bergen aan Zee. PENSION. - le Klas Gravelbanen. - Tennisleerares en trainer STALLING. aanwezig. - Depot Sportartikelen firma Eilers. OUDE PRINSWEG 11 - TELEF. 2481 Ruime keuze Binnen- en Buitenl. lectuur. De NIEUWSTE BOEKEN vindt U bij ons. „Vitalis", Stroomerlaan. Fam. Noorselde Lange, „De Vlerken", Buerweg. Fam. Elte, „Vogelenzang", Noordlaan. Fam. Pietersen, „Vredelust", Hoflaan. Fam. Molenaar, „De Weegbree", Hoilaan. Fam. Chijs, „Westerterp", Geestweg. Dames IJselstein, „Welkom", Oudburgerweg. Dames Poot en Alers, „Wending", Dr. v. Peltlaan. Fam. van Kooij, „Widomes", Dr. v. Peltlaan. Fam. Top, „De Wingerd", Ruïnelaan. Fam. Meijsen, „Weidebloem", Zuidlaan. Fam. Duncker, „De Wulp", Eeuwigelaan. Fam. Fockens, „Woudrand", Buerweg. Fam. Vierhout, ,,'t Woud", Heereweg. Fam. van Dorp, Wiegmanweg 9. Fam. H. Roes, „Wittenburg", Breelaan. Fam. Chusit, „Van Zantenhoi", Zuidlaan. Fam. Rouwers, ,,'t Zonneke", Loudelsweg. Fam. de Boer, ,,'t Zonnetje", Apeldoornweg. Fam. Goebertus, „Zonneweelde", Kruisweg. Fam. de la Bella, „De Zwaluw", St.-Anthoniestraat. Fam. Muller, A'dam, „Zonnewende", Kruisweg. Fam. Laan, Berkhout, „Zonnewende", Oldenburglaan. Fam. Ikelen, Zaandam, „Zeerust", Oldenburglaan. Fam. Struis, A'dam, ,,'t Zwitsersche huis", J. Jacoblaan. Fam. van Engen, Wormerv., „Zon en Vrijheid", Turïweg. Fam. Eibers, „Zonnehoekje", Breelaan. Fam. Dietz, Vught, A'dam, A'dam, Huizunr, A'dam, Warga, R'.dam, den Dolder, A'dam, A'dam, A'dam, R'dam, R'dam, R'dam, Utrecht, A'dam, A'dam, den Helder, R'dam, A'dam, Pers. 7 3 5 5 6 4 6 5 5 9 6 5 5 8 5 12 5 7 8 6 4 A'dam, Voorburg, (Zie vervolg in het 4de blad) Nieuwsberichten. CLINGE DOORENBOS IN DE RUSTENDE JAGER. De Rustende Jager, waar Woensdagavond de dichter-zanger Clinge Doorenbos zijn levensliedjes ten gehoore bracht, was geheel met belangstellen den bezet. Van acht tot elf, waarin een half uur pauze, heeft Clinge Doorenbos onvermoeid het publiek, dat zich zeer dankbaar toonde, aange naam bezig gehouden. Deze avond bewees weer eens, dat het publiek ook nog iets anders wil dan avond aan avond dansen. Clinge Doorenbos geeft lichte kost, juist iets, wat een vacantie-publiek noodig heeft. Als gezel lig causeur weet hij het publiek tot zich te trek ken. Wat hij geeft, is beschaafd, terwijl de bege leiding op den vleugel door zijn echtgenoote, die zijn liedjes melodieus componeerde, volkomen af is. Het is de verdienste van Clinge Doorenbos, dat hij met zijn levensliedjes ook de betere gevoelens van zijn publiek weet te raken. Zijn liedjes „Inkwartiering" en het „Groote Hotel", waren, gezien de tijdsomstandigheden waarin wij leven, actueel. Gevoelig waren zijn liedjes „Tevreden heid", waarin hij het geluk schetst van gen Am- sterdamsche jochie, dat een stijfselkistje in een auto metamorphoseerde en de „Stoel met het blauw". Veel succes oogstte hij met „Een zoen dat ook door Fientje de la Mar nog steeds met veel succes wordt gezongen. Een pracht vondst, die de zaal deed schateren, was zijn kostelijke parodie op de radio, waarin hij op handige wijze de gehouden collecte voor het Dorus Rijkerfonds inlaschte en waardoor hij bereikte, dat daarvoor in de zaal nog 11.23 werd gecollecteerd. Oude Prinsweg, naast Café „De Oude Prins". Specialiteit inFijne Croquetjes, Slaatjes, Broodjes. IJ S - S A L 0 N. IJs, ook per Liter. Ondanks langdurig applaus liet Clinge Dooren bos zich niet tot een toegift bewegen. Na afloop moest er nog gedanst worden, waarmede hij blijk baar rekening wilde houden. In ieder geval was het een prachtige avond en gaarne roepen wij den heer Clinge Doorenbos en zijn begaafde echtgenoote een tot weerziens toe. DE COLLECTE VOOR HET DORUS RIJKERSFONDS. De gister te Bergen gehouden collecte voor het Dorus Rijkersfonds heeft 361.93 opgebracht. Bergen heeft hierdoor ondubbelzinnig bewezen, dat het de medewerking van mevrouw Meijer uit Bloemendaal, die het schitterende Dorus Rijkers nummer op het bloemencorso verzorgde en ook de collecte dganiseerde, op prijs heeft gesteld. Onder de collectrices werden vier prijzen van 10.7.50, 5.en 2.50 verloot, door mevrouw Meijer voor dit doel beschikbaar ge steld, De gelukkige winnaars waren Rietje Jonge- dijk, Dick Macdonald, Annie Meijer en Nel Bakker uit Alkmaar. GEEN 2800 MAAR 28000. In ons vorig nummer plaatsten wij een kiek van het schitterende nummer waarmede de vereeniging „Ons Genoegen" te Bergen aan Zee in het Corso uitkwam. In het onderschrift werd vermeld, dat aan dit nummer 2800 bloemen waren verwerkt. Dit waren er 28000, Ingewijden weten, dat 2800 niet bepaald iets bijzonders is. Aan het grootsche nummer „Het Masker" van de Arbeiderstooneelvereeniging werden niet min der dan 8000 dahlia's verwerkt. Het aanbrengen van 28000 bloemen aan een nummer is echter een arbeid die wel afzonderlijk vermeld mag worden. durfden de organisatie van hun wedstrijden dan ook niet aan, voordat de zonnewarmte ten volle benut kon worden. Toch heeft dit zijn voordeelen ook; het geeft een betere verdeeling van de attracties, die Ber gen haar gasten biedt. In de eerste helft van Augustus worden de verschillende V. V. V.-feesten gehouden, heeft het gezelschap „De vereenigde Haagsche Spelers" zijn voorstellingen gehouden en zijn er diverse concerten gegeven. Toen kwa men de sportwedstrijden aan de beurt; de autoped race voor de kinderen, de zwemwedstrijden voor abonné's en gasten in de natuurbaden, de tennis wedstrijden voor kinderen en voor gasten in het Parnassiapark, etc. Wat het zwemmen betreft, daar kunnen onze gasten ten volle van profiteeren. Is de zee te ver voor hen, die in Bergen-binnen logeeren, of lokt het weer niet tot een zeebad, is de wind te frisch of trekt de zee te veel, heeft men angst voor de zeegevaren en wil men eens rustig en werkelijk zwemmen, wel dan zijn er twee beschutte na tuurbaden, in den polder tusschen Bergen en Alk maar liggend, die allen een hartelijk welkom toe roepen en door hun fraaie inrichting een ieder een vollen dag van zwem- en zonnebadgenot kun nen bieden. Pesie's bad. Zaterdagmiddag waren er de wedstrijden voor abonné's en badgasten in Pesie's Natuurbad; ook de militairen uit Alkmaar zouden een nummer verzwemmen, terwijl er een polowedstrijd tus schen deze militairen en de badgasten op het programma stond. Het bleek, dat de inschrijving geweldig was; het aantal nummers was groot, zoodat er een heelen middag feest zou zijn. Reeds ver voor het aanvangsuur stroomde, dank zij het prachtige weer, zwemmers en toe schouwers toe, waardoor het groene gras rondom den langwerpigen zwemvijver meer en meer in een tapijt van frissche zomersche kleuren veranderde. Met een totaal aantal personen van 1400 heeft men niet te hoog geschat, wat niet te veel is voor een bad, waar men met 3000 bezoekers nog niet het idee heeft op een zomer-Zondag op het Scheve- ningsche strand te zijn. Het bad zelf heeft een „getailleerde" ovale vorm. in de taille bijna gehalveerd door een stei ger, Hierdoor wordt het bad verdeeld in het diepe bassin met springtoren en vier wedstrijdbanen van 50 M., terwijl het andere gedeelte verdeeld wordt in een ondiep bad en een kinderbassin. Door de rechthoekige omheining van het terrein kan men vanaf elke plek het geheele terrein overzien, wat vooral voor het toezicht van belang is; de boom- ZWEMWEDSTRIJDEN VOOR ONZE GASTEN. Twee dagen zomerfeest op het water. Zoo is het warme zomerweer toch nog gekomen, al was het laat, was de vacantie van velen bijna ten einde en trokken er meer gasten weg, dan dat er nieuwe bij kwamen. En zoo kwam het, dat de traditioneele zwemwedstrijden voor onze bad gasten zoo laat gehouden werden. Immers bij waterfeesten hoort warm weer en warm water en de exploitanten van onze openluchtzwembaden

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1939 | | pagina 11