A. E. ROMENY, „Duinvermaak", DE Wat is Aspirin? HOOG EN LAAG WATER J. BUISMAN, BERGENSCHE DROGISTERIJ Groote KINDERSPEELTUIN. CONCERT en OPENLUCHTDANCING Lunchroom in Alkmaar VALK'sLunchroom te BERGEN AAN ZEE (in Zomertijd). AUG. Laag water: v.m. n.m Hoog water Datum BANKETBAKKERIJ MOLENSTRAAT 14 - TELEF. 2460. IN GEBAKJES ZIJN WIJ SCHITTEREND GESORTEERD. Over de samenwerking met de politie voor de orde, tijdens de verschillende feestelijkheden en voor het samenstellen van de vreemdelingenlijst, hebben wij niets dan lof. De waarde van de publiciteit hebben wij dit seizoen weer eens geducht leeren kennen. Aan vankelijk had het bestuur van de V. V. V. ge meend, op de post publiciteit te moeten bezuini gen, met het gevolg, dat in de eerste maanden het aantal aanvragen een 500 beneden dat van andere jaren bleef. Onmiddellijk besloot het bestuur tot een ver hoogde advertentie-campagne, met het gevolg, dat direct daarop het aantal aanvragen dermate steeg, dat tenslotte het totaal aantal aanvragen belang rijk hooger was dan dit in vorige jaren het geval was. Ondanks het feit, dat Bergen door de combi natie van zee-, bosch-, duin en polderland een natuurschoon biedt, dat men vergeefs elders zoekt, is ook dit seizoen wel komen vast te staan, dat feestelijke attracties niet gemist kunnen worden. Dit bleek uit ingekomen bemerkingen van gasten die in de laatste week van Juli hadden gehuurd in de veronderstelling, dat in die week de verlich tingsavond zou worden gehouden, welke avond door de harddraverij op 26 Juli, naar 2 Augustus verzet moest worden. Door den verlichtingsavond, dien de bezoekers niets kost, heeft Bergen een vermaardheid verkre gen, die voor de propaganda van het vacantieoord van groote waarde is. Dank zij de samenwerking met de buurtcom- missies is het de V. V. V. mogelijk dezen avond te organiseeren. Ook de harddraverij, ofschoon die een niet onbelangrijk financieel nadeel opleverde, bleek, wederom een attractie, die door talrijke gasten op prijs werd gesteld. Het bloemencorso ging dit jaar crescendo. Alge meen was men vol bewondering voor het gebo- dene. Het bloemencorso kan als propagandamiddel voor Bergen als vacantie-oord niet hoog genoeg worden geschat. De geheele Nederlandsche pers plaatst hiervan aardige kieken, terwijl de film ondernemingen er zorg voor dragen, dat men daarvan in de journaals in alle bioscopen frag menten ziet, Van de V. V. V. was het goed gezien om van het geheele corso een smalfilm, waarvan een gedeelte in kleur, te vervaardigen, welke film de volgende week, met films van vorige corso's tegen een lage entree vertoond zal worden. Het feit, dat de V. V. V. den entreeprijs voor het corso, voor het binnenterrein, die het vorig jaar verlaagd was, weer tot den oorspronkelijken prijs had terug gebracht, gaf aanleiding tot tal van bemerkingen, die er op wijzen, dat het publiek terdege op de kleintjes let. Het V. V. V.-bestuur zal goed doen, daarmede rekening te houden. Ook het door de V. V. V. georganiseerde con cert van de drie plaatselijke zangvereenigingen op het mooie Ruïneterrein is een gewaardeerde attractie gebleken. APOTH.-ASSISTENTE. Telefoon 2236. BREELAAN 17, - BERGEN (N.-H.) CAFÉ-RESTAURANT Prachtig gelegen aan den voet der duinen. ZONDAGSMIDDAGS door een Ie klas Orkest RUIM PARKEERTERREIN. De autopedwedstrijd voor de kinderen hadden wij niet gaarne gemist. Moge de V. V. V. op dezen weg voortgaan. Wat men voor de kinderen doet, wordt dubbel gewaardeerd. De gelegenheid tot dansen, iederen avond in de Rustende Jager geboden en Zaterdags en Zon dags in Nassau-Bergen, alsmede de openlucht dancing in Duinvermaakt zijn attracties, die vooral door de jongelui hoogelijk worden gewaardeerd. Zij dragen er toe bij, dat de jongeren gaarne naar Bergen willen en daar waar de jongeren zij,n is het ook voor de ouderen prettig toeven. De door de V. V. V. in het Openluchttheater georganiseerde voorstellingen van „de Vereenigde Haagsche Spelers" leverden het bewijs dat het vacantie-publiek lichte kost zeer op prijs stelt. Dit seizoen werd het bewijs geleverd, dat de voor stellingen in het Openluchttheater de belangstel ling genoten van de zomergasten en dus aan het gestelde doel beantwoorden. Moge dit een belofte inhouden voor de toekomst. Een avond-attractie was ook de in het Oranie- hotel geplaatste gelegenheid voor kansspelen. Op grooter schaal zal een dergelijke inrichting zeker nog meer waardeering ondervinden. Het aantal gasten. In totaal vertoefden er in Bergen en Bergen aan Zee 19283 gasten (v. j. 18094) met een gemiddelde verblijfsduur van 15 dagen (v. .j. 14 dagen). Het aantal buitenlanders bleef gering, waaraan de internationale toestand wel niet vreemd is. Gelukkig heeft Bergen zich weer ontwikkeld als een vacantieoord voor eigen landgenooten, zoodat hier de nadeelen van de wereldontwrichting niet dermate gevoeld werden als dit in de Noordzee badplaatsen, die het in hoofdzaak van buitenlan ders moeten hebben, het geval is. Nu de regeering bepaalde, dat, in verband met de gespannen internationale toestand, de ambte naren hun vacantie in eigen land moeten door brengen, is de kans groot, dat voor verschillende pensions het seizoen verlengd wordt. Reeds gis termorgen kwamen aan ons informatiebureau ten gevolge van deze bepaling aanvragen in. Voor de groote hotel te Bergen aan Zee en het Oranje-hotel kan dit van geen invloed zijn. Deze zaken werden voor het leger gerequireerd en zagen zich zelfs genoodzaakt de aanwezige gasten naar huis te zenden. Ook „de Rus", waar Woens dagavond Clinge Doorenbos nog zijn levensliedjes zong en Donderdagavond nog gedanst werd, dien de reeds Vrijdag voor de huisvesting van de mili tairen. Moge deze maatregel slechts een voor zorgsmaatregel blijven. In totaal verbleven er gedurende Juni, Juli en Augustus te Bergen en Bergen aan Zee 181 buiten landers (v. j. 197). Deze buitenlanders waren als volgt verdeeld. Tusschen haakjes plaatsen wij de cijfers van het vorig jaar. Duitschers 64 (82), Engelschen 34 (49), Belgen 8 (19), Franschen 18 (4), Amerikanen 2 (5), Denen 2 (2), Zwitsers 8 (19), Portugeezen 3 (0), Polen 2 (0), Zweden 0 (13), Russen 0 (2), Afrikanen 0 (1), Tsjechen 0 (1). Uit het bovenstaande blijkt wel, dat voorloopig de V. V. V. verstandig zal doen haar krachten op de propaganda in het binnenland te concentree- ren. Het zijn vooral de Duitschers die gaarne hun vacantie aan onze Noordzee-badplaatsen door brengen, maar zoolang het de bewoners van het Derde Rijk maar in zeer beperkte mate is toege staan daaraan gevolg te geven, blijft het waarde loos voor Bergen als vacantieoord in Duitschland propaganda te maken. Het was ons een bijzonder genoegen uit de Kaasmarkt, t.o. Bureau \7.V.\7. voor Uw kopje Koffie, - IJs, Koffietafel, - Lunch of Diner. vreemdelingenlijst in „De Badbode" te hebben kunnen constateeren, dat tal van families Bergen als vacantieoord trouw blijven. Dezulken zijn dc propagandisten die wij niet genoeg kunnen waar- deeren. Dat zij steeds wederkeeren is voor ons trouwens ook een bewijs, dat zij de schoonheid van onze streek hoogelijk waardeeren, maar ook met de bevolking goed kunnen opschieten. Ber gens bevolking weet trouwens onze zomergasten te waardeeren en ook dit is een factor die Bergen bij duizenden vaderlanders het geliefde vacantie oord doen blijven. Nu „De Badbode" ook voor het seizoen 1939 haar taak heeft verricht, roepen wij gaarne de gasten voor het volgend seizoen een tot weerziens toe. Moge ook in het naseizoen hier nog velen een prettige vacantie doorbrengen. Twaalf eeuwen Kennemer* Historiën. Door Dr. H. C. PRINSEN GEERLIGS. Bij de Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Herm. Coster en Zoon te Alkmaar, waar ook het aardige boekje „Bergen in Woord en Beeld", van wijlen mevrouw van Reenen verscheen, dat ieders be langstelling verdient die prijs stelt iets te weten van Bergens verleden, zal binnenkort van den hand van Dr. H. C. Prinsen Geerligs een boek onder bovenstaanden titel verschijnen. Het boek dat met tal van kaartjes en afbeeldingen rijk ge ïllustreerd zal worden, behandelt de volgende onderwerpen: De Adalbertusakker te Egmond; De Kapel O.L.V. ter Nood te Runxputte; De St. Adal- bertus abdij te Egmond; Het Slot te Egmond a. d. Hoef; de Protestantsche Kerk te Egmond a. d. Hoef; De Kapel van H. H. Cosmas en Damianus te Wimmenum; Hendrik van Brederode, droogmaker der Bergermeer; Geschiedenis van de Bergermeer; De Ruïnekerk te Bergen; Het visschersmonument te Egmond aan Zee; De Hertenkamp te Bergen; Het Berger Duinlandschap. In kort bestek is hier bijeen gebracht, wat toch ieder van zijn woonplaats op zijn minst dient te weten. Daarom is het geschrift voor wie belang stelt in Kennemerland stellig van beteekenis. Dit boekje is een prachtig staaltje van Heem kunde en ook voor onderwijsdoeleinden zeer ge schikt. Moge de auteur in een groeiende belang stelling voor zijn geesteskind, de voldoening vin den, die zijn veelvuldige en nauwgezette arbeid verdient. ASPIRIN geldt overal als hèt voor aanstaande middel tegen hoofdpijn en verkoudheid. De naam „ASPIRIN" is de garantie voor een product, waarin zuiverheid, onschadelijkheid en be trouwbaarheid zijn vereenigd. Door zijn nimmer falende werking wordt het als HET pijnstillende geneesmiddel beschouwd. Elk Aspirin-tablet draagt als herkenningsteeken't „Bayer"-kruis. ALS DE AVOND VALT. De lucht hangt laag in wazig blauw met wolkjes wit omrand er stijgt een kille dauw die langzaam al het leven gaat verschimmen, totdat het duister is en om mij heen een wijde leegte hangt hangt ik lijk alleen op deze wereld, terwijl toch alles om mij jacht en zelfs de wind mij verre klanken bracht. Voel ik toch den weemoed van verlatenheid die op mij nedervalt en die mijn hart verzwaard X, Gr.—Min. AGENDA! Tentoonstellingen. Oude Prinsweg, naast het bloemenmagazijn de Sain, werken van Viëster en Martin Uitenbosch. Bergensche Kunsthandel P. Hopman. Tentoonstel ling van Batik- en Beeldhouwwerk. Breelaan 29. Expositie van schilderijen van ver schillende schilders, w.o. van Lucie Wittig Keyser en Paul v, d. Ven. Atelier Lijtweg 16a, aquarellen van Guusje Inckel. Garage Vijverlaan, achter hotel Berkhout. Schil derijen van Van Os. Dorpshuis. 5 Aug.eind Aug. Schilderijen van F. Kam- stra (Bergen), Museum naast het Postkantoor. Dagelijks geopend van 1012 en van 24 uur. Dancings en amusement. De Rustende Jager, Dancing dagelijks. Hotel Nassau-Bergen, Bergen aan Zee. Dancing Zaterdags en Zondags. Café Duinvermaak. Openlucht-dancing. Zondags middags en 's avonds. Speeltuin „de Bedriegertjes", attracties voor groot en klein. Oranje-Hotel. Dagelijks van 26 en van 812 uur amusementsspelen.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1939 | | pagina 2