MARCONI" BERGEN AAN ZEE Hotel-Restaurant BODEGA Gezellig bitteruurtje Redactioneel 9xtUen LcJbitu-en o-til: 2e blad 12 Juli 1947 TARIEF EN VOORWAARDEN VAN HET STRANDBEDRIJF. N.V. BOUW EXPLOITATIE MAAT SCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE. TARIEF: Baden: 1 Bad0.40 1 Badmantelbad 0.35 1 Kinderbad0.25 10 Baden 3.75 10 Badraantelbaden 3.25 10 Kinderbaden 2.25 2.50 ll.T- 35.— 1.- 1.— 5.— 17.50 0.40 0.20 0.30 0.75 0.20 0.75 3.— 1.50 4.50 Tenten: Huur van een tent per dag Huur van een tent per week of korter Huur van een tent per maand of korter Staanplaats van een eigen tent per dag Opbergen van een eigen tent voor ten hoogste 24 uur Staanplaats en opbergen van een tent: per week of korter per maand of korter Staanplaats en opbergen van een ligstoel, bij een tent be- hoorertde, p. week of korter Opbergen van kisten, enz., bij een tent behoorende, naar grootte, minstens 0.40 of veelvouden ervan. Strand- of ligstoelen: 1 stoel per één uur of korter 1 stoel p. twee uur of korter 1 stoel per dag Staanplaats van een eigen ligstoel (opvouwbaar): per dag per week per maand Staanplaats en opbergen van een eigen ligstoel (opvouw baar): per week per maand VOORWAARDEN: Het bad is geopend van des mor gens 8 uur tot 12.30 uur, van des middags 1.30 uur tot 5.30 uur. Het is verplicht om in badcostuum te baden. Tusschen 12.30 uur en 1.30 uur worden geen kaarten afgegeven, kun nen geen baden genomen worden en geen goederen in bewaring worden gegeven of teruggevraagd. Een bad is geldig van 8 uur tot 12.30 uur v.m. of van 1.30 uur tot 5.30 uur n.m. Abonnementskaarten zijn slechts geldig gedurende het seizoen waarin zij zijn afgegeven. Kinderen beneden tien jaar kunnen op kinderbaarten baden. De goederen, welke op het Bad- strand worden verhuurd, mogen uit sluitend op dit strand, overeenkomstig hunne bestemming en aanwijzing van het dienstdoend personeel gebezi'gd worden en bij niet naleving hiervan zullen de goederen onmiddellijk we der ter beschikking der vennootschap staan, terwijl de huuzders aansprake lijk zijn voor alle schade die de ver huurde goederen anders dan in de bergplaats mochten beloopen. De tenten en andere in bewaring te geven goederen zullen zoodanig moe ten zijn samengevouwen en gebon den, als het dienstdoend personeel zal noodig achten, ten behoeve van het opbergen. Alle nummers, welke ter bevesti ging aan tenten worden verstrekt, blijven eigendom der vennootschap, terwijl hiervoor een statiegeld ver schuldigd is; waar dergelijke nummers verstrekt worden, moeten deze aan de tenten bevestigd blijven zoolang deze op het strand staan. De verstrekte kaarten zijn niet voor overdrachtig geldig en moeten steeds op eerste aanvrage van het personeel getoond worden. De vennootschap is niet aanspra kelijk voor schade met betrekking tot in bewaring gegeven goederen, beloo pen in verband met diefstal, brand, storm of bederf. De vennootschap is niet aansprake lijk voor schade ontstaan in verband met frauwe gepleegd ten aanzien van de afgegeven kaarten. De vergunning om tenten, stoelen en dergelijken op het strand te plaat sen is uitsluitend geldig van des voor middags 8 uur tot des namiddags 6 uur, buiten welke uren geen goede ren in bewaring kunnen worden ge geven of teruggevraagd. Men kan van uit de tenten, indien volgens tarief dè betaling heeft plaats gehad, onbeoerkt baden onder toe- zich van een deskundig badman, wiens bevelen strikt opgevolgd moe ten worden. Het is echter niet geoorloofd an dere personen, niet tot het gezin be hoorende, uit de eigen of gehuurde tenten te laten baden Elk gezin wordt gerekend uit ten hoogste zes personen te bestaan. Alle tenten moeten des namiddags om 6 uur geheel zijn ontruimd. DE BADDIRECTIE. 77 Als men geregeld contact heeft met de Bergense VVV komt men onder de indruk van twee dingen: het eerste is de massale hoeveel heid werk die in deze dagen verzet wordt, het tweede is de correcte en consciëntieuze wijze waarop dat verzetten plaats vindt. Waarschijnlijk wordt de arbeid die in dit dorp door de bestuur- deren en het Informatiebureau verricht wordt onderschat. Dat is niet zo erg, omdat in deze wereld goede dingen dóórgaans onder schat worden. Iets anders is het als men hoort dat de medewerking van hen, voor wie al dit werk gedaan wordt (in casu: hoteleige naars, pensionverhuurders en de bezitters van gemeubileerde ruimten) vaak aan de trage (om geen ander woord te gebruiken kant is. De VVV moet, moét over de complete gegevens beschikken van alle hotels pensions en gemeubileerde woningen, wil men waarlijk 100 procent service bieden. Is door deze medewerking teveel ge vraagd? Natuurlijk heeft men het druk. Natuurlijk loopt bij iedereen 't hoofd om, natuurlijk moet men vandaag de dag zelf overal achter heen trekken. Accoord accoord maar die gegevens verschaf fen is primair, gaat vóór! Niét terwille van de VVV, die alleen maar tussenschakel is. Maar terwille van de verhuurders zélf! Als men dat inziet is tegelijk dit euvel verholpen. Tussen Bergen aan Zee en Alkmaar loopt een tram. Een aardig, antiek ding, dat niet helemaal meer past in deze tijd van gestroom lijnde diesels en electrische tractie, maar juist daarom van des te meer waarde. „Bello" noemt men hem en dat is eerder een recht- gemeend vlei-naampje dan een ironisch bedoelde kwalificatie. Bello schijnt op zekere gasten echter een duivelse invloed te hebben, gezien het feit dat er de laatste weken enkele ernstige ongelukken gebeurden of dreigden te gebeuren. Ongelukken, waar noch Bello zelf noch het personeel iets aan konden doen. De uitsluitende oor zaak was nonchalance van de personen in kwestie. Och, van Bello kun je rijdend wel afstappen, of rijdend inspringen. Bello is zo kwaad niet In die momenten is Bello echter lèvensgevaarlijk en dat hebben enkele onvoorzichtigen moeten ervaren. Of: bijna ervaren. Laten de gasten er om denken dat men uitsluitend in- en uitstapt in resp. uit een stil staande Bello Zo niet, dan kan een vacantie in Bergen een tragedie worden Nieuwe collecties schilderijen hangen bij Boendermaker en in 't Huis met de Pilaren Men kent Bergen niet als men geen kennis ge maakt heeft met 't beste cultuurbezit van dit dorp en een vacantie hier is niet compleet zonder een of meerdere bezoeken aan beide expositieruimten. Ge bewondert in Bergen de duinen in al hun ruige en soms nog wilde romantiek, ge verstilt bij het beluisteren van het koor der vogels in de hemel en waar in dit land lost de zon zich, als de avond komt, zo mateloos schoon op in het blauw van het univer sum en de nevelsluiers tussen hemel en aarde dan hier boven Bergen? Dat alles is van eerl schoonheid die dankbaar stemt. Omdat wij, gasten en Bergenaren, dit mogen beleven. Toch zag men Bergen niet als men zijn schilders niet leerde kennen. Binnenkort vindt het concours hippique plaats en dat zal een ge beurtenis zijn voor de gasten. Een gebeurtenis zoals er slechts één maal plaats vindt in Bergen. Zorgt tijdig dat U kaarten heeft, want de kans dat ge achter het net komt te vissen is niet denkbeeldig. Er zal grote belangstelling voor bestaan! Vorige week Zondag waren wij getuige van het eerste optreden van het gezelschap Balledux in het Openlucht-theater. Het was een genoeglijk samenzijn van gasten en Bergenaren, en er waren veel bekende gezichten, die men ook voorgaande jaren zag. Men zou nu over die eerste voorstelling allerlei prettige dingen kunnen schrijven, maar dat is niet nodig. Een paar ón-prettige op merkingen zijn er wél te maken. Bijvoorbeeld dat het niet aanbeve lenswaardig is een klein half uur te laat te beginnen. Voorts waren lang niet alle plaatsen bezet, hetgeen wellicht aan het nogal onge stadige weer lag. En tenslotte: we misten er een man die er anders altijd was:,Dirk Klomp. Mevrouw Klomp was er echter wel en het deed velen zichtbaar goed dat ze getuige was van het werk, dat zijn ontstaan mede voor zo'n groot deel te danken heeft aan haar man. DóóR-ZITTEN. Mevr. St. t. K. uitVhet stuk van mijnheer Balledux vond ik mooi, ik had een goede plaats, en kon alles best horen. Ik vond alleen m'n zit plaats wat hard. Is daar niets aan te doen? Antw.: Zeker mevrouw St. t. K. U kunt een kussentje huren voor een bagatel en zult van „dóór-zitten" dan geen last meer hebben. VRIJKAARTJE, M. ter W. uit VIik had last van de zon in het Openlucht-theater, ik zat hard, ik kreeg steeds de siga rettenrook van m'n buurman in m'n oog, een juffrouw vóór me zat maar te kraken, met een zuurtjeszakje en overigens had; ik dat stuk al eens ge zien. Kunt U niet zorgen, dat de V. V. V. voortaan zorgt voor stukken die ik NIET gezien heb? Ik zal an ders genoodzaakt zijn in de toekomst geen gebruik meer te maken van het vrijkaartje dat ik altijd krijg. OORLOG EN VREDE. Mej. A. K. uit Aen dan heb ik me laten vertellen dat er zich in Bergen periodiek vechtpartijen af spelen tussen leden van de Bergense schilderschool, maar tot nu toe heb ik daar niets van gemerkt. Kunt U mij ook zeggen waar en wanneer deze attracties plaats vinden? Antw.: Ons is niets bekend van een dergelijke activiteit, mej. K., hetgeen niet wil zeggen dat er nu juist een arcadische rust onder de schilders heerst. Over het algemeen kunnen ze het echter nogal goed met elkaar vinden, 't Spijt ons U niet van dienst te kunnen zijn. OOIEVAAR. Mr. Dr. A. H. uit DIk kom nu reeds jaren achtereen in Bergen, maar begrijp nog steeds niet goed wat het nut is van dat geïmprovi seerde ooievaarsnest in het Van Reenenpark. Hoopt Bergen nog steeds op de komst van dat dier en zo ja, waarom kwam hij dan totdusver niet? Antw.: Met oie ooievaars is het een ietwat pijnlijke geschiedenis, waar de Bergenaren een beetje mee in hun maag zitten. Zij geven overi gens de moed nog steeds niet op. Ii ieder geval heeft het geen enkele in vloed op de gestadige voortgang van het kindertal in de gemeente. Inte gendeel! Dit ter Uwer geruststelling. BRIDGE. Mevrouw G. t. W. van N. tot Z. uit UIk vind' Bergen een lief plaatsje en de mensen vallen me erg mee. Maar ik kan nog steeds geen goede bridge-partner vinden. Doet men daar hier niet aan? Antw.: Bergen telt diverse bridge- matadoren mevrouw, maar ze plegen dat spel in de winter te spelen. Ge niet U nu toch van de zon en de maan en de vogels en de duinen en het strand en het bos en van al die andere plezante dingen. Bridgen kunt U straks weer, als U in Utrecht terug bent. Of komt U van de winter hier eens een weekje! De Kolonel kwam met een hoofd als een boei de huiskamer binnen stormen, z'n jas over de arm. Brie send van woede keek hij z'n vrouw aan en daarna zijn zoon. Daar heeft me die verdjon gen weer geld uit m'n zak gestolen. Maar Henri, wat een nonsens, zei Mama. Ik kan het toch OOK gedaan hebben? Nee, bulderde de Kolonel, die een beroerte nabij was, jij was het niet, want ik mis niet alles....!

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1947 | | pagina 3