MARCONI" Wordt Lid. BERGEN AAN ZEE Hotel-Restaurant BODEGA Gezellig bitteruurtje BERGEN N.H. Redactioneel 2e blad 30 Aug. 1947 5,aóien fcPiAemen o-tib: KUNST EN ZAKEN. Mej. A. P. G. uit H. Ik heb De Pa radijsvloek ook gezien en nu zou ik willen voorstellen: waarom gaat men niet op tournee? Ik maak me sterk dat duizenden en duizenden mensen in Noord-Holland (om maar niet ver der van huis te gaan) graag een voor stelling zouden willen bijwonen. Be staat die mogelijkheid niet? Antw.: Wij voelen alles voor de idee en geven hem hierbij door. U moet echter niet vergeten dat een dergelijk gezelschap niet op commer ciële leest geschoeid is en dat niet geldelijk gewin hier op de voorgrond staat, doch wel: het brengen in Ber gen van goed openluchttoneel. Meer niet OUD ZEER. K. L. ter H. uit W. .en ik wil m'n brief besluiten met de medede ling, dat ik 3 weken hier in Bergen gelogeerd heb en niet één keer m'n naam in De Badbode tegenkwam. Hoe zit dat nu? Antw.: De gemeentelijke accoun tantsdienst zal een onderzoek instel len, maar U hebt één troost: U bent de enige niet. Volgend jaar echter in ieder geval beter Binnenskamers bij VVV en Gemeentebestuur is over dit chapiter al zo het een en ander ge zegd. WEDERKERIG! Mevr. H. de G. uit R. .en dan wil ik U nog zeggen dat we met z'n vieren een fijne vacantie in Bergen gehad hebben. Het was ons aanvan kelijk wel wat te kostbaar, maai; we zijn nu echt blij dat we doorgezet hebben. We kunnen er alle vier een jaar op teren en hebben besloten in Juli weer te komen. We Wisten niet, dat Bergen zo mooi was. Tot volgend jaar! Antw.: Wederkerig: tot volgend jaar! U bent hartelijk welkom in Ber gen en inderdaad: Bergen is het geld waard! HELE VOLKSSTAMMEN! G. J. van der T. uit M. Ik liep de vorige week in de duinen en bemerk te een klein gezelschap dat een vuurtje stookte teneinde daarop een blikje met inhoud aan de kook te brengen. Dat vuurtje werd echter op hoogst onoordeelkundige manier ge stookt en daar ik werkelijk brand vreesde bemoeide ik me er mee en wees de dames en heren hoe het wél moest. Men lachte mij evenwel uit en zei: „Bemoei U met uw eigen zaken". Wat zegt U van zulk een be jegening? Antw.: Hele volksstammen die het nooit leren, mijnheer van der T. en hoffelijkheid is iets dat sommige lie den tegenwoordig als waardeloze bal last beschouwen. Maar we mogen de moed niet opgeven! DE VERGETENEN. G. K. ter B. uit L. U schreef kort geleden over die machinisten en sto kers en chauffeurs die Uws inziens niet vergeten mochten worden maar ik vind U zelf ook lang niet volledig. Ik was gedurende een maand in Ber gen en het viel me op, hoe schoon en zindelijk steeds de straten en la nen waren. Als dit het resultaat is van 't werk van gemeentelijke em ployes, dan maak ik die mensen m'n compliment. Die worden hele maal vergeten en hun breng ik een ere-saluut. Ik zou er prijs op stellen als U dit openlijk in De Badbode wilde publiceren. Antw.: Niets liever! WAAR GAAN WIJ HEEN? Museum. Naast Postkantoor, Oude Prins- weg. Bergense historische voor werpen en curiositeiten. Geopend: 1012 en 24. (Zondags gesloten). Amusement: De Rustende Jager. Cafe-res- taurant-dancing-bioscoop. Ter ras. Zaterdag en Zondag Con- cert-muziok en Dancing. Mu ziek in café. Filmvoorst.: Za terdag-, Zondag- en Maandag avond en Zondags- en Woens dagsmiddags. Voorts bij on gunstig weer. Film van de week: „DE VREEMDELING". Toegang 18 jaar. Duinvermaak: Breelaan 132. Café-restaurant. Speeltuin, par keerterrein, attracties. Pesie's Natuurbad (hoofdweg BergenAlkmaar). Bronwater. Speeltuin „De Bedriegertjes", Bergerweg. Jeugd-attracties. Duinzicht (bij 't Woud) Heren weg 91. Amusementshal „Rosita". Prin- sesselaan 20. Div. attracties. Café Nieuwendijk, Dorpsstraat 25. Iedere avond 8.uur dansen. Bergen aan Zee. Hotel-Restau rant Marconi. Dancing. Tria non, Café. Terras met uitzicht op zee. (Bergen a. Zee). Exposities: Kunstenaarscentrum Bergen; 't Huis met de Pilaren (J. Th. M. de Vries, Kerkstraat 2). Kunstzaal P. Boendermaker, Loudelsweg 66, Bergense kunst schilders. Permanent geopend. Kunsthandel M. H. Hopman, Dorpsstraat 14. Schilderijen en kunstvoorwerpen. Kunsthandel P. Hopman, Kerk straat 3, schilderijen en kunst voorwerpen. Boek- en Kunsthandel J. Ro- meny, Oude Prinsweg 11. Schilderijen. Expositiewerk van Jaap Sax. J7 v.v.v. Contributie f 3.— per jaar Deze zomer passeerden wij de 750, help!" ons de 800 volmaken. Een der wonderen van Bergen is dat de schoonheid van dit dorp en wijde omgeving niets uitstaande heeft met dat zeer rekbare begrip dat men seizoennoemt. Men zegt, in deze dagen, „het hoogseizoen is voorbij" en soms heeft het de schijn dat deze opmerking dan impliceert dat het ook met de schoonheid van Bergen als touristenoórd in dalende lijn gaat. Dat die schoonheid dus per 1 September óf daaromtrent op houdt. Een aperte vergissing. Bergen is lieflijk en schoon in de prille lente. Het is dit gedurende de zomermaanden doch het is zulks zeer zeker in de dagen van de herfst. Die dagen komen nu. En men kan de gasten benijden die in de gele genheid zijn alle uren van de dag „uit te melken", om dit Pallieteri- aanse woord te gebruiken. Hun is die, soms irreële, overdaad van kleu ren die de bossen en duinen gaat sieren. Zij zien Bergen in de herfst. En zij zullen getuigen, als ze ogen hebben om te zien tenminste, dat Bergen-in-de-herfst niet minder lieflijk, niet minder schoon en verheven is dan Bergen-in-de-lente. De Paradijsvloek was een zó belangrijke manifestatie van openluchi- toneel, dat wij ons afvragen: wat zal 1948 ons brengen Wij weten het niet. De plannen liggen nog in de windselen van het ongewisse. Maar is het te verwonderen dat onze gedachten in deze da gen van een zo volstrekt succes uitgaan naar een stuk dat als openlucht voorstelling in Bergen als het ware om een opvoering vraagt? Wij doelen op Shakespeare's „Midsummernightsdrearn" Wellicht dat men het hoofd schudt en denkt: laat men niet te hoog grijpen. Of „één zwaluw maakt nog geen zomer". Tóch lanceren wij de idee en herhalen: „Midsummer nightsdr earn"! Met zoveel goede wil, zoveel kennis van zaken en bovenal: zoveel kun dige leiding kan ook zulk een werk niet alleen een redelijke vertolking erlangen, doch een succes werden. Er komen nu maanden om zich te beraden. Maar de tijd is kort en men staat voor het seizoen 1948 éér men het weet. De verwachtingen der duizenden die De Paradijsvloek zagen zijn ge spannen, dit is ons bekend. Laat dit een aansporing zijn om andermaal, in '48 dus, het beste te geven wat te vergeven is. De praktijk leerde toch dat dit niet weinig is! Deze week vragen wij in 't bijzonder de aandacht voor het tweedear tikel van de heer C. W. Boonen, dat wellicht enkele weken eerder ge plaatst had dienen te worden, doch welks wijze lessen daarom niet min der in de aandacht van onze lezers worden aanbevolen. Het is geen overdaad als men zo'n artikel uitknipt, het opvouwt en bewaart voor het volgend jaar. Eveneens bevelen wij de bijdrage van de heer A. Haakman, die een nabeschouwing wijdt aan De Paradijsvloek, in de belangstelling aan. Het is meer dan de moeite waard er kennis van te nemen. Maneges. Manege Akerboom, Buerweg 15. Rijschool en paardenverhuur. Manege Schouten, Oosterw. 30. Rijschool en paardenverhuur. Berger Sportvereniging. 31 Aug. Seriewedstrijden om de Wisselbeker. Tennispark De Molenkrocht, Kruis weg: 30 Aug., 31 Aug, en 1 Sept. onderlinge wedstrijden tot besluit van het seizoen. BUREAU V. V. V. Alle informaties aan het Secretariaat. Oude Prinsweg 25. Tel. 2124. Geopend werkdagen: 1012 en 1.304.30 uur. (Juli en Aug.: 1.305.uur). TaxiTel. Zeetax, Guurtjeslaan 3 (stand plaats naast De Rust. Jager) 2429 Garage Kees Koster, Breel. 3 2456 Garage Schouten, Oosterweg 30 2557 Garage Smit, Dorpsstraat 18 2529 Garage Schuddeboom, Witte- weg 19a, Bergen a. Zee 2675 Garage Roobeek, Emmastr. 1 2601 Politie brand bonnen Politie:2444 2731 post Bergen a. Zee2105 Brandweer:2626 Distributiekantoor: Kerkstr. 2 2692 Geneesheren: A. H. van Gelder, Van Reenenpark 2 2027 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 2700 H W. J. M. Poot, Dorpsstr. 30 2423 Tandartsen: J. Elema, Van Reenenpark 11, Tel. 2059. A. J. Ruiter, Russenweg 23, Tel. 2057. Voetbal. BEKERWEDSTRIJDEN. De op 24 Aug. begonnen serie wedstrijden om de wisselbeker „De Bergenaar" zullen Zondag 31 Aug. worden voortgezet op het B. S. V.- teriein aan de Kerkedijk. a. 13.15. WieringerwaardShell. b. 14.30 B. S. V. BergenSchoorl (bekerhoudster). 17 uur. Finale. Winnaar awin naar b. 1 SEPT. KONINGINNEDAG PROGRAMMA. 9 uur. Verzamelen van de school jeugd op het parkeerterrein aan de Karei de Grootelaan. 10 uur. Poppenspel met levende poppen door het theater de „Le vende Poppenkast", van J. C. Frevel. 14 uur. Gecostumeerd ringsteken en sleuteltrekken in de Stations straat. 20 uur. Concert op het terrein van de Ruïnekerk door Bergen's Harmonie. 29, 30, 31 Aug. en 1 Sept. Grote éta lagewedstrijd. Aan deze wed strijd wordt deelgenomen door 54 winkeliers, verdeeld in 8 groepen. Het publiek treedt op als jury. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN in de week van 17 t/m. 23 Aug. 1947. Gevonden voorwerpen: Portemonnaie met inh. Hoofddoek (beige). Huissleutel. Wollen badpak. Badmuts. Pakje, inh. 2 badpakken, wollen borstrok, 2 onderbroekjes, badhanddoek. Portemonnaie, inh. 1.10. Broche, Autoped. Fototoestel. Portemonnaie, inh. 2,85. Meisjes- vest. Br. lederen schoudertas. Bril (hoorn montuur). Fototoestel (En sign). Vulpen (groen). Stropketting. Verloren voorwerpen: Actetas inh. onderkleding en gou den halsketting m. hanger. Fototoe stel (box). Onderbroekje. Broche. Halsketting (zilver). Hond (spaniel). Br. led. portefeuille m. inhoud. Br. led. étui (m. vulpen enz.). Dames mantel (kort-beige). Etui m. vulpen en vulpotlood. Bril met koker. Wit linnen zak. Bruine tas m. inh. Gou den armband. Portemonnaie m. inh. Angorakat (grijs). Half pd. margarine. Bedzeiltje. K. schoentje. D. armband horloge (zilver). D. Badpak. Badtas m. inh.Br. led. d. tas m. badkleding. Oorbel (parelmoer).

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1947 | | pagina 3