BEZOEKT Redactioneel „DE RUSTENDE JAGER'' Modern en Gezellig Zaterdag- en Zondagavond: Amusements-muziek en DANCING CAFÉ—RESTAURANT Bioscoop: Deze week: „Mrs. MINIVER" 2e blad 6 Sept. 1947 TARIEF EN VOORWAARDEN VAN HET STRANDBEDRIJF. N.V. BOUW EXPLOITATIE MAAT SCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE. TARIEF. Baden: 1 Bad0.40 1 Badmantelbad0.35 1 Kinderbad 0.25 10 Baden3.75 10 Badmantelbaden 3.25 10 Kinderbaden 2.25 Tenten: Huur van een tent per dag 2.50 Huur van een tent per week of korterf, 11. Huur van een tent per maand of korter35. Staanplaats van een eigen tent per dag 1. Opbergen van een eigen tent voor ten hoogste 24 uur 1, Staanplaats en opbergen van een tent: per week of korter 5. per maand of korter 17.50 Staanplaats en opbergen van een ligstoel, bij een tent be- hoorende, p. week of korter 0.40 Opbergen van kisten, enz., bij een tent behoorende, naar grootte, minstens 0.40 of veelvouden ervan. Strand- of ligstoelen: 1 stoel per één uur of korter 0.20 1 stoel p. twee uur of korter 0.30 1 stoel per dag 0,75 Staanplaats van een eigen ligstoel (opvouwbaar): per dag0.20 per week 0.75 per maand 3. Staanplaats en opbergen van een eigen ligstoel (opvouw baar): per week1.50 per maand 4.50 VOORWAARDEN: Het bad is geopend van des mor gens 8 uur tot 12.30 uur, van des middags 1.30 uur tot 5.30 uur. Het is verplicht om in badcostuum te baden. Tusschen 12.30 uur en 1.30 uur worden géén kaarten afgegeven, kun nen geen baden genomen worden en geen goederen in bewaring worden gegeven of teruggevraagd. Een bad is geldig van 8 uur tot 12.30 uur v.m. of van 1.30 uur tot 5.30 uur n.m. Abonnementskaarten zijn slechts geldig gedurende het seizoen waarin zij zijn afgegeven. Kinderen beneden tien jaar kunnen op kinderbaarten baden. De goederen, welke op het Bad- strand worden verhuurd, mogen uit sluitend op dit strand, overeenkomstig hunne bestemming en aanwijzing van het dienstdoend personeel gebezigd worden en bij niet naleving hiervan zullen de goederen onmiddellijk we der ter beschikking der vennootschap staan, terwijl de huurders aansprake lijk zijn voor alle schade die de ver huurde goederen anders dan in de bergplaats mochten beloopcn. De tenten en andere in bewaring te geven goederen zullen zoodanig moe ten zijn samengevouwen en gebon den, als het dienstdoend personeel zal noodig achten, ten behoeve van het opbergen. Alle nummers, welke ter bevesti ging aan tenten worden verstrekt, blijven eigendom der vennootschap, terwijl hiervoor een statiegeld ver schuldigd is; waar dergelijke nummers verstrekt worden, moeten deze aan de tenten bevestigd blijven zoolang deze op het strand staan. De verstrekte kaarten zijn niet voor overdrachtig geldig en moeten steeds op 'eerste aanvrage van het personeel getoond worden. De vennootschap is aiet aanspra kelijk voor schade met betrekking tot in bewaring gegeven goederen, beloo- pen in verband met diefstal, brand, storm of bederf. De vennootschap is niet aansprake lijk voor schade ontstaan in verband met frauwe gepleegd ten aanzien van de afgegeven kaarten. De vergunning om tenten, stoelen en dergeïijken op het strand te plaat sen is uitsluitend geldig van des voor middags 8 uur tot des namiddags 6 uur, buiten welke uren geen goede ren in bewaring kunnen worden ge geven of teruggevraagd. Men kan van uit de tenten, indien volgens tarief de betaling heeft plaats gehad, onbeoerkt baden onder toe- zich van een deskundig badman, wiens bevelen strikt opgevolgd moe ten worden. Het is echter niet geoorloofd an dere personen, niet tot het gezin be hoorende, uit de eigen of gehuurde tenten te laten baden Elk gezin wordt gerekend uit ten hoogste zes personen te bestaan. Alle tenten moeten des namiddags om 6 uur geheel zijn ontruimd. DE BADDIRECTIE. WAAR GAAN WIJ HEEN? Museum. Naast Postkantoor, Oude Prins- weg. Bergense historische voor werpen en curiositeiten. Geopend: 1012 en 24. (Zondags gesloten). Amusement: De Rustende Jager. Cafe-res- taurant-dancing-bioscoop. Ter ras. Zaterdag en Zondag Con- cert-muziek en Dancing. Mu ziek in café. Filmvoorst.: Za terdag-, Zondag- en Maandag avond en Zondags- en Woens dagsmiddags. Voorts bij on gunstig weer. Film van de week; „Mrs. MINIVER" Toegang 14 jaar. Duinvermaak: Breelaan 132. Café-restaurant. Speeltuin, par keerterrein, attracties. Pesie's Natuurbad (hoofdweg BergenAlkmaar). Bronwater. Speeltuin „De Bedriegertjes", Bergerweg. Jeugd-attracties. Duinzicht (bij 'tWoud) Heren weg 91. Amusementshal „Rosita". Prin- sesselaan 20. Div. attracties. Café Nieuwendijk, Dorpsstraat 25. Iedere avond 8.uur dansen. Bergen aan Zee. Hotel-Restau rant Marconi. Dancing. Tria non, Café. Terras met uitzicht op zee. (Bergen a. Zee). Exposities: Kunstenaarscentrum Bergen; 'tHuis met de Pilaren (J. Th. M. de Vries, Kerkstraat 2). Kunstzaal P. Boendermaker, Loudelsweg 66, Bergense kunst schilders. Permanent geopend. Kunsthandel M. H. Hopman, Dorpsstraat 14. Schilderijen en kunstvoorwerpen. Kunsthandel P. Hopman, Kerk straat 3, schilderijen en kunst voorwerpen. Boek- en Kunsthandel J. Ro- meny, Oude Prinsweg 11. Schilderijen. Expositiewerk van Jaap Sax. Maneges. Manege Akerboom, Buerweg 15. Rijschool en paardenverhuur. Manege Schouten, Oosterw. 30. Rijschool en paardenverhuur. BUREAU V. V. V. Alle informaties aan het Secretariaat. Oude Prinsweg 25. Tel. 2124. Geopend werkdagen: 1012 en 1.30—4.30 uur. (Juli en Aug.: 1.305.uur). Taxi.111 Tel. Zeetax, Guürtjeslaan 3 (stand plaats naast De Rust. Jager) 2429 Garage Kees Koster, Breel. 3 2456 Garage Schouten, Oosterweg 30 2557 Garage Smit, Dorpsstraat 18 2529 Garage Schuddeboom, Witte- weg 19a, Bergen a. Zee 2675 Garage Roobeek, Emmastr. 1 2601 Politie brand bonnen .1 Politie:2444 2731 post Bergen a. Zee2105 Brandweer:2626 Distributiekantoor: Kerkstr. 2 2692 Geneesheren: A. H. van Gelder, Van Reenenpark 2 2027 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 2700 H W. J. M. Poot, Dorpsstr. 30 2423 Tandartsen: J. Elema, Van Reenenpark 11, Tel. 2059. A. J. Ruiter, Russenweg 23, Tel. 2057. Als dit nummer van De Badbode onder de ogen van de lezers komt, is het seizoen, het gasten-seizoenfeitelijk voorbij en omdat het voorbij is zal er na deze Badbode nog slechts één verschijnen, waarin voor '47 afscheid genomen wordt van allendie met meerde re of mindere belangstelling kennis namen van het blad, dat van, voor en ten bate van onze gasten is. Nóg is er zon. Nóg is het zomer, zij het dat de herfst zich reeds begon te manifesteren. En er zijn nog gasten. Zij, die Bergen be minnen als een zeer rustig, zeer stil dorp. Zij, die Bergen willen genieten in de volstrekte schoonheid van de eenzame duinen, die stille bossen en de wijdse witte stranden, die daar liggen tussen strandlijn en het begin der duinen. Wat is Bergen mooi! Het is weer een gans andere schoonheid dan die in de lente, dan gedurende de zomer. Er heeft zich een glans over alles gelegd, een soort aureool van bedaagdheid, van wijsheid en bezonkenheid. De vogels wieken over de duinen en het polder land, herfstbloemen staan te gloeien in duizend kleuren en tinten. Warm en lieflijk en verbijsterend soms in een allerbontste hoeveel heid van nuancen. Het is herfst geworden en de gasten gaan heen. Deze of volgende week gaan de laatsten terug naar hun eigen steden. Zij allen nemen een kostbaar ding uit Bergen mee, maar dat maakt dit dorp niet armer. Een herinnering nemen ze mee. Aan de goede dagen, hier doorgebracht. Een herinnering, waarop men kan teren als men weer is aangekomen in de grauwe bakstenen mensenvergaarbakken waarin de stadsmens gedoemd is te leven. Een rijke herinnering, vol gelukzaligheid aan de dagen van zoele wind over grijze duintoppen, aan het lied der vogels over de polders en het mysterie van het clair obscuur in de lanen van het dorp Bergen. Er kwam een gast bij mij en hij zei hoé jammer het was dat men niet in de gelegenheid was het werk der Bergense schilders in de werkplaatsen, de ateliers, te zien. En dit gold niet alleen de schil ders, doch tevens de ceramisten. Deze gast beging een vergissing en wij hebben het hem gezegd. En hier zeggen wij het thans nóg eens, voor allen die het niet wis ten: alle ateliers van alle Bergense schilders en ceramisten zijn toe gankelijk voor alle gasten. Natuurlijk behoeft men niet te kopen. En even natuurlijk zal geen schilder of ceramist een gast boos aan zien als hij heengaat zonder een zijner doeken of stukken ceramiek meegenomen te hebben. Want al zal iedere artist blij zijn indien hij werk verkoopt, daarnaast is er nog iets anders dat hij moeilijk ont beren kan bij zijn werk: begrip en belangstelling. Hij kan er niet buiten, ook al zal hij het dan een enkele maal ontkennen. Alle deuren van alle Bergense ateliers zijn geopend. Wijd staan die deuren open. Voor alle gasten. En voor alle Bergenaren mede! Wij vragen speciale aandacht voor de tweede schets van P. Bey- neveld, dorpsonderwijzer te Bergen, over de historie van de Kerk- ruine. Men behoeft waarlijk geen chauvinist te zijn om met grote belangstelling daarvan kennis te nemen. Nog een enkel woord, gewijd aan de etalagewedstrijd, die in Ber gen gehouden is. De winkeliers zullen waarschijnlijk vinden dat ze hun best gedaan hebben en de inwoners van Bergen zullen dit met hen eens zijn. Dat is echter niet belangrijk. Belangrijker is dat tal van gasten hun waardering (om het woord „bewondering" niet te gebruiken), bij het gaan van etalage tot etalage niet onder stoelen of banken staken. Dat was verheugend! Temeer, omdat een groot aantal der versierende middenstanders ook inderdaad hun best ge daan hadden met iets behoorlijks voor de dag te komen. Het valt niet mee in een tijd, waarin de mogelijkheden voor het zakenleven nog zozeer aan banden gelegd zijn, met een geslaagde etalage voor de dag te komen. Het treft dubbel dat desondanks deze wedstrijd zo geslaagd is. En zo gezien is het in geen enkel opzicht dus verwonderlijk dat onze gasten hun waardering lieten blijken. BERGEN (N.H.) Toegang 14 jaar M.P.E.A.-film

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1947 | | pagina 3