„Trianon" De mooiste Mandelingen! Aanwezige vreemdelingen te Bergen en Bergen aan Zee blijkens de Zaterdag 6 Sept. ten Raadhuize ingeleverde lijsten. Pensions te Bergen-Binnen Pers. Hotel Spoorzicht. Fam. Broek, Groningen 2 Fam. v. d. Goot, A'dam 2 De Hr. P. Tuythof, Gouda 1 Hotel Kreb. Fam. Biemansz, Almelo 3 Fam. Nohree, Almelo 2 Fam. Talsma, Almelo 2 Fam. Wolderingh, Groningen 2 Mevr. v. Voolen, Arnhem 1 Fam. Meulendijks, A'dam 2 Fam. v. d. Meulen, A'dam 5 De Hr. J. Salm, Bilthoven 1 De Hr. Smit, Bilthoven 1 Mevr. Muller, Heemstede 1 Mej. J. Nijboer, Almelo 1 De Hr. A. Kamerman, Hilversum 1 Fam. A. Leijenaar, R'dam 2 Mevr. Klein, A'dam 1 Fam. Eijkman, Den Haag 2 Mej. J. Mathijsen, Utrecht 1 Mej. M. Oosterdijk, A'dam 1 Fam. Kokke, A'dam 2 Fam. Philips, Utrecht 2 Mej. C. Dittrich, Wormerveer 1 Fam. Dubbeld, Wormerveer 2 Fam. Schuddeboom, Zaandijk 2 Fam. Grotz, Amstelveen 2 Parkhotel. Fam. Brummelhuis, Denekamp 2 Fam. de Jong, R'dam 2 Fam. Flink, Groningen 2 Fam. Adema v. Scheltema, A'dam 4 De Hr. S. Smit, Haarlem Do Hr. W. Rabener, Haarlem Mej. Eikhoff, Wormerveer Mej. Dekker, Nijmegen Mej. Kop, A'dam Mevr. Bouman, A'dam Mevr. Poost, Harlingen Mevr. Klippel, Harlingen Hotel het Wapen v. Bergen. Fam. Hilverink, A'dam Fam. Friedberg, R'am Mej. C. Kohne, A'dam Fam. v. Praag, A'dam De Hr. Schieper, A'dam De Hr. v. d. Velde, Rd'am De Hr. A. Lubeck, R'dam De Hr. Veltman, Edam De Hr. P. Meijer, A'dam De Hr. v. Essen, A'dam De Hr. de Wolf, A'dam Fam. Granaat, A'dam Mevr. G. Leven, A'dam Fam. Engers, A'dam De Hr. G. Berding, A'dam De Hr. E. Ouwel, A'dam De Hr. Rutgers, A'dam De Hr. Lohnen, A'dam Mej. H. Rutgers, A'dam Hotel Beau Sejour. Fam. Roodebol, R'dam Mevr. S. Witkonski, A'dam De Hr. Fischer, Zurich De Hr. Muller, Zurich Dames Frank, A'dam 2 Fam. Matzka, Heemstede 2 Fam. Koetzier, Heemstede 2 Fam. Dekker, A'dam 2 Mej. J. Bohn, Den Haag 1 De Hr. Miulder, Rijswijk 1 Fam. Graffelman, A'dam 3 Fam. Laagland, A'dam 2 Mej. A. Noteman, Den Haag 1 Pension Bosma. Fam. ten Cate, A'dam 2 Fam. Ottema, A'dam 2 Pers. Pension Zonneheuvel. Fam. Beets, A'dam 2 Pension Duinpost. Fam. Keiser, A'dam 2 Pension Hilheim. Fam. Schambers, A'dam 2 Fam. Alberts, A'dam 2 Hotel Hertenkamp. Fam. Polak, A'dam 2 Fam. Themans, A'dam 2 Pension Sunny Home. Fam. Thuman, A'dam 2 Fam. v. d. Vrande, A'dam 2 Pension Francosca. D, Hr. A. Voerman, A'dam 1 Fam. v. Haaien, A'dam 3 Mej. E. Jemberg, A dam 1 Fam. Rensma, Leeuwarden 4 Gemeubileerdte Bergen-Binnen Mej. J. Oldenburg, Dorpsstr. 17. Fam. Meurs, Hoorn 4 Rodenburg, Dorpsstr. 19. Fam. Smit, Hulst 3 D. Posthumus, Hoflaan 11. Fam. Bleijs, A'dam 4 Huize de Oosterster, Kerkelaan 19. Fam. Steenbeek, R'dam 2 Huize Heliotroop, Loudelsweg 8. De Hr. Yang, A'dam 1 Huize Tubanta, Oldenburglaan 25. Fam. Kleijn, Curasao 5 J. Schouten, Prinsesselaan 14. Fam. Warners, Utrecht 7 Huize Cornelia, Ruïnelaan 27. Fam. v. d. Borst, Utrecht 7 Pensions te Bergen aan Zee Pension de Toog. Fam. Deeds, Wembley 4 Fam. Eliel, Luton 4 Pension Duinzicht. Fam. Schrikker, A'dam 4 Pension Stormvogel. Fam. de Vries, Tilburg 4 Hotel Marconi. Fam. Rootes, Londen 3 De Hr. Samelson, Hilversum 1 Pension de Casemat. Fam. Bremer, Arnhem 2 KERKDIENSTEN. Ned. Herv. Gemeente (Ruïnekerk). Zondag 7 Sept., 10 uur, Ds. Bier man. Extra collecte voor de Kerkvoogdij. Herv. Evangelisatie Maranatha. In Rehoboth. Zondag 7 Sept., 10.30 uur, Ds, H. M. E. Bremer. Gereformeerde Kerk. Zondag 7 Sept., 10 uur en 5 uur, Ds. Telkamp. Kerkje te Bergen aan Zee. Zondag 7 Sept. Geen dienst. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus. Opr Zondag H. H. Missen te 7 uur en 9.15 uur. De Hoogmis te 10 uur. De kindermis uitsluitend voor kin» deren en jeugdgroepen 8.15 Uur. In de week H. Mis te 7 uur, kwart voor 8 en 8.30 uur. In Juli en Aug. op Zondag ook H. Mis te 6 uur. Lof op Zondag 7 uur en Donder dag 7 Yi uur. Gelegenheid om te biechten. Zater dag 4—6 en 78uur en iedere morgen tijdens de H. H, Missen. Jan Ivangh schrijft ons: Ziehier, gasten van Bergen, een aantal wandelingen en fietstochten, uitgeschreven door een der Bonds- gidsen A. N. W. B. I. Naar de „Bokkenweidjes". Eerst naar Ruïnelaan Bree- laan Duinvermaak, Waterlei- dingsweg tot Bergerpaadje Nokweg naar de Nok, dan terug tot Bergerpaadje, doch nu in W. richting via Waterleidings- weg naar Blijdesteinweg, Volg die tot Lovinklaan en zoek dan langs de enkele tuinen de mooie open grasvelden, waar men heerlijk kan spelen. Via de grensweg kan men dan weer te rug naar de waterleiding. II. Vanaf de Nok kan men ook via Waterleidingsweg Staring- weg Randweg Verl. Rand weg Klimweg langs de Bos wachterswoning. Men komt dan in 't centrum van Schoorl en kan langs de mooie duinkant terug. III. Dorpswandeling: Ruïne Ruïnelaan St. v. Surcklaan Meerwijklaan, Lijtweg Meerweg terug tot Sluislaan bij 't eerste brug getje t.o. nieuwe asphaltweg links, rechtsaf naar 't Oude Hof, dan weer terug naar Sluislaan via boerderij 't Sluisje naar de Voert Wiertdijkje Vin cent v. Goghweg Buerweg te rug tot aan de poort van villa „de Mospan" door 't gekapte hout, een leuk bospaadje, dat op de Eeuwigelaan uitkomt. Dan kan men terug via Hoflaan óf bij voldoende tijd dóór via J. Willemlaan naar de hoge bo men, vroegere reigerkolonie, rechts om via Duinvermaak even vóór 't speelduin omhoog op zoek naar „de drie banken". Langs de witte paaltjes en ste nen kunt U dan weer links aan houden, terug komen via het duin en enkele bospaden naar de Sparrenlaan, Kerkelaan, Ber kelaan achter de Ruïne om huistoe. IV. Dagwandeling (met kaart van de „Verbrande Pan".} Ruïne Hoflaan Eeuwige laan Mosselenbuurt Voert 'tWoud Hereweg tot Café Zwaan, vlak naast de speeltuin loopt de verharde weg dwars door de duinen naar Bergen aan Zee. (Deze tocht is ook op één mid dag te fietsen). V. Duinwandeling. Ruïne Hoflaan Sparren laan Duinvermaak (kaarten HET TERRAS AAN ZEE halen voor Waterleidingsterrein) dan naar 't Speelduin, links er van klimmen naar de watertoren. Dan langs het pompstation en de kanalen naar de Uilenvan- gersweg, die men volgen kan tot aan de Fransman. Langs de trambaan terug. VI. Fietstochtje: Alkmaar Zes Wielen - St. Pancras, vraag daar naar 't Daal- meer pad een écht gezellig paadje door de koolvelden met hoge houten bruggetjes. Vanaf het kerkje in Koedijk rechtsom naar Schoorldam over de brug via Laanweg naar Schoorl. Duin kant terug. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN in de week van 24 t/m. 30 Aug. 1947. Gevonden voorwerpen: IJzeren stropketting. Lips-sleutel. Twee sleutels. Sandaal (bruin). Trai ningsbroek en wollen vest (beiden donkerblauw). Damestas (zwart). Pullover (wit). Herenportemonnaie, zwart leder (inhoud 8.80). Porte- monnaie met ritssluiting, beige (in houdende 2.Damesregenmantel (zwart). Sleutel. Jongensjasje. Een paar kinderschoentjes. Ledig bril- étui. Dames-portemonnaie, inhouden de 6.75. Autoped. Leesbril. Bruine hond (zwarte vlekken op de rug). Chevrolet-wieldop van personen auto. Kinderschoentje (leder). Twee sleutels. 6 stuks kunsttanden. Onder gebit. Aquarel. Zilveren dubbeltjes armband. Verloren voorwerpen: Zilveren dasspeld. Zonnebril. Por- temonnaie, zwart (inh. 1.Porte- monnaie, beige (inh. 12.Zwem pak. Zegelring. Barnstenen broche. Sleuteltje aan koperen plaatje, Br. lederen portemonnaie met inhoud. Witte pullover. Groene blouse. Wit gehaakt zadeldekje. Autoped. Rijwiel koplamp. Poederdoos (zilver). Porte monnaie m. inh. Gouden armband horloge. Bibliotheek leesboek. Kin derkousje. Rose zijden directoire. Bruin hondje. Br. kind. schoentje. Groen jongensjasje. Wasgoed. Munt biljet van 1.Rood zijden beursje m. inh. Bril (nikkelen montuur). VARIA. Leraar: „Als jullie met problemen zit, kom dan 's middags, maarals het mooi weer is zit ik in Zandvoort." Leerling: „Kunt u ons daar ont moeten!" We vernemen dat, na de zuivering der spelers van de passie-spelen in Oberammergau, alleen Judas zuiver bleek. Leraar: Henkie, waar is je straf werk? Henkie: Ik heb 't wel gemaakt, mijnheer. Miaar mijn tas was vol. 't Kon er niet meer bij Duindistels plukken doen wij niet! Een aardig kiekje uil het centrum van het dorp. Bloeiende helm.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1947 | | pagina 6