PARKHOTEL HEE-TAX I Restaurant „DE RUSTENDE JAGER" „MISLEIDE JEUQD" TARIEF EN VOORWAARDEN VAN HET STRANDBEDRIJF. N.V, BOUW EXPLOITATIE MAAT SCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE. TARIEF: Baden: 1 Bad 1 Badmantelbad 1 Kinderbad 10 Baden 10 Badmantelbaden 10 Kinderbaden 0.40 0.35 0.25 3.75 3.25 2.25 Breelaan 19 Bergen-Binnen Telefoon 2223 Tenten: Huur van een tent per dag 2.50 Huur van een tent per week of korter11. Huur van een tent per maand of korter 35. Staanplaats van een eigen tent per dag 1. Opbergen van een eigen tent voor ten hoogste 24 uur 1. Staanplaats en opbergen van een tent: per week of korter 5. per maand of korter 17.50 Staanplaats en opbergen van een ligstoel, bij een tent be horende, p. week of korter 1. Opbergen van kisten, enz., bij een tent behorende, naar grootte, minstens 0.40 of veelvouden ervan. Strand- of ligstoelen: 1 stoel per één uur of korter 0.20 1 stoel p. twee uur of korter 0.30 1 stoel per dag0.75 Staanplaats van een eigen ligstoel (opvouwbaar). per dag0.20 per week0.75 per maand 3. Staanplaats en opbergen van een eigen ligstoel (opvouw baar): per week 1.50 per maand4.50 VOORWAARDEN: Het bad is geopend van des mor-' gens 8 uur tot 12.30 uur, van des middags 1.30 uur tot 5,30 uur. Het is verplicht om in badcostuum te baden. Tussen 12.30 uur en 1.30 uur wor den geen kaarten afgegeven, kunnen geen baden genomen worden en geen goederen in bewaring worden gege ven of teruggevraagd. Een bad is geldig van 8 uur tot 12.30 uur v.m. of van 1.30 uur tot 5.30 uur n.m. Abonnementskaarten zijn slechts geldig gedurende het seizoen waarin zij zijn afgegeven. Kinderen beneden tien jaar kunnen op kinderkaarten baden. De goederen, welke op het Bad- strand worden verhuurd, mogen uit sluitend op' dit strand, overeenkomstig hunne bestemming en aanwijzing van het dienstdoend personeel gebezigd worden en bij niet naleving hiervan zullen de goederen onmiddellijk we der ter beschikking der vennootschap staan, terwijl de huurders aansprake lijk zijn voor de schade die de ver huurde goederen anders dan in de bergplaats mochten belopen. De tenten én andere in bewaring te geven goederen zullen zodanig moe ten zijn samengevouwen en gebon den, als het dienstdoend personeel zal nodig achten, ten behoeve van het opbergen. Alle nummers, welke ter bevesti ging aan tenten worden verstrekt, blijven eigendom der vennootschap, terwijl hiervoor een statiegeld ver schuldigd is; waar dergelijke nummers verstrekt worden, moeten deze aan de tenten bevestigd blijven zolang deze op het strand staan. De verstrekte kaarten zijn niet voor overdracht geldig en moeten steeds op eerste aanvrage van het personeel getoond worden. De vennootschap is niet aanspra kelijk'voor Schade met betrekking tot in bewaring gegeven goederen, belo pen in verband met diefstal, brand, storm of bederf. De vennootschap is niet aansprake lijk voor schade ontstaan in verband met fraude gepleegd ten aanzien van de afgegeven kaarten. De vergunning om tenten, stoelen en dergelijken op het strand te plaat sen is uitsluitend geldig van des voor middags 8 uur tot des namiddags 6 uur, buiten welke uren geen goede ren in bewaring kunnen worden ge geven of teruggevraagd. Men kan van uit de tenten, indien volgens tarief de betaling heeft plaats U/aar gaan w/ij heen? Museum. Naast Postkantoor, O. Prins- weg. Bergense historische voor werpen en curiositeiten (open: 10—12 en 24. 's Zondags ge sloten). Amusement: De Rustende Jager. CaféRes taurant-dancing-bioscoop. Ter ras. Elke avond (behalve 's Maandags) dancing. Muziek in café. Filmsvoorst.: Zater dag-, Zondag- en Maandag avond en Zondag- en Woens dagmiddag. Verder bij ongun stig weer. Bijzondere film van de week: MISLEIDE JEUGD. Vrijdagavond 18 t/m. Woens dagavond 23 Juni. Extra-voorst. Zaterdag-, Zon dag-, Dinsdag- en Woensdag middag: Tentoonstelling schilderijen, aquarellen en tekeningen Nico Berkhout en Henk v. d. Idsert Ter opluistering opening ten toonstelling Zaterdagmiddag om 4 uur: CONCERT Jan Couvée (piano) en Jan v. d. Peet (clarinet). Programma Mozart en Debussy. Duinvermaak, Breelaan 132. Café-restaurant. Speeltuin, par keerterrein, attracties. Pesie's Natuurbad (Hoofdweg BergenAlkmaar), bronwater. Berger Badhuis, KI. Dorpsstr. 13, douche- en kuipbaden. Speeltuin „De Bedriegertjes", Bergerweg: Jeugdattracties. Duinzicht (bij 'tWoud), Heren weg 91. Amusementshal „Rosita", Prin- sesselaan 20. Div. attracties. Café Nieuwendijk, Dorpsstraat 25, Dansen. Bergen aan Zee: Hotel-Restaurant Marconi, Dan cing. Trianon, Café. Terras met uitz op zee. Exposities: Kunstenaarscentrum Bergen, ,,'t Huis met de Pilaren" (J. Th M. de Vries, Kerkstr, 2). ten- toonst. Boendermaker, Colnot, Hubers, Huygeiis, Kamstra, Janna Koeman, de Leeuw en Mevr. Rutgers v. d. Loeff. Kunstzaal P. Boendermaker, Loudelsweg 66: Permanente tentoonstelling. Kunsthandel M. A. Hopman, Dorpsstr. 14: Schilderijen J, H. Roggeveen. Kunsthandel P. Hopman, Kerk str. 3: Schilderijen, kunst- voorw. en antiek. Tentoonstelling R. Snapper. Deze week geen excursie na tuurliefhebbers. Maneges: Rijschool en paardenverhuur: Manege Akerboom, Buerweg 15. Manege Schouten, Oosterw. 30. Bureau V. V. V.: alle informaties a. h. Secr.: Oude Prinsweg 25, tel 2124. Open op werkdagen: 1012 en 1,30—4,30. (Juli en Aüg: 1,30 5 uur). gehad, onbeperkt baden onder toe zicht van een deskundig badman, wiens bevelen strikt opgevolgd moe ten worden. Het is echter 'niet geoorloofd an dere' personen, niet tot het gezin be horende, uit de eigen of gehuurde tenten te laten baden. Elk gezin wordt gerekend uit ten hoogste zes personen te bestaan. Alle tenten moeten des namiddags om 6 uur geheel zijn ontruimd. DE BADDIRECTIE. TaxiTel. Zeetax, Guurtjeslaan 3 (stand plaats naast Rust. Jager) 2429 Garage Kees Koster, Breel. 3 2456 Garage Schouten, Oosterweg 30 2557 Garage Smit, Dorpsstr. 182529 Garage Schuddeboom, Witte- weg 19a, Bergen aan Zee 2675 Garage Roobeek, Emmastr. 1 2601 PolitieBrand Bonnen Politie2444 2731 post Bergen aan Zee 2105 Brandweer 2200 2444 2466 Distributiekantoor, Kerkstr. 2 2692 Geneesheren; A. H, van Gelder, v. Reenenpark 2 2027 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 2700 H. W. J. M. Poot, Dorpsstr. 30 2423 Tandartsen: J. Elema, v. Reenenpark 2 2059 A. J. Ruiter, Russenweg 23 2057 LOUIS LUMIèRE EN „DE RUS". Een krantenberichtje meldde de dood van Louis Lumière, een van de uitvinders der cinematograaf, en men wreef zich even de ogen uit: leefde die dan nog? of is het zo kort gele den, dat ontstond wat wij „de bios coop" plegen te noemen, die een stuk, behorend bij ons leven is ge worden? Zeker, het is nog maar zo kort ge leden, Wij in Bergen, die nu al meer dan een jaar in de fraaie zaal van „De Rus" op ons gemak de mooiste films kunnen genieten, schatten dit voorrecht eigenlijk niet naar waarde: wij richten onze schreden geregeld naar „ónze" bios en vinden het haast van zelf sprekend, dat de heren Diesfeldt en Straathof iedere Maan dag en ook nog wel eens Donder dags met geduld en uiterste zorg in Amsterdam op de daarvoor ingerichte film-show voor hun theater gaan keuren en huren. Wij waarderen het voortaan misschien wel, nu de direc tie en bedrijfsleider er in geslaagd zijn, juist die film te bemachtigen (na Amsterdam het eerst in Bergen) waarvan in het grote City de pre mière voor Nederland ging: de felle aangrijpende en hoogst actuele film „MJsleide Jeugd" met de twaalfjarige Skippy Homeier in de rol van dat misdadige jochie Emil. Een rolprent, die een probleem aan de orde stelt, dat even actueel als verontrustend is. Ze draait in de Rus Vrijdagavond 18 t/m. Woensdagavond 23 Juni, ter wijl er extra voorstellingen zijn: Za terdag-, Zondag-, Dinsdag- en Woens dagsmiddag". Die film zien betekent, dat ge tijdens de voorstelling zeker geen gelegénheid zult hebben om na te denken over het feit, dat een der uitvinders der cinematograaf pas overleden is. KERKDIENSTEN: Ned. Herv. Gemeente (Ruïnekerk). Zondag 20 Juni, 10 uur, de heer Slager van Koedijk. Herv. Evangelisatie Maranatha in Rehoboth. Zondag 20 Juni, 10,30 uur, Ds. Schouten uit Vlaardingen. Gereform. Kerk. Zondag 20 Juni, 10 en 5 uur, Ds. A. M. Boeijinga van Haarlem. Parochiekerk H. H. Petrus en Paulus. Op Zondag H.H. Missen, te 6, 7 en 9,15 (Hoogmis). Kindermis (uitsl. voor kinderen en jeugdgroepen) 8.15 uur. In de week H. Mis 7.45 uur en 8.30 uur. Lof op Zondag 7 uur en Donder dag 7,30 uur. Biechten: Zaterd. van 46 en 78,30 uur en elke morgen tijdens de H. H. Missen. Bioscoop Vanaf Vrijdag 18 Juni a.s. (Toegang 14 jaar) (N.V. Columbia-Film) Dit is een film zo brandend actueel zo fel en aangrijpend, dat U zonder twijfel zult zeggen: Zo'n film is nog NOOIT in Nederland vertoond." AVONDVOORSTELLINGEN te 8 uur Vrijdag - Zaterdag - Zondag - Maandag Dinsdag - Woensdag MIDDAGVOORSTELLINGEN te 2.30 uur Zaterdag - Zondag -"Dinsdag - Woensdag GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Heden geen opgave. Dit is veelbe lovend. BADBODE VERKRIJGBAAR te Bergen-Binnen in: Eerste Berger Boekhandel, Oude Prinsweg; Boekhandel P. de Haan, Stationsstr.; Boekhandel G. Schoelink, Oldenburglaan; Bureau van V. V. V., naast Postkant.; Bergense Kunsthandel P. Hopman, Kerkstraat 3; de zaak van J. M. Thomas, St, Antoniusstraat 13; Kunsthandel J. Ruyter, Hoflaan 2. Te Bergen aan Zee: in de zaak van J. Passer en de krantenkiosk Stationsplein. Tel. 2429 Uw reis zal slagen JAAP VOLKERS Guurtjeslaan 3, Bergen ONS BADFEUILLETON ADAM IN BALLINGSCHAP (Vrij naar de liefdesroman van Nicöla Santos). Niet voor kinderen. II (Inhoud hfdst. I: Marian zit voor haar eindexamen. Over spannen en jaloers maakt zij Ad een scène. Deze wordt kwaad en gaat weg). Ad pakte zijn bagage bij elkaar en schreef een vertrouwelijke brief aan zijn beste vriend Niek. Daarna aan zijn hospita: „Mevrouw, ik moet plotseling weg. Ik kom na de vacantie pas terug. Ingesloten cheque voor twee maanden huur. Mijn post. gaarne naar Mr. Niek Aardenberg, Bastion No. 38 Om vijf uur in de morgen gaf de schipper van roeivereniging „De Meeuw" hem zijn bagage in zijn kano aan. Later zwoegde Ad zijn bootje door de bran ding. Hij roeide vele uren zonder op houden. Met zijn eigen lucht snoof hij de ziltige zeelucht in. Hij voelde zich vrij. Toen zag hij de rotsen, lichtgeel uit de kobaltblauwe zee oprijzen. Door de branding roeide hij de baai binnen. Meeuwen krijsten en zwenkten op, om hem weg te lokken. Ad ging niet weg; hij was thuis op dit eiland. Hij voedde zich met vis. Ook had hij een voorraad scheepsbeschuit bij zich. Hij was niet ongelukkig, maar verlangde te erg naar Marian om gelukkig te zijn. Overdag dwaalde hij Veel over het eiland. Hij beklom alle rotsen, lag te gen alle duinen, zwom uren lang in zee. Zijn kano had hij in een uithol ling onder de rotsen Verborgen, al leen zwemmende te bereiken. Hij had dit gedaan, toen hem plotseling een razend verlangen naar Marian bijna genoodzaakt had, terug te gaan. Wordt vervolgd.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1948 | | pagina 7