PARKHOTEL „Ik weet wat ik wil" Taxi-verhuur Restaurant „DE RUSTENDE JAQER" „DE ZEVENDE MISDAAD" GARAGE P. SMIT TARIEF EN VOORWAARDEN VAN HET STRANDBEDRIJF. N.V. BOUW EXPLOITATIE MAAT SCHAPPIJ BERGEN AAN ZEE. TARIEF: Baden: 1 Bad f 0.40 1 Badmantelbad0.35 1 Kinderbad0.25 10 Baden3.75 10 Badmantelbaden 3.25 10 Kinderbaden 2.25 Tenten: Huur van een tent per dag 2.50 Huur van een tent per week of korter 11. Huur »van een tent per maand of korter35.— Staanplaats van een eigen tent per dag 1.— Opbergen van een eigen tent voor ten hoogste 24 uur 1,1 Staanplaats en opbergen van een tent: per week of korter 5.— per maand of korter 17.50 Staanplaats en opbergen van een ligstoel, bij een tent be horende, p. week of korter 1. Opbergen van kisten, enz., bij een tent behorende, naar grootte, minstens 0.40 of veelvouden ervan. Strand- of ligstoelen: 1 stoel per één uur of korter 0.20 1 stoel p. twee uur of korter 0.30 1 stoel per dag 0.75 Staanplaats van een eigen ligstoel (opvouwbaar). per dag0.20 per week 0.75 per maand 3. Staanplaats en opbergen van een eigen ligstoel (opvouw baar): per week 1.50 per maand 4.50 VOORWAARDEN: Het bad is geopend van des mor gens 812.30, van des middags 1.30 5.30 uur. Verplicht: in „badcostuum" baden. Tussen 12.30 en 1.30 worden geen kaarten afgegeven, kunnen geen ba- gen genomen en geen goederen in bewaring gegeven of teruggevraagd worden. Een bad is geldig van 8r-12.30 v.m. of van 1.305.30 n.m. Abonnementskaarten slechts geldig gedurende het seizoen (1948). Kinderen beneden tien jaar kun nen op kinderkaarten baden. De goederen, welke op. het Bad- strand worden verhuurd, mogen uit sluitend op dit strand, overeenkom stig hun bestemming en aanwijzing van het dienstdoend personeel gebe zigd worden en bij niet naleving hier van zullen de goederen onmiddellijk weer ter beschikking der vennoot schap staan, terwijl de huurders aan sprakelijk zijn voor de schade, die de verhuurde goederen anders dan in de bergplaats mochten belopen. Tenten e. a. in bewaring te geven goederen móeten zo zijn samenge vouwen en gebonden als het dienst doend personeel voor het opbergen nodig acht. Alle nummers, die ter bevestiging aan tenten worden verstrekt, blijven eigendom der vennootschap.; hier voor is statiegeld verschuldigd. Waar dergelijke nummers verstrekt wor den, moeten ze a. d. tenten bevestigd blijven zolang deze op het strand staan. Verstrekte kaarten zijn niet voor overdracht geldig; zij moeten op aan vrage van het personeel getoond worden. De vennootsch. is niet aansprakelijk voor schade der in bewaring gegeven goederen, door diefstal, brand, storm of bederf; evenmin voor schade ont staan door met de afgegeven kaarten gepleegde fraude. De vergunning, om tenten, stoelen enz. op het strand te plaatsen, is al leen geldig van 's morgens 8 tot 's middags 6 uur. Buiten deze uren kunnen geen goederen in bew. wor den gegeven of teruggevraagd. Men kan van uit de tenten, indien volgens tarief betaald is, onbeperkt baden onder toezicht van een des kundig badman, wiens bevelen strikt opgevolgd moeten worden. Niet geoorloofd is anderen, niet tot gezin behorende, uit eigen of ge huurde tenten te laten baden. Elk gezin wordt gerekend uit ten hoogste zes personen te bestaan. Alle tenten moeten des middags om 6 uur geheel zijn ontruimd. DE BADDIRECTIE. Breelaan 19 Bergen-Binnen Telefoon 2223 U/aar gaan u/ij heen? Museum. Naast Postkantoor, O. Prins- weg. Bergense historische voor werpen en curiositeiten (open: 1012 en 24. 's Zondags ge sloten). Amusement: De Rustende Jager. CaféRes taurant-dancing-bioscoop. Ter ras. Elke avond (behalve 's Maandags) dancing. Muziek in café. Filmsvoorst.: Zater dag-, Zondag- en Maandag avond en Zondag- en Woens dagmiddag. Verder bij ongun stig weer. Filmvoorstelling: Vrijdag 25, Zaterdag 26, Zondag 27 Juni om 8uur 's av. en Zondagmid dag om 2.30 uur: DE 7E MISDAAD Maandag 28, Dinsdag 29 en Woensdag 30 Juni om 8 uur 's avonds en Dinsdag- en Woensdagmiddag om 2.30 uur. IK WEET WAT IK WIL. Voorzaal Rustende Jager Ten toonstelling schilderijen, aqua rellen en tekeningen Nico Berkhout en Henk v. d. Idsert. Duinvermaak, Breelaan 132. Café-restaurant. Speeltuin, par keerterrein, attracties. Pesie's Natuurbad (Hoofdweg BergenAlkmaar), bronwater. Berger Badhuis, KL Dorpsstr. 13, douche- en kuipbaden. Speeltuin „De Bedriegertjes", Bergerweg: Jeugdattracties. Duinzicht (bij 'tWoud), Heren weg 91. Amusementshal „Rosita", Prin- sesselaan 20. Div. attracties. Café Nieuwendijk, Dorpsstraat 25. Dansen. Concert Muziektuin Hoflaan. Bergen's Harmonie concerteert, 29 Juni, 's avonds 8 uur. Bergen aan Zee: Hotel-Restaurant Marconi, Dan cing. Trianon, Café. Terras met uitz op zee. Exposities: Kunstenaarscentrum Bergen, ,,'t Huis met de Pilaren" (J. Th M. de Vries, Kerkstr. 2), ten- toonst. Boendermaker, Colnot, Hubers, Huygens, Kamstra, Janna Koeman, de Leeuw en Mevr. Rutgers v. d. Loeff, Mia v. Regteren Altena en de heren de Carpentier, Colnot Jr., v. d. Idsert en Sterk. Kunstzaal P. Boendermaker, Loudelsweg 66: Permanente tentoonstelling. Kunsthandel M. A. Hopman, Dorpsstr. 14: Schilderijen J. H. Roggeveen. Kunsthandel P. Hopman, Kerk straat 3: Schilderijen, kunst- voorw. en antiek. Tentoonstelling v. d. schilders Heertjes en Groot. Maneges: Rijschool en paardenverhuur: Manege Akerboom, Buerweg 15. Manege Schouten, Oosterw. 30. Trips: Reisbureau „De Magneet". Vrijdags: Toer naar bos, duin en strand. Vertrek Kaasmarkt 11.15 uur. Tocht naar de duizend eilanden en Wieringermeer. Vertrek 1214 uur. (Kaas markt). Sport: Terrein Kerkedijk, 27 Juni, 's av. 7.30. Voetbalwedstrijd „BergenO. S. V." ten bate v. d. U. N. A. C. Bergen's Har monie luistert het feest op. Tennispark „De Molenkrocht", Kruisweg: Wedstrijden 26 en 27 Juni, alsmede 3 en 4 Juli (finales). Bureau V. V. V.: alle informaties a. h. Secr.: Oude Prinsweg 25, tel 2124. Open op werkdagen: 1012 en 1,30—4,30. (Ju)i en Aug: 1,30 5 uur). TaxiTel. Zeetax, Guurtjeslaan 3 (stand plaats naast Rust. Jager) 2429 Garage Kees Koster, Breel. 3 2456 Garage Schouten, Oosterweg 30 2557 Garage Smit, Dorpsstr. 182529 Garage Schuddeboom, Witte- weg 19a, Bergen aan Zee 2675 Garage Roobeek, Emmastr. 1 2601 Politie Brand Bonnen Politie2444 2731 post Bergen aan Zee 2105 Brandweer 2200 2444 2466 Distributiekantoor, Kerkstr. 2 2692 Geneesheren: A. H. van Gelder, v. Reenenpark 2 2027 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 2700 H. W. J. M. Poot, Dorpsstr. 30 2423 Tandartsen: J. Elema, v. Reenenpark 2 2059 A. J. Ruiter, Russenweg 23 2057 Bioscoop Vanaf Vrijdag 25 Juni a.s. (Toegang 18 jaar) (Filmex-Film) Vanaf Maandag 28 Juni a.s. Toegang alle leeftijden (Filmex-Film) AVONDVOORSTELLINGEN te 8 uur Vrijdag - Zaterdag - Zondag - Maandag Dinsdag - Woensdag MIDDAGVOORSTELLINGEN te 2.30 uur Dinsdag en Woensdag KERKDIENSTEN: Ned. Herv. Gemeente (Ruïnekerk). Zondag 27 Juni, 10 uur, Ds. H. N. Bierman. Herv. Evangelisatie Maranatha in Rehoboth. Zondag 27 Juni, 10.30 uur, Ds. Reus. Gereform. Kerk. Geen opgaaf ontvangen. Parochiekerk H. H. Petrus en Paulus. Op Zondag H.H. Missen, te 6, 7 en 9,15 (Hoogmis). Kindermis (uitsl. voor kinderen en jeugdgroepen) 8.15 uur. In de week H. Mis 7.45 uur en 8.30 uur. Lof op Zondag 7 uur en Donder dag 7,30 uur. Biechten: Zaterd. van 46 en 78,30 uur en elke morgen tijdens de H. H. Missen. Ik w/eet w/at ik w/ïl n.l. de volgende tien nummers van onze Badbode op 't peil van vorige jaargangen houden. Wanneer ik 't dorp in fiets, gaan mijn gedachten naar de eerste nummers van dit sei zoen. Ik spied als 'n listig detective van Scotland Yard, hoe de gezichten der dorpelingen staan. Al aanstonds word ik gerustgesteld, want ik zie alom blijde mensen, die schijnen te zeggen: „Goed was ie, die mop van vorige week" (met 'n zetfout), of „die Westfries idem maakte r' weer wat moois van!" ofEn voor hun win kelpui verschijnen de heren winke liers, ook al tevreden glimlachend, en in hun handen meen ik iets te ont dekken, waarschijnlijk de tekst voor 'n advertentie, die ze aanstonds aan de hr. N. Sluyter (tel. 2447) gaan op geven, welbewust, dat 't ook hün be lang is, wanneer 'n seizoenblad als de Badbode floreert. En ziedaar: in 't Huis met de Pilaren drukken de heren kunstenaars de neuzen tegen de ruiten en wuiven dankbaar, dat de „gehele" rede van hun voorzitter (wat 'n reclame voor 't Kunstenaars centrum!) in Badbode II afgedrukt werd. Ik ben dan natuurlijk ook tevreden, en voor mijn geestesoog doemt Dirk Klomp op, die me op z'n bemoedi gende wijze op de schouder klopt met 'n: „jongen, ga zo maar -'oort!" en ik meen van 't andere eindje van de wereld Anthony van Kampen mij door 'n scheepsroeper te horen toegalmen: „Ship ahoy, en behouden vaart naar Badbode XIII!" Ja, ik weet wat ik wil, en de hr. Straathof, de bedrijfsleider van bioscoop De Rus, die me al in de deur staat toe te zwaaien met 'n sta pel filmreclame, weet wat ik nü wil: eens 'n echte film zien, waar je niet zwaar bij hoeft te denken, amusement, spanning tot t' uiterste, b.v. zo een, 'waar Scotland Yard bij te pas komt. En daar draait me nu juist in de Rus zo'n film, geknipt voor afleiden van diepe gedachten, van zorgen, van...; Scotland Yard staat eerst voor een raadsel, want VictorMaar laat ik niet 't hele geval vertellen, dan is de aardigheid er voor u af. „De 7e misdaad" heet de film, die Vrijd. 25, Zaterd. 26, Zond. 27 Juni om 8 uur begint en Zond.midd. om 2.30 uur. I k weet wat ik wil. Zo begon mijn overpeinzing. Maar Joan, die te kie zen heeft tussen 'n schatrijke Lord en de verarmde eigenaar van 't Eiland Kiloran weet ook wat zij wil. En daarom heet de volgende film dan „Ik weet wat ik wil". Zij wordt ver toond Maand., Dinsd. en Woensd. av. om 8 uur en Dinsd.midd. en Woensd.- middag om 2.30 uur. Dorpsstraat- 18 Tel. 2529 STAAT DAG EN NACHT VOOR U KLAAR Een paard, naar den aart is er nog eer dan zijn staart; hij doet het te voet net zo gauw en zo goed als een ander te paard het doet, en je kijkt niet om of hij is al weerom. Met niemendal op zijn rug is hij bijzonder vlug, en met iemand onder den man is hij in 't lopen nog zo'n jan dat j'em met je beien niet inhalen kan („De Schoolmeester"). ONS BADFEUILLETON: ADAM IN BALLINGSCHAP (Vrij naar de liefdesroman van Nicöla Santos). Niet voor kinderen. (Inhoud vorige hfdst.: Als Ma rian haar verloofde Ad een scène gemaakt heeft, gaat hij in vrijwillige ballingschap op een onbewoond eiland). III De witte luxe-motorboot „de Ark" lag verleidelijk een eind buiten de kust. Andere nachten bleven ze aan land kamperen; vannacht zouden ze op zee zijn. Eva had haar zin doorge dreven. Mimi was bang en verlangde naar haar verloofde Nol. Carla dacht veel aan haar man Boet, die nu met vrienden een bergtoer maakte. Even wichtige Jo keek rustig naar de gol ven. In de levensmiddelenkastjes lag voor minstens twee maanden pro viand. Jo had gewild, dat ze zo lang niet met tic mensenwereld in aanra king kwamen. Eva was uitbundig. Haar stem zong: „Op zee zullen we tegen middernacht 'n piraat ontmoe ten. Die vraagt mij tot vrouw! „Ze smeet een lege champagnefles tegen de kajuit stuk en nam zelf het stuur rad. Tegen de morgen, toen de sterren verbleekten, zagen ze de kust somber tegen een lucht als van lood. Eva lachte. Bij de eerste bliksem schicht lachte zij niet meer. De Ark danste. De Ark raakte stuurloos in de storm. Na angstige uren nam een hoge golf de boot op en smeet ze op een eiland; daar werd ze vastge klemd tussen twee rotsen. Jo zei rus tig: „We moeten op die gele rots daar zien te komen" en zij hielp de anderen bij het klauteren, Ëva, die het eerst boven was, gaf een schreeuw. Daarna zagen de anderen het ook: op het strand stond een man. Wordt vervolgd.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1948 | | pagina 7