Bergensche Bad% Duin- en Boschbode J. H. ROGGEVEEN mr Zaterdag 3 Juli 1948 LICHTBOEI (4): i f 3.25 per seizoen Twee-en-dertigste aargang No. 4 Abonnemen,spri|s:i»2.-voonedender v.v.v O J O O I neep» niimmfir^ 9S rfint WEEKBLAD Redacteur: R. J. VALKHOFF, van der Meystraat14, Alkmaar UitgaveN.V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h Herms. Coster 8t Zn. Voordam 9, Alkmaar Tel. 3320 Postgiro 37060 Voor advertenties: N. SLUYTER, Dorpsstraat 23, Bergen, Tel. 2447 l v Minder alcohol! Wilt ge gegevens? minder ziekte en mislukte levens, (voor onma igenj mjncjer ongelukken, minder zorgen; 'n gelukkiger leven, 'n beter „morgen"! Op velerlei gebied een verdienstelijk Bergenaar In de vorige Badbode vermeldden wij reeds, dat de Heer J, H. Roggeveen ontslag genomen had als Directeur van Gemeentewerken. Dit feit mocht naar onze mening niet onopgemerkt voorbijgaan, zodat wij nu, dank zij onder staand artikeltje van de gemeentesecretaris, de Heer W. de Vries, uitvoerig kunnen herinneren aan de verdiensten voor Bergen van deze bescheiden persoonlijkheid. Ons is zijn afkeer van „een portret in de krant" bekend, en ook, omdat het maar een gedeeltelijk afscheid is (immers hij blijft zijn functies in het verenigingsleven vervullen en de Kunst dienen) meenden wij hem het beste te huldigen door een van zijn bekende aquarellen overgenomen uit Klomp's In en om de Bergense School (uitg. Strengholt) te plaatsen. En de redactie voegt er haar hartelijke wensen bij: geniet, Mijnheer Roggeveen, nog lang van Uw rust, die, dat weten wij allen, geen „nietsdoen" zijn zal; want daar voor hebt ge Uw dorp en de Kunst te lief. Met ingang van 1 Juli 1948 heeft de heer J. H. Roggeveen, directeur van gemeentewerken, om gezond heidsredenen de dienst met pensioen verlaten. Van 1 Maart 1920 af heeft hij zijn beste krachten aan de belangen van Was zoo de zee? Neen, neen, een stad geleek Ze, pleinen en straten in de kermisweek, Boerinne' en boeren, en muziek en dans In de herbergen en in lichten krans Om elke markt de snuisterijenkramen. Of als een koning komt en alle ramen Zijn licht des avonds en uit ieder dak Een witte vlag. Zoo was de zee, er stak Een vlag van alle gevels, achter 't raam Der golven brandden rijen lichten, saam Liep heel het volk. Meermannen zwommen aan, NiÈSflh en elfen der "zee, en zaten aar. De groene hellingen. Maar Tritons stonden Oud en gebaard ter zijde, aan de monden Trompetten, bouwende een lange straat Geluid over het zeegelaat. HERMAN GORTER, uit „Mei" (Uitg. W. Versluys). de gemeente Bergen gewijd. Zijn verdiensten als gemeente-amb tenaar heeft men dezer dagen, in de couranten kunnen lezen, naar aanlei ding van het officiële afscheid in de raadsvergadering van 30 Juni. Hier willen wij speciaal de aan dacht vestigen op hetgeen deze ener gieke figuur heeft gedaan voor de ontwikkeling van Bergen als het alge meen gezochte vacantie-oord. Zijn fijn aesthetisch gevoel is mede oorzaak, dat het fraaie aanzien van Bergen werd behoed voor opoffering aan commerciële inzichten, dat iedere vreemdeling evenals iedere bewo ner enthousiast is over de aardige bebouwing in- en het prachtige na tuurschoon om het dorp. Als bestuurslid van de V. V. V. was hij naast wijlen de heer D. Klomp steeds een der stuwende krachten bij de organisatie der succesvolle zomer feesten, als bloemencorso's, verlich tingsavonden en harddraverijen. In 1946 volgde hij de heer Klomp op als voorzitter van de V. V. V. Ook is hij bestuurslid van het Kunstenaarscen trum Bergen. Wij mogen ons gelukkig prijzen, dat zijn gezondheidstoestand hem veroor looft deze functies te blijven waar nemen. Moge het hem gegeven zijn op deze wijze, vrij van ambtelijke beslomme ringen, zijn krachten te blijven geven in het belang van ons mooie dorp, dat ook hem zo lief is, en daarnaast nog vele jaren in goede gezondheid op aangename wijze te profiteren van zijn vrije tijd, die, vergissen wij ons niet, ook zal worden besteed aan de uitbreiding van zijn verdienstelijke collectie aquarellen. EEN DERTIGJARIGE. Tennispark „De Molenkrocht" be staat deze zomer dertig jaar. In Badbode d.d. 6 Juli 1918 lezen wij hierover: „Naast Huize „Brem hoeve" heeft de heer C. Bogtman een mooie tennisbaan laten aanleggen (in gang Loudelsweg), waar zomergasten en andere liefhebbers hun hart aan dit edele spel kunnen ophalen". Het tennispark is later uitgegroeid tot vier asfaltbanen ('s winters ijs- sport) en werd in 1937 geheel gemo derniseerd. Sindsdien waren er twee gravelbanen, terwijl er in 1947 douche cellen bijgebouwd werden. De Bad bode voegt gaarne haar hartelijke ge lukwensen bij de vele van Bergens tennisliefhebbers aan het adres van de tegenwoordige directie, mevrouw A. J. van Limburg Stirum-Bogtman. Het jubileum wordt gevierd met tenniswedstrijden, waarvan het eerste gedeelte reeds plaats vond. De fina les zullen gespeeld worden heden 3 Juli en morgen 4 Juli. WAARDERING Met gepaste trots publiceert de re dactie enige zinnen uit een juist ont vangen brief: De Persdienst K. L. M. ontvangt gaarne t.z.t een exemplaar van Badbö. Uw aangekon digde rivièragenoegens ven gemeente bestuur (zie Badbode II) wordt door K. L. M. zeer gewaardeerd; mogelijk kunnen we nog een nachtskymaster inzetten voor vervoer paarden om aan de Zuidelijke voet van de Alpen en- of Apennijnen crosscountries te hou den De Jagermeester betaalt ui teraard in verband met gewicht dub bele prijs" (maar in een goedig p.s. staat er bij: „over het laatste valt na tuurlijk nog te praten").

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1948 | | pagina 1