„Mens durf te leven" „DE RUSTENDE JAGER" IN DE CABINE. ONS BADFEUILLETON ADAM IN BALLINGSCHAP (Vrij naar de liefdesroman van Nicola Santos). Niet voor kinderen. (Inhoud vorige hfdst.: Ad is in ballingschap gegaan op een eiland, als zijn meisje Marian hem een scène gemaakt heeft. Schipbreuk van een luxe-mo torboot „De Ark" brengt hem daar in aanraking met Eva, Jo, Mimi en Carla). IV Ad stond daar, met lichtgeel ver schoten haar, een zondoorstoofde reus. Toen hij de vier gratiën zag, zei hij bewonderend: „Ik vind 't kranig van u!" Eva lachte: „U moogt wel je tegen ons ^zeggen! M'ag ik weten, hoe jij heet?" Het amuseerde Ad: na weken van eenzaamheid plotseling op een eiland met vier dames, die schip breuk geleden hadden: „Noemt u mij Hotel Russenwe?. Pam. Gosker, Arnhem Fam. Wasman, Steen wijk Fam. Theunissen, Didam Fam. Kramer, A'dam Mej. Wichers, Arnhem Hotel Bakhuis. Fam. Harrestein, Bussum Fam. van der Sluis, Utrecht Fam. Bosman, Leiden Fam. Maerlaats, R'dam Pension Bozenoord. Fam. Lampie, A'dam Fam. Visser, Bilthoven Fam. Deut'ekom, Kampen Fam. Hurle Bath, A'dam Pension de Viersprong:. Fam. Engelblik, A'dam Fam. van der Straaten, Gorinchem Fam. Breed Bruin, Zaandam Fam. Perrin, Kampen Fam. Pieter, A'dam Fam. van der Horst, A'dam Fam. Stern, Haarlem Hotel Hertenkamp. Dames Dupare, A'dam Fam. Septer, A'dam Fam. Lokhorst, A'dam Fam. Barendrecht, Leiden Fam. Kubler, Bern Fam. van Richteren, Zaandijk Fam. Sluis, Groningen Hotel Prins Maurits, Bergen a. Zee. Fam. Haarhuis, Arnhem Fam. v. d. Hoorn, A'dam Fam. Troostwijk, Hilversum Fam. Tijdema, Amersfoort Mej. Mulder, Arnhem Fam. de Laure, Eindhoven Fam. Paanakker, Arnhem Fam. Dil, Zaandam Fam. van Gerven, Bilthoven Fam. op ten Noort, Utrecht Pension Duinzicht, Bergen aan Zee. Fam. Schaap, Wormerveer Fam. Bronsveld, Arnhem Fam. D. N. Kramer, Dordrecht Hotel Marconi, Bergen aan Zee. Fam. Wilmink, Groningen Fam. Baars, Hilversum Fam. van Welij, R'dam Fam. Jansen, Schiedam Fam. Pieters, Utrecht Mej. Weijen, Arnhem Fam. Rees, London Fam. Petiet, Dinant Hotel Nassau Bergen,'Bergen a. Zee. Fam. Botma, Groningen Fam. Drukker, Amersfoort Fam. van Soelen, A'dam Fam. Beuth, A'dam Mevr. Marthels, Maastricht Bioscoop Vanaf Vrijdag 2 Juli t/m 7 Juli a.s. De SUPERIEURE film van FRANK CAPRA: (Toegang elke leeftijd) (Columbia-Film) Een warme, een menselijke comedie... Deze film trekt een ieder bij de haren uit de misère. PRIMA... PRIMA. maar Adam!" Eva stelde voor: „Zij heet Carla, zij Jo en zij Mimi, en ik heet Eva!" „Eva?" „Misschien; en heet jij soms Ad?" Zij wisten opeens, dat ze elkaar eens ontmoet moesten hebben. „Dus u kent Marian?" Eva ging iets begrijpen: „Ja, Marian o, die heeft 'r eind examen gedaan, maar wat heeft ze er aan, want (en dit verzon ze gauw) ze is verloofd!" Ad balde zijn vuisten: „Met wie?'-' „Met Marcel!" Eva glimlachte nu, ze zag aan zijn ogen zijn geheim. Ad stikte haast. Toen richtte hij zich tot de anderen: „Ik kan u niet helpen. Uw boot is caduc, dus u zult hier moeten blijven!" Die nacht lagen de schipbreukelingen in de hut onder de cape en het tent zeil van Ad. Hij waakte onder de blo te hemel, in zijn slaapzak van scha penvacht. Hij dacht: nu heb ik 'n taak, op ze passen. Toen dacht hij aan Marian en beet op zijn tanden. Zij vieren moesten boeten voor wat Ma rian hem aandeed! Wordt vervolgd. Een volle Bergense kermis: alle maal blijde Bergenaren en hun gasten. Geld? nou ja: op 'n kermis laat je dat eens pleizierig rollen. Dat mag mits alle kermisgangers even 't post kantoor binnenwippen, om wat zo- merzegeltjes te kopen. De toeslag merk je niet, je krijgt aardige zegels en al je vrienden, die je 'n groet uit Bergen stuurt met zo 'n zomerzegel er op, roemen: „Tjonge, wat 'n goed mens is dat: die denkt ook nog aan anderen!" Nee, lezers, niet in de cabine van een K.L.M.-vliegtuig (dat gebeurt pas, wanneer de bekende Bergenaar, de K.L.M.-vlieger van Ulsen uw redac teur in zijn „kist" meeneemt)..Nee maar hoort naar mijn bevindingen in een cabine. Eén enkele vraag: „mag ik eens in de cabine?" en de vlotte heer Straathof, bedrijfsleider van de - bioscoop De Rustende Jager nam mij onider de arm en geleidde me op het dak van de grote restaurantzaal. En meteen was ik in hoger sferen, als ware ik werkelijk in een vliegtuig bo ven Bergen. Duizelig maakte me deze hoog verheven gang niet, daarvoor was het pad over het dak te geriefe lijk en mijn blik te verlangend ge richt op het heiligdom der bioscoop wereld, waarheen wij onze schreden richtten. Bang voor brand? Welnee! Was het de heer Straathof niet, die een handle toonde, die hij: paniek schakelaar noemde? welke door één beweging in geval van onraad de ca bine stroomloos maken kan en de don kere bioscoopzaal toch licht ver schaft? En daar staan we dan in het hoogst modern ingerichte kamertje, waar gebeurt, wat gij, trouwe bios coopbezoekers, niet meer beseft .Hier staan de prachtige, volmaakte instru menten, die u het filmbeeld op het doek voortoveren, hier wordt het ge luid, precies aansluitend aan het beeld, volmaakt gereproduceerd, hier schijnen de oogverblindende, doch vei lig afgedekte „koolstaven" hun licht op het doek, hier liggen in een soort safe alle spoelen, keurig geordend, met de „films-van-de-week". Hier zwaait de scepter de filmoperateur, die voor uw redacteur een bijzondere naam draagt, want hij behoort tot het bekende Bergense geslacht der Beeld mannen en is een neef van het puikje der puikjuwelen „Tante Maartje". Tikketikketik zingen pleizierig die duizenden en duizenden meters film band. Ach, laten de operateur en de bedrijfsleider maar ophouden met uit leg geven: uw redacteur luistert toch niet meer naar hen. Hij heeft één blik geworpen, het kijkgat door, de zaal in, waaruit gelach, waaruit kreten van instemming, van de hoogste voldoening opklinken. Hij is al ontzaglijk geboeid, want hier vertoont zich aan zijn gre tige blikken de film, waarover men in Nederland „napraat": „lt is a wonder ful life" of beter bekend onder de op wekkende titel: „Mens durf te leven", met rasartisten als James Stewart, Donna Reed, Lionel Barrymore e. a. onder regie van de uit Italië ge boortige Amerikaan Frank Capra. „Mens durf te leven", zo zong, wat de ouderen onder ons nooit vergeten zullen, de ongeëvenaarde levensliede- renzanger Jean Louis Pisuisse. Die tijd is plotseling teruggekeerd door déze film. Mens, durf te leven; ver geet hier in Bioscoop de Rus eens lek ker alle narigheid, van vermogens- aanwasbelasting, dwangbevelen tot woningmisère toe. Gaat naar deze film, die door en door gezond is, fris vrolijk en heel opwekkend. M.ens durf te leven. Gij kunt dat, want deze film draait een week lang, van Vrijdag 2 Juli t.e.m. 7 Juli ('s middags om 2.30 en 's avonds om 8 uur). Geheelonthouder: „Als de verleiding tot drinken je overvalt, denk je dan helemaal niet aan je arme vrouw, die je thuis gelaten hebt?" Drinkebroer: „Nee, op zo'n moment ben ik nergens bang voor". U/aar gaan w/ij heen? Museum. Naast Postkantoor, O. Prins- weg. Bergense historische voor werpen en curiositeiten (open: 1012 en 24. 's Zondags ge sloten). Amusement: De Rustende Jager. CaféRes taurant-dancing-bioscoop. Ter ras, Elke avond (behalve 's Maandags) dancing. Muziek in café. Filmsvoorst.: Zater dag-, Zondag- en Maandag avond en Zondag- en Woens dagmiddag. Verder bij ongun stig weer. Filmvoorstelling: Vrijdag 2 Juli t. e. m. 7 Juli ('s middags om 2.30 en 's av. om 8 uur). MENS, DURF TE LEVEN". Voorzaal Rustende Jager Ten toonstelling schilderijen, aqua rellen en tekeningen Nico Berkhout en Henk v. d. Idsert. Duinvermaak, Breelaan 132. Café-restaurant. Speeltuin, par keerterrein, attracties. Pesie's Natuurbad (Hoofdweg BergenAlkmaar), bronwater. Berger Badhuis, KI. Dorpsstr. 13, douche- en kuipbaden. Speeltuin „De Bedriegertjes", Bergerweg: Jeugdattracties. Duinzicht (bij 'tWoud), Heren weg 91, Amusementshal „Rosita", Prin- sesselaan 20. Div. attracties. Café Nieuwendijk, Dorpsstraat 25. Dansen. Bergen aan Zee: Hotel-Restaurant Marconi. Dan cing. Trianon, Café. Terras met uitz op zee. Exposities: Kunstenaarscentrum Bergen, ,,'t Huis met de Pilaren" (J. Th M. de Vries, Kerkstr. 2), ten- toonst. Mia v. Regteren Altena, en de heren de Carpentier, Colnot Jr. en Sterk. Kunstenaars Centrum Bergen. In de_ Kunstzaal Boendermaker, Lou- delsweg 66. Werken van wer kende leden. Kunsthandel M. A. Hopman, Dorpsstr. 14: Schilderijen J. H. Roggeveen. Kunsthandel P. Hopman, Kerk straat 3: Schilderijen, kunst- voorw. en antiek. Tentoonstelling v. d. schilders Heertjes en Groot. Excursie Jan Ivangh: Woensdag 7 Ju li om 7.30 uur 's av. Vertrek van linde aan de Hoflaan. Doel: Ver brande Pan. Groepskaart aan wezig. Deelname 20 ct. Maneges: Rijschool en paardenverhuur: Manege Akerboom, Bueirweg 15. Manege Schouten, Oosterw. 30. Trips: Reisbureau „De Magneet". Vrijdags: Toer naar bos, duin en strand. Vertrek Kaasmarkt 11.15 uur. Tocht naar de duizend eilan den, Wieringermeer, Afsluitdijk en Monument. Vertrek 12.45 uur (Kaasmarkt), Sport: Tennispark „De Molenkrocht", Kruisweg. Wedstrijden 3 en 4 Juli (finales). Bureau V. V. V.: alle informaties a. h. Secr.: Oude Prinsweg 25, tel 2124. Open op werkdagen: 1012 en 1,30—4,30. (Juli en Aug: 1,30 5 uur). TaxiTel. Zeetax, Guurtjeslaan 3 (stand plaats naast Rust. Jager) 2429 Garage Kees Koster, Breel. 3 2456 Garage Schouten, Oosterweg 30 2557 Garage Smit, Dorpsstr. 182529 Garage Schuddeboom, Witte- weg 19a, Bergen aan Zee 2675 Garage Roobeek, Emmastr. 1 2601 Politie Brand Bonnen Politie2444 2731 post Bergen aan Zee 2105 Brandweer 2200 2444 2466 Distributiekantoor, Kerkstr. 2 2692 Geneesheren: A. H. van Gelder, v. Reenenpark 2 2027 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 2700 H. W. J. M. Poot, Dorpsstr. 30 2423 Tandartsen: J. Elema, v. Reenenpark 2 2059 A. J. Ruiter, Russenweg 23 2057

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1948 | | pagina 7