REISBUREAU DE MAGNEET" „DE RUSTENDE JAQER" Mannen van Jongensstad Kim wil op de planken St. Antoniusstraat 39. Fam. Berkhout, Heemstede 2 Cornelia, St. Antoniusstr. 47. Fam. Teesink, Hengelo 4 St. Antoniusstraat 58. Fam. Honingh, 3 Westdorp, Sluislaan 17. Fam. Siezen, Eindhoven 5 Spaanschepad 2. Fam. Grijpsma, Leeuwarden 5 Stationsstraat 6. Fam. v. Dijk, A'dam 4 Stroomerlaan 1. Fam. Magnus, A'dam 6 Willy, Stroomerlaan 2. Fam. Kleyn, Liquenda, Stroomerlaan 4. Dames de Beer, Dordrecht Stroomerlaan 12. Fam. Ellermeyer, A'dam 6 Stroomerlaan 15. Fam. Ranzijn, A'dam Maasdam, St. v. Surcklaan 4. Fam. Winkels, A'dam de Larix, St. v. Surcklaan 9. Fam. Klinkertf, Den Haag 6 St. v. Surcklaan 21. Fam. Brand, A'dam 4 Tuindorpweg 16. Fam. Haring, A'dam Verl. Geestweg 22. Fam. Korver, A'dam 5 Maasstad, Verl. Geestweg 26. Fam. den Ouden, A'dam Verl. Geestweg 37. Fam. Pekelharing, A'dam 4 Verl. Geestweg 39. Fam. Smidt, A'dam 7 Verl. Geestweg 41. Fam. Treu, A'dam Voert 20. Fam. Niemeyer„ Paterswolde Willielminalaan 1. Fam. Zijffers, Leeuwarden Willielminalaan 3. Fam. Knopper, Den Haag De Sloep, Willielminalaan 4. Fam. Doorenbos, Krommenie G Klein Poelenburg, Zuidlaan 3. Fam. Aring, Bergen Bloemhof, Zuidlaan 20. Fam. Dijkhuis, A'dam 6 't Morgenrood, Zuidlaan 21. Fam. Rijks, R'dam v. Zantenhof, Zuidlaan 27. Fam. de Vries, Haren Gentiana, Zuidlaan 39. Fam. Nijst, Eindhoven 6 Libra, Zuidlaan 41. Fam. Franck, Den Haag Zuidlaan 42. Fam. v. d. Gieling, Brussel Zon en Lommer, Zuidlaan 45. Fam. Dresden, A'dam 6 GEMEUBILEERD TE BERGEN AAN ZEE. Elzenlaan 12. Fam. Blokker, A'dam 1° de Groote Beer, Elzenlaan 26. Fam. v. Toor, Vlaardingen Elzenlaan 28. o Fam. v. d. Laan, A'dam - De Spoor klok, Julianalaan 16-18. Fam. Stap, Baarn Fam. Jelsma, A'dam 4 Jac. Kalffweg 8. Fam. Snel, Krommenie 4 Anna Marie, Julianalaan 10. Fam. Straub, A'dam Kerkstraat 5. Fam. Appelboom, Hoorn Kerkstraat 13. Paulinestraat 5. Fam. Schuil, Bergen Ver spijk weg 9. Fam. Schreuster, A'dam V erspeij ckweg 11. Fam. Groesbeek, K. a. d. Zaan Verspijckweg 13. Fam. Kok, A'dam Witteweg 19 a. Fam. de Groot, Laren HOTELS EN PENSIONS TE BERGEN (N.-H.) VERWACHTEN GASTEN OP 10 JULI 1948. Hotel de Oude Prins. Fam. Ohlman, A'dam 2 Fam. de Jager, A'dam 2 Fam. Alphiene v. Kleef, A'dam 2 Mej. Godschalk, R'dam 1 Fam. Zwanendijk, Utrecht Fam. Luijgendijk, R'dam 2 Oranje Hotel. Fam. de Wit, Leeuwarden 4 Fam. van Dam, Barneveld 3 Fam. Giesbets, A'dam 7 Fam. Vlieg, R'dam 3 Fam. Bolch, Groningen Fam. Fissers, Groningen Fam. Themans, Hilversum 4 Fam. Spielmann, A'dam 3 Fam. Witter, A'dam Fam. Boot, A'dam Fam. Mollei, R'dam Fam. Engelman, Utrecht Parkhotel. Fam. Kouse, Enschede Mevr. Kooper, R'dam Fam. Brommet, A'dam Fam. van Loo, Den Haag Fam. Schots, Krommenie Fam. Voshauer, A'dam Fam. Piepenbrink, Arnhem Fam. Ganzenveldt, A'dam Fam. Schmets, A'dam Mevr. Weijtenkamp, Westzaan Fam. Timmer, Groningen Fam. Witmond, Venlo Mevr. Voornema, Den Haag Hotel Kreb. Fam. Versteeg, A'dam Fam. Gray, Leeds Fam. van Geldere, Brussel Fam. Sternveldt, Arnhem Fam. van Hengel, Doesburg Fam. Cohen, A'dam Fam. Ubbels, A'dam Fam. Hageman, A'dam Dames Krienen, A'dam Fam. Beyer, A'dam Hotel Bakhuis. Fam. G. Schmidt, A'dam Fam. W. Schouten, A'dam Fam. Dr. v. d. Sluis, Utrecht Hotel Russen weg. Fam. Rookhuijzen, A'dam Fam. Lapré, A'dam Fam. v. d. Zwaai, R'dam Fam. Bos, Harderwijk de Hr. J. D. Bleker, A'dam de Hr. J. Hofman, A'dam Fam. Knip, A'dam Hotel Beau Se jour. Fam. J. J. Moes, A'dam Fam. W. J. Moes, A'dam Fam. Nijhuis, Alkmaar Fam. de Wilde, Alkmaar, Fam. Reijmink, Weesperkarspel Fam. Harting, Eindhoven Hotel Hertenkamp. Juffr. Koekoek, Den Haag Fam. Straatman, Groningen Mevr. de Jong, A'dam Fam. de Groot, Den Haag Mevr. Kroesen, Amersfoort Fam. Schol, R'dam Pension de Viersprong. Fam. H. Thie, Groningen Fam. T. R. de Jonge, Winsum (Gr.) Fam. Kuiper, A'dam Fam. J. A. Bakker, Zaandam Fam. T. Fluri, Zaandam Hotel de Ruïne. Fam. Westerlaak, Hilversum Hotel Marconi. Fam. Szeben, Naarden Fam. Dr. Melchior, Delft Fam. Heijkens, Groningen Fam. Tahl, Winschoten Fam. Butenuth, A'dam Hotel J. Stroomer. Fam. Stark, A'dam Fam. Parree, Utrecht Fam. Elenbaas, Eindhoven Fam. v. d. List, Alkmaar Fam. Veen, A'dam Hotel Nassau-Bergen. Fam. Roorda, Haarlem Fam. Albarda, Naarden Fam. Servatius, Terwolde Fam. Dr. v. Soelen, A'dam Pension Duinzicht. Fam. Dr. Wijers, Groningen TE KOOP: pracht wit emaille kolenfornuis, flinke maat, merk Küperbusch, z. g. a. n„ zeer geschikt voor hotel of pension, prijs zeer billijk. Te bevr.: Koningsweg 11, Alkmaar. ONS BADFEUILLETON ADAM IN BALLINGSCHAP (Vrij naar de liefdesroman van Nicöla Santos). Niet voor kinderen. (Inhoud vorige hfdst.: Als Eva, Jo, Mimi en Carla op het eiland gestrand zijn, waar A.d om een scène met zijn meisje Marian in ballingschap gegaan is, liegt Eva, dat Marian met een ander, Marcel, verloofd is. Dan houdt Ad het viertal ge vangen op zijn eiland. Het viertal van „De Ark" liep op het strand. Eva zei: ,,'t Is toch wel belachelijk, dat wij hier gevangen zit ten. We weten, dat hij 'n kano heeft verborgen achter 'nrots; ik heb onze reus net zo lang bespied, tot ik 't wist. Wat dachten jullie: wie 't beste zwemt gaat de kano halen?" Jo tuurde naar een losgeslagen boei; ze hoopte, dat het 'n schip was. T«en wist zij, wat ze doen moest. Met vaste stem zei ze: „ik ga die kano halen!" „Hoera voor de mensenredster!" juichte Eva, „wij, Carla, Mimi en ik lokken Adam weg; dan heb jij, Jo, vrij spel!" La ter, toen de vloed hoog stond en Jo alleen was, stortte ze zich in zee. Als 't Ad lukte, de rotspunt om te zwem men naar zijn kano, moest zij 't toch ook kunnen? Daar voelde ze al de ondertrek van 't water. Ze liet zich meesleuren om een rots heen, en ja, daar in de verte lag de kano. Toen het Eva tegenover Ad ontviel, wat Jo aan 't doen was, -schrok hij ontzettend. Hij holde terug. Hij moest Jo achter na. Het werd een strijd op leven en dood. Juist op tijd greep hij de uitge putte Jo en sleepte haar naar het strand. Daar, naast elkaar, praatten zij samen, over alles, vooral over Ma rian. Plotseling zei Jo: „Ze is vast niet verloofd, ze wacht op jou!" „Dus jij denkt, dat deze tijd ook goed voor haar is?" „Ja!" „Zo; dan is 't goed, dat we hier nog blijven!" Toen later Eva, die hen bespionneerd had, Jo verweet, dat ze met Ad had zitten fliften, zweeg Jo. Wordt vervolgd. Waar gaan w/ij heen? Museum. Naast Postkantoor, 0. Prins- weg. Bergense historische voor werpen en curiositeiten (open: 1012 en 24, 's Zondags ge sloten). Amusement: De Rustende Jager. CaféRes taurant-dancing-bioscoop. Ter ras. Elke avond (behalve 's Maandags) dancing. Muziek in café. Filmsvoorst.: Zater dag-, Zondag- en Maandag avond en Zondag- en Woens dagmiddag. Verder bij ongun stig weer. Filmvoorstelling: Vrijdagav. 9, Zaterdagav. 10, Zondagav. 11, om 8 u. en Zon- dagmidd. om 2,30 uur „MANNEN VAN JONGENSSTAD" en Maandagavond 12, Dinsdag middag en -avond en Woens dagmiddag en -avond „KIM WIL OP DE PLANKEN". Voorzaal Rustende Jager Ten toonstelling schilderijen, aqua rellen en tekeningen Nico Berkhout en Henk v. d. Idsert. Duinvermaak, Breelaan 132. Café-restaurant. Speeltuin, par keerterrein, attracties. Pesie's Natuurbad (Hoofdweg Bergen—Alkmaar), bronwater. Berger Badhuis, KI. Dorpsstr. 13, douche- en kuipbaden. Speeltuin „De Bedriegertjes", Bergerweg: Jeugdattracties. Duinzicht (bij 'tWoud), Heren weg 91. Amusementshal „Rosita", Prin- sesselaan 20. Div. attracties. Café Nieuwendijk, Dorpsstraat 25. Dansen. Bergen aan Zee: Hotel-Restaurant Marconi. Dan cing. Trianon, Café. Terras met uitz. op zee. Exposities: Kunstenaarscentrum Bergen, 't Huis met de Pilaren: (J. Th. M. de Vries, Kerkstr. 2) ten toonstelling Mevr. Koeman Meertens en de heren Dehé, Graadt v. Roggen, Koeman, Kuyten, L. Radecker, Sax en Snapper. Kunstenaars Centrum Bergen. In de Kunstzaal Boendermaker, Lou- delsweg 66. Werken van wer kende leden. Kunsthandel M. A. Hopman, Dorpsstr. 14: Schilderijen J. H. Roggeveen. Kunsthandel P. Hopman, Kerk straat 3: Schilderijen, kunst- voorw. en antiek. Tentoonstelling v. d. schilders Heertjes en Groot. Openluchttheater: 14 Juli, 's av, half 8 „De Paradijsvloek" (v. Alphons Laudy) door de Bergense Spe lers, onder leiding van de hr. J. A. Haakman. Excursie Jan Ivangh: Woensdag 14 Juli om 7.30 uur 's av. Vertrek van linde aan de Hoflaan. Doel: per fiets n, Hondsbosse. Maneges: Rijschool en paardenverhuur: Manege Akerboom, Buerweg 15. Manege Schouten, Oosterw. 30. Trips: Reisbureau „De Magneet". Vrijdags: Toer naar bos, duin en strand. Vertrek Kaasmarkt 11.15 uur. Tocht naar de duizend eilan den, Wieringermeer, Afsluitdijk en Monument. Vertrek 12.45 uur (Kaasmarkt). 5» Bureau V. V. V.: alle informaties a. h. Secr.: Oude Prinsweg 25, tel 2124. Open op werkdagen: 1012 en 1,304,30. (Juli en Aug: 1,30 5 uur)- Taxi....!!! Tel. Zeetax, Guurtjeslaan 3 (stand plaats naast Rust. Jager) 2429 Garage Kees Koster, Breel. 3 2456 Garage Schouten, Oosterweg 30 2557 Garage Smit, Dorpsstr. 182529 Garage Schuddeboom, Witte weg 19a, Bergen aan Zee 2675 Garage Roobeek, Emmastr. 1 2601 Politie Brand Bonnen Politie2444 2731 post Bergen aan Zee 2105 Brandweer 2200 2444 2466 Distributiekantoor, Kerkstr. 2 2692 Geneesheren: A. H. van Gelder, v. Reenenpark 2 2027 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 2700 H. W. J.'M. Poot, Dorpsstr. 30 2423 Tandartsen: J. Elema, v. Reenenpark 2 2059 A. J. Ruiter, Russenweg 23 2057 presenteert tijdens de Kaasmarkt Alkmaar: 11.25 uur tocht naar Bos, Duinen Strand, 1.25 p. p. 12.45 uur tocht naar het „Rijk der duizend eilanden", Wierin germeerAfsluitdijk, 3.75 p. p. Plaatsbew. a. d. Touringcar of V. V. V. gebouw Kaasmarkt. U kunt vooruit plaatsen reser veren. Centr. Kantoor KI. Noord 73, HOORN. Tel. 4009—4480 (K2290). a.s. MICKEY Bioscoop BERGEN (N.H.) Vanaf Vrijdag 9 Juli SPENCER TRACY en ROONEY in (Toegang 14 jaar) Vanaf Maandag 12 Juli a.s. Deanne Durbin in haar nieuwste en gezelligste film (Toegang alle leeftijden) AVONDVOORSTELLINGEN te 8 uur Vrijdag - Zaterdag - Zondag - Maandag Dinsdag - Woensdag MIDDAGVOORSTELLINGEN te 2.30 uur Zondag, Dinsdag en Woensdag HET GERUCHT GAAT dat de drie Bergense doktoren han den vol werk gehad hebben, om na t optreden van de Bonte Dinsdagavond- trein in -de Rustende Jager van 't lachen ontzette kaken weer in 't lid te brengen de lijders aan lachkram- pen en schor gezongen kelen te gene zen (zovelen werden die avond onwel, zelf de treinconducteur Lou Bandy zelf). Het gerucht gaat verder, dat de Badboderedacteur de bedrijfsleider van Bioscoop „De Rus", de heer Straathof tegenkwam, deze ook op weg naar de dokter was. Doch bij ge noemde heer was 't duidelijk 'n kwes tie van jalousie, die hem onwel maakte; hij was jaloers, dat de toneel zaal bij de Avondtrein zo tjokvol was (en bij Heintje Davids was het 't zelf de). 't Gerucht gaat nog verder, dat de redacteur er gemakkelijk in slaagde, de bedrijfsleider met één enkel woord te genezen. Hij fluisterde: „Jongens stad!" en daarna: Jij krijgt ook 'n tjokvolle zaal; wedden? „De ogen van de heer Straathof lichtten al blij op en hij wedde om 'n biertje. De redacteur had ja gezegd, de bedrijfsleider zei nee, maar wist al wel, dat hij 't biertje verloren had. Want dit wordt 'n volle bioscoopzaal in de Rus! Wie immers heeft niet gehoord van de be roemde Jongensstad, van de nobele Father Flanagan (die onlangs zo tra gisch om 't leven kwam) en wie houdt niet van Spencer Tracy in die edele rol? 'n Gerucht is vaak niet waar, maar wel waar is, dat de film „Man nen van Jongensstad" oen nieuw avontuur in dat wereldje van ver waarloosde en door 'n groot man ge redde jongens in de Rus draait Vrijdagavond 9, Zaterdagavond 10, Zojidagavond 11 Juli om 8 uur en Zondagmiddag om 2.30. En ook is waar, dat in de volgende helft varn de filmweek de vreugdevolle liefdesfilm „Kim wil op de planken" gaat, met artisten als Deanna Durbin, Charles Laughton en Franchot Tone, Maan dagavond, Dinsdagmiddag en -avond, en Woensdagmiddag en -avond. Plaatsbespr. allen van 1112; slechts tijdens middagvoorstelling ook van 23 uur.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1948 | | pagina 9