Feest te Bergen aan Zee „KRAAIEN-REACTIE" REISBUREAU „DE MAGNEET" „Aladdin in Bagdad" „Monsieur Beaucaire" RODDELAARS „DE RUSTENDE JAGER" Opera-Concert „DE RUSTENDE JAQER" Het feit, dat de Pers door het Ge meentebestuur wel, de Badbode- redacteur echter niet officieel uitge nodigd was, maakte het hem moge lijk, de feestelijkheden als gewoon toeschouwer mee te maken, 's Mor gens gaf de sympathieke Ver. „Paal 33" een kinderfeest, niet alleen voor de jonge Bergen aan Zee'ertjes, maar ook voor de gastenkinderen. Het wa ren er maar liefst 110, die in de „feestzaal" om 9 u. ontvangen wer den. Er waren vlaggetjes, er waren veel tractaties, er was muziek (dank zij de fa. Schouten te Bergen), maar vooral: „professor" Sypheer goochel de en dan was er ook nog 'n poppen kast. De red. kwam 's middags die zelfde zaal binnen en vond er ver scheidene enthousiaste dames en he ren bezig met ballonnetjes vullen. Na tuurlijk werd de red. ook aan het werk gezet en hij knoopte ijverig touwtjes, reeg kaartjes aan en kreeg af en toe hartkloppingen, wanneer de heren Folgers en Grondsma een bal lonnetje dicht naast zijn oor lieten knappen. Toen de gevulde pracht stukken van de zoldering getrokken waren en in de handen gegeven van weer zo'n 110-tal kinderen, verliet de fleurige stoet de schuur, op weg naar de plechtige openstelling van de bou levard. Door zijn hulp, aan de kinde ren verleend, moest de red. een voor raad snoep in handen van een der dames van het feestcomité achterla ten. Het baatte hem niet: hij kwam toch te laat. De Burgemeester had reeds zijn vriendelijke woorden aan het adres van de velen, die zich bij deze opbouw verdienstelijk gemaakt hadden, gesproken, en dè daad van de dag was reeds verricht: het lieve kindje, Lenie Zeiler, kleindochter van de verdienstelijke Bergenaar, wijlen de Hr. C. F. Zeiler, had reeds (waar schijnlijk met hulp van de ouders) het lint doorgeknipt. Daarna begaven alle genodigden zich naar de monu mentale klok, die de voorz. van „Paal 33", de hr. Berkhouwer, ont hulde en aan de gemeente overdroeg. De red. kon door het zeegebruis niet veel van de redevoeringen verstaan (nog spraken de voorzitter van V.V.V. en de vertegenwoordiger van „weder opbouw"), maar door zijn plaats te midden der belangstellende toeschou wers had hij gelegenheid enige dezer omstanders de mond te snoeren. Zo een stoere Egmonder, die er op poch te, dat Egmond verleden jaar al een boulevard kreeg, en een bekend Ber genaar, die de jaartallen 19451948 en het woord „voortvarendheid" fluisterde. Bij het verlaten van het feestterrein zag de redacteur later de stoet genodigden de nieuwe zo juist beweren, dat de Badboderedacteur voor zijn filmaankondigingen door de dir. van bioscoop De Rustende Jager betaald wordt, en flink. De directie maakt 't geacht publiek bekend, dat dit 'n grond van waarheid heeft: De redacteur komt iedere dag al 's ochtends in de vroegte om 'n Hollandse borrel bedelen. Hij krijgt deze dan niet! Pas in de namiddag wordt hem op aanraden van de be drijfsleider, de hr. Straathof, 'n Itali aanse Vermouth ('n kleintje) geschon ken. Verder is waar, dat de red, tot vervelens toe om vrijkaartjes voor de bioscoop vraagt en teveel gratis van de gerenommeerde dansvloer in de Rus gebruik maakt. De directie staat echter pal, om deze schromelijk over dreven wensen in gepaste banen te leiden. Thans echter gaf zij hem uit zich zelf 'n vrijkaartje voor de film van deze week, want deze moet ieder zien, die nog iets van het kind, dus van het sprookje in zich heeft en bo vendien van 'n mooie kleurenfilm houdt. In de Rus draait n.l. Vrijdagav., Zaterdagav. en Zondagav. om 8 u., en Zondagmidd. om 2.30 u dat verruk kelijke keurige verhaal, dat sprookje vol romantiek uit de Duizend-en-een nacht: „Aladdin in Bagdad'.' En wie lachen wil, echt eens hartelijk lachen (en wie wil dit niet in deze zware tijden?) kan dan bovendien nog in de volgende dagen Maandagav., Dins- dagmidd. en av. en Woensdagmidd, en av. op de gebruikelijke tijden Bob Hope gaan zien in de rol van Mon sieur Beaucaire, de „kletsende" bar bier van Lodewijk XV, die aan het einde van de malle film als hertog aan het hof van Koning Philips van Span je verwelkomd wordt. dus opengestelde, boulevard bewan delen. Hij was nog met zijn gedach ten bij de ballonnetjes, die alle tege lijk de lucht ingegaan waren, bij de vele blijde kinderen en bij dat aller kleinste kindje, dat de plechtigheid met het lint verricht had. Maar hij dacht vooral, hoe goed het gezien is, deze boulevard te noemen naar hem, wiens hart zo warm voor zijn Bergen en Bergen aan Zee klopte: C. F. Zeiler. „De meeuw is bewegingskunste naar, zoals de nachtegaal zang kunstenaar is, en het aanschouwen van de evoluties der meeuwen schenkt mij evenveel vreugd als het horen van het nachtegaalslied", schreef Jac. P. Thijsse in zijn boek „Het Vogeljaar". BERGEN N.H. DONDERDAG 22 JULI a.s. waaraan medewerken: Maartje Kliffen, Sopraan Wiebe Draijer, Tenor Theo Baylé, Bariton Aan de vleugel Herman Zaal Aria's, duetten en trio's uit Opera's van Mozart, Rossini, Leoncavallo, Verdi, Bizet (Parel vissers), Gounod (Faust) e.a. Aanvang 8.15 uur. Entrée f 2.pi. r. Plaatsbespreking vanaf Maandag dagelijks van 11 tot 12 uur. EEN ECHTE PARADIJSVLOEK. Meneer van Ulsen heb 'n huis mit twei skoorstiene en in ien van die skoorstiene zit 'n kraaiennest. Pa en Moe kraai staan op 't dak te kaike nei de vier jonkies, die vandaag weer proefvliege motte: 'n paar buik- landinge op de misthoop worre ofwisseld mit stuntvluchies en kurke- trekkers. 'n Schreeuw van Moe kraai brengt ze in een geslote rond vlucht op volle toere. Pa kraai begint op te skeppe: „Kaik, vrouw, die van 't derde ai is 'n buitebientje. Weet je nag, dat we die as ai al zo vreemd vonde? Heel aars van kleur en zo'n stroomlain-dop. Dat is vast 'n nieuw mudel. Kaik 'm nou 'rs 'n end voor weze bai die aare. Hai gaat veul harder. Die heb 't vast ofkeke van die blikke veugels, weer mense in zitte, 't Aldernuwste benne de straalvliegtuige. Die gaan zo hard, omdat 'r van achter wat uitskiet. Reactie-kracht hiet dat. Kaik nou 'r 's goed nei onze derde. Zie je nou, dat ie dat ok doet? Zo'n baide- handje!" Toe vrouw kraai lang genog 'lacht had, deed ze d'r snavel op 'n kier en kraste: „Wat skep je weer op, ouwe kraai! Dat baidehandje van jou heb vanoggent teveul vlierbesse ete!" Pa kraai kreeg gien taid meer, om wat te zegge, want vrouw kraai had 'r snavel op nóódsieaal 'zet en effies later zat de hele femielie kraai in de skoorstien te bubbere, om dat 'r 'n groöt vliegtuig recht op hullie of kwam: 't was zo'n grote viermotorige as we in Mei '45 zien hewwe en weervan wai de uitwerp selen opete hewwe, die ze op 't vliegveld in Bergen liete valle. In de skoorstien wier 'n spoed-Kraaieconferensie houwe en nei de wet van de netuur wist Moe kraai 't beste op te komme voor de belange van 't nest. Ze kraste teuge pa: „Gaan effies over de rand kaike, of die gróte brommer om ons heen draait, want as dat zo is, hewwe wai niet bang te weze, want den is 't onze huisbaas!" 'tWas gauw bekeke: de viermotorige draaide. Allegaar op de skoor stien, „en wuiven, hoor!" zai moe kraai. „Ik moet nödeg de kamer doen, want de vlierbesse-skrok van ons heb alles bevuild!" Meneer van Ulsen draaide 'n paar rondjes, maar hai zag de kraaitjes niet, die op z'n skoorstien mit 'r vleugeltjes stonge te klappere. „idem". Zeker, we komen er niet gemakke lijk uit, uit die appeleterij van Heer Adam en zijn Vrouwe. De vloek blijft op ons mensen, en speciaal op de Bergenaren en hun gasten rusten. Immers, het slechte weer verhinderde de Hr. Haakman met zijn wakkere acteurs, De Bergense Spelers, „De Paradijsvloek" Woensdagav. 1.1. in ons Openluchttheater ten tonele te brengen. Maar bovenstaande afbeel ding van „De Slaaf" uit genoemd spel toont wilskracht en doorzettingsver mogen. Woensdagavond a.s. wordt 't wéér geprobeerd. Dus dan allen op naar 't Openluchttheater, om te tonen, dat ook wij niet versagen en die vloek van ons afschudden door naar het spel „De Paradijsvloek" te gaan! presenteert tijdens de Kaasmarkt Alkmaar: 11.15 uur tocht naar Bos, Duin en Strand, 1.25 p. p. 12.45 uur tocht naar het „Rijk der duizend eilanden", Wierin- germeerAfsluitdijk, 3.75 p. p. incl. rondvaart. Plaatsbew. a. d. Touringcar of V. V. V. gebouw Kaasmarkt. U kunt vooruit plaatsen reser veren. Centr. Kantoor KI. Noord 73, HOORN. Tel. 4009—4480 (K2290). GELEZEN OP EEN KALENDER BLAADJE. De kunst verschaft ons niet alleen groot genot, ze is tevens een machtig middel voor de broederlijke vereni ging der mensheid. Waar gaan wij heen? Museum. Naast Postkantoor, O. Prins- weg, Bergense historische voor werpen en curiositeiten (open: 1012 en 24. 's Zondags ge sloten). Amusement: De Rustende Jager. CaféRes taurant-dancing-bioscoop. Ter ras. Elke avond (behalve 's Maandags) dancing. Muziek in café. Filmsvoorst.: Zater dag-, Zondag- en Maandag avond en Zondag- en Woens dagmiddag. Verder bij ongun stig weer. OPERACONCERT 22 Juli, 8.15 u„ Maartje Kliffen, Wiebe Draijer, Theo Baylé en Herm. Zaal. Bioscoop BERGEN (N.H.) Vanaf Vrijdag 16 Juli a.s. De wonder mooie kleuren-film (Toegang 14 jaar) VanafMaandag 19 Juli a.s. BOB HOPE brengt U een echte vacantie-stemming in (Toegang 18 jaar) AVONDVOORSTELLINGEN te 8 uur Vrijdag - Zaterdag - Zondag - Maandag Dinsdag - Woensdag MIDDAGVOORSTELLINGEN te 2.30 uur Zondag, Dinsdag eri Woensdag Filmvoorstelling: Vrijdagav 16, Zaterdagv. 17, Zondagav. 18 om 8 u. en Zon dagmidd. om 2.30 u. „ALADDIN IN BAGDAD" en Maandagav. 19, Dinsdag- midd. en av en Woensdagmidd. en av. „MONSIEUR BEAUCAIRE". Voorzaal Rustende Jager Ten toonstelling schilderijen, aqua rellen en tekeningen Nico Berkhout en Henk v. d. Idsert. Duinvermaak, Breelaan 132. Café-restaurant. Speeltuin, par keerterrein, attracties. Pesie's Natuurbad (Hoofdweg BergenAlkmaar), bronwater. Berger Badhuis, KI. Dorpsstr. 13, douche- en kuipbaden. Amusementshal „Rosita", Prin- sesselaan 20. Div. attracties. Café Nieuwendijk, Dorpsstraat 25. Dansen. Bergen aan Zee: Strandpaviljoen „Ulysses". Trianon, Café. Terras met uitz. op zee. Exposities: Kunstenaarscentrum Bergen, 't Huis met de Pilaren: (J. Th. M. de Vries, Kerkstr. 2) ten toonstelling Mevr, Koeman Meertens en de heren Dehé, Graadt v. Roggen, Koeman, Kuyten, L. Radecker, Sax en Snapper. Kunstenaars Centrum Bergen. In de Kunstzaal Boendermaker, Lou- delsweg 66. Werken van wer kende leden. Kunsthandel M. A. Hopman, Dorpsstr. 14: Schilderijen J. H. Roggeveen.. Kunsthandel P. Hopman, Kerk straat 3: Schilderijen, kunst- voorw. en antiek. Tentoonstelling v. Karei Colnot. Openluchttheater, 21 Juli, 's av. half 8 „De Paradijsvloek" (v. Alphons Laudy) door de Bergense Spe lers, onder leiding van de hr. J. A. Haakman. Excursies Jan Ivangh, 19 Juli: Fiets tocht met onbekende bestemm. half 8 v. linde Hoflaan 20 Juli: naar Kunstenaarscen trum (groepskaart aanwezig) 8 u. v. d. linde. 21 Juli: Wandelen door Ver brande Pan (groepskaart aan wezig) half 8 v. linde. CONCERT BERGEN'S HAR MONIE, 20 Juli, 8 u„ in de Muziektuin, toeg. vrij. Maneges: Rijschool en paardenverhuur: Manege Schouten, Oosterw. 30. Trips: Reisbureau „De Magneet". Vrijdags: Toer naar bos, duin en strand. Vertrek Kaasmarkt 11.15 uur. Tocht naar de duizend eilan den, Wieringermeer, Afsluitdijk en Monument. Vertrek 12.45 uur (Kaasmarkt). Bureau V. V. V.: alle informaties a. h. Secr.: Oude Prinsweg 25, tel 2124. Open op werkdagen: 1012 en 1,30—4,30. (Juli en Aug: 1,30 5 uur). TaxiTel. Zeetax, Guurtjeslaan 3 (stand plaats naast Rust. Jager) 2429 Garage Kees Koster, Breel. 3 2456 Garage Schouten, Oosterweg 30 2557 Garage Smit, Dorpsstr. 182529 Garage Schuddeboom, Witte- weg 19a, Bergen aan Zee 2675 Garage Roobeek, Emmastr. 1 2601 Politie Brand Bonnen Politie2444 2731 post Bergen aan Zee 2105 Brandweer (doorl. te bereiken) 2626 Distributiekantoor, Kerkstr. 2 2692 Geneesheren: A. H. van Gelder, v. Reenenpark 2 2027 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 2700 H. W. J. M. Poot, Dorpsstr. 30 2423 Tandartsen: J. Elema, v. Reenenpark 2 2059 A. J. Ruiter, Russenweg 23 2057

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1948 | | pagina 4