Paviljoen „Trianon" VOOR UW LUNCH EN DINER Tentoonstelling Meerweg 29. Fam. Raadsheer, A'dam Magnolia, Meerweg 41. Fam. v. Kleef, Oegstgeest Bamiand, Meerweg 51. Fam. Grutterink, A'dam Huize Meerwük, Meerwijklaan 4. Fam. v. Oppers, A'dam 't Meezennest, Meerwyklaan 5. Fam. v. d. Hemel, Hilversum Middengeestweg 5. Fam. Muyssens, A'dam d'Instuif, Middengeestweg 7. Fam. v. Wezel, Almelo Fam. Brinkman, Almelo Middengeestweg 9. Fam. v. Latum, A'dam Middengeestweg 11. Fam. Sparreboom, A'dam Beata, Middengeestweg 12. Fam. v. Ballegoy, A'dam Fam. Haarsma, A'dam Huize Tonik, Middengeestweg 16. Fam. v. d. Putte, A'dam Middengeestweg 17. Fam. Alkema, Sneek Middengeestweg 19. Fam. Brandenburg, A'dam Middengeestweg 21. Fam. Cleyndert, Voorschoten Middengeestweg 24. Fam. v. Tol, A'dam Molenkrochtlaan 13. Fam. Zwart, Groningen Molenstraat 6. Fam. Soet, A'dam Molenkrochtlaan 15. Fam. Wunderink, Arnhem Huize Regina, Nachtegalenlaantje 5. Fam. Volkers, Groningen Nachtegalenlaantje 10. Fam. Klaver, A'dam Nachtegalenlaantje 14. Fam. Wepster, Dordrecht Nassaulaan 12. Fam. Hendriks, A'dam Natte weg 5. Fam. Sanders, A'dam de Wei, Natteweg 21. Fam. Koopman, A'dam Nesdük 3. Fam. Mijksenaar, A'dam Jacoba, Nesdijk 15. Fam. Holtkamp, Meerum Nesdyk 19. Fam. v. Dalen, Dordrecht Zon en Vryheid, Notweg 11. Fam. Meibergen, Eindhoven Notweg 13. Fam. v. d. Berg, A'dam Carmen Silva, Notweg 15. Fam. Dunk, A'dam Notweg 23. Fam. Gerritsen, A'dam Huize Marianna, Notweg 25. Fam. Stuurop, A'dam Oosterweg 24. Fam. Mellenberg, A'dam Oudburgerweg 10. Fam. den Ouden, A'dam Boerderij Welkom, Oudburgerweg 1. Fam. Kater, A'dam Boerderü Filistijn, Oudburgerweg 18. Fam. Vet, Zaandam Bergerweg 10. Fam. Kessler, A'dam O. Bergerweg 12. Fam. Lobrink, Eindhoven O. Bergerweg 22. Fam. Overboom, A'dam O. Bergerweg 56. de Hr. Grave, Haarlem Laetare, O. Bergerweg 58. Fam. Lus, A'dam Sunny Home, O. Bergerweg 88. Fam. Peters, Heerlen Oude Prinsweg 5. Fam. Fellinga, Schagen Oude Prinsweg 13. Fam. Houten, A'dam Pr. Hendriklaan 10. Fam. Brüning, A'dam Huize Miek, Pr. Hendriklaan 14. Fam. Hölscher, A'dam Christina, Prinsesselaan 1. Fam. "Winkel, Hoorn Prinsesselaan 2. Fam. de Jong, A'dam Irene, Prinsesselaan 5. Fam. Bonte, A'dam Prinsesselaan 12. Fam. Horsman, Zwolle Prinsesselaan 14. Fam. Blög, A'dam Prinsesselaan 17. Fam. Laubscher, Zwitserland Prinsesselaan 21. Fam. Zondervan, Den Haag Prinsesselaan 24. Fam. Reuches, Be Meidoorn, Prinsesselaan 36. Fam. Kroonenburg, A'dam Nelly, Prinsesselaan 40. Fam. Clays, A'dam Constantia, Prinsesselaan 42. Fam. Kok, A'dam Prinsesselaan 52. Fam. Oud, Duivendrecht The Barrow, v. Reenenpark 1. Fam. Benninga, A'dam Rozenhaag, v. Reenenpark 3. Fam. Kooy, Nrd.-Scharwoude Ben-Ali, v. Reenenpark 9. Fam. Borst, Amstelveen Fam. v. Groeningen, Amstelveen Willy, v. Reenenpark 17. Fam. Klinkenberg, Wormerveer de Wingerd, Ruïnelaan 14. Fam. Nauta, A'dam Ruïnelaan 16. Fam. Meyer, A'dam Flower Garden, Ruïnelaan 17. Fam. Deen, Haarlem Cornelia, Ruïnelaan 27. Fam. de Vries, A'dam Op e Tippe, Ruïnelaan 31. Fam. Deutekom; A'dam De Flier, Russenplein 1. Fam. v. Steensel, A'dam Lucina, Russenplein 2. Fam. Lappain, Amersfoort La Verda Stelo, Russenweg 4. Fam. Schilo, A'dam Russenweg 10. Fam. Waller Diemont, N.-Indië Russenweg 12. Pers. Alg. Fr. Levensverz., Leeuwarden Flora, Russenweg 18. Fam. Mooyen, Badhoevedorp Russenweg 24. Fam. Feitsma, A'dam St. Adelbertuslaan 9. Fam. Huizer, Berkhout Op 't Heuveltje, Adelbertuslaan 12. Fam. Lyre, A'dam St. Antoniusstraat 5. - Fam. Nijman,. A'dam St. Antoniusstraat 29. Fam. Wiek> Groningen 't Is niet Anders, St. Antoniusstraat 22. Fam. Teunissen, A'dam Bos, St. Antoniusstraat 26. Fam. de Laat, Utrecht Boswyck. St. Antoniusstr. 38. Fam. Belmer, A'dam St. Antoniusstraat 39. Fam. Berkhout, Heemstede Cornelia, St. Antoniusstr. 47. Fam. Teesink, Hengelo Westdorp, Sluislaan 17. Fam. Siezen, Eindhoven Spaanscliepad 2. Fam. Grijpsma, Leeuwarden Spoorlaantje 8. Fam. Rol, A'dam Stationsstraat 6. Fam. v. Dijk, A'dam Stroomerlaan 1. Fam. Magnus, A'dam Willy, Stroomerlaan 2. Fam. Kleyn, Liquenda, Stroomerlaan 4. Dames de Beer, Dordrecht Stroomerlaan 12. Fam. Ellermeyer, A'dam Stroomerlaan 15. Fam. Tuinman, A'dam Maasdam, St. v. Surcklaan 4. Fam. Winkels, A'dam Jodamar, St. v. Surcklaan 6. Fam. Velthuysen, A'dam de Larix, St. v. Surcklaan 9. Fam. Klinkert, Den Haag de Bark, St. v. Surcklaan 15. Fam. v. Leyden, Krommenie St. v. Surcklaan 21. Fam. Brand, A'dam Verl. Geestweg 20. Fam. Hagendoorn, A'dam Fam. Franschke, A'dam Verl. Geestweg 22. Fam. Korver, A'dam Maasstad, Verl. Geestweg 26. Fam. den Ouden, A'dam Verl. Geestweg 37. Fam. Pekelharing, A'dam Verl. Geestweg 39. Fam. Smidt, A'dam Verl. Geestweg 41. Fam. Treu, A'dam Romajo, Verl. Geestweg 43. Fam. Verdig, A'dam Clio, V. v. Goghlaan 2. Fam. v. Lieshout, R'dam Voert 20. Fam. Niemeyer, Paterswolde Wilhelminalaan 1. Fam. Zijffers, Leeuwarden Wilhelminalaan 3. Fam. Knopper, Den Haag De Sloep, Wilhelminalaan 4. Fam. Doorehbos, Krommenie Klein Poelenburg, Zuidlaan 3. Fam. Aring, Bergen Bloemhof, Zuidlaan 20. Fam. Dijkhuis, A'dam 't Morgenrood, Zuidlaan 21. Fam. Rijks, R'dam v. Zantenliof, Zuidlaan 27. Fam. de Vries, Haren 6 Zuidlaan 36. Fam. Duyven, A'dam 5 Gentiana, Zuidlaan 39. Fam. Nijst, Eindhoven 6 Libra, Zuidlaan 41. Fam. Franck, Den Haag 4 Zuidlaan 42. Fam. Giding, Brussel 7 Zuidlaan 43. Fam. Smit, A'dam 6 Zon en Lommer, Zuidlaan 45. Fam. Dresden, A'dam 6 GEMEUBILEERD TE BERGEN AAN ZEE. Pers. De Spoor klok, Julianalaan 16-18. Fam. Stap, Baarn Fam. Jelsma, A'dam Kerkstraat 5. Fam. Appelboom, Hoorn Kerkstraat 13. Fam. Parree, Utrecht Verspeijckweg 11. Fam. Groesbeek, K. a. d. Zaan Verspyckweg 13. Fam. Kok, A'dam Witteweg 19 a. Fam. de Groot, Laren Bergen aan Zee OPERA. Fluit of zingt u wel eens iets uit de Faust, de Parelvissers, de Paljas, de Barbier van Sevilla? Goed, dan gaat u zeker Donderdagav. 22 Juli naar „De Rus", waar Maartje Kliffen, Theo Baylé, Wiebe Drayer o. m. 't bekende trio uit de Faust zingen; de bariton en de tenor zingen 't duet uit de Pa relvissers van Bizet. Verder worden uitgevoerd werken van: Mozart, Puc cini, Rossini, Verdi en Weber. Theo B. zingt de beroemde cavatine van Figaro en onze Bergense toonkunste naar Herman Zaal begeleidt. Dit wordt een prachtige avond, en gij behoort tot hen, die er nu al veel be langstelling voor hebben en waarde ren, dat vooraanstaande kunstenaars dit concert willen geven. CONCERT BERGEN'S HARMONIE. Dinsdagavond 20 Juli a.s. geeft Bergen's Harmonie wederom een concert in de Muziektuin aan de Hof- laan onder leiding van de Heer P. Pranger. Het progr. bevat verschil lende mooie werken, o.a. van Verdi, Donizetti en Boieldieu. Het concert begint om 8 uur, de toegang is vrij. ONS BADFEUILLETON ADAM IN BALLINGSCHAP (Vrij naar de liefdesroman van Nicöla Santos). Niet voor kinderen. (Inhoud vorige hfdst.: Eva, Jo, Mimi en Carla, die op het eiland van Ad waarheen hij om een scène met zijn meisje Marian in ballingschap gegaan js gevangen gehouden wor den, omdat Eva verzonnen heeft, dat Marian met een an der, met Marcel, verloofd is, willen vluchten. In een poging van Jo, Ad's kano te bereiken, verdrinkt zij bijna. Ad redt haar. Eva denkt, dat de twee van elkaar houden). VI. Mooie Eva slenterde in haar eentje. Toen ze de bocht om kwam, zag ze, dat Ad er was. Ze liep harder. Ze wilde hem overvallen. „Dag vriend!" „Zo; je kunt gaan zwemmen, ik ga toch!" „Jij bent ook vriendelijk, zeg! Ik wou juist eens met je praten!" WELKOM IN HET HUIS MET DE PILAREN. Met een boeiende, serieuze rede zoals we dat van deze spreker zo langzamerhand gewend zijn opende de voorzitter van het K. C. B., Mr. 0. R. Brunner, de vierde tentoonstelling in het Huis aan de Kerkstraat. De redevoering, die als hoofdmotief had de verhouding „kunstenaar en zijn product" gaf even een antwoord op de vorige keer door zijn medebestuur der Mr. A. F. Kamp geopperde vraag, dat de kunstenaars zelf uitleg bij hun scheppingen zouden geven, en verder een voortzetting van Mr. Brunner's bij de eerste- en tweede tentoonstel ling gegeven inleiding. Na afloop ver spreidden zich de talrijke belangstel lenden over de beide lichte zaaltjes, om op hun gemak de scheppingen van Mevr. KoemanMeertens en de he ren Dehé, Graadt v. Roggen, Koeman, Kuyten, Radecker, Sax en Snapper te bewonderen. Over de kunstwaarde van het ten toongestelde zal onze gewaardeerde medewerker Theo J. v, d. Wal het zijne zeggen, wat zeker verhelderend voor de leken onder de bezoekers werken zal. Indien het aan de leek- redacteur veroorloofd is, ook zijn mening te zeggen, dan zou hij deze willen aanduiden door déze vierde tentoonstelling, als in een Baedeker, met een kruisje aan te tekenen. Eén ding staat vast; het K. C. B. doet prachtig werk door zijn werkende leden in staat te stellen, het publiek op deze wijze hun kunstuitingen te tonen. WAT BERGEN BETEKENT ZIJNE EXCELLENTIE Dr. W. HUENDER, GOUVERNEUR VAN SURINAME schrijft: „Bergen; ongerepte natuur, polders, bossen, zee en duinen, Holland op zijn breedst, latend een zwakke plek in het hart van ieder, die het eens be woonde". KERKDIENSTEN: Ned. Herv. Gemeente (Ruïnekerk). 18 Juli, 10 u., Ds. H. N. Bierman. Herv. Evangelisatie Maranatha in Rehoboth. 18 Juli, 10 K uur Ds. E. M. E. Bremer. Gereform. Kerk. Zondag 18 Juli, 9 u., 10.30 u. en 4.30 u. dienst; twee diensten door Ds. Telkamp en een dienst geleid door een predikant uit de omgeving. Parochiekerk H. H. Petrus en Paulus. Op Zondag H.H. Missen, te 6, 7 en 9,15 (Hoogmis). Kindermis (uitsl. voor kinderen en jeugdgroepen) 8.15 uur. In de week H. Mis 7.45 uur en 8.30 uur. Lof op Zondag 7 uur en Donder dag 7,30 uur. Biechten: Zaterd. van 46 en 78,30 uur en elke morgen tijdens de H. H. Missen. Kerkje te Bergen aan Zee: 18 Juli, 11 u., Ds. P. Fagel, Ned. Herv. Pred. te Amsterdam. Liturg, dienst. Vertrek tram uit Bergen 10.27 u. Ad bedwong zich. Hij wilde ook wel eens met haar praten: „Zeg nu 'ns, wat je laatst zei van Marcel, die zich verloven ging. Heb je dat maar verzonnen?" Als je maar weet, dat ik niet over anderen praat, Adam!" Plotseling veranderde Eva van toon: „Zeg, Ad, vin je 't bepaald no dig, dat 'n meisje knap van verstand is, zoals Marian? vin je niet, dat 'n meisje allereerst mooi moet zijn, dat daar je liefde Ad sprong woest op: „Nou is 't genoeg ik ga!" Hij liep met grote passen weg. Eva zag zijn brede rug. Zij holde hem na, liep hem voorbij en ging voor hem staan, haar armen wijd gespreid. Ad week uit: „Laat me ik veracht je! En vanmiddag stuur ik jullie weg. Ik wórd gek van jullie op 't eiland!" Eva had nog een troef: „Als je maar weet, dat ik dan terug kom, alléén!" Ad gaf haar zo'n duw, dat ze omviel. Zij gaf een schreeuw, schriller dan de meeuwen krijsten. Ze wachtte nog even. Toen hij niet terug kwam, liet ze zich voorover vallen. Haar vuisten beukten op het zand. Wordt vervolgd. TEKEN- EN SCHILDERWERK van CHRISTINA DAMES Karei de Grootelaan 74 Bergen VOETBAL. BERGEN—ALKM. BOYS. Zaterdagavond, 17 Juli a.s., aan vang 7.30 uur, speelt het le elftal van „Bergen" een voetbalwedstrijd tegen een sterke combinatie van de Alkm. Boys op het sportterrein aan de Kerkedijk. Dat de Alkm. Boys in een sterke formatie opkomen blijkt, wanneer men weet dat er 7 spelers, w.o. doel man Kramer, uit het le elftal zijn opgesteld. Dit kan dus een zeer aardige wed strijd worden, waarvoor, ook van de zijde der pensiongasten, grote be langstelling zal bestaan. Als voor-wedstrijd welke om 6.30 uur zal aanvangen, spelen de A-ad- spiranten van „Bergen" en Alkm. Boys tegen elkaar. Vermelding ver dient dat de Boys-adspiranten in de na-competitie ongeslagen het kampi oenschap van Alkmaar behaalden.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1948 | | pagina 7