Een leven vol muziek „DE RUSTENDE JAQER" EEN LEVEN VOL MUZIEK Verl. Geestweg 37. Pam. Pekelharing, A'dam 4 Verl. Geestweg 39. ram. Smidt, A'dam 7 Verl. Geestweg 41. Pam. Treu, A'dam 8 Rom a jo, Verl. Geestweg 43. Fam. Neidig, A'dam Clio, V. v. Goghlaan 2. Fam, v. Lieshout, R'dam 5 Vyverlaan 7. Fam. Funke en Mulder, Voorburg en A'dam 5 Voert 20. Fam. Niemeyer, Paterswolde 2 de Egelantier, WiertcUjkje 14. Fam. v. Lier, A'dam 12 Willielminalaan 1. Fam. Zijffers, Leeuwarden 5 Wilhelminalaan 3. Fam. Knopper, Den Haag 4 De Sloep, Wilhelminalaan 4. Fam. Doorenbos, Krommenie 6 Wilhelminalaan 5. Fam. v. Vliet, A'dam 3 Wilhelminalaan 7. Fam. Eyens, Groningen 8 tie Doofpot, Wilhelminalaan 9. Fam. Buuren, A'dam 3 Klein Poelenburg, Zuidlaan 3. Fam. Aring, Bergen 8 Bloemhof, Zuidlaan 20. Fam. Dijkhuis, A'dam 6 't Morgenrood, Zuidlaan 21. Fam. Rijks, R'dam 5 Zuidlaan 23. Fam. Deurloo, A'dam 4 v. Zantenhof, Zuidlaan 27. Fam. de Vries, Haren 6 Zuidlaan 32. Fam. v. 't Hart, A'dam 8 Zuidlaan 36. Fam. Druiven, A'dam 5 Gentiana, Zuidlaan 39. Fam. Nijst, Eindhoven 6 Zuidlaan 42. Fam. v. d. Gieling, Brussel 7 Zuidlaan 43. Fam. Smit, A'dam 6 Zon en Lommer, Zuidlaan 45. Fam. Dresden, A'dam 6 GEMEUBILEERD TE BERGEN AAN ZEE. Pers. A. V. Elzenlaan 12. Fam. Blokker, A'dam 10 de Groote Beer, Elzenlaan 26. Fam. v. Toor, Vlaardingen 8 De Spoorklok, Julianalaan 16-18. Fam. Stap, Baarn 7 Fam. Jelsma, A'dam 4 Jac. Kalffweg 8. Fam. Snel, Krommenie 4 Jac. Kalffweg 10. Fam. v. Gelder, A'dam Anna Marie, Julianalaan 10. Fam. Straub, A'dam 6 Kerkstraat 5. Fam. Appelboom, Hoorn 7 Kerkstraat 11. Fam. Weertman, A'daih 6 Kerkstraat 13. Fam. Krook, Nijkerk 6 Paulinestraat 5. Fam. Schuddeboom, Zaandijk 5 Verspijckweg 9. Fam. Schreuster, A'dam 4 Verspijckweg 11. Fam. Groesbeek, K. a. d. Zaan 7 Verspijckweg 13. Fam. Kok, A'dam 4 Witteweg 19 a. Fam. de Groot, Laren 5 De red. vertrouwde de hr. Straat hof, bedrijfsleider van bioscoop „De Rus", niet meer. Deze immers jubel de te luid om de nieuwe film van de week, zodat 't verdacht werd. Wel zit er in 't leven van de bedrijfsleider veel muziek (immebs hij scharrelt pleizierig van de muziek in zijn bioscoop naar 't strijkje in de voor zaal en terug), maar de red.^ vond "t niet verantwoord tegenover 't arge loze publiek, als hij niet eerst nog eens grondig elders informeerde. Nu, dat deed hij en alle informaties luid den gunstig, zelfs zeer gunstig. Zo heeft de jubelende hr. Str. gelijk, als hij beweert, dat er in deze film nu echt, wat je noemt, muziek zit: ze geeft genoeg ernst, de bizondere at tractie, dat ze in 'n variété speelt en bovenal: ze is vrplijk. Gaat u nu eens zien, of de bedrijfsleider én uw redacteur u goed geraden hebben, om Vrijdagav., Zaterdagav., Zondag- av. om 8 u., of Zondagmidd. om 2.30 u. „Een leven vol muziek" mee te maken? U mag uw kinderen van 14 en ouder meenemen. En kunt ge die dagén onmogelijk, nu, dan moet uw leven zonder muziek blijven, maar de Rus biedt u nog 'n kans, om Zia, de exotische woestijnbloem, te bewon deren in Walter Wanger's grootste avonturenfilm „Zons ondergang". Die film (ook v, 14 j. en ouder) draait Maandagav., Dinsdagmidd. en -avond en Woensdagmidd. en av. op de ge wone tijden. Denkt u er aan? Plaats- bespr. van 1112 en alleen tijdens middagvoorst, ook van 23! Het sprookje der sprookjes Uit Dirk Klomp's „In- en om de Bergense School". (Uitg. Strengtholt, A'dam). Dit jaar zal verschijnen een verza meling sprookjes onder bovenstaande titel en daaraan moest ik gisteren avond denken bij het bewonderen van de talrijke sprookjes, die ons Bergen op die wonderschone Verlichtings avond „vertelde". Dichte drommen door het zomerweer blij gestemde mensen in het centrum, terrassen van de restaurants en hotels tot op de laatste plaats bezet, maar bovenal de feeërieke verlichting zelf en de vin dingrijkheid, door buurtbewoners be toond lieten een herinnering na, die men niet licht vergeten zal. Verlich- hingsavond 1948 is er weer een ge weest, waardig in de lange rij van dergelijke avonden, die steeds eve nementen in het Bergense leven wa ren. Wat het mooiste was? Ach, alles was mooi en getuigde van goede smaak en zeldzame ijver. De Breelaan vertoonde vooral de laatste, want Wat een werk moet er verricht zijn* om al die lachende zonnen en halve manen in elkaar te toveren, boven dien nog met een vlammende fontein temidden van sterren, die zo uit een artikeltje van onze medewerkers Castor en Pollux gestapt konden zijn. Zeer smaakvol was de Russenweg, al les uitsluitend oranje-lampions. En dan de Ruïnelaan! Speurde men in kleur en plaatsing van het „lage" lichtdak een kunstenaarshand? Keren we terug en bewonderen we de Kerk straat, Maar, wacht: de gekroonde Stationstraat „met het fraaie sluitstuk HELP EEN SLAAF! Het 'is niet leuk, om „Slaaf" van Satan te zijn. Nog minder leuk, als Satan je dan ook nog je vulpen laat verliezen. Dit overkwam „de Slaaf", die ge in ons Openluchttheater in „de Paradijsvloek bewonderd hebt. Deze dilettant (Jac. van Baar uit Warmen- huizen) doet voor geen beroepsacteur onder; dat hebt ge gezien. Nu dacht de red. zo: als iedereen nu eens een klein bedragje stort bij ons V. V. V. huisje voor hem; dan krijgt Satan weer eens lekker het land, dat er nog zoveel goede mensen zijn en dan krijgt die arme drommel, de Slaaf, weer een vulpen. Toe, wees nu eens spontaan!! (de betrokkene weet hier niets van). WOENSDAGAV. 15 Aug., half 8, WORDT „DE PARADIJSVLOEK" WEER OPGEVOERD. Bioscoop BERGEN (N.H.) Vanaf Vrijdag 30 Juli a.s. De vrolijke en amusante film (Toegang 14 jaar) Vanaf Maandag 2 Aug. a.s. Gene Tierney en Bruce Cabot in Zonsondergang (Toegang 14 jaar) AVONDVOORSTELLINGEN te 8 uur Vrijdag - Zaterdaq - Zondag - Maandag Dinsdag - Woensdag MIDDAGVOORSTELLINGEN te 2.30 uur Zondag, Dinsdag en Woensdag Vanaf Vrijdag 20 Aug. a.s. DE BESTE JAREN VAN ONS LEVEN vergeten we bijna. Het is eigenlijk niet mogelijk, alles op te sommen. Volstaan we daarom met de hoogste lof te geven aan het lange en groot ste sprookje uit de hele serie: de met oranje-lampions getooide omgeving van de Ruïne, onvergetelijk schoon: een ware sproke vol geheimzinnig heid, charme en historische herinne ringen. Hulde aan de mannen, die daar gewerkt hebben, om dit tot stand te brengen! En nog een enkel woord voor de particulieren, die iets heel moois bereikten: 't Witte Huis" met de kleurige fontein, de prachtige kleurencombinatie van lampions langs de driehoek van Kunsthandel P. Hop man, en in de Dorpsstraat, hoek Nat- teweg een feestelijke tuin. En zeker een groot deel van alle lof voor die avond verdient Bergen's Harmonie, die weet, dat eén feest zonder muziek eigenlijk geen echt feest is. TENNISSPORT. Onder de vele seizoenattracties, welke Bergen de zomergasten voor de oorlog kon bieden, namen ook de tenniswedstrijden in Bergen aan Zee een belangrijke plaats in. Leembruggen, Van Eek, van der Heijden, Borren, De Brauw, Hughan e. a. waren in het Bergen-aanZeese tournooi geen onbekenden. Helaas, de banen werden geduren de de bezetting zwaar beschadigd, maar wat erger is: Zo goed als alle grote hotels werden afgebroken voor de deelnemers aan een tournooi, die liefst niet op 5 km. afstand onder dak zoeken, een groot T>ezwaar. Dit mag wel als één van de voornaamste oorzaken beschouwd worden, waar door de jaarlijkse matches in Bergen aan Zee nog niet terugkeerden. Gelukkig waren er in Bergen-Bin- nen mensen, die begrepen dat de naam Bergen in de tenniswereld een bekende klank moet blijven en zo werden reeds in de zomer van 1945, toen van een „seizoen" nog helemaal niet gesproken kon worden, door de directie van het Tennispark „De Mo lenkrocht" wedstrijden georganiseerd en met succes! De N. L. T. B„ die inmiddels weer Koninklijke Ned, Lawn Tennis- bond was geworden, zag dit ook ,In 1947 werd toestemming gegeven tot het houden van een A. B.-tournooi. Ook de V. V. V. verleende in 1947 medewerking door welwillende be schikbaarstelling van de bekende oranjeletters, die in het centrum van het dorp de gasten kond deden, dat er voor hen iets bijzonders te beleven 1 viel op de banen aan de Kruisweg. Waar het organiseren van een der gelijk tournooi hoge kosten met zich meebrengt, valt het zeer te waarde ren dat ieder vrije toegang tot het tennispark zal hebben. Vier dagen lang (van Donderdag 5 tot en met Zondag 8 Augustus) zullen de plechtigestemmen van de umpi res, gezeten op hun hoge scheidsrech terstoelen, weerklinken en vier dagen lang zal er gekampt en gezweet wor den om de eretitels. Wij mogen voor de tennisvrienden slechts hopen, dat de weergoden hun goedgezind zullen zijn! Verschillende sterke spelers (uit Amsterdam o.a.) hebben reeds inge schreven. De inschrijving sluit op Maandag 2 Augustus. Het wedstrijdcomité bestaat uit Mevr. A. J. van Limburg Stirum Bogtman en de heren G. A. Timmer man, B. Verolme, P. Beyneveld en H. Bottinga (bondsgedelegeerde). „Mattenklopper", KERKDIENSTEN: Ned. Herv. Gemeente (Ruïnekerk). 1 Aug., 9 u., Ds. H. N. Bierman. Herv. Evangelisatie Maranatha in Rehoboth. 1 Aug. 10K uur dienst. Gereform. Kerk. Zondag 1 Aug., 9 10.30 u. en 4.30 u. dienst. Parochiekerk H. H. Petrus en Paulus. Op Zondag H.H. Missen, te 6, 7 en 9,15 (Hoogmis). Kindermis (uitsl. voor kinderen en jeugdgroepen) 8.15 uur. In de week H. Mis 7.45 uur en 8.30 uur. Lof op Zondag 7 uur en Donder dag 7,30 uur. Biechten: Zaterd. van 46 en 78,30 uur en elke morgen tijdens de H. H. Missen. Kerkje te Bergen aan Zee: 1 Aug. v.m. 11 u. Ds. H. N. Bier-, man, Ned. Herv. Pred. te Bergen. Liturg, dienst. Vertrek tram uit Bergen 10.27 u. VOLKSDANSEN. Zondagavond komen de gasten van de Volkshogeschool, dus v. d. Zand- hoeve a. d. Duinweg 5 en v. 't Oude Hof a. d. Eeuwigelaan 1, een Zwit serse en een Franse volksdansgroep hun nationale dansen IN NATIO NAAL COSTUUM opvoeren in ons Openluchttheater, Dit belooft een uniek, blij feest te worden, waarvan ook de niet-cursisten zullen kunnen genieten. De entreeprijzen zijn laag: bij voorverkoop aan bovengenoemde huizen en bij 't V. V. V. kantoor eerste rang 1,25, tweede rang 0,75, terwijl scholieren en jeugdorg. maar 0,35 betalen. Aan de kassa 0,25 hoger v. d. beide rangen, scholen en jeugdorg. 0,15 hoger. Houdt die avond vrij! (Half acht). ONS KUNSTENAARSCENTRUM. Eindelijk (hoe lang heeft dat ge duurd?) is dus tot 't K. C. B. doorge drongen, dat er ook nog andere „kunstenaars" zijn dan alleen schil ders, beeldhouwers en pottenbakkers. A. Roland Holst moest daarvoor jarig zijn. En zo kreeg Bergen dan 't voor recht, werk van een „dichter in 't Huis met de Pilaren tentoongesteld te zien. Van ónze dichter! Zaterdag werd die tentoonstelling (tegen een achtergrond van schilderijen en reliefs van Kouwenaar en Mooy) geopend door de voorz. Mlr. 0. R. Brunner. Vervolgens toog 't grote gezelschap naar de Rustende Jager, waar Mr. A. F. Kamp de dichter toe sprak. Wat beide heren zeiden was belangrijk, maar ieder was toch ge komen, om A, Roland Holst zelf te horen. En hij sprak en lasgeen verzen. Buitengewoon sympathiek schoof hij alle hulde van zich af op de dichter, die zoveel voor hem be tekend heeft, op Herman Gorter. Hij las een ontroerend stuk proza, een „In memoriam", geschreven na Gor- ter's tragische dood. Dit waren ge denkwaardige ogenblikken in het K. C. B. bestaan en stellig hebben alle aandachtige hoorders vergeten, dat ze maar in een danszaal zaten. Bij het begin had de dichter gezegd, dat hij van plan was, nooit weer zes tig te worden. Dit kan zijn ontelbare bewonderaars alleen maar spijten, want betekent dit, dat ze hem dan ook nooit meer zullen horen lezen? EXCURSIE NAAR DE KERKEDIJK, Wandelt ge 5 Augustus mee naar het terrein van B. S. V. waar kellners en kasteleins voetballen? 'n match, die u zeker zal bevallen. Vergeet dan niet uw portemonnaie: 't gaat ook om de strijd tegen T.B.C.M BADBODE VERKRIJGBAAR te Bergen-Binnen in: Eerste Berger Boekhandel, Oude Prinsweg; Boekhandel P. de Haan, Stationsstr.; Boekhandel 'G. Schoelink, Oldenburglaan; Bureau van V. V. V„ naast Postkant.; Bergense Kunsthandel P. Hopman, Kerkstraat 3; de zaak van J. M. Thomas, St. Antoniusstraat 13; Kunsthandel J. Ruyter, Hoflaan 2, de krantenkiosk Stationsplein. Te Bergen aan Zee: in de zaak van J. Passer HIJ KRIJGT EEN TIEN! Wie? Onze oubollige zomergast Jan van Duinen. Iemand in Parijs n.l., die onze Badbö uitspelt, schrijft: „Jan van Duinen hoort in Parijs thuis, om zijn goudbruine damesruggetjes" (zie zijn „Notities van een zomergast" in Badbode 6).

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1948 | | pagina 9