„Onbewezen Misdaad" „DE RUSTENDE JAQER' BERGEN (N.tt.) Voor hen, die nooit een exlibris of boekmerk zagen en voor de liefheb bers van deze aparte kunstvorm plaatsen wij er een, welke de Bergense kunstenaar R. Snapper maakte voor de kunsthandelaar Wim Hopman, en deze zal de afdrukken stellig met vreugde in zijn boeken plakken. Men ziet: alles is met zorg en artisticiteit uitgedacht en geheel toepas selijk op de bezitter: de „Kunst" in een lijst gevat, met de Mercuriusstaf (want Wim Hopman is ook handelsman) in de hand; een vaas herinnert nog eens aan de kunsthandel, ceramiek enz., terwijl het landschapje Schoon-Bergen aanduidt. GEMEUBILEERD TE BERGEN AAN ZEE. Pers. A. V. Elzenlaan 12. Fam. Blokker, A'dam 10 de Groote Beer, Elzenlaan 26. Fam. Romp Meyers, Zeist Elzenlaan 26 s. Fam. Visser, A'dam 6 Be Spoorklok, Julianalaan 16-18. Fam. Brummelkamp, A'dam 4 Fam. de Bont, A'dam 7 Jac. Kalffweg 8. Fam. Hemer, Drachten 4 Jac. Kalffweg 18. Fam. Kamphuizen, Velp Anna Marie, Julianalaan 10. Fam. Souverijn, A'dam 6 Kerkstraat 5. Fam. Appelboom, Hoorn 7 Kerkstraat 11. Fam. Wéertman, A'dam 6 Kerkstraat 13. Fam. Mamprey, Dordrecht 6 Paulinestraat 5. Fam. Schuddeboom, Zaandijk VerspUckweg; 9. Fam. Royaar, A'dam 0 Verspückweg; 11. Fam. Nooy, A'dam Verspyckweg; 13. Fam. v. d. Kroft, A'dam 4 Witteweg 19 a. Fam. Drijber, Hardenberg 7 TWEE MEISJES Nee, deze twee knappe zusjes zijn geen Bergense meisjes, maar passen ze in deze „Badbode over de vrouw", omdat vele Bergense vrou wen de twee zullen gaan bekijken. Ze zullen er veel van leren, allereerst gezelligheid en dan misschien ook, hoe de „make-up" moet zijn, als )e filmster wilt worden. Met deze meis jes is iets heel bizonders: ze treden met een matroos op en daarom heet de film, die van Vrijdagav. t, e. m. Zondagav. om 8 u. (en Zondagmidd. om 2.30) in de Rus draait: „Two Girls and a Sailor". Het is een film met een happy end, want die Patsy en Jean Deyo krijgen de man van hun keuze. In de film, die de volgende dagen (dus Maandagav. t. e. m. Woensdag- av. en Dinsdagmidd. en Woensdag- midd.) te zien is, zijn de hoofdper sonen juist geen meisjes, maar twee manl. luchtacrobaten, de sprekend op elkaar gelijkende tweelingbroers Jules en Georges. Geen makkelijke jongens, want er gebeurt enige narig heid met hen. Maar gaat dat nu eens zelf zien en „huivert" eens lekker van die „Onbewezen misdaad". De week daarop kunt ge toch weer be komen, want dan komen in de Rus de veelbesproken „Beste jaren van ons leven", die letterlijk overal in den lande „geprolongeerd" worden; en terecht! Bioscoop Vanaf Vrijdag 13 Aug. a.s. „Twee meisjes en één matroos" Een dolgezellige musical comedy met Harry James en zijn band (Toegang 14 jaar) M.P.E.A.-fi'lm Vanaf Maandag 16Aug. a.s. Een spannend gegeven in (Toegang 18 jaar) Succes-Toonfilm VOORSTELLINGEN Vrijdag - Zaterdag Zondag - Maandag - Dinsdag - Woensdag MIDDAGVOORSTELLINGEN Zondag-, Dinsdag- en Woensdagmiddag WAT BERGEN BETEKENT... voor mevr. A. Winkel-Wester, concertpianiste te Naarden. „De natuur van Bergen beant woordt aan mijn wezen. Daardoor was Bergen voor mij een oord, waar ik rust en concentratie vond. En ook daardoor is de tijd, in Bergen door gebracht, van grote invloed geweest op mijn vorming. Ook de rijk ge schakeerde en gedeeltelijk zeer inspi rerende bevolking heeft daartoe een steentje bijgedragen. Jammer, dat er zo weinig muziek was (is). Desondanks een plek, om naar te blijven verlangen". BALLON WEDSTRIJD U herinnert U bij de openstelling van de Zeilerboulevard de 120 bal lonnetjes, die de kinderen op dat fijne feest van de Ver. „Paal 33" de lucht inzonden, met een kaartje met adres aan elke ballon? Nu, van die kaarten zijn er al ettelijke teruggekomen. Aardig, te zien, waar allemaal van daan, uit Schellinkhout, bij Hoorn, uit Oosterhesselen bij Coevorden, uit de N.O. Polder, uit een plaatsje Nw. Schconebeek vlak bij de Duitse grens, ja zelfs uit Duitsland zelf. En hoe vlug de ballonnen vlogen? Daar we ten we ook wat van, want drie uren nadat ze in Bergen aan Zee opgelaten waren werd er een gevonden (en mis schien was die al eerder gedaald) in het dorpje Dalen in Drente. Die had me maar eventjes 150 km. afgelegd. De Ver. „Paal 33" mag met tevreden heid op haar aardig initiatief tot deze vluchten terugzien en de winnaartjes zullen opkijken, als ze horen, dat zij de gelukkigen zijn. EVA Gij wilt zeker wel eens „mensen moeder Eva" zien, die ons zoveel misère berokkend heeft door die ap pel? Nu, dat kan, want in de Para dijsvloek van Alphons Laudy treedt zij weer op. Zondagavond 15 Augus tus, om half acht. In dat knappe stuk, dat de Bergense Spelers onder leiding van de heer Haakman dan heröpvoe- ren, treedt nog een vrouw op, Lia, die het geluk zoekt. Of de mannen in dat stuk niets waard zijn? Dat zou den de Bergense vrouwen, die van deze bizondere „Badbode aan haar gewijd" genieten, willen! De mannen zijn voortreffelijk, allereerst Adam, die de grote dichter Dante noemde; „De grote Vader van het menselijk geslacht", verder „De Slaaf", Kaïn, Abel, Henoch, noem maar op. Maar deze keer gaat ge vooral om Eva te zien! MEVR. A. R. SCHALKWIJK HOPMAN Wie uwer in de autobussen Ber- gen-Alkmaar rijdt, en bovenal in dat Amerikaanse wonder (waarin alles automatisch gaat en die een 75-tal passagiers als een snelle vogel even overwipt van beide plaatsen over en weer) zal niet beseffen, dat aan het hoofd van dit autobedrijf staat (waarvan ge de fraaie moderne gara ge zeker kent); een vrouw, die boven genoemde naam draagt, een naam, welke bij alle Bergenaren een beste klank heeft. Wel wordt zij bij haar zeer zware taak gesteund door een bedrijfsleider en haar nog jeugdige zoon, maar toch is zij het, die de lei ding geeft en zo past het ons haar in deze Badbode hulde te betuigen voor haar energie, om de touwtjes van zulk een bedrijf zo goed in handen te hou den. ENKELE PEPERTJES, DIE DE MAALTIJD KRUIDEN Als je een vrouw de vinger geeft, wil ze de hele hand hebben. Als zij jou haar hand belooft, geeft ze een vinger. Een vrouw heeft nooit iets om aan te trekken. Toch is ons land geen naaktloperskolonie. Men vergelijkt de vrouw graag met een bloem. Inderdaad: beiden dragen het hart hoog. Als je de vrouw als vrouw ziet, zegt ze dat je geen heer bent. Als je de vrouw niét als vrouw ziet, zegt ze dat je geen man bent. Als een vrouw verrukt is van een knoop, wil ze er een mantel bij ko pen. Als ze verrukt is van een wieg en je het voorstel doet om de enig passende bijdrage daartoe te leveren, zegt ze; „Wat denk je wel!" De vrouw verbergt de dingen door er de aandacht op te vestigen. Daar om vindt ze het geoorloofd zich te kleden in een stuk textiel ter grootte van een zakdoek. Don Teo. UITKIJKEN! Werumeus Buning schreef eens: „Weet je, wat me in de trein in ons land zo dikwijls opvalt? Dat de reizi gers zo weinig naar buiten kijken en dus zo weinig pleizier in het land schap hebben". Dit geldt beslist niet voor de reizi gers in onze trouwe „Bello", traject BergenBergen aan Zee! ONS BADFEUILLETON ADAM IN BALLINGSCHAP (Vrij naar de liefdesroman van Nicèla Santos). Niet voor kinderen. (Inhoud vorige hfdst.: Ad zal een boot gaan halen, om Eva, Jo, Mimi en Carla die hij na een leugen van Eva, dat zijn meisje Marian met 'n ander, met Marcel, verloofd was, op zijn eiland van zijn ballingschap gevangen hield, te laten weg gaan. Hiertoe is hij eindelijk besloten, nadat eerst Jo, Eva en Mimi een vergeefse poging gedaan hebben, om zijn hart te vermurwen, nu na een poging van Carla. De ballingschap, die hij zichzelf opgelegd had na een scène met zijn Marian kan dan ook eindigen). X. Onder het veerkrachtig lopen dacht Ad nog aan Mimi, Jo en Carla. Aan Eva wilde hij niet denken. Mimi zou morgen naar haar Nol gaan. Voor haar zou morgen 't geluk beginnen. Carla zou spoedig haar man terugzien. Jo De mooiste wandelingen I. NAAR DE „BOKKENWEID- JES". Eerst naar Ruïnelaan Bree- laan Duinvermaak Water- leidingsweg tot Bergerpaadje Nokweg naar de Nok, dan terug tot Bergerpaadje, doch nu in W. richting via Waterleidingweg naar Blijdesteinweg. Volg die tot Lovinklaan en zoek dan langs de enkele tuinen de mooie open grasvelden, waar men heerlijk kan spelen. Via de grensweg kan men dan weer terug naar de waterleiding. II. Vanaf de Nok kan men ook via Waterleidingweg Staring- weg Randweg Verl. Rand weg Klimweg langs de Bos wachterswoning. Men komt dan in het centrum van Schoorl en kan langs de mooie duinkant terug. III. DORPSWANDELING: Ruïne Ruïnelaan Studler v. Surcklaan Meerwijklaan Lijtweg Meerweg terug tot Sluislaan bij 't eerste brug getje t.o. asphaltweg (met op de hoek 't huis van de Burgemees ter) rechtsaf naar 't Oude Hof Volkshogeschool); dan weer te rug naar Sluislaan via boer derij 't Sluisje naar de Voert Wiertdijkje Vincent v. Gogh- weg Buerweg terug tot aan de poort van villa „de Mospan" door 't lage hout een leuk bos paadje, dat op de Eeuwigelaan uitkomt. Dan kan men terug via Hoflaan öf bij voldoende tijd dóór -via Jan Willemlaan naar de hoge bomen, vroegere reiger kolonie, links af via Duinver maak even voor 't speelduin om hoog op zoek naar de „drie banken". Langs de witte paaltjes en stenen kan men dan weer links aanhouden, terug komen via het duin en wat bospaden naar de Sparrenlaan Kerke- laan Berkenlaan achter de Ruïne om huis toe. IV. DAGWANDELING (met kaart van „de Verbrande Pan"): Ruïne Hoflaan Eeuwige laan Mosselenbuurt Voert 'tWoud Hereweg tot Café Zwaan, vlak naast de speeltuin loopt een verharde weg dwars door de duinen naar Bergen aan Zee (deze tocht if ook gemakke lijk b.v. op één middag per fiets te doen). MEVR. A. L. VAN LIMBURG STI- RUM-BOGTMAN In No. 4 van de Badbode hadden wij de gelegenheid de directie van ten nispark „De Molenkrocht" te compli menteren met het dertigjarig bestaan van dit bekende bedrijf. Toen was dus reeds duidelijk, dat een vrouw de di rectie voert. Zij is de dochter van de stichter, de heer C. Bogtman en is in die vele jaren van haar leiding een bekende figuur geworden voor alle tennisliefhebbers, die van haar mooie tennispark graag gebruik maken. zou morgen ook gaan. Hij hield van Jo als"van een goede, trouwe vrien din. Jo was gelukkig: hij had 't pas nog aan haar rustige blik gezien. Toen liepen zijn gedachten weer op Marian uit, zoals stee'ds. Hij wist nu opeens zeker, dat hij morgen of over morgen, als hij 't eiland verlaten zou, ook gelukkig werd. Morgen, of over morgen zou hij in de wereld terug komen. Dan moest hij weer wennen aan 't drukke praten van mensen, aan 't verkeer in de straten, aan 't ge klingel van bellen, aan 't geronk van motoren, aan Hé, Ad kon zweren, dat hij geronk van motoren hoorde. Dat kon toch niet? Leefde hij al zo met zijn gedachten van 't eenzame eiland in de drukke stad? Hij wist, dat hij zich niet vergiste. Hij bleef staan en luisterde, van welke kant het geluid kwam: uit zee. Toen zag hij een glinsterend vlekje in 'n aureool van zonlicht. Daaruit kwam het ge ronk. Plotseling dacht hij: zou 't Ma rian zijn? Marian? Öh, 't moest Ma rian zijn, in 't vliegtuig van Marcel! Dan vloog zij niet, om hem, Ad, te halen! Dan was zij natuurlijk met die vreeselijke kwast van 'n Marcel ver loofd!! Wordt vervolgd.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1948 | | pagina 9