Voor gast en inwoner is de BERGENSCHE KUNSTHANDEL Fa. P. HOPMAN het huis voor goede geschenken Oosterweg: 22. Fam. Kroon, A'dam Oosterweg: 24. Pam. Mellenberg, A'dam Oudburgerweg 1 Fam. la Roy, A'dam Oudburgerweg 10. Fam. Arum, A'dam Oudburgerweg 14 Fam. Beylevelt, A'dam Filistün, Oudburgerweg 18. Fam. Zammers, A'dam en Fam. Denijs, A'dam Poort van Kleef, O. Bergerweg 1. Fam. Gerritsen, Maartensdijk O. Bergerweg 12. Fam. Lobrink, Enkhuizen Laetare, O. Bergerweg 58. Fam. Lus, A'dam Fam. Sluijter, A'dam O. Bergerweg 60. Fam. v. d. Linden, Eindhoven O. Bergerweg 61. Fam. v. d. Giesen, R'dam Sunny Home, O. Bergerweg 88. Fam. Prinsen, A'dam Oude Prinsweg 5. Fam. Tellinga, Schagen Pr. Hendriklaan 10. Fam. Vleeschhouwer, R'dam Pr. Hendriklaan 11. Fam. v. d. Eisen, Hilversum Huize Miek, Pr. Hendriklaan 14. Fam. Hölscher, A'dam Christina, Prinsesselaan 1. Fam. Schippefelt, A'dam Prinsesselaan 2. Fam. Aten, Wormerveer Irene, Prinsesselaan 5. Fam. Moorman, A'dam Prinsesselaan 12 Fam. Groeneveld, Hillegersberg Prinsesselaan 14. Fam. Warner, Utrecht Prinsesselaan 24 Fam. Ie Brun, A'dam Be Meidoorn, Prinsesselaan 36. Fam. Grondsma, Leeuwarden Nelly, Prinsesselaan 40. Fam. Braam, A'dam Constantia, Prinsesselaan 42. Fam. Wortelboer, A'dam Prinsesselaan 52. Fam. Conijn, A'dam' v. Beenenpark 1. Fam. Wennink, Heerlen Van Reenenpark 3 Fam. Schneiders, Hoorn Bén-Ali, v. Reenenpark 9. Fam. v. Zwet, R'dam v. Reenenpark 15. Fam. Boom, K. a. d. Zaan Willy, v. Reenenpark 17. Fam. Bus v. Splunter, v. Reenenpark 27. Fam. v. Bruggen, Enschede Rondelaan. Fam. Ris, A'dam de Wingerd, Ruïnelaan 14. Fam. Fikke; A'dam Ruïnelaan 16. Fam. Boers, A'dam Flower Garden, Ruïnelaan 17. Fam. Scholtz, Laren Cornelia, Ruïnelaan 27. Fam. v. d. Heyden, Ruinelaan 31 Faixl. Fieseler, Haarlem Russenplein 1. Fam. Knijn, A'dam Lucina, Russenplein 2. Fam. Hemminga, Heemstede Russenweg 4. Fam. Dermer, Groningen Russenweg 8. Fam. Sanders, A'dam Russenweg 10. Fam. Buchs, Zaandam Russenweg 12. Pers. Alg. Fr. Levensverz., Leeuwarden Russenweg 17. Fam. Kranenburg, A'dam Flora, Russenweg 18. Fam. Glazener, A'dam Russenweg 24. Fam. Feitsma, A'dam Schapenlaan 3. Fam. de Wit, Groningen Schapenlaan 17. Fam. Verschoor, R'dam St. Adelbertuslaan 9. Fam. Koetsier, Wijdenes Op 't Heuveltje, Adelbertuslaan 12. Fam. de Bruyn, Oldenzaal St. Antoniusstraat 5. Fam. Hartog, A'dam St. Anthoniusstraat 10 Fam. Houweling, A'dam St. Anthoniusstraat 15 Fam. Claasen, A'dam St. Antoniusstraat 17. Fam. Stephen, A'dam St. Antoniusstraat 19. Fam. Walter, Arnhem St. Antoniusstraat 22. Fam. Koperdraat, A'dam St. Antoniusstraat 26. Fam. Werkema, Sappemeer St Anthoniusstraat 26 Fam. Henkes, A'dam St. Antoniusstraat 27. Fam. Wittenburg, A'dam St. Antoniusstraat 29. Fam. Distelbrink, A'dam St. Antoniusstraat 36. Fam. v. Eunen, A'dam BoswUck. St. Antoniusstr. 38. Fam. Belmer, A'dam St. Antoniusstraat 39. Fam. v. d. Ploeg, Haarlem St. Antoniusstraat 41. Fam. Hopman, den Bosch St. Antoniusstraat 47. Fam. Breeuwel, A'dam St. Antoniusstraat 56. Fam. v. d. Wal, A'dam Westdorp, Sluislaan 17. Fam. Messer, A'dam Spoorlaan 4. Fam. Zilverberg, A'dam Stationsstraat 8. Fam. Gijskes, Utrecht Stroomerlaan 1. Fam. Röllich, A'dam Fam. Magnus, A'dam Willy, Stroomerlaan 2. Fam. Jonker, A'dam Stroomerlaan 9. Fam. v. d. Sande, R'dam Stroomerlaan 12. Fam. v. Breugel, R'dam Stroomerlaan 15. Fam. Helsloot, Stroomerlaan 23. Fam. Dammuller, A'dam St. v. Surcklaan 4. Fam. Gerrits, den Bosch Jodamar, St. v. Surcklaan 6. Fam. Munters, A'dam de Larix, St. v. Surcklaan 9. Fam. v. Merris, A'dam de Bark, St. v. Surcklaan 15. Fam. Govers, Zwolle St. v. Surcklaan 21. Fam. Becker, A'dam Tuindorpweg 3. Fam. Hidma, Eindhoven Turfweg 4. Fam. Warner, Utrecht Verl. Geestweg 20. Fam. Sluiter, A'dam Maasstad, Verl. Geestweg 26. Fam. Verhoeven, Waalwijk Verl. Geestweg 31. Fam. Boosman, Groningen Verl. Geestweg 37. Fam. Pekelharing, A'dam Verl. Geestweg 39. Fam. Smidt, A'dam Verl. Geestweg 41. Fam. Post, Verl. Geestweg 50. Fam. de Boer en Fam. Holser, A'dam Voert 20. Fam. Niemeyer, Paterswolde Vii verlaan 10. Fam. Visser, Leeuwarden Waldeck Pyrmontlaan 2 Fam. Lampe, Sneek Wilhelminalaan 1. Fam. v. Leeuwen, A'dam Wilhelminalaan 3. Fam. Knopper, Den Haag Be Sloep, Wilhelminalaan 4. Fam. de Vries, Sneek ZakendUk 21. Fam. de Ree, R'dam Klein Poelenburg, Zuidlaan 3. Fam. v. d. Velde, Hoogeveen Zuidlaan 7. Fam. Groenhuis, Groningen Bloemhof, Zuidlaan 20. Fam. Oostindie, A'dam 't Morgenrood, Zuidlaan 21. Fam. Cijfers, den Bosch Zuidlaan 23. Fam. Deurloo, A'dam v. Zantenhof, Zuidlaan 27. Fam. Kakes, Zaandam Zuidlaan 32. Fam. de Vriend, A'dam d. Panse, R'dam GEMEUBILEERD TE BERGEN AAN ZEE. De Spoorklok, Julianalaan 16-18. Fam. Brummelkamp, A'dam Fam. de Bont, A'dam Waar gaan wij heen? Museum. Naast Postkantoor, 0. Prins- weg. Bergense historische voor werpen en curiositeiten (open: 1012 en 24. 's Zondags ge sloten). Amusement: De Rustende Jager. CaféRes taurant-dancing-bioscoop. Ter ras. Muziek in café. Dancing 4 Sept. Oranjebal. Filmvoorstelling: JE KUNT HET TOCH NIET MEENEMEN. In het voorprogr. „De Prin sesjes als padvindsters". Duinvermaak, Breelaan 132. Café-restaurant. Speeltuin, par keerterrein, attracties. Pesie's Natuurbad (Hoofdweg BergenAlkmaar), bronwater. Berger Badhuis, KL Dorpsstr. 13, douche- en kuipbaden. Amusementshal „Rosita", Prin sesselaan 20. Div. attracties. Café Nieuwendijk: iedere avond muziek en dansen. 4 Sept. Oranjebal. Café Spoorzicht: 4 en 6 Sept. muziek en dansen; 4 Sept. Oranjebal. Dansvloer in openlucht, hoek Kerkstr.Raadhuisstr. 4 Sept. Oranjebal. Terrein om Ruïnekerk: 4 Sept. 21,30 Bengaalsche verlichting. Fakkeloptocht, 6 Sept. 20.30 u. Uitreiking prijzen: 6 Sept. 21.30 u. in voorzaal Rustende Jager. Etalage-wedstrijd: t.e.m. 6 Sept. Bergen aan Zee: Strandpaviljoen „Ulysses". Trianon, Café. Terras met uitz op zee. Exposities: Kunstenaarscentrum Bergen, (Huis met de Pilaren, J. Th. M. de Vries, Kerkstraat 2) Ten toonstelling. Kunstzaal Boendermaker, Loudels- weg 66. Werken van C. Boen dermaker. Kunsthandel M. A. Hopman, Dorpsstr. 14: Schilderijen Jaap Min. Kunsthandel P. Hopman, Kerk straat 3: Schilderijen, kunst- voorw. en antiek. Expositie Jaap Sax. Trips: Reisbureau „De Magneet". Vrijdags: Toer naar bos, duin en strand. Vertrek Kaasmarkt 11.15 uur. Tocht naar de duizend eilan den, Wieringermeer, Afsluitdijk en Monument. Vertrek 12.45 uur (Kaasmarkt). Tenniswedstrijden: op Zaterdag 4 en Zondag 5 Sept. alsmede op Za terdag 11 en Zondag 12 Sep tember (finales). Sportterrein Kerkedijk: 6 Sept. 10 u. aanv. Volks- en Kinder spelen. Manege: Rijschool en paardenverhuur: Manege Akerboom, Buerweg 15, Bergen. Tel. 2527. Manege Schouten, Oosterw. 30. Bureau V. V. V.: alle informaties a, h. Secr.: Oude Prinsweg 25, tel 2124. TaxiII! Tel. Zeetax, Guurtjeslaan 3 (stand plaats naast Rust. Jager) 2429 Garage Kees Koster, Breel. 3 2456 Garage Schouten, Oosterweg 30 2557 Garage Smit, Dorpsstr. 182529 Garage Schuddeboom, Witte- weg 19a, Bergen aan Zee 2675 Garage Roobeek, Emmastr. 1 2601 PolitieBrand Bonnen Politie2444 2731 post Bergen aan Zee 2105 Brandweer (doorl. te bereiken) 2626 Distributiekantoor, Kerkstr. 2 2692 Geneesheren: A. H. van Gelder, v. Reenenpark 2 2027 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 2700 H. W. J. M. Poot, Dorpsstr. 30 2423 Tandartsen: J. Elema, v. Reenenpark 11 2059 A. J. Ruiter, Russenweg 23 2057 TEKENWEDSTRIJD „FOKKIE WOEF". De jury, bestaande uit de hr. J, H. Roggeveen, Jaap Sax en R. J. Valkhoff maakt bekend: Het verhaal Van Fokkie Woef heeft op veel kinderen een diepe indruk gemaakt, wat blijkt uit de vele aardige teke ningen, die bij de redactie van de Badbode zijn binnengeko men. De jury heeft heel lang moe ten kijken en is na veel moeite tot het volgende resultaat ge komen. Hieronder volgen de namen van de kinderen, die in ver schillende leeftijdsgroepen voor een prijs in aanmerking komen: Leeftijd 5 jaar: Anneke Min, Natteweg 3. Leeftijd 7 jaar: Dick Aten, Princesselaan 2. Leeftijd 8 jaar: Marieke Gij zel, Jan Apeldoornweg 7. Leeftijd 9 jaar: Jacques Mil tenburg, Bergerweg 78. Leeftijd 10 jaar: Gerard Zuid- wijk, Kruisweg 19. De gelukkige prijswinnaar - tjes van harte gelukgewenst. De prijzen worden thuis ge stuurd. ONS BADFEUILLETON: ADAM IN BALLINGSCHAP (Vrij naar de liefdesroman van Nicöla Santos). Niet voor kinderen. (Inhoud: Ad, die na 'n scène met z'n meisje Marian naar 'n eiland in ballingschap gegaan is, houdt daar Eva, Jo, Mimi en Carla vier schipbreukelingen gevangen, omdat Eva gezegd heeft, dat Marian met 'n Marcel verloofd is. Om de beurt deden die 'n poging weg te kom'dh. Pas na Carla's wanhoopsdaad geeft Ad toe. Dan landt Marcel in 'n vliegtuigje „De Piraat" op 't eiland en Ad houdt nu allen gevangen). XIII. Toen Eva in 't Pandertje 'n revolver vond, die Ad over 't hoofd gezien had, ging ze naar hem toe. Ze stampvoette: „Ik wil, dat je Marcel gaan laat!" „Néé!" „Goed, dan schiet ik je dood!" Ad bewoog niet. Toen speelde Eva haar grootste troef -uit: „En als Marcel helemaal niet met Marian verloofd is, maar met mij? Als Marian op jou wacht?" Ad boog 't hoofd: „Hè? dan ja dan Langzaam kwam zij naar hem toe. Met haar vuist gaf ze 'n licht tikje onder zijn kin. Ad begreep dit: zij had hem out geslagen! Hij zou Marcel en de meisjes laten gaan. Vroeg in de morgen ronkte de mo tor. „De Piraat" was hersteld: Marcel vertrok mèt Eva. En zij zorgde, dat allen gewaarschuwd werden: Boet, en Nol, en vooral Marian. Boet en Nol zouden Carla, Mimi en Jo in 'n motor boot halen. Marian ging onmiddellijk in 'n kano naar 't eiland. Juist toen Ad 't eiland in zijn kano verlaten had ontmoetten beide kano's elkaar. In Marian's ogen twinkelde 'n lichtje. Ze keek naar hem op: „Ik weetal les!" Toen liet zij haar pagaai los. De kano kantelde. Ad redde haar leven, maar dit was anders dan toen met Jo en Carla. Marian kon zich best zelf redden. Op de hoogste rots van 't eiland spraken ze pas. Marian fluis terde: „Je hebt je kranig gehouden. En ik ben 'n uil geweest .Ik weet nu, dat ik je vrij moet laten!" „Stil, dat niet zeggen. Ik weet juist, dat ik niet vrij wil zijn hierin nietdat tussen jou en mij!" -Dit was het einde van Adam's ballingschap. Dit was het begin van zijn geluk!

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1948 | | pagina 7