Achter de duinen ligt de zee DE HEERLIJKHEID BERGEN WOORD EN BEELD SCHOENWERK bij A. C. Seewald Verschenen IN door M. van Reenen-Völter Tweede uitgebreide druk (Prijs f 2.90) Uitgave: N.V. Boek- en Handelsdrukkerij v.h. Herms. Coster Zoon, Alkmaar In de Boekhandel verkrijgbaar 2e blad 11 Juni 1949 De Badbode een onmisbare verschijning Gaarne voldoe ik aan het verzoek van de redactie om voor het eerste nummer van dit jaar van de Badbode enige regels te schrijven. Het doet mij bijzonder veel genoe gen, dat het ook dit jaar weer moge lijk bleek om de Badbode te doen verschijnen, daar dit blad zich als onderdeel van het zomerverblijf heeft ingeburgerd. Nu wij na de roezige na-oorlogs- jaren thans weer meer of minder tot de werkelijkheid schijnen terug te keren, is het van groot belang, dat wij onze propaganda zo actief mogelijk houden. En vooral geen propaganda van cijfers en statistieken, maar een die leeft, werkelijkheid is en op com merciële wijze bedreven wordt. Nu het reizen naar Belgie en Lu xemburg gemakkelijker wordt, zullen ongetwijfeld velen van onze landge noten hun vacantie daar gaan door brengen en vandaar uit wordt reeds veel reclame in ons land gemaakt. Onzerzijds zullen wij moeten trach ten zoveel mogelijk gasten van daar te trekken, door hun iets te bieden, dat verschilt van hetgeen zijn in hun eigen land aantreffen en daardoor voor hen aantrekkelijk is. Te Bergen aan Zee, dat voor het feit staat, dat het vrijwel van het be gin aan zal moeten worden opge bouwd en onder geheel andere as pecten dan weleer, zal daarvoor veel arbeid verricht moeten worden. Indien ieder in Bergen aan Zee daarvan doordrongen is en op zake lijke wijze, met slechts het gemeen schappelijk doel voor ogen, hieraan medewerkt, zal men weer iets weten op te bouwen, waardoor Bergen aan Zee haar oude plaats onder onze badplaatsen weer zal innemen. H. L. Taets van Amerongen, Directeur N. V. Bouw Expl. Mij Bergen aan Zee Waar gaan we heen? Museum Oude Prinsweg, naast Post kantoor 10-12 en 2-4. Zondags gesloten. Rustende Jager Bioscoop. T.e.m. Zondag „Met muziek door 't le ven", Maandag t. e. m. Donder dag „Het vergeten bruidje". Kunstenaars Centrum Bergen. Van 4 tot 17 Juni expositie van werken van Henri ten Holt. Amusement: Duinvermaak, Breelaan 132. Ca fé-restaurant. Speeltuin, parkeer-, terrein, attracties. Pesie's Natuurbad (Hoofdweg Bergen-Alkmaar), bronwater. Speeltuin „De Bedriegertjes", Bergerweg: Jeugdattracties. Duinzicht (bij 't Woud), Heren weg 91. Amusementshal „Rosita" Prinses- selaan 20. Diverse attracties. Café Nieuwendijk, Dorpsstraat 25 Dansen. Maneges: M.anege Schouten, Oosterweg 30. Manege Bosrand, Heiloo-Bergen, Buerweg 15. Bureau V. V. V.: alle informaties a. h. Secr.: Oude Prinsweg 25, tel. 2124. Open op werkdagen:9—5. Ook 's Zater dags. Zondag 10.3012 en 13.30 —15 uur. Taxi's Tel. Zeetax, Guurtjeslaan 3 (stand plaats naast Rust. Jager) 2429 Garage Kees Koster, Breel. 3 2456 Garage Schouten, Oosterweg 30 2557 Garage Smit, Dorpsstr. 18 2529 Garage Schuddeboom, Witte- weg 19a, Bergen aan Zee 2675 Garage Roobeek, Emmastr. 1 2601 Politie Brand Bonnen Politie2444 2731 post Bergen aan Zee 2105 Brandweer 2200 2444 2466 Distributiekantoor, Kerkstr. 2 2692 Geneesheren: A. H. van Gelder, v. Reenenpark 2 2027 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 2700 H. W. J. M. Poot, Dorpsstr. 30 2423 Tandartsen: J. Elema, v. Reenenpark 2 2027 A. J. Ruiter, Russenweg 23 2057 VOOR BETER Sportartikelen Kerkstraat Tel. 2552 PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gem. (Ruinekerk) Zondag 10 uur Ds Bekius. Hervormde Evang. Maranatha Zon dag 10.30 uur Ds. Bremer. Geref. Kerk in Rehoboth Zondag 10 uur en 'snam. 5 uur Ds Zwaan uit Brielle. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus. H. H. Missen. Zondag te 6, 7, 9.15 (Hoogmis) en 10.45 uur. Kin dermis te 8.15 uur. Alleen voor kin deren van de lagere school, voor ge zamenlijke jeugdgroepen en voor de- enen, die een toegangsbewijs heb- en (aan de pastorie te bekomen). In de week te 7, 7.45 en 8.30 uur. Het Lof op Zondag te 7 uur, op Donderdag te 7.30 uur, op de le Vrij dag te 7.30 uur en de le Zaterdag te 7.30 uur. In Juni iedère Vrijdag te 7.30 uur. Biechtgelegenheid: Zaterdag van 4-6 en 7-8.30 uur. Verder iedere mor gen tot 9 uur. Met Uw vacantie in Bergen, bezoekt U natuurlijk ook de Bergensche Kunsthandel U weet wel, het typische oude huis, in het centrum van het dorp. U kunt er altijd zulke aparte geschenken, van verschillende kunstenaars vinden, op alle gebied van kunstnijverheid. Ook houden wij regelmatig exposities van schilderijen, waarvan de kunstschilder Cees Boendermaker de rij opent. Vrij entree. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Op Zondag 12 Juni wordt de dienst waargenomen door dokter Lugten, telefoon 2700, op Zondag 19 Juni neemt dr. Poot, telefoon 2423, de dienst waar. LIJST VAN VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN in de week van 25 Mei 1949 t/m. 6 Juni 1949. Verloren: bril met hoornen montuur; zilveren dasspeld; gouden manchetknoop; een bos sleutels; een grijs zakmes, groot en klein mesje; autoped, nieuW, rood gelakt met bel; een groene zijden shawl met bruin motief; bruin kin derschoentje; bruin dekkleed; nylon kous; gele actetas, inhoudende foto toestel in tas; kort gèel broekje; zwembroekje. Afgewaaid een dienstpet van een conducteur, bij halte Oostdorp. Weggelopen: klein zwart hondje (teef), krullend haar, rode halsband. Gevonden: rode hoofddoek; kaboutermutsje en padvinders vlag; bruine shawl; lede ren riem; rechter damesschoen (slan- genleer); een speelgoedemmer; een portemonnaie inh. twee kwartjes, een lot „Stichting voor Sociaal Werk van de Ned, Protestantenbond" en twee waardepunten; geel met blauw gekleurde speelgoedauto; bril; wol len das; alpinomuts; grijze vulpen; wieldop Opèl; rode autoped op luchtbanden, blanke spatborden geel gebiesd, nikkelen stuur; wit verpleeg- stersschort; zwarte portemonnaie met ritssluiting, inh. 10,12; blauw schep je; rood padvinderszakmes; huissleu tel; bruin portemonnaietje; zwarte portemonnaie, inh. pl.m. 3,40 met puntenkaart; roodbruin kinderschoen tje met wollen rand; rugzak, inh. brood, stukje zeep en handdoek; bos sleutels; dito met 2 Lipssleutels, (ver moedelijk autosleutels); portemon naie, inh. bankbiljet van 25, twee muntbiljetten van 2.50 en van 1, enz.; zwart koralen rozenkrans. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17 te Bergen (N.-H.) tussen 1011 uur. Achter de duinen ligt de zeeDe zee, vlak en glinsterend in de zomerzon is als een vrouw, verlokkend wiegend en zonder één rimpeltje in. het gladde voorhoofd. Een vrouw, die speelt met het fijne goud van het strand en met de schuimranden en de millioenen schelpjes, die haar sieraad zijn. Maar soms, opgehitst door haar gebieder, de Noordwester, kan zij worden tot een wilde furie, die met niets ontziende kracht losbeukt op datzelfde strand, die zich machteloos te pletter loopt op de onwrikbare dijken, op de onaandoenlijke duinenrij, die zich verwondt aan de beschermend uitgestoken vingers der stenen hoofden, zodat het schuim der woede lillend achterblijft. Wee de zeeman, die verstrikt raakt in deze uitbarstingen van razernij Achter de duinen ligt de zee. Kalm en vredig soms, uitgelaten een andere keer, kwaad aardig bij vlagen, maar altijd mysterieus, altijd van een grootse schoonheid.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1949 | | pagina 4