Hotel Spoorzicht Breelaan 9-11 Oecumenische Avondwijding Waargaanwe heen? Films van de week „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN (N.tt.) „Opdat recht geschiede" „RUY BLAS" U/IST U DAT MICHAËL, HET NATUURKIND 2 hhhhhhwhhuhHHPhhI Oudburgerweg: 1. Fam. Mollei, R'dam Oudburger weg: 10. Fam. Hulsbos, R'dam Oudburgrerweg 18. Fam. Kleynveld, A'dam Dr. v. Peltlaan 13. Fam. de Groot, Wormerveer Dr. v. Peltlaan 30. Fam. Longepie, Groningen Dr. v. Peltlaan 47. Fam. Steverink, de Bergeneer, Dr. v. Peltlaan 57. Fam. Gravsteiii, A'dam Pr. Hendriklaan 10. Fam. Sandman, A'dam Pr. Hendriklaan 14. Fam.Hölscher, A' dam Christina, Prinsesselaan 1. Fam. Coopman, Brummen Prinsesselaan 2. Fam. Eerbeek, A'dam Irene, Prinsesselaan 5. Fam. v. Eyck, Utrecht Prinsesselaan 12. Fam. Lokhoff, A'dam Prinsesselaan 36. Fam. Vreede, Den Haag Constantia, Prinsesselaan 42. Fam. Schinsheimer, A'dam The Barrow, v. Recnenpark 1. Fam. Lenselink, A'dam Rozenhaag, v. Reenenpark 3. Fam. Tenahe, A'dam Ben-Ali, v. Reenenpark 9. Fam. Ku Chun, A'dam de Wingerd, Ruïnelaan 14. Fam. Koppelman, Zaandam Cornelia, Ruïnelaan 27. Fam. Koster, Loppersum Hackford, Russenweg 8. Fam. Vermeulen, A'dam Flora, Russenweg 18. Fam. Mansveld, A'dam Russenplein 2. Fam. Kuiper, Landsmeer op 't Heuveltje, St. Adelbertusl. 12. Fam. Venhuizen, Den Haag St. Antoniusstraat 29., Fam. Cozijn, Amersfoort Edu, St. Antoniusstr. 36. Fam. Veldhuis, A'dam Boswyck, St. Antoniusstr. 38. Fam. Belmer, A'dam Cornelia, St. Antoniusstr. 47. Fam. Pieters, Roermond Westdorp, Sluislaan 17. Fam. Walraven, Utrecht Stroomerlaan 15. Fam. Aartsen, R'dam St. v. Surcklaan 4. Fam. de Vries, A'dam Jodamar, St. v. Surcklaan 6. Fam. Bijlhout, A'dam de Bark, St. v. Surcklaan 15. Fam. E. Haestrich, Amersfoort St. v. Surcklaan 21. Fam. Neefkes, A'dam Stroomerlaan 9. Fam. Bloemendaal, Enschede Tony, Turfweg 4. Fam. v. Zoelen, A'dam Verl. Geestweg 20. Fam. Viets, A'dam Maasstad, Verl. Geestweg 26. Fam. den Ouden, A'dam Verl. Geestweg 31. Fam. Polder, A'dam Verl. Geestweg 39. Fam. Schmidt, A'dam Voert 20. Fam. Vonk, A'dam de Sloep, Wilhelminalaan 4. Fam. v. Kohl, Groningen Zuidlaan 9. Fam. Beeftink, Enkhuizen Morgenrood, Zuidlaan 21. Fam. Risalada, A'dam v. Zantenshof, Zuidlaan 27. Fam. Wilkens Rupp, A'dam Centiana, Zuidlaan 39. Fam. Cohen, A'dam Zon en Lommer, Zuidlaan 45. Fam. v. d. Hei, Eindhoven GEMEUBILEERD TE BERGEN AAN ZEE. Agntal Jac. Kalffweg 10. Fam. de Jong, A'dam de Spoorklok, Julianalaan 16-18. Fam. Jhr. de Beaufort, A'dam Fam. Dubois, Apeldoorn Fam. de Koo, A'dam de Kluis, Elzenlaan 26s. Fam. de Wolf, A'dam Elzenlaan 12. Fam. Erdbrink, A'dam Jac. Kal ff weg 12. Fam. de Bree, A'dam Julianalaan 10. Fam. Keiburg, A'dam Kerkstraat 5. Fam. Cairiere, Den Haag Kerkstraat 7. Fam. Koeirders, A'dam Paulinestraat 5. Fam. Dijkman, A'dam Verspcijkweg 3. Fam. v. Dis, A'dam Verspyckweg 9. Fam. v. Maanen, R'dam Verspijckweg 11 Fam. v. Woerden, Alkmaar Verspyckweg 13. Fam. Gooyarts, Breda Witteweg 19a. Fam. Tempelaar, Hengelo Iedere Woensdag 's avonds van 7.308 uur in de fraai gerestaureerde Grote Kerk te Alkmaar. Toegang vrij. Bij de uiJgang collecte. Museum Oude Prinsweg, naast Post kantoor 10-12 en 2-4. Zondags gesloten. Bioscooptheater. Vrijdag, Zaterdag, Zondag, 8 uur. Zondagmiddag 22.30 uur, toegang 14 jaar: „Opdat recht geschiede" Maandag, Dinsdag, Woensdag, 8 uur. Woensdagmiddag 2.30 uur, toegang 14 jaar: Victor Hugo's „Ruy Bias". Rustende Jager: Expositie werken van David Kouwenaar, Jaap Min, Emile Dehé, Jeanne Kouwenaar- Bijlo (beeldhouwwerk), Dirk Hu- bers (ceramiek), Mia Pot-van Regteren Altena (grafisch werk), Rein Snapper (houtsneden) en Miep Dehé (knipprenten). Rustende Jager: Dancing: Willy Hens- bergen; café: Internationaal trio Böhler. Amusement: Duinvermaak, Breelaan 132. Ca fé-restaurant. Speeltuin, parkeer terrein, attracties, Pesie's Natuurbad ((Hoofdweg Bergen-Alkmaar), bronwater. Speeltuin „De Bedriegertjes", Bergerweg: Jeugdattracties. Duinzicht (bij 't Woud), Heren weg 91. Amusementshal „Rosita" Prinses selaan 20. Diverse attracties. Café Nieuwendijk, Dorpsstraat 25 Dansen. Hoflaan 2. Tentoonstelling van kerk interieurs van F. Kamstra, Openluchttheater, 30 Juni, des avonds 9 uur (bij ongunstig weer in Duin- vermaak) Dansspel: Klassieke, Landelijke, en Hofdansen. 9 Juli, des avonds 8 uur: „The Royal Scots Greys"., T enniswedstrijden: Tennispark „De Molenkrocht", Kruisweg. C-tournooi annex jeugdwedstrijden: Donderdag 30 Juni, Vrijdag 1, Zaterdag 2 en Zondag 3 Juli. Reisbureau De Magneet: elke Vrijdag rondrit via Schoorl, Bergen naar 't Rijk der duizend eilanden. Maneges; Manege Schouten, Oosterweg 30. Manege Akerboom, Buerweg 15, Bergen. Tel. 2527. Bureau V. V. V.: alle informaties a. h, Secr.: Oude Prinsweg 25, tel. 2124. Open op werkdagen: 95. Ook 's Zater dags. Zondag 10.3012 en 13.30 15 uur. Taxi's Tel. Zeetax, Guurtjeslaan 3 (stand plaats naast Rust. Jager) 2429 Garage Kees Koster, Brêel. 3 2456 Garage Schouten, Oosterweg 30 2557 Garage Smit, Dorpsstr. 18 2529 Garage Schuddeboom, Witte weg 19a, Bergen aan Zee 2675 Garage Roobeek, Emmastr. 1 2601 Politie Brand Bonnen Politie LIJST VAN VERLOREN EN GEVONDEN VOORWERPEN gedurende het tijdvak van 14 Juni t/m, 20 Juni 1949. Gevonden: dasspeld; speelgoed-autootje; kinder schopje; bruine ceintuur; benen broche (hondje met rode strik); da mes rouwhandschoenen (zwart); auto ped (blauw met oranje wielen); auto ped; antenne van radio ontvangtoe stel; portefeuille (blauw) inh. papie ren t. n, v. J. Zwart; bovengebit met een tand; vulpen en potlood, beiden in étui; sjaal (crepe georgette); cein tuur van regenjas. Verloren: gouden dameshorloge; dito armband; zwarte gymnastiekschoen (maat 13); bruine jongensslipover; gouden scha kelarmband (onderkant zilver, bo venkant goud); airdale terrier (reu); lange koperen huissleutel; gabardine regenjas (zwart-grijs); dubbeltjes arm band (verloren op. het strand); zilve ren armbandje; doublé armbandhor loge; regencapuchon (plastic); donker bruine kinderpullover zonder mou wen; bruine vulpen; korenblauwe sjaal; zilveren damesbroche; houten autoped zonder luchtbanden; grote grijze wolfshond (teef met zwartach tig dek); padvinderskalotje; bril met hoornen montuur; groen gebreid da mes vest; bruine lederen tas, inh, bruine herenportemonnaie, textiel punt en 35,glacé dameshand schoenen; zwart motor zadeldek (ge vuld); zilveren schakelarmbandje; zij den sjaal, bewerkt met figuren en rode rand; acte tas. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17 te Bergen (N.-H.) tussen 1011 uur. ZONDAGSDIENST ARTSEN Op Zondag 26 Juni wordt de dienst waargenomen door dokter Van Gel der, van Reenenpark 2, telefoon 2027, Op Zondag 3 Juli heeft dokter Lug- ten, Russenweg 1, tel. 2700, dienst „OPDAT RECHT GESCHIEDE" Ziehier het historische gegeven, dat het onderwerp werd van deze film: Omstreeks 1908 werd een jonge adelborst in Engeland van de marine school gestuurd, omdat hij een cheque zou hebben gestolen. De vader ge loofde niet in de schuld van zijn zoon en eiste een onderzoek. De rehabili tatie ging echter niet zo eenvoudig. Het zou twee jaar duren eer de dief stal voor de rechter zou worden be handeld, met het resultaat dat de be schuldigde won. De grote Robert Donat speelt hier de rol van advocaat in deze buitenge meen interessante en boeiende ge schiedenis. VICTOR HUGO's „RUY BLAS" Deze Franse film voert ons naar het aan het einde van de 17e eeuw in el kaar stortende Spanje. Een jonge, arme student, Ruy Bias, komt naar Madrid om er een haantje te zoeken. Het toeval .is hem gunstig. Tenslotte wordt hij schildknaap van de Koningin, staatssecretaris, raads heer, eerste minister en schept orde in het rijk. Dan komt het einde, ook zijn einde Bioscoop Vanaf 24 Juni a.s. Robert Donat en Margaret Leighton in een historisch gegeven toegang 14 jaar Vrijdag-Zaterdag-Zondagavond te 8 uur en Zondagmiddag te 2.30 uur Vanaf 27 Juni a.s. Danielle Darrieux en Jean Morais in een filmwerk van Victor Hugo toegang 14 jaar. Maandag-Dinsdag-Woensdagavond te 8 uur en Woensdagmiddag te 2.30 uur 2444 2731 2105 2626 2297 2027 2700 2423 post Bergen aan Zee Brandweer Distributiekantoor, Café Nieu wendijk, Dorpstraat 25 Geneesheren: A. H. van Gelder, v. Reenenpark 2 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 H. W. J. M. Poot, Dorpsstr. 30 Tandartsen: J. Elema, v. Reenenpark 11 B. Dijkstra, Breelaan 18. er iedere Woensdagavond van half acht tot acht uur in de fraai geres taureerde Grote Kerk te Alkmaar een Oecumenische Avondwijding gehou den wordt? De toegang is vrij, collec te bij de uitgang. Een verhaal voor kinderen door .ZWERVER' Hoofdstuk I. Waarin we kennis maken met Michaël als bengel. Het was hartje zomer. De zon stond hoog aan het strakke blauwe azuur, dat zich over het prachtige groene landschap koepelde. Geen vlaagje wind vermocht enige koelte te bren gen. De bladeren van bomen en struiken hingen roerloos, en tot ver in de omtrek hing een doodse stilte. Heel ver weg op een landweggetje klonken vrolijke jongensstemmen en nog verder blafte een waakhond van een der hofsteden. De jongens kwa men nader en het stemmengeluid werd steeds luider. Met hun kale schoenen trapten ze het stof in wolkjes op en schopten de kiezel steentjes een eind vooruit, In geen dagen had het geregend, zodat alles kurkdroog was. De jongens waren op weg naar school en naarmate ze .het gebouwtje, tussen het, donker-groene, bladerendak van enige kastanjebo men opdook, naderden, des te luid ruchtiger werden ze. Op de bank, die voor het schoolgebouw stond lag een jongen. Lui lag hij daar in de warme zonne schijn en terwijl hij met zijn benen, die over de rand heen bengelden, het droge stof opschopte, was hij met zijn gedachten in het wijde gele koren veld. Hij dacht aan de leeuwerik, die nu hoog in de blauwe zomerlucht bo ven de akkers jubelde en aan de kie viten, die buitelden boven de groene velden. En hijach hij moest naar school. Twee uur lang zou hij moeten zitten in die akelige nauwe bank en grote optellingen en verme nigvuldigingen maken Er trok een wulp over, zijn mooie triller klonk tot ver in 't rond en galmde door het groene lover en stierf weg. Meteen waren de gedach ten van die jongen, Michael heette hij, afgeleid. Hij sprong op en staarde de vogel na, die daar met snelle wiekslag over de bossen verdween. Daar luidde de schoolbel en de jon gens en meisjes verdrongen zich voor de deuropening. Als laatste slenterde Michael naar binnen Het schoolwerk wilde die middag niet vlotten. De zonnestralen vielen door het hoge raam naar binnen en wierpen lichte zonnige plekken _op de bank van Michael. De zon kietelde hem in de hals en een loom gevoel kwam over hem. Hij was blij toen de bel van half vier ging en hij naar buiten kon ren nen. Als eerste stond hij op het plein Toen scheen er één en al leven in hem te komen. Zijn vrienden verza melde hij om zich heen en samen op perden zij het plan om te gaan zwem men in de sloot achter het korenveld van boer Jansen. Ze togen op weg. Dwars door de heerlijkriekende bossen, waar de zangvogels hun liederen zongen, die tot ver in het rond schalden. Het was heerlijk „vrij" te zijn. Weg van de schoolbanken, het vrije veld in en de zomerlucht met ferme teu gen in te ademen. Aan de rand van het bos strekte zich het goudgele korenveld uit. Zo ver als het oog reikte was niets an ders te zien dan koren, goudgeel ko ren. Hier stond de rijpe oogst te velde. Maar om bij de sloot te komen, waren er slechts twee mogelijkheden. Of helemaal omlopen langs de bos rand en dan de landweg af, iets wat ruim één uur gaans was, of dwars door het rijpe graan, welke weg slechts een half uur vergde. Maar onze belhamels behoefden niet te piekeren over het feit hoe ze zouden gaan. Voor hen was er slechts één weg en dat was de weg dwars door het veld. Wordt vervolgd,

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1949 | | pagina 4