Taxi-verhuur de AMSTERDAMSCHE BANK KOKKES sinds 1900 BERQER BADHUIS GARAGE P. SMIT onze kunsthandel J. RUYTER „ROSITA" Het maandblad „Op de rails" over tram Alkmaar—Bergen aan Zee In het Julinummer van „Op de rails" het maandblad van de Ne- derlandsche Vereeniging van Belang stellenden in het Spoor- en Tramweg wezen vonden wij onder het hoofd „De HC verteltde volgende regelen gewijd aan de spoorwegver binding, die voor Bergen aan Zee ver loren dreigt te gaan: „Hoewel op het ogenblik dat ik dit schrijf het weer allerminst gedach ten-associaties oproept aan zomerse strandgenoegens, zou ik u willen me- denemen naar Bergen aan Zee. Men bereikt dit aardige badplaatsje, zoals bekend, van Alkmaar per tram. Neen, het is geen moderne tram, het is maar een ietwat antiek stoomtram- metje, met de allures van een locaal- trein. Met een aantal stoppingen legt het de 11 km. van Alkmaar naar Ber gen aan Zee in ongeveer een half uur af. Buiten het seizoen rijdt het niet zo druk, maar is het seizoen begon nen, dan krijgt het een vrij druk ver voer te verwerken en wordt de dienstregeling dienovereenkomstig uitgebreid. Hoeveel Amsterdammers zou het niet in de 40 jaar dat het trouw zijn plicht deed, in de gelegen heid hebben gesteld ten minste één dag de stadsluchten te verwisselen voor zee en zon? Thans is het wat vereenzaamd overgebleven nu de tal rijke tramlijnen, die de H. IJ. S. M. destijds in Noordholland exploiteerde, successievelijk opgeheven zijn. Te vens is het de enige nog door de N. S. geëxploiteerde tramlijn. Het zijn echter niet deze feiten, waarom ik Uw aandacht voor deze tramlijn gevraagd heb. 2 Juli begint de zomerdienstregeling op deze lijn en naar het zich laat aanzien zal dit wel de laatste zijn, want het tram metje gaat verdwijnen, om vervangen te worden door een autobus. Bergen aan Zee gaat zijn aansluiting aan het spoorwegnet verliezen. Een dergelijk verlies wordt gelooi ik ook door be langhebbenden veelal onderschat. Men is dikwijls geneigd een verande ring aan te zien voor een verbetering, maar het lijkt mij toch dat een plaats en zeker een seizoenplaats zon der een behoorlijke railverbinding déclasseert. Stel U voor, Scheveningen of Zand- voort niet meer per tram of trein be reikbaar! Goed, Bergen aan Zee is geen Scheveningen of Zandvoort en ik wil graag op gezag aannemen, dat de autobus het vervoer geheel ver werken kan. Maar hoe? Zal men het kunnen stellen zonder hekken of een soort kooien, waarin op drukke dagen de gegadigden eerst bijeen gedreven worden, om na een vooraf niet te be palen tijd wachten groepsgewijze in een autobus gepropt te worden? Hoe- velen zullen er zijn die de moed daar toe opbrengen en dan maar liever de voorkeur geven aan een uitstapje, dat wat meer comfort biedt. Er wordt wel geklaagd over teruggang van het bezoek aan het Gooi, in het bijzonder aan de badplaatsjes Muider- berg en Valkeveen. Zou dat niet aan dezelfde oorzaken te wijten zijn? Iemand die onaangename reiservarin gen heeft opgedaan, komt niet zo licht terug. Het lijkt mij wel waar schijnlijk, dat de opheffing van de tramdienst de ontwikkeling van Ber gen aan Zee als badplaats zal rem men, zoals electrificatie van de tram lijn deze ontwikkeling zonder enige twijfel zou bevorderen. Het is mij niet bekend, hoe in Bergen aan Zee door belanghebbenden over deze aan gelegenheid wordt gedacht, maar ik hoop dat zij het oog eens zullen rich ten op het oude Coevorden. Wie mocht denken, dat dit een dromerig stadje in een door jarenlang isole ment enigszins in ontwikkeling ach tergebleven streek is, zal goed doen zijn oordeel te herzien. In de laatste iaren heeft zich daar een industrie van betekenis ontwikkeld, terwijl de na bijheid van de olievelden van Óud- Schoonebeek ook niet zonder invloed gebleven is. Van oudsher onderhield Coevorden nauwe betrekkingen met Duitsland'en over het lijntje Coevor denLaarwald, vroeger geëxploiteerd door de Bentheimer Kreisbahn, later door de Bentheimer Eisenbahn, ging reeds voor de oorlog een lang niet onbelangrijke uitvoer. Op de laatste oorlogsdag vernielden de Duitsers nog even een in dit baanvak liggende brug en aan de functie van Coevor den als in- en uitvoercentrum tussen Noord-Nederland en- Oost- en Zuid- Oost Europa kwam een einde. Toen de N. S. bovendien nog het spoor op braken, omdat de vrijgekomen mate rialen maar al te goed elders gebruikt konden worden, leek het lot van dit lijntje voor goed bezegeld. In Coe vorden wenste men hierin niet te be rusten. Men sloeg de handen ineen en na eindeloze besprekingen en ongelo felijke moeite is men hier zover ge komen, dat het vrijwel zeker is, dat deze grensverbinding zal worden hersteld". VIERDAAGS TENNISTOURNOOI OP DE MOLENKROCHT. Onder de meest gunstige weersom standigheden is van Donderdag 30 Juni tot en met Zondag 3 Juli het tennistournooi voor spelers van de C-klasse en juniores op de banen aan de Kruisweg verspeeld. Het aantal inschrijvingen was be duidend minder dan in 1948. Toch werden enkele bijzonder aardige par tijen gespeeld. Onder de deelnemers bevonden zich ook enige badgasten. [Zoals de getrouwe lezer reeds weet, wordt speciaal voor de badgas ten een ABC-tournooi georganiseerd in de eêrste week van Augustus], Het spelpeil van de jongeren bleek hoopgevend voor de toekomst. Alleen is hun spel te vaak uitsluitend defen sief, wat soms eindeloze ralleys ten gevolge heeft, Meer durven, meer op lopen naar 't net, is hetgeen de jeugd nog zal moeten aanleren. Bij de heren werd M. Lau in de halve finale tegen de verwachting veslagen door B, Verolme. Dit was één van de spannendste partijen. In de eindstrijd heren-single, D. Mosk contra B. Verolme bleken de vast heid en het snelle lopen (dit laatste ook bij Verolme) van Mosk wel zeer sterke wapens te zijn, die hem vooral in een wedstrijd tot een geducht te genstander maken. In de finale heren-double tussen dr. LugtenD. Mosk en A. KoolN. v. d. Berg zagen wij vooral in de tweede set aan beide kanten fraai spel. In de kwart-finale mixed-double ontmoetten mevr. Lugten en D. Mosk onverwachte tegenstand van het duo Conny van Limburg Stirum en A. Kastein (uit Hoorn). Bij de dames was bijzonder aardig de finale tussen Tini Winder, een zeer levendige speelster met toe komst, en mevrouw Boonen. In de eerste set ging de strijd geheel gelijk op tot 44. Toen sloeg Tini Winder twee snaren van haar racket stuk en behaalde nadien geen enkele game meer. Met grote aandacht volgde het pu bliek ook de finale dames-double, mevr. Lugten en mevr. Boonen tegen „de hoop der toekomst", Conny van Limburg Stirum en Tini Winder. Laatstgenoemden speelden aanvan kelijk wat onzeker, maar gaven in de tweede set schitterend partij. Na he vige strijd om de zevende game werd het tenslotte 64 in het voordeel van de seniores. De uitslagen: Heren-enkelspel, finale: D. Mosk slaat B. Verolme (62, 61), Heren-dubbelspel, finale: dr. J. M. P. Lugten en D. Mosk si. A. J. Kool en N. v. d. Berg (61, 64). Gemengd-dubbelspel, finale: mevr. Lugten en D. Mosk sl. mevr. en de heer Boonen (63, 61). Dames-enkelspel, finale: mevr. Boo nen sl. Tini Winder (64, 60). Dames-dubbelspel, finale: mevr. Lug ten en mevr. Boonen sl. Conny van Limburg Stirum en Tini Winder (6—0, 6—4). „Mattenklopper". Kantoor Bergen Breelaan 10 Tel. 2563 REKENING-COURANT Effectentransacties Verzilvering TRAVELLERCHEQUES Geopend van 9 tot 12.30 en van 1.30 tot 4 uur TENTOONSTELLING IN DE „BOSSCHOOL". Dit weekend wordt in de schoolge bouwen van de Berger Schoolvereni ging, te weten het fraaie hoofdge bouw, dat kort geleden officiëel is geopend, en de hulpgebouwen van de Middelbare Meisjesschool, een ten toonstelling gehouden, bestaande uit handwerken, handenarbeid, opstellen, tekenwerk etc. van leerlingen der beide meisjesscholen en de lagere school. De naam „Bosschool" zegt reeds waar U zijn moet: in het bos, n.l, op een splitsing van de Rondelaan, vlak bij de Sparrenlaan. De expositie, welke gehouden wordt op Zaterdag, van 2 tot 5 uur en van 8—10 uur n.m. en des Zondags bovendien van 10 tot 12 uur v.m., is gratis toegankelijk voor alle belang stellenden. „CIRCUS KNIE- IN HET OPENLUCHTTHEATER. Volgende week slaat „Circus Knie" zijn tenten op in het Openlucht theater. „De Bergense Spelers" zullen dan, onder aanvoering van Joh. Frevel, optreden als koorddansers, trapéze werkers, acrobaten, clowns enz. enz. Zij zullen echter het publiek niet trachten te vermaken met halsbre kende toeren of ander sensationeel gedoe, maar met het vertonen van het toneelspel van Carl Zuckmayer, geti teld „Circus Knie", om de toeschou wers een idee te geven van het leven achter de schermen van zo'n rond trekkend circus. De auteur schetst hier het leven vaak hard en moeilijk van deze artisten, die als kinderen van één ge zin onderling kibbelen en plagen, maar tegenover de buitenwereld op treden als één geheel, onafscheidelijk aan elkander verbonden. Le roman d'amour ontbreekt even min in dit spel van een lach en een traan. BERGEN'S HARMONIE CONCERTEERT. Bergen's Harmonie geeft Dinsdag a.s., o. 1. v. de heer P. Pranger in de Muziektuin aan de Hoflaan haar tweede concert in dit seizoen. Uitgevoerd worden: Klankfestijn, Mars, Hannusch Molenaar. Ouverture Die Prinzessin von Trapezunt, J. Offenbach. Les Fantoccini: Ballet-pantomime (6 din), Ch. Lecocq, arr. P. Pranger. Au Pays Gascon, Fantasie, L. Reynoud, Ouverture Le Roi d'Yvetot, Ad. Adam. Fragmenten uit „De Vogelkoopman", C. Zeiler. Donau Wellen, Wals, J. Ivanovici. Mars, finale. Waargaanwe heen? Museum Oude Prinsweg, naast Post kantoor 10-12 en 2-4. Zondags gesloten. Bioscoop De Rustende Jager: Vrijdag, Zaterdag, Zondag, 8 uur; Zondag middag 2.30 uur: „The Green Years". Maandag, Dinsdag, Woensdag, 8 uur; Woensdagmiddag 2.30 uur: „Twee meisjes en één matroos". Tentoonstelling Rustende Jager: 10 12.30; 14.30—17.30 en 1930^22: Werken van Jac. J. Koeman, Mevr. G. KoemanMeertens en Janna Koeman. Rustende Jager: Dancing: Willy Hens- bergen; café: Internationaal trio Böhler. Amusement: Duinvermaak, Breelaan 132. Ca fé-restaurant. Speeltuin, parkeer terrein, attracties. Pesie's Natuurbad ((Hoofdweg Bergen-Alkmaar), bronwater. Speeltuin „De Bedriegertjes", Bergerweg: Jeugdattracties. Duinzicht (bij 't Woud), Heren weg 91. Amusementshal „Rosita" Prinses- selaan 20. Diverse attracties. Café Hilbrand: Zondag 10 Juli, des morgens 11 uur: Biljarten Revan che-wedstrijd T. Boendermaker prof. Koehof uit A'dam. Tentoonstelling Hoflaan 2: dagelijks van 1012 en 26 uur: Bloem stukken en Stillevens van F. Kamstra. Muziektuin a. d. Hoflaan: Dinsdag 12 Juli: Concert Bergen's Harmo nie. Openluchttheater: Zaterdag 9 Juli, 8 uur: H. M. Royal Scots Greys. Woensdag 13 Juli, 8 uur: Circus Knie. Berger Schoolvereniging: Zaterdag 9 en Zondag 10 Juli tentoonstelling van werk der leer lingen van de lagere school en middelbare meisjesschool in de verschillende schoolgebouwen aan de Rondelaan. Geopend op Za terdag van 25 en van 810 uur n.m.; op Zondag bovendien van 1012 uur v.m. Excursie: Donderdag 14 Juli op de fiets naar de meertjes in Camperduin. Vertrek vanaf de Lindeboom (hoek Hoflaan) om 7.30 uur des avonds. Deelname 20 ct. per per soon. Reisbureau De Magneet: elke Vrijdag rondrit via Schoorl, Bergen naar 't Rijk der duizend eilanden. Maneges: Manege Schouten, Oosterweg 30. Manege Akerboom, Buerweg 15, Bergen. Tel. 2527. Bureau V. V. V.: alle informaties a. h. Secr.: Oude Prinsweg 25, tel. 2124. Open op werkdagen: 95. Ook 's Zater dags. Zondag 10.3012 en 13.30 15 uur. Taxi's Zeetax, Garage Garage Garage weg Garage Politie Politie Guurtjeslaan 3 (stand naast Rust, Jager) Kees Koster, Breel, 3 Schouten, Oosterweg 30 Smit, Dorpsstr. 18 Schuddeboom, Witte- 19a, Bergen aan Zee Roobeek, Emmastr. 1 Brand Bonnen post Bergen aan Zee Brandweer Distributiekantoor, Café Nieu- wendijk. Dorpstraat 25 Geneesheren: A. H. van Gelder, v. Reeneiipark 2 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 H, W. J. M. Poot, Dorpsstr. 30 Tandartsen: J. Elema, v. Reenenpark 11 B. Dijkstra, Breelaan 18. Tel. 2429 2456 2557 2529 2675 2601 2444 2731 2105 2626 2297 2027 2700 2423 2059 Het oudste adres voor Uw aard appelen, groenten en fruit Onze zaak is aan de Noordkant, dus geen zon TELEFOON 2326 J. KOKKES Kleine Dorpsstraat 13, Bergen N.H., Telefoon 2420 Geopend alle werkdagen van 8-19 uur Vrijdags en Zaterdags van 8-21 uur Dorpsstraat 18 Tel. 2529 STAAT DAG EN NACHT VOOR U KLAAR BEZOEKT Hoflaan 2, Telef. 2258 Badgasten! Gezelligheid en vermaak in: AMUSEMENTSHAL Prinsesselaan 20, bij de Hertenkamp VRIJ ENTREE

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1949 | | pagina 5