DANSEN Het Kaashuis van Alkmaar Café Nieuwendijk Adverteert in dit blad Films van de week MANEGE AKERBOOM „DE RUSTENDE JAGER" BERGEN (N.fb) „THE PIRATE" „DE HAREM" Verse hoenderparkeieren!! Ome Ger... MICHAËL, HET NATUURKIND Prinsesselaan 26. Fam. Spitz, A'dam Prinsesselaan 36. Fam. v. Leeuwen, A'dam Prinsesselaan 40. Fam. v. Gelder, Culemborg Constantia, Prinsesselaan 42. Fam. v. d. Beek, Zuidhorn The Barrow, v. Reenenpark 1. Fam. Dengering Brink, Meppel Ben-Ali, v. Reenenpark 9. Fam. Dijkstra, Anjum de Wingerd, Ruïnelaan 14. Fam. Hertz, R'dam Ruïnelaan 17. Fam. Deen, Haarlem Ruïnelaan 21 S. Fam. Roem, R'dam Cornelia, Ruïnelaan 27. Fam. Teylingen, A'dam Ruïnelaan 31, Op e tippe. Fam. Brons, A'dam Hackford, Russenweg 8. Fam. Paardekoper, A'dam Russenweg 8 S. Fam. Jongsma, Amstelveen Russenweg 12. Alg. Fr. Levensverz. Leeuwarden Russenweg 14. Fam. Tailleur—Barzelaij, A'dam Russenweg 18, Flora. Fam. Torenbeek, Groningen Russenweg 21. Fam. de LeurOllevier, Brussel Russenplein 6, Nora. Fam. Bromet, A'dam St. Adelbertuslaan 9. Fam. Kappes, A'dam op 't Heuveltje, St. Adelbertusl. 12. Fam. M. van Waanden, A'dam St. Antoniusstraat 22. Fam. Theunisse, A'dam St. Antoniusstraat 26, Bob. Fam. Rotschildt, Utrecht St. Antoniusstraat 27, Thijm. Fam. Wittenburg, A'dam St. Antoniusstraat 29. Fam. Ruchen, A'dam St. Anthoniustraat 35. Fam. Lanink, Groningen St. Antoniusstraat 36, Edu. Fam. C. Verhoeven, Waalwijk St. Antoniusstraat 38, BoswUk. Fam. J. Belmer, A'dam Cornelia, St. Antoniusstr. 47. Fam. Hulsing, A'dam Schapenlaan 17. Fam. de Roos, A'dam Westdorp, Sluislaan 17. Fam. Goudsblom, Oudkarspel Spaansche Pad 2. Fam. Wettum, A'dam Stationsstraat 8. Fam. Latrie, A'dam Stroomerlaan 1. Fam. Gerritsen, Amstelveen Stroomerlaan 2. Fam. Kley, A'dam Stroomerlaan 4, Lin Guenda. Fam. Langbroek, Vlaardingen Stroomerlaan 9. Fam. Dekker, A'dam Stroomerlaan 10. Fam. Bos, Zuilen, Utr. Stroomerlaan 11. Fam. Goorens, Stroomerlaan 12, Ten Berge. Fam. Beijer, A'dam Stroomerlaan 15. Fam. Tuinman, A'dam Stroomerlaan 19. Fam. IJfs de Mol, A'dam St. van Surcklaan 4. Fam. Lute, A'dam St. van Surcklaan 6, Jodama. Fam. Stork, A'dam St. van Surcklaan 9, De Larix. Fam. Dr. Rutten, A'dam St. van Surcklaan 15, De Bark. Fam. van Leijden, Krommenie St. van Surcklaan 21. Fam. Neefkes, A'dam Tuindorpweg 3. Fam. Strieber, A'dam Tony, Turfweg 4. Fam. Erve, A'dam Tuindorpweg 12. Fam. van Essen, A'dam Verl. Geestweg 20. Fam. Rappange, A'dam Verlengde Geestweg 26. Fam. Vegt, R'dam Verlengde Geestweg 31. Fam. Robert, A'dam Aantal pers. Verl. Geestweg 39. Fam. Schmidt, A'dam Verl. Geestweg 49. Fam. Bosch, A'dam Verl. Geestweg 50. Fam. Cohen, A'dam Vincent van Goghweg 6. Fam. van Driel, A'dam Voert 20. Fam. Reijnen, Nijmegen Vü verlaan 10. Fam. Schuil, R'dam Wilhelm inalaan 1. Fam. Zijffers, Leeuwarden de Sloep, Wilhelminalaan 4. Fam. Vogelsang, Hilversum Wilhelminalaan 7. Fani. van Hemert, A'dam Wilhelminalaan 9, De Doofpot. Fam. van Leeuwen, A'dam WiertdUkje, De Egelantier. Fam. Reijnolds, Engeland Zuidlaan 9. Fam. Türch, A'dam Zuidlaan 15. P*am. Hagenaar* A'dam Zuidlaan 20, Bloemhof. Fam. van Veen, A'dam Morgenrood, Zuidlaan 21. Fam. Risalada, A'dam Zuidlaan 23. Fam. Polstra, R'dam Zuidlaan 27, van Zantenshof. Fam. WilkensRupp, A'dam Centiana, Zuidlaan 39. J. L. Ehbel, R'dam Zuidlaan 43. Fam. Brandenburg, Zaandam Zuidlaan 45, Zon en Lommer. Fam. J. H. A. van Baggen, Bloemendaal GEMEUBILEERD TE BERGEN AAN ZEE. Aantal Elzenlaan 26. Fam. de Keyzer, A'dam Elzenlaan 26 S, de Kluis. Fam. Jollema, A'dam Jacob Kalffweg 10. Fam. J. W. van Gelder, A'dam Jac. Kalffweg 12. Fam. Pekelharing, Zuilen Julianalaan 10. Fam. St. Nicolaas, Apeldoorn Julianalaan 16-18. Fam. Blokpoel, A'dam Fam. Chui le Chuig, A'dam Fam. van den Oudenalder, Utrecht Kerkstraat 5. Fam. Oomen, Amstelveen Kerkstraat 7. Fam. Wierts, A'dam Ver spy ck weg 9. Fam. Houtman, A'dam Verspyckweg 11. Fam. Kooy, Nrd.-Scharwoude Verspyckweg 13. Fam. Rademaker, A'dam Verspyckweg 17. Fam. le Brun, A'dam Witteweg 19a. Fam. Jelgersma, Oegstgeest Dorpsstraat 25 IEDERE AVOND PRIMA BAND BIOSCOOP „RUSTENDE JAGER" De Piraat Manuela, gehuwd met een rijke Dur- gemeester, Don Pedro Vargas, droomt van de vermaarde piraat Macoco. Serafin, leider van een rondreizend toneelgezelschap, weet achter haar gedachten te komen. Hieruit ontstaan heel wat verwikkelingen, maar ten slotte is er een happy ending. Deze vlotte gekleurde show-film met een keur van sterren draait Vrij dag, Zaterdag en Zondag, 's avonds 8 uur en Zondagmiddag 2.30 uur. Toe gang 14 jaar. Maandag-, Dinsdag- en Woensdag avond om 8 uur en Dinsdag- en Woensdagmiddag om 2.30 uur wordt vertoond de film Lost in a Harem, Verdwaald in een harem. Als een kleine muzikale show fail liet gaat, vindt de prima donna een baantje als zangers in een café. Al gauw komt zij met twee toneelknechts in de gevangenis terecht. Dan komt een woestijn-sheik ten tonele, wordt verliefd op de zangeres, zorgt voor de ontsnapping ener volgt een geluk kig einde. Toegang 14 jaar. Buerweg 15, Bergen, Tel. 2527 Verhuur van prima rijpaarden Mooie ferreinritten en prettige begeleiding. Beleefd aanbevelend PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente (Ruïnekerk). Zondag 31 Juli, 8.30 uur Ds. Bekius. Woensdag 3 Augustus 19.30 uur Avondwijding. Herv. Evangelisatie Maranatha. In Rehoboth. Zondag 31 Juli 10.30 uur Ds. Bre- mer. Gereformeerde Kerk. Zondag 31 Juli 9 uur, 10.30 uur en 16.30 uur Ds. Jac. Jonker uit Amster dam. Parochiekerk van de H, H. Petrus en Paulus. H. H. Missen. Zondag te 6, 7, 9.15 (Hoogmis) en 10.45 uur. Kin dermis te 8.15 uur. Alleen voor kin deren van de lagere school, voor gezamenlijke jeugdgroepen en voor degenen, die een toegangsbewijs heb ben (aan de pastorie te bekomen). In de week te 7, 7.45 en 8.30 uur. Het Lof op Zondag te 7 uur, op Donderdag te 7.30 uur, op de le Vrij dag te 7.30 uur en de le Zaterdag te 7.30 uur. Biechtgelegenheid: Zaterdag van 4-6 en 7-8.30 uur. Verder iedere mor gen tot 9 uur. Kerkje te Bergen aan Zee, Zondag 31 Juli 10.15 uur Ds. Bekius, Liturgische Dienst. Vertrek tram uit Bergen 9.31 uur. Remonstr.-Geref, Gemeente te Alkmaar. Prins Hendrikstraat 16. Zondag 31 Juli, v.m. 10,30 uur, Ds, N. Blokker van Utrecht. Bioscoop Vanaf Vrijdag 29 Juli Judy Garland en Gene Kelly in de groots opgezette show-film Toegang 14 jaar Vanaf Maandag 1 Aug. Bud Abbot en Lou Costello in de meest dwaze film Toegang 14 jaar Iets geweldigs Vertoningsdagen resp. Vrijdag, Zaterdag, Zondag, Maandag, Dinsdag, Woensdag avond te 8 uur en Zondag-, Dinsdag en Woensdagmiddag te 2.30 uur. TENNISSPORT ABC-Tournooi voor badgasten. Op Donderdag 4, Vrijdag 5, Zater dag 6 en Zondag 7 Augustus a.s. vindt op het tennispark „De Molenkrocht" aan de Kruisweg een open ABC-had- gastentournooi plaats, open, d.w.z. een ieder kan hieraan deelnemen. Verschillende der sterkste spelers uit de kop van Noord-Holland en ook een aantal badgasten schreven reeds in. De inschrijving sluit Dinsdag 2 Au gustus. „Mattenklopper". Mient 18 Alkmaar Tel. 2804 (K 2200) No. 1 No. 2 No. 3 No. 4 19 ct. 18 ct. 17 ct. 16 ct. Dagelijks vers! Roomboter, Margarine, Vet, Slaolie 18 verschillende soorten Kaas Jong, oud en belegen. Pensions, Hotels en Restaurants belangrijke reductie Als Bergen's tram eens spreken kon Van vele jaren her, Dan wed ik, dat-ie vast begon Met oude Ome Ger! Want Gerrit is met hart en ziel Aan Bergen's tram verknocht, Zodat-ie zong en nu nog zingt, Bij ied're scherpe bocht! W. de Broek. Een verhaal voor kinderen door „ZWERVER' 4 En weer kreeg Michaël de nodige berispingen thuis van zijn moeder, omdat hij niet beter op zijn kleren gepast had. „En dan heb ik nog een zeer pret tige boodschap voor je", begon moe der weer. „Toen jij weg was, blik semse kwajongen, is Aaf hier geweest om te klagen over jullie kwajongens streken. Jullie hebt bij haar appels uit de boomgaard gestolen. Buur vrouw 'M.einders heeft het zelf gezien, dat jij er ook bij was. Ik zal je wel leren lelijke kwajongen, denk je dat alles zo maar gaat. Jullie hebben haar Jiele wortelen- en spinaziebed ver trapt!" Klets, Michaël had al een flinke tik te pakken. Zijn wang gloeide. Pats, nog één, en tegelijkertijd gaf moeder blijk van haar woede en diende links en rechts ferme tikken uit. Michaël probeerde ze zoveel mogelijk te ont wijken, maar moeder was vlugger eri hij werd danig toegetakeld. Er bleef hem niets anders over dan te vluch ten. Met vlugge sprongen wist hij de deur te bereiken en vloog de gang in. Moeder rende hem schreeuwend ach terna „Lelijke witkop blijf staan, zeg ik je!" Maar hij was niet zo dom en liep door Hij stond voor de horrengazen vlie- gendeur en morrelde zenuwachtig in het gat om de klink op te lichten. Doch hij had pech en kon net niet bij tijds de klink oplichten. Moeder had hem al te pakken. Ze begon hem van achteren te bewerken, zo hevig, dat Michaël het uitbrulde. Ze kende geen pardon. Michaël maakte de malste bewegingen, maar er was geen uitweg om aan haar slagen te ontkomen. Voor hem de gesloten vliegendeur, aan de zijkanten de stenen wanden van de gang en achter hem de woe dende moeder, die hem nog steeds bewerkte. Het werd Michaël te machtig en hij beging een nieuwe zonde, die zijn moeder nog bozer maakte dan ze al was. Hij dook door het gaas van de vliegendeur heen en stond weldra buiten op het straatje. In het gaas van de deur achter hem gaapte een groot gat. Moeder was razend en Michaël vond het maar beter om een beetje van haar omgeving weg te gaan. Dus trok hij het land achter het huis maar in. Hoewel het reeds donker was, vond onze bengel de weg over de sloten en greppels, bekend als hij er was. i In de avondlucht riep een wulp en af en toe liet een kievit vanuit de duistere verte zijn roep horen. De rust keerde weer in Michaël na alle opgewonden belevenissen van de dag. Pas heel laat keerde hij naar huis te rug en sloop onhoorbaar naar boven en verdween in zijn bed. Weldra sliep hij de slaap des onschuldigen en ge noot van zijn zoete dromen. Zo in zijn bedje zou men niet kun nen denken, dat deze kleine jongen piet zijn rozen op zijn wangen, zoveel ondeugends had bedreven op één dag. Hij lag zo rustig en zijn adem ging regelmatig; er was eigenlijk niets, dat maar een enkel vermoeden kon wek ken, dat hier een bengel, een kwajon gen van het ergste soort van zijn nachtrust genoot. Kalm als hij lag en zo roerloos, niet onrustig woelde en geen rare geluiden inn zijn dromen maakte, nee, deze jongen was zuiver als het water en kon geen boze stre ken op zijn geweten hebben. En als hij iets kwaads bedreven had, dan was het buiten zijn wil om geschied, want mensen, die bewust boze dingen doen, die slapen niet rustig. Maar Michaël sliep heel gerust, hij was dus geen gemene jongen, maar een zoet lief kind, tenminste nu hij sliep (Wordt vervolgd).

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1949 | | pagina 7