TOT ZIENS AAN DE VOET VAN „HET KNIKKELDOINTJE" „ROSITA" Waargaanwe heen? AMSTERDAMSCHE BANK Belofte maakt schuld en deze week gaan we de puzzle van de vorige Badbode oplossen. Daarin stond n.l. de vraag of U het knikkeldointje met de duizendpoot zoudt kunnen vinden. En.... resultaat gehad? Of kon U de naam niet thuisbren gen. Dointje is n.l. de Egmondse be naming voor .duintje. Of had U dat al hier of daar gevraagd? Ja, dat was mijn bedoeling juist geweest, dat U dat aan een Bergenees zoudt vragen. Contact zoeken met de bevolking en iets meer begrip tonen hoe zij leven. Op die manier verrijken we onszelf in de vacantie. Maar we gaan op zoek en vragen maar. Rondom de Ruïne moet U niet zijn, dus naar de duin kant. Richting Schoorlnee daar wonen geen Egmonders, dus de kant van 't Woud op.; óf via het wandel pad langs de Eeuwigelaan óf langs de Voert via 't Oude Hof en 't Sluisje b.v. Wandelde U de hele Voert al eens langs? Moet U 's morgens vroeg eens doen, dan is 't er pas mooi! Heerlijk rustig temidden van de stille natuur met al z'n wondere planten en dieren. En aan 't eind van „de Voert" links af. En daar maar vragen naar „het knikkeldointje" en de duizend poot. Het ligt een stukje wandelen naar Egmond, rechts van de weg, naast een ingang van de „Verbrande Pan" (duingebied P. W. V.). Het is een leuk duintje met enkele oude knoesten van bomen erop. Eén staat aan de voorkant met heel wat wor tels boven de grond. Hij grijpt als 't ware met z'n poten zichzelf vast. De boom nu heeft de bijnaam „de duizendpoot". Nu we toch over wandelen spreken. In de gids voor Bergen staat in één der wandelingen het „Wierdijkje" op gesomd. Er kwam me ter ore dat dit slecht te vinden is. Wel, als U vanaf de boerderij het Sluisje links af rich ting „Voert" gaat, ligt het Wierdijkje direct na de eerste huisjes. Er staat links van het dijkje een hek met bordje „schrikdraden". Via het Wier dijkje kunt U weer op de Buerweg uitkomen. Nog méér puzzles? Heeft U vragen op Natuur Historisch ge bied, Bureau V. V. V. zal ze graag van U vernemen en naar mij door geven voor speciale gevallen. Zelf GEVONDEN EN VERLOREN VOOR WERPEN TE BERGEN. 1 tot en met 7 Augustus 1949. Gevonden: kinderregenjasje; paar zw. glacé hand schoenen; plastic regencape; dames- bril (B.A.D.O.); Airedale terrier; groen windjack; groen jasje; paar pan toffeltjes; grijs gevlamde vulpen; blauw/rose shawl; speelgoedautootje; blauw kinderwindjack; lederen porte- monnaietje; gebloemde shawl; bruin lederen tasje; jaeger kindervestje; grijs jongenscolbert; zwarte porte- monnaie; armbandhorloge M, 0. D.; wit jongensonderbroekje met bad handdoek; portemonnaie; polshorloge, zwart bandje; Swan vulpenhouder; blauwe badbroek; wollen badbroek; paar witte sportkousen; blauwe hand doek; witte ceintuur; zilveren scha kelarmband; blauwe shawl; zelfbin- der, groen gestreept; idem rood met zwarte stippen; zakkammetje; sleutel. Verloren: witte shawl met gekleurde rand; donkerrood shawltje; blauwe zwem broek met handdoek; lichtbruine pad- vindersportemonnaie; gebloemde cein tuur; rode portemonnaie; zilveren da mespolshorloge; autoped op lucht banden; blauw stoffen ceintuur; film apparaat Kodak; zonnebril; mandje met een kinderschoen; bruin lederen portemonnaie; beige damesportemon- naie; donkerblauw etui met vulpen; sleutel; bruine boodschappentas met thermosfles, 2 hemdjes, 2 broekjes, 1 badpak; driewielig kinderfietsje; bruin lederen hondenhalsband; zon nebril in geel etui; gouden Olympi sche ring; rood badpak; dubbele bad handdoek; bril, donker montuur, bolle glazen; grijze slipover; rugzak met inhoud; bruin lederen herenporte- monnaie; startsleutel Skoda-auto; zonnebril; zwart/wit geruit kinder jasje; waterpomptang; emaille broche; lichtgrijze regenjas. De Owmr. Groepscommandant G. Dieckman. zoeken en helpen de natuur bescher men geven U een onvergetelijke vacantie. De puzzle voor volgende week: Zoekt U nu rondom de Ruïnekerk eens het gevelsteentje van een mijner voorvaderen, eind 1700. Succes! Oplossing volgende week. Jan Ivangh. Badgasten! Gezelligheid en vermaak in: AMUSEMENTSHAL Prinsesselaan 20, bij de Hertenkamp VRIJ ENTREE Museum Oude Prinsweg, naast Post kantoor 10-12 en 2-4. Zondags gesloten. Bioscoop: Vrijdag tot en met Woens dag draait in de bioscoop De Rus tende Jager dagelijks om 2.30 uur 5s namiddags en 8 uur 's avonds de Warner Bros-film „Johnny Belinda". Tentoonstelling Rustende Jager: Expositiezaal Dirk Hubers. F. Kamstra, Hoflaan 2. Rustende Jager: Dancing: Willy Hens- bergen; café: Internationaal trio Paulides. Amusement: Duinvermaak, Breelaan 132. Ca fé-restaurant. Speeltuin, parkeer terrein, attracties. Pesie's Natuurbad (Hoofdweg Bergen-Alkmaar), bronwater. Speeltuin „De Bedriegertjes", Bergerweg: Jeugdattracties. Duinzicht (bij 't Woud), Heren weg 91. Amusementshal „Rosita" Prinses selaan 20. Diverse attracties. Openluchttheater: 14 en 17 Aug. Cir cus Knie. Bergen aan Zee: 16 Aug. Strandfigu- ren-wedstrijd. Voetbal: 14 Aug. Seriewedstrijden om de Zilveren Ruïne op het Ber- dos-terrein aan de Lijtweg. 12.30 AssendelftS. E. W. 13.45 BerdosRanders. 15.BergenSchoorl. 16.15 R.-K. A. F. C.Vios. 28 Aug. 2e ronde en finale. Reisbureau De Magneet: elke Vrijdag naar de Afsluitdijk. Voorts elke Vrijdag naar het Zuiderzee-Museum Enkhuizen en de Wieringermeer. Bureau V. V. V.: alle informaties a. h. Secr.: Oude Prinsweg 25, tel. 2124. Open op werkdagen: 95. Ook 's Zater dags. Zondag 10.3012 en 13.30 15 uur. Maneges: Manege Schouten, Oosterweg 30. Manege Akerboom, Buerweg 15, Bergen. Tel. 2527. Kantoor Bergen Breelaan 10 Tel. 2563 Voor al Uw BANKZAKEN is ons kantoor dagelijks geopend van 9 tot 12.30 en van 1.30 tot 4 uur. VERZILVERING VAN TRAVELLERCHEQUES Taxi's Tel. Zeetax, Guurtjeslaan 3 (stand plaats naast Rust. Jager) 2429 Garage Kees Koster, Breel. 3 2456 Garage Schouten, Oosterweg 30 2557 Garage Smit, Dorpsstr. 18 2529 Garage Schuddeboom, Witte- weg 19a, Bergen aan Zee 2675 Garage Roobeek, Emmastr. 1 2601 Politie Brand Bonnen Politie 2444 2731 post Bergen aan Zee' 2105 Brandweer2626 Distributiekantoor, Café Nieu- wendijk, Dorpstraat 25 2297 Geneesheren: A. H. van Gelder, v. Reenenpark 2 2027 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 2700 H. W. J. M. Poot, Dorpsstr. 30 2423 Tandartsen: J. Elema, v. Reenenpark 11 2059 B. Dijkstra, Breelaan 18 2755 Zandfiguren-wedstrijd te Bergen aan Zee Zoals reeds in ons vorig blad werd aangekondigd zal op Dinsdag 16 Aug. a.s. een wedstrijd worden gehouden in het maken van zandfiguren. Deze wedstrijd is uitgeschreven door de V. V. V. in samenwerking met de Vereniging paal 33 te Bergen aan Zee en is bedoeld als amusement voor de kinderen van onze gasten. De in Bergen en Bergen aan Zee wonen de kinderen mogen echter ook aan deze wedstrijd meedoen. Er worden veel inschrijvingen verwacht en het publiek zal zeker ook veel blijken van belangstelling tonen. Er is een leeftijd bepaald tot 14 jaar. De aan dacht wordt er op gevestigd, dat het niet toegelaten zal worden, dat ouderen bij het maken van de figuren behulpzaam zijn. Het is toegestaan dat gereedschap pen als: schoppen en vormen of der gelijke hulpmiddelen worden gebezigd. Ieder is vrijgelaten in de keuze van de te maken figuren. De figuren of beelden mogen zowel in het zand worden gemaakt als daar boven worden opgebouwd. Wij denken aan vormen als: boten, vliegtuigen, vissen, dieren, huizen, sluizen, dorpen, kastelen, bloemen enz. Maar er zijn honderd andere figuren of beelden te bedenken. En er zullen zeker vele vindingrijke meisjes of jongens zijn, die een eigen plan opmaken. Wij zijn ontzettend nieuws gierig naar dit feest van de jonge beeldhouwers. De mededingers hebben 2 uur de tijd het werkstuk gereed te maken en wel van 10 tot 12 uur. Daarna komt de jury de figuren beoordelen. De deelnemers worden ingedeeld in ru brieken als enkelen, groepen enz. Mooie prijzen worden beschikbaar gesteld. Deze zullen na de boordeling in Café Prins Maurits worden uit gereikt. Het is van belang, dat de deelne- Rijwielpad naar Egmond mers zich vooraf beraden en plannen maken voor het te maken beeld, zo dat terstond met het werk kan wor den begonnen. Als het de jury blijkt, dat figuren van elkander worden afgekeken en nagemaakt, zal hiermee bij de beoor deling rekening worden gehouden. Aan amateur-fotografen verzoeken we van deze wedstrijd goede kieken van de .„resultaten" of van de mede dingers in actie aan het V. V. V.- bureau te willen toezenden. De kos ten van de afdrukken zullen door de V. V. V. gaarne vergoed worden. Opgaven van de deelnemers wor den ingewacht bij de heer D. Haas broek, Kerkstraat No. 3 te Bergen aan Zee, dagelijks vóór 18 uur. De Commissie voor de feesten te Bergen aan Zee: V. V. V. en Paal 33. BERGEN'S MANNENKOOR BERGEN (N.-H.). Bij gunstig weer concerteert Ber gen's Mannenkoor op Woensdag 17 Augustus e.k., des avonds van 910 uur op het terrein van de Ruïnekerk, tegenover „de Oude Prins". De met toestemming van B. en W. te houden collecte ten bate van het reisplan Oslo bevelen wij ten zeerste aan. Bestuur Bergen's Mannenkoor. OPENLUCHTTHEATER. Van het mooie openluchtspel „Cir cus Knie" zullen nog twee voorstel lingen gegeven worden en wel op Zondag 14 en Woensdag 17 Augustus. Voor de bezoekers van Schoorl en Alkmaar zullen bussen rijden na af loop der voorstellingen. Van dit voor de openlucht uitne mend geschikte toneelspel, waarmede Albert van Datsum en Charlotte Kohier hun triomfen vierden, en dat thans ten tonele gebracht wordt door' „Dei-Bergense Spelers" onder regie van Joh. Frevel, hebben reeds drie succesvolle opvoeringen in het Open luchttheater plaats gehad. Publiek en pers waren enthousiast over wat deze firstclass amateurs wisten te bereiken in dit stuk van artisten-lief en-leed, gespeeld in het sfeervolle decor van Karei Colnot. Opmerkelijk voor de vele gasten was niet alleen het peil, waarop onze ama teurs zich na de hoge inzet met „De Paradijsvloek" en „Don Quichotte" hadden weten te handhaven, maar ook de uitstekende accoustiek en de schone entourage van ons Openlucht theater. Een avond doorgebracht in dit natuurtheater zal voor alle bezoe kers tot de aangenaamste herinnerin gen aan hun vacantieverblijf in Ber gen blijven behoren. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente (Ruïnekerk). Zondag 14 Augustus, 10 uur, Ds. Bekius. Herv. Evangelisatie Maranatha. In Rehoboth. Zondag 14 Augustus, 10.30 uur, Ds. Bremer. Gereformeerde Kerk. Zondag 14 Augustus, 9 uur, 10.30 uur on 16.30 uur Ds. A. C. Mooy uit Warns. Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus. H. H. Missen. Zondag te 6, 7, 9.15 (Hoogmis) en 10.45 uur. Kin dermis te 8.15 uur. Alleen voor kin deren van de lagere school, voor gezamenlijke jeugdgroepen en voor degenen, die een toegangsbewijs heb ben (aan de pastorie te bekomen). In de week te 7, 7.45 en 8.30 uur. Het Lof op Zondag te 7 uur, op Donderdag te 7.30 uur, op de le Vrij dag te 7.30 uur en de le Zaterdag te 7.30 uur. Biechtgelegenheid: Zaterdag van 4-6 en 7-8.30 uur. Verder iedere mor gen tot 9 uur. KERKJE TE BERGEN AAN ZEE. Zondag 14 Augustus, v.m. 10.15 uur, Ds. J. C. Koningsberger, Ned. Herv. Pred. te Amsterdam. Liturgische dienst. Vertrek tram uit Bergen 9.31 uur.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1949 | | pagina 4