De invasie van 1799 in beeld Speciale Trip Laatste tentoonstelling K. C. 13. „DE RUSTENDE JAGER" Willij ttensbergen Internationaal Trio Paulides REISBUREAU „DE MAGNEET" Bij het einde van het seizoen 1949 Duinzicht (bij 't Woud), Héren- weg 91. Amusementshal „Rosita" Prinses- selaan 20. Diverse attracties. Tenniswedstrijden: Tennispark „De Molenkrocht", Kruisweg. Parkwedstrijden 1 i- n a 1 e s) Zaterdag 3 en Zondag 4 September. Vrij entree. Reisbureau De Magneet: elke Vrijdag naar de Afsluitdijk. Voorts elke Vrijdag naar het Zuiderzee-Museum Enkhuizen en de Wieringermeer. Bureau V. V. V.: alle informaties a. h Secr.: Oude Prinsweg 25, tel. 2124. Open op werkdagen: 95. Ook 's Zater dags. Zondag 10.30-12 en 13.30 15 uur. Maneges: Manege Schouten, Oosterweg 30. Manege Akerboom, Buerweg 15, Bergen. Tel. 2527. Taxi's Tel. Zeetax, Guurtjeslaan 3 (stand plaats naast Rust. Jager) 2429 Garage Kees Koster, Breel. 3 2456 Garage Schouten, Oosterweg 30 2557 Garage Smit, Dorpsstr. 18 2529 Garage Schuddeboom, Witte- weg 19a, Bergen aan Zee 2675 Garage Roobeek, Emmastr. 1 2601 Politie Brand Bonnen Politie 2444 2731 post Bergen aan Zee 2105 Brandweer2626 Distributiekantoor, Café Nieu- wendijk, Dorpstraat 25 2297 Geneesheren: A. H. van Gelder, v. Reenenpark 2 2027 J. M. P. Lugten, Russenweg 1 2700 H. W. J. M. Poot, Dorpsstr. 30 2423 Tandartsen: J. Elema, v. Reenenpark 11 2059 B. Dijkstra, Breelaan 18 2755 Het Kunstenaarscentrum te Bergen houdt thans in de kunstzaal van de Rustende Jager zijn laatste tentoon stelling van dit seizoen. Mr. A. F. Kamp, de voorzitter vah het K. C. B., de expositie inleidende, merkte op dat naarmate er meer tentoongesteld was, het publiek ook critischer is ge worden, en hij vroeg zich af of een officiële opening, zoals dat steeds de gewoonte is geweest, wel zin had, Bezoekt BERGEN N.H. MODERN EN GEZELLIG Dancing Café-Restaurant (Restaurant a la Carte) daar er over kunst-zelf toch niet werd gesproken. Voor de exposanten ech ter is het toch wel goed, dat het openingswoord het begin i^. Mr. Kamp gaf vervolgens een overzicht van de resultaten van bezoek en ver koop. Er is veel bezoek geweest, de verkoop van kunstwerken is echter matig. De zes dit seizoen gehouden exposities trokken 3500 mensen, wat 700 entrée opleverde, tegen vorig jaar 2Ó0. In totaal hebben de kunstenaars voor 3200 aan werk verkocht. Dit bedrag is wel teleur stellend. Er is door de heer Rogge veen het voorstel gedaan om de toe gang vrij te doen zijn, opdat er meer bezoekers zouden komen, maar het aantal bezoekers geeft, aldus mr. Kamp, geen reden tot ontevreden heid. Buitendien kan het K. C, B. het entréegeld te goed gebruiken. Bij deze laatste tentoonstelling be dankte mr. Kamp in het bijzonder de heer J. H. Roggeveen voor het vele werk dat hij voor de organisatie der exposities had verricht, en mej. Van Stuyvenberg, de gastvrouw der expo sitie, voor de belangstelling die zij wist te verwekken en te behouden. Wat de tentoonstelling zelf betreft: Arend Bos Eyssen zond elf aquarellen in, die vlot en fris zijn, maar ook vaak oppervlakkig, op het illustra tieve gericht met iets van een nuch tere humor als in Bergen aan Zee (no. 29). Zijn Gezicht op Menton (no. 17) is ernstiger gedaan en daarom zijn beste stuk hier. Bos Eyssen be- Vrijdag, 12.15 uur, vanaf de Kaasmarkt, Trip naar het „Rijk der Duizend eilanden", Wieringermeer, Afsluitdijk, terug via Schoorl en Bergen. Prijs 3,75, inclusief rondvaart en dem. Boerendansen in Nat, Costuum. Kaarten V. V. V. Alkmaar, tel. 4284 of aan de Touringcar. Hoorn Alkmaar, tel. 4839. hoort tot de begaafde jongeren, het geen hij ook met deze waterverven bewijst. De nestor der exposanten, J. M. Graadt van Roggen, is meer graphicus dan schilder. Zijn etsen (er hangen er hier vier) zijn verre te verkiezen bo ven zijn schilderijen, waarvan er ook vier aanwezig zijn. Toch is Rochers du Drammont een goed werk (no. 3). Van zijn etsen treft mij het meest de droge naald Antibes (no. 26), groot en warm gedaan. Van H. Lugt zijn er precieuze schil derijen, waarin alles gericht is op natuurgetrouwheid en juistheid van stofuitdrukking, en moeizame ijver kenmerkend is. Het lijkt me toe dat Lugt met zijn oog voor het kleinste détail (als ringen aan vingers) het meest zou presteren als miniatuur schilder. Bij een miniatuur immers heeft dergelijke détailverzorging een functie. W. Huygens' Schaakspel is een aardige waterverftekening; in zijn schilderijen zijn hier en daar wel aar dige stukken, maar als geheel is er toch weinig afgewogenheid in de kleur. Van Clara Colnot is er een olie verfschilderij, ongelooflijk gemeen van kleur, maar dat om de een of andere wijze door de tekening en compositie een naïviteit uitstraalt van onmis kenbare charme. Ik voor mij geloof dat zij noch kan schilderen noch te kenen, en dat zij toch een kunste naarsziel heeft, die zich op deze pri mitieve wijze moet uiten. De onbe- holpenste uiting van zo'n ziel is mij meer waard dan alle fijnschilderij waaraan intuïtie ontbreekt. De stralende zon, waarmede deze Augustusmaand wordt uitgeluid, doet mij wel even aarzelen met het op schrift. Betekent dit laatste nummer van de Badbode werkelijk het einde van de zomer? Eerder ziet het er op dit ogenblik naar uit, dat wij nog een nazomer kunnen beleven, die me nige Septembervacantie tot een ge not kan maken. Laten wij het hopen! Maar toch: voor de grote stroom van vacantiegangers betekent 31 Augustus het einde van de zomer en ook de Badbode gaat zijn winter slaap in. Wat heeft 1949 ons gebracht? Al lereerst en gelukkig: een heel wat beter weer dan zijn voorganger, al vervulden de maanden Mei en Juni niet de beloften, die de prachtige Paasdagen hadden gegeven. Maar als geheel wat de zomer toch wel zo, dat wij er in ons wisselvallige klimaat tevred enover mogen zijn. Het bezoek was dan ook drukker dan in het vorige jaar. De tram heeft vooral op de weekeinden zijn onmis baarheid weer eens bewezen door duizenden strandliefhebbers naar en van de zee te brengen en het infor matiebureau van de V. V. V. heeft meer aanvragen te verwerken gekre gen dan in welk jaar ook sinds de oorlog. Mooie herinneringen bewaren wij allen aan de hoogtepunten van dit seizoen. Daar was de verlichtingsavond, waaraan weer door honderden ijverig is gewerkt en door tienduizenden van genoten. De opvoeringen in het Openlucht theater met de dansavond, de fasci nerende Royal Scots Greys, het schilderachtige Circus Knie en de felle Feeks, die zich zo verrassend liet temmen. De kinderfeesten in Bergen aan Zee, die onder de auspiciën van Paal 33 en de V. V. V. dit jaar voor het eerst weer gehouden werden. De levende poppenkast trok honderden kleine en grote bezoekers en de wedstrijd in het vormen van zand- figuren werd zo'n succes, dat wij nu al besloten deze het volgend )aar méér dan eens te herhalen. De tuinwedstrijd, die zich dit jaar over alle tuinen uitstrekte en die, wij kunnen het nu reeds voorspellen, een maal tot eeh vaste Bergense traditie zal worden. Tenslotte de concerten in Bergen Binnen en Bergen aan Zee, waar mu sicerend Bergen verrassend mooi voor de dag kwam. Met zijn allen hebben wij getracht het seizoen voor de vreemdeling tot een genot en voor Bergen tot een succes te maken. Zonder de trouwe hulp van de velen, die in Bergen en Bergen aan Zee bij het vreemdelin genverkeer betrokken zijn, zou ons dit niet zijn gelukt. Wij danken allen voor hun medewerking en wensen hun nu reeds een goed volgend seizoen! Mr. F. ZEILER, secretaris V. V. V. Waargaanwe heen? Museum Oude Prinsweg, naast Post kantoor 10-12 en 2-4. Zondags gesloten. Bioscoop de Rustende Jager: Vrijdag, Zaterdag, Zondag, 's avonds 8 uur, Zondagmiddag 2-30 uur (18 jaar) Een kind klaagt aan. (The Fallen Idol). Maandag, Dinsdag, Woensdag, 's avonds 8 uur, Woensdagmiddag 2.30 uur (14 jaar) „Een ideaal Echtgenoot". Verwacht wordt vanaf Vrijdag 9 Sept., dagelijks om 2.30 en 8 uur de nieuwste schepping van Walt Disney „Pinocchio". Rustende Jager: Dancing: Willy Hens- bergen; café: Internationaal trio Paulides. Amusement: Duinvermaak, Breelaan 132. Ca fé-restaurant. Speeltuin, parkeer terrein, attracties. Pesie's Natuurbad (Hoofdweg Bergen-Alkmaar), bronwater. Speeltuin „De Bedriegertjes", Bergerweg: Jeugdattracties. 27 Augustus 1799, 's morgens vier uur: landing der Engelsen bij Callantsoog. De troepen ontschepen zich met behulp van sloepen, alsook door middel van aan elkaar vastgemaakte boten. De landing wordt gedekt door een hevig vuur van de gewapende schepen. Op de voorgrond: Bataafse Jagers; links wordt de gesneuvelde kolonel Luck weggedragen, commandant van het eerste bataljon Jagers.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1949 | | pagina 2