Hotel Spoorzicht Breelaan 9-11 Zog U reeds? REISBUREAU „DE MAGNEET" „DE RUSTENDE „PINOCCHIO" MICHAEL, HET NATUURKIND Aanwezige vreemdelingen te Bergen en Bergen aan Zee op Zaterdag: 3 September 1949. Samengesteld ten kantore van de V. V. V. uit door het Gemeentebestuur verzamelde gegevens. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie/of V. V. V. HOTELS EN PENSIONS TE BERGEN-BINNEN. Aantal pers. Pension Hillheim, Middengeestweg 2. Joh. de Hartog, Aalsmeer 3 de Hr. E. de Jong, A'dam 1 Mej. A. P. Riemersma, A'dam 1 Pension Irene, Oude Bergerweg 23. Fam. v. Borselen, R'dam 2 Fam. v. Vuure, A'dam 3 Hotel de Hertenkamp, v. Reenenpark 24. Fam.. H. B. Oudkerk, A'dam 4 Fam. Lindeboom, Velsen 2 Fam. Bijl, Hilversum 4 Fam. Tamse, Zwolle 3 Fam. L. v. Dam, Barneveld 3 Fam. H. Langereis, Soesterberg 2 Fam. H. Uipkes, den Helder 4 Fam. G. v. d. Heijden, A'dam 2 Fam. Slauerhoff, Leeuwarden 2 Fam. M. Lubberink, Arnhem 2 Prof. Dr. K. Ph. Bernet Kempers, A'dam 1 Pension Francisca, Ruïnelaan 29. Fam. v. Leusden, Vreeswijk 4 Fam. v. Duist, Maartensdijk 5 Mevr. Lammers en kind, Hilversum 2 Fam. Doorgeest, Zaandam 4 Fam. Slot, Hilversum 2 Pension Klemkerk, Wilhelminalaan 11. Fam. Baarda, A'dam 2 Fam. Siertsema, Zuidhorn 3 Keeman, A'dam 1 Reitsma, A'dam 1 Spangenberg, A'dam 1 BolSpangenberg, A'dam 1 Fam. de Vries, Zutphen 2 'Wolthuis, A'dam -* 1 v. Gelder, A'dam 1 HOTELS EN PENSIONS TE BERGEN AAN ZEE. Aantal pers. Pension Nassau-Bergen, v. d. WUckplein 2. Fam. LanghoutJonker, A'dam 2 Fam. den Tex, Baarn 2 Fam. Christmann, A'dam 3 Mrs. Myers, Londen 3 Mr. Timmermans, A'dam 1 Mej. v. Stolk, Hilversum 2 GEMEUBILEERDE HUIZEN TE BERGEN-BINNEN. Aantal pers. Breelaan 46. Fam. van Brugge, .Hengelo 5 Breelaan 64, de Geranium. Fam. van der Woude, A'dam 4 Burg. Lovinklaan 10, Marijke. Fam. de Bodt, Hilligersberg 4 Doorntjes 24. Fam. Rooth, A'dam 6 Dorpsstraat 19. Fam. Smit, Hulst 3 Emmaplein 2. Fam. Kleiman, Makassar 4 Jan Oldenburglaan 7 A. Fam. van der Horst, A'dam 4 Karei de Grootelaan 52. Fam. van Nes, Medan 4 KI. Dorpsstraat 15. Fam. Boendermaker, Bergen 3 Landweg 25. Fam. Noordewindt, A'dam G Loudelsweg 111, Dina. Erve Lucas Bols, A'dam 5 Loudelsweg 113, 't Zonneke. Fam. Dalmeijer, A'dam 7 Nachtegalenlaantje 5, Regina. Fam. Diephuis, Zaandijk 4 Nassaulaan 12. Fam. Nauta,' Alkmaar 6 Aantal pers. NesdUk 67. Fam. Griffioen, A'dam 2 Oude Bergerweg 19. Erve Lucas Bols, AMam 5 Oude Bergerweg 58, Laetara. Fam. Holt, Santpoort 7 Van Reenenpark 3, Rozenhaag. Fam. van der Voort, A'dam 6 Russenweg 12. Alg. Fr. Levensverz. Mij., Leeuwarden 6 St. Adelbertuslaan 12, Op 't heuveltje. Fam. Salx, Den Haag. GEMEUBILEERD TE BERGEN AAN ZEE. VerspUck weg 11. Fam. Cohen, A'dam 4 Films van de week Vrijdag, Zaterdag, Zondag, 's avonds 8 uur, Zondagmiddag 2.30 uur (18 jaar) Een kind klaagt aan (The Fallen Idol), Het is een film, die ontroert door het spel van de negenjarige Bobby Henrey, die als Felipe de liefdes affaire tussen Baines, de butler, en de secretaresse aanschouwt, de wreed heid van Mrs. Baines ondervindt, enz.' Kortom, een weekend beleeft vol verbijsterende ervaringen en tenslotte zijn afgod Baines van zijn voetstuk ziet vallen. Maandag, Dinsdag, Woensdag, 8 uur, Woensdagmiddag 2.30 uur (14 jaar) „Een ideaal Echtgenoot". In deze geestige satire blijkt de ideale echtgenoot, door zijn vrouw o'p een voetstuk geplaatst, helemaal geen ideaal echtgenoot te zijn. REDDINGSOEFENING N. Z. H. R. M. In Bergen aan Zee werden op Don derdagmiddag, 18 Augustus, oefenin gen gehouden door het personeel van de N. Z. H. R. M. De bemanning van de Egmondse reddingboot, onder commando van schipper ten Bruggencate, was niet met de eigen boot, de „President Steijn, gekomen, maar met de motor- strandreddingboot „Prins Bernhard", Verder nam aan de oefening deel de motorreddingboot „Zcemanshoop". In volle zee nam de „Prins Bernhard" drie man van de „Zee- manshoop" over en voer daarna terug naar het strand met de Oranje-Maat- schappij-vlag in top, als sein dat „ale opvarenden gered zijn. Grote bewondering trok de zee waardige tractor „Zeeleeuw", waar mee de boot in en uit zee gereden wordt. Zolang de uitlaatpijp, die als een schoorsteen op de motor staat, nog boven water is, kan de tractor blijven rijden. Het weer was ideaal voor een der gelijke oefening; een flinke branding en toch mooi zonnig weer, zodat vele honderden zijn komen kijken. Vrijdagavond, 19 Aug., werd in Bergen aan Zee de film van de N. Z. H. R. M. vertoond, waarvoor eveneens een flinke belangstelling be stond. Het volgend jaar komen de stoere blauwe ridders opnieuw, doch dan met uitgebreider reddingsmaterieel. Zelfs zullen dan vliegtuigen aan de oefeningen deelnemen. A. HOORN B. ENKHUIZEN Bezoek Drommedaris, met rond leiding C. MEDEMBLIK, Kasteel Radboud D. WIERINGERMEER, elke Vrijdag vertrek vanaf de Kaasmarkt om 12.15 uur. Terug via SchoorlBergen. Prijs inclusief entree's 3,75. Kaarten V. V. V. Alkmaar, tel. 4284 of aan de Touringcar. Hoorn Alkmaar, tel. 4839. PREDIKBEURTEN. Ned. Herv. Gemeente (Ruïnekerk). Zondag 4 Sept., 10 uur, Ds. Bekius. Herv. Evangelisatie Maranatha. In Rehoboth. Zondag 4 Sept., 10.30 uur, Ds. Bremer. Gereformeerde Kerk. Zondag 4 Sept., 10 uur en 17 uur, Prof. Clarence Bouma, uit Grand Parochiekerk van de H. H. Petrus en Paulus. H. H. Missen. Zondag te 6, 7, 9.15 (Hoogmis) en 10.45 uur. Kin dermis te 8.15 uur. Alleen voor kin deren van de lagere school, voor gezamenlijke jeugdgroepen en voor degenen, die een toegangsbewijs heb ben (aan de pastorie te bekomen). In de week te 7, 7.45 en 8.30 uur. Het Lof op Zondag te 7 uur, op Donderdag te 7.30 uur, op de le Vrij dag te 7.30 uur en- de le Zaterdag te 7.30 uur. Biechtgelegenheid: Zaterdag van 4-6 en 7-8.30 uur. Verder iedere mor gen tot 9 uur. Bioscoop JAQER" BERGEN (N.tt.) Vanaf 2 September a.s. Michèle Morgan en Ralph Richardson in „Een kind klaagt aan'7 Toegang 18 jaar Een sterk gegeven met BOBBY HENREY. Vanaf 5 September a.s. Paulette Goddard en Michael Wilding „De ideale echtgenoot" Toegang 14 jaar GEHEEL IN KLEUREN Vanaf 9 September a.s. Gevonden en verloren voorwerpen Gevonden te Bergen Binnen: 22 tot en met 28 Aug. 1949. bruin tricot jongensblouse; Engels poundbiljet; lichtblauw damesvest; bruine portemonnaie, inh. 9, klein geld en bonnen; blauwe zwembroek met witte handdoek; tabakspijp; 1 paar witte leren schoenen, 1 paar beige handschoenen; een koperen broche; twee zwempakken en twee handdoeken; zilveren schakelket tinkje; koperen broche met paarse en 2 witte stenen; zilveren schakel armband; groen-bruin kindersokje; wit meisjestasje, inh. 2 portemon- maie's; padvindersriem; wit zijden dames strandbroek; bril in bruin étui; rood-lederen poederdoos; bruin-lede ren portemonnaie; tas met lepels en vorken; kinderzonnebril; zonnebril met licht montuur; huissleutel; hand schoen; fototoestel; witte kindermuts; zwarte Engelse vulpen; bruin tent zeil, schopje, 2 camouflagekleden. Gevonden te Bergen aan Zee: gouden damesarmbandje; wafelhand- dock met wit en rood randje; kinder schopje; bril in zwart montuur. Weggelopen: airdale terrier. Verloren te Bergen Binnen: blauw geruit regenkapje; groen witte badhanddoek; blauwe shawl met wit te en rode stippen; pet; 1 paar lichte dameshandschoenen; gouden halsket tinkje; zwart met witte parapluie; gouden schakelarmbandje; zwart-wit damesjasje; bruine portemonnaie, inh. 2,45 en enkele medailles; gouden trouwring; wieldop van auto; zwarte portemonnaie; broche met vrouwen kopje en gouden rand; portemonnaie; actetas, inh. zwembroek, handdoek, alpinomuts; zilveren kruisje; gasmas kertas met zwembroek en handdoek; gouden armband met veiligheidsket tinkje; gebloemde bolero; gele swag ger; damespolshorloge; zilveren arm bandje. Verloren te Bergen aan Zee: wit wollen kindervestje; verpleeg- stershorioge; bril met zilveren mon tuur; wit lederen kinderschoentje; wit linnen kinderschoentje. De Owmr. Groepscommandant G. Dieckman. BERGENSE KUNSTHANDEL P, HOPMAN GESCHENKEN EXPOSITIES VKIJ ENTREE EXPOSITIE H. HEERTJES en J. GROOT Een verhaal voor kinderen door „ZWERVER' (Slof) En Tom sprong in de diepte Zijn kleren scheurden op de uitsteeksels van de takken, waardoorheen Tom pijlsnel omlaag schoot. Met een doffe smak plofte hij een eindje van de boswachter op de naaldbodem neer. De eieren braken in zijn mond. Het struis vliegt hem met kracht de neus gaten uit. Maar Tom heeft geen tijd om hier over lang te piekeren. Meteen heft hij. zich op en rent zo vlug als hij tussen de boomstammen door lopen kan, het bos in. De boswachter volgt hem op geen vijf meter afstand. Tom zit in angst en loopt zo een kwartier lang De boswachter had de achtervol ging reeds lang opgegeven, tegen zo'n jonge bengel viel toch niet té lopen. Eindelijk verschenen tussen de stammen in de verte de witte plekken van de stuifduinen. Gelukkig, nu was hij spoedig het bos uit. Hij kon niet meer. Zijn slapen klopten en zijn hele hoofd was kokend heet, zijn be nen en armen trilden en zijn hart sloeg met zware mokerslagen in zijn borst. Het duurde wel tien minuten voordat Tom een beetje op adem be gon te komen. Een eindje verder hoort hij jongens stemmen, dat zijn z'n vrienden! Hij roept: „Oewoeii". Er klinkt een oewoeii" terug en met een verschijnen de hoofden van zijn makkers boven de duinkop. Ze beginnen alle vier luid te lachen als ze Tom met zijn be smeurd gezicht zien en merken hoe hij moeite heeft om al het slijmerige goedje uit zijn mond te verwijderen. Bij horten en stpten vertelt Tom het hele verhaal en als hij dit gedaan heeft, zegt Michaël: „Dan had je de eieren maar moeten laten liggen, zo als ik het je gezegd had!" Loop naar de pomp", snauwt Tom. En daarmee was de zaak afgedaan. De jongens stonden op en gingen, zoals het plan was, de duinen in. Twee uur lang zwierf het groepje jongens door de duinen. Stoeiden en ravotten er op de zanderige hellingen, speelden verstoppertje en luisterden soms met geringe belangstelling naar de verhaaltjes, die Michaël over de duinvogels deed. Het behoeft geen betoog, dat hij af en toe hatelijke op merkingen van zijn vrienden moest incasserenMaar zij hadden ook geen gevoel voor dat alles, ze waren zo heel anders Toen de honger bij de jongens be gon te knagen, besloten zij naar huis terug te gaan en na een lange mars door duinvalleien, over heuvels, door bossen en velden, om de weg maar zo kort .mogelijk te maken, kwamen zij bij de eerste huizen van het dorp aan. Langs een omweg zouden de jon gens, om niet gezien te worden door meesters of juffrouwen van de school, naar huis gaan. Weldra zaten allen voor het dampende middageten. De zee hadden ze die morgen niet Des middags waren de banken op school, die 's morgens leeg gestaan hadden, alle weer gevuld. Meester kwam binnen „Goede middag jongelui. Hé, onze spijbelaars zijn ook weer boven water gekomen, Na schooltijd bjijven jullie met z'n vijven maar even zitten, ik heb nog een appeltje met jullie te schillen", Mieester begon: „Zo, en nu wens ik, dat jullie de waarheid zullen vertel len. Trouwens, er zijn kinderen uit de klas, die mij reeds verteld hebben, dat jullie vanmorgen de bossen inge gaan zijn, jullie behoeft bij mij dus niet met allerlei verhaaltjes aan te komen. Ik wil de juiste stand van za ken weten, niet meer, waar vast niet minder ook. Als jullie me nog probe ren voor te liegen, zal ik mijn maat regelen nemen. Denk niet, dat je alles zo maar kunt doen. Ik ben je knechtje niet! Ik probeer jullie hier iedere dag iets aan het domme dubbel omge draaide verstand te brengen en dan duld ik niet dat er met mij gespot wordt. Begrepen?" 't Jonge, dat klonk niet veelbelo vend. Meester was kwaad, dat merk ten ze wel. Er hielp geen lieve moe der aan. Er zwaaide wat, daarvan waren ze maar al te goed door drongen. „En vertel me eens Michaël, jou vertrouw ik nog het meest. Wat is er vanmorgen gebeurd. Met kalme stem en de nadruk leg gend op de woorden „en het was van dat mooie weer", vertelde Mi chaël de hele historie. Meester deelde vijf boeken uit en gebood de jongens ieder tien bladzij den over te schrijven. Toen zei hij kort: „Jullie kunt nu gaan. En denk er vooral aan dat zoeits nooit weer gebeurt. Ik denk dat jullie wel gene zen zult zijn als jullie het strafwerk hebt gemaakt". Helemaal ongelijk had hij niet, want tot laat in de avond zaten de vijf jon gens op en ze konden maar ternau wernood het werk voltooien. Ze zouden wel niet zo spoedig weer zo'n streek uithalen.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1949 | | pagina 3