MAASEN De komende tentoonstelling „Van de Wadden tot het IJ" ROOS —Duinvermaak 'H. \s dat HSTELLINB ÏËW Onze fijne Vleeswaren zijn de fijnste Vleeswaren S L A G E R IJ NIEUWLAND Berger Duintjes ^^AOe kor^^ Moderne Speeltuin Voor prima kaas C. BAKKER Amusementspaleis ROSITA <~lOat er te zien zat zijn In duizenden exemplaren zal binnen kort het in zes kleuren uitgevoerde affiche, dat men hierbij vindt afge drukt, verspreid worden, om de aan dacht te vragen voor de grote cultu- reel-toeristische tentoonstelling, welke van 19 Juli tot 20 Augustus in Alk maar zal worden gehouden. De affiche tekenaar Bemmel ontwierp dit fraaie affiche, waarvan de kaasdragersfiguur, symbool van de stad waar de tentoon stelling wordt gehouden, al direct aan spreekt. Intussen wordt er met koortsachtige haast gewerkt aan de opbouw van de tentoonstelling, die ondergebracht zal worden in 6 grote houten paviljoens en in een grote Amerikaanse hangar van 2000 m2 oppervlakte. De paviljoens zijn reeds gereed en de talrijke standhou ders zijn al druk in de weer hun stands gereed te maken en het interieur van de paviljoens aan te kleden. Ter weerszijden van de grote poort, die toegang tot de tentoonstelling zal geven, zijn in rustieke stijl twee res taurants gebouwd. Het grote, met riet afgedekt, biedt plaats aan een paar duizend bezoekers en is berekend op diners of lunches van 400 personen; het kleinere paviljoen wordt een cafe taria, waar de bezoekers „aan de lopen de band" van natte en droge consump tie kunnen worden voorzien. De paviljoens Rond een aardig aangelegde tuin, met vijver, waarin karpers zwemmer, liggen de zes paviljoens „West-Fries- land"„Zaanstreek"„Midden Noord- Holland"„Midden Kennemerland" „De Badplaatsen" en „Den Helder". Van de inhoud dezer paviljoens kun nen wij alreeds een globaal overzicht geven. In „West-Friesland" zien wij de Wie- ringermeer als korenschuur uitgebeeld, op de ereplaats; De steden rond het IJselmeer, Medemblik met zijn Rad- boud-kasteel, Hoorn met zijn koper- handwerk-industrie, Enkhuizen met zijn musea vragen voorts de aandacht. Via het marktcentrum Schagen, tevens eldorado voor de hengelsport bereiken we het „duizendeilandenrijk" Lange- dijk. In een specifiek oude Westfriese kamer zien we de kantklossende schone van Wijdenes in Westfriese kleder dracht haar fraaie handwerk beoefe nen. Paviljoen „Zaanstreek" opent met 'n aardig diorama van deze nijvere streek; een z.g. „petmolentje" staat er in en we zien de eigenaardige lintbebou wing van de Zaangemeenten op sug gestieve wijze in beeld gebracht. We zullen er voorts zien een wip-water molen van de bekende molenbouwer K. Jongejan, alsmede klederdrachten en schilderijen, die speciaal het Zaanse landschap in beeld brengen, de aan dacht wordt hier ook gevestigd op het bij uitstek geschikte oord voor water sport, zoals hengelen, zeilen en roeien. Tot „Midden Noord-Holland" beho rende gemeenten Limmen, Heiloo, Akersloot, Purmerend, Monnikendam, Midden Beemster, De Rijp en Graft. Ook die hebben wat schoons te bie den; Limmen doet zich kennen als bol- lencentrum; voor de tulpen is het he laas te laat, maar de kleurige gladio len zullen dit vergoeden; Akersloot, HET zeilcentrum van Noord-Holland, zijn maar enkele grepen uit dit pavil- De Rijp met zijn stadhuis van 1639, het joen, waar voorts veel en mooi foto materiaal te zien zal zijn. „Midden Kennemerland" omvat le «treek rond Beverwijk. Heemskerk toont on# de duin-flora en fauna in een welverzorgd diorama van het Heems kerkerduin; Beverwijk laat zich zien als tuinbouw en industriecentrum, als ook als bewaarder van schatten uit de -oudheid, zoals de juwelen van bouw kunst Scheijbeek en Akrendam. De badplaatsen Aan de „badplaatsen" is vanzelfspre kend ook de nodige aandacht geschon ken. Het P.E.B. verrijkte het hier- aangebrachte duindiorama met de flora en faupa uit zijn natuurhistorisch museum; de liefelijkheid van Bergen wordt in beeld gebracht door de kunst schilderes Rie Kooijman; Egmond vraag de aandacht voor zijn 1000- jarige geschiedenis, waarin ook de her rezen Abdij zo'n vooraanstaande plaats innam. Voorts komen ook Schoorl, Sint Maartenszee, Petten, Callantsoog, Wijk aan Zee met van foto's rijk-voorziene stands over wat zij als badplaats en woongemeente bieden. In Paviljoen „Den Helder" maken we kennis met de maritieme bedrijvigheid van de marinestad. Reeds eerder is ons oog gevallen op een buiten 't pa viljoen gestationneerd type vliegtuig, dat de laatste aanwinst was van onze vloot. De zo juist van de Parijse ten toonstelling teruggekomen décors van Peter Spier zullen ons aantrekken, zo als ook een prachtig scheepsmodel en een maquette, waarin de belevenissen van Hr. Ms. O 25 zijn uitgebeeld. De bedrijvigheid en de opleidingsmoge lijkheden, die de Marinewerf biedt, net reddingwezen o.a. is de redding van de Katowice suggestief in beeld ge bracht het Loodswezen, de kustver- lichting en de visserij zijn voorts ou- derdelen, die in dit paviljoen de aan dacht vragen, terwijl de gemeente Den Helder met maquettes en kaarten net toekomstbeeld laat zien van Den Hel der 1900 en zoveel. Het grote paviljoen, dat het centrum der tentoonstelling zal vormen, zal ook binnenkort worden opgetrokken; hier vormt een stand van de ECA (Marshall-hulp) wel een van de groot ste attracties. Voorts zullen de oud-Hollandse ge veltjes van de overige stands het ge heel hier een gezellig cachet geven. Gelegenheid, om souvenirs uit Noord- Holland te kopen, zal hier te over zijn. Voor deze grote tent komt een facade, die een copie zal zijn van het onderste gedeelte van de Waag te Alkmaar. Achterin is een filmzaal, waar gedu rende de tentoonstelling speciale films op cultureel-touristisch gebied zullen worden vertoond. Wat de overige attracties betreft noemen wij de concerten, die muziek corpsen uit Alkmaar en omgeving hier .dagelijks zullen geven; het kaasmarkt- spel, dat door twee groepen van 30 kinderen op het imitatiekaasmarktplem zal worden opgevoerd en de Volksdan sen, die groepen uit Wijdenes, Lange- dijk en de Schermer, ter afwisseliug hier zullen laten zien. De tentoonstelling zal geopend wor den door de Commissaris der Konin- dr. J, E. Baron de Vos van Steenwijk, terwijl ook de Amerikaanse gezant, mr. Selden Chapin, zijn komst heeft aan gekondigd. Moge hun bezoek door vele duizenden uit Nederland en buitenland het affiche wordt ook in het bui tenland verspreid gevolgd worden. Het opvallende affiche voor de expositie „Van de Wadden tot het IJ", dat thans alom in den lande verspreid is en onze landgenoten opmerkzaam maakt op de grote tentoonstelling, welke over een maand te Alkmaar geopend wordt. Breelaan 12 - Tel. 2123 GARAGE Breelaan 52 Tel. 2200 Auto's zonder chauffeur Verhuur van nieuwe SOLEX-rijwïelen Banketbakkerij Telefoon 2473 De van ouds bekende Wat is dat lekker zo'n Verkade-korstje. Vooral na het bad zult U het dubbel waarderen. Een voedzame lekkernij, gemakkelijk mee te nemen naar het strand of op de wandeling. Prijs per pakje 25 cent. Maar vraagt Uw winkelier uitdrukkelijk de bekende BUSDIENST. De busdienst AlkmaarBergen v. v. heeft des morgens een halfuur-dienst, 's middags wordt er om de twintig minuten gereden. Van Alkmaar naar Schoorl v. v. wordt van 17 Juni tot 3 September om het half uur gereden. Gelegenheid voor grote gezelschappen BUSLICHTINGEN BERGEN. Straatbussen: kantoor: 4.4.30 5.05 11.30 12.30 13.40 15.15 18.30 19.30 20.15 Zaterdag: 16—17 17.50 UW ADRES Oude Prinsweg 5, Tel. 2053 Nutricia Depót KERKDIENSTEN, ZONDAG 2 JULI Ned. Herv. Gem. Ruinekerk, 10 uur: Ds. Keers van Rotterdam. Rehoboth, 10.30 uur: Ds Bekius Geref. Kerk: 10 uur v.m. en 4.30 uur n.m.: Ds. N. B. Knoppers van Hilver sum. R. K. Kerk, 7 Uur en 10.45 uur Stille H. Mis. 9.15 Uur Hoogmis. 8.15 Uur Kindermis. Dagelijks H.H. Missen 7, 7.45, 8.30. PRINSESSELAAN 20 ATTRACTIES AMUSEMENT Vrij enlrée DE BADBODE is verkrijgbaar te Bergen-Binnen bij: Eerste Berger Boekhandel, Oude Prinsweg; Boekhandel P. de Haan, Stationsstr.; Boekhandel G. Schoelink, Oldenburglaan Bureau V. V. V., naast Postkantoor; Bergense Kunsthandel P. Hopman, Kerkstraat 3; Kantoorboekhandel J. M. Thomas, St. Antoniusstraat 13; Th. de Moei, Oosterweg; Kiosk Stationsplein. Te Bergen aan Zee: In de zaak van J. Passer (postkant.). K. Folgers, v. d. Wijckplein 13.

Bergensche bad-, duin- en boschbode | 1950 | | pagina 5